Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   132 / 570
(#) briki válasza toro hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Te jó isten, csak olvasom milyen szakszervizek vannak ebben az országban- égtájtól függetlenül. Nem tudják a hiba okát megkeresni, kijavítani, csak cserélgetnek sorban alkatrészeket. Hogy lehetnek ezek hivatalos szervizek???
Régi szlogen: ezért áll itt ez az ország.

Halkan jegyzem meg, és is kezdő vagyok ezen a területen.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2012
(#) bbalazs_ válasza briki hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Ez szinte minden szervizzel igy van.
Iszonyatos mennyisegu, hivatasos kontar van jelen az eletben, papirral.
Ez az egyik kovetkezmenye, hogy mindenki fehergalleros akart lenni, lenezik a rendes ketkezi munkat, nem fizetik meg.
Ha megis akad egy jo szakember, azt kezrol kezre adjak, mint becses ritkasagot


Akik itt a forumon jelen vannak, nemcsak jo szakemberek, hanem onzetlenek is, hiszen ertekes idejuket aldozzak fel. Koszonet erte nekik.
(#) vsztapsihapsi válasza toro hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
kösz de már megvan,eredetiben,és letöltve is ilyen hibát nem ír!!!!!
(#) Bubuka57 hozzászólása Nov 14, 2012 /
 
Üdv mindenkinek. Segítséget szeretnék kérni. Vaillant vuw hu 242/2-3 kombi, turbós fali kazán.Olyan hibát csinál mióta meg kezdődött a fűtés szezon,ha megy a fűtés és megnyitom a hmv.csapot (bárhol a lakásba) a kazán át vált üzem szerűen meleg víz készítésre minden ok égőfej ég hiba nincs,nem . A hmv. langyos esetleg kis idő után hideg lesz. Ha viszont termosztáttal leállítom a fűtést 15,20 perc múlva, hmv. megnyitva teljesen üzemszerűen adja a meleg vizet.Fűtés hideg viz nyomás Kb 1,3 bar ,melegen max kettő.
(#) Sard1978 hozzászólása Nov 14, 2012 /
 
Üdvözletem! Tanácsot szeretnék kérni.
Egy ocean luna 20p készülékem van.
1. A kéményseprő megjegyezte a legutóbbi felülvizsgálatnál, hogy jó lenne ha
kitisztíttatnám, mert úgy hallja, hogy "pumpál" a készülékem.
2. A lakást használtan vettem három éve, úgy jó két éve probléma, hogy meleg víz vételnél néha kikapcsolt az őrláng.
3. Illetve kb egy éve, nem "kapcsol be" ha meleg vizet szeretnék. amit úgy próbáltam megoldani, hogy amikor meleg vízre volt szükségem, akkor elindítottam a fűtést, majd ha mar nem kellett lekapcsoltam. Így biztosan volt meleg víz és nem is oltotta el soha az őrlángot.

Nem feltétlenül akarok magam neki állni, bár ez nem akadály, megcsinálom ha arról van szó. De tájékozódni szeretnék, mielőtt gázszerelőt hívok. Budapesten a 4. kerületben lakok és egy megbízható szakembert keresek.
(#) toro válasza briki hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Ja, ez jó szöveg volt!
Bitermikus hőcserélőjű kazánon váltószelepet cserélni!
(#) toro válasza Bubuka57 hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Lerakódott a HMV hőcserélőd kazán oldali része! Vasiszappal, ha régebbi sorokat is olvasol.
Ki kellene savaznod foszfor vagy citromsavval.
(#) toro válasza Sard1978 hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Lekapcsol a füstgáz stemco!
Ki kellene tisztítanod a lamellákat a hőcserélőn. Sajnos a lakásban elhelyezett kéményes kazánok vonzzák az apró "lakásban keringő szutykokat" (jobb szó hiján!).
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2012
(#) vsztapsihapsi válasza vsztapsihapsi hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Üdvözletem!tegnap volt egy másik szakszervizes 20percen belül megállapította:panelcsere,meleg víz továbbra sincs,fűtés közben 2-percenként kialszik,bekapcsol általában reggeli órákban még hideg a rendszer.mit tanácsoltok?új készülék,vagy ezzel birkózás tovább?én új készülék mellet lennék,jobban megérné.....
(#) vsztapsihapsi válasza lovy hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
teljesen ugyanez a problémánk
(#) bbalazs_ válasza vsztapsihapsi hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Ha van hozza affinitasod, akkor meregess kicsit a cuccban, bekapcsolt allapotban (230-as reszt szigeteld el, nehogy veletlenul hozzaerj, illetve miutan ezeket lemerted).
A szerelok, mivel nem ertenek az elektronikahoz semmit, a legelso hibara lokok az 50+ ezres panelcsereket. Szerintem van otthon naluk egy muszeresz, aki kicsereli a biztositekot es ujra eladja masnak...
Persze ezt csak akkor, ha eppen nem a megfagyas az alternativa.

Ha meg sehogyan sem sikerul, akkor meg mindig vehetsz egy uj panelt vagy kazant.
(#) djtyber hozzászólása Nov 15, 2012 /
 
sziasztok.rég voltam már itt..Saunier Duval RENOVASTAR F 24.......3 .ik panel cserén vagyok tul..müködik végre .de mostanában meg "hupog" mikor füt,vagy melegvizet használunk.. ez mire utal??köszi.
(#) vsztapsihapsi válasza djtyber hozzászólására (») Nov 15, 2012 / 1
 
szóval akkor érdemes e 60-70 80-ezer ft-ot beleölni,egy 6éves készülékbe hátha jó lessz???????akkor már egy új készülék ha van rá keret addig meg.........
(#) djtyber válasza vsztapsihapsi hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
hello.persze ,hogy nem!!! soha nemis akartam beleölni ennyi pénzt.. 2 asztmás fiam van . cserépkályha volt,lekelett bontanom az ő érdekükben. sajnos korszerűsittést igy oldottuk meg ,ezt a göncöt ajánlották ezen az alacsony áron.(olcso husnak hig a leve..)
még a második panel cserénél sem döntöttem volna uj kb 130.000. ft -os beruházásra. nemengedhetjük meg magunknak,SZERINTEM TE SEM..!!!
MI nem OSZTRÁKOK vagyunk vagy NÉMETEK..
tároljam a pincébe a régit? mivel lennék vele elöbbre,????
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2012
(#) djtyber válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
SZIA.igazad van .. ahol meg ugy irtam ... nekiabálj EZT KÜLDTÉK vissza.
(#) toro válasza bbalazs_ hozzászólására (») Nov 15, 2012 / 1
 
Azért ez nem így van! Van aki ért az elektronikához (is)!
Ha nem vagy "otthon" az elektronikában, NE NYÚLJ HOZZÁ!
(#) toro válasza djtyber hozzászólására (») Nov 15, 2012 / 1
 
Koszos a hőcserélő és az égő! Megérné egy tisztítás!

Sajnos, itt kis hazánkban a gépkönyvet 100 emberből 1-2 olvassa el.
Pedig abban le van írva, hogy a készülékeket karban kell tartatni.
Szűrőt kell beépíteni. Oda kell figyelni a víz keménységre.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2012
(#) pika75 hozzászólása Nov 16, 2012 /
 
Sziasztok, van egy Buderus Logamax U042 kombikazanom. Mukodik, de nem vagyok vele megelegedve, a melegviz-csapot erosen meg kel engedjem, ahhoz, hogy bekapcsoljon, es csak sokara kapcsol be. A garija lejart mar egy eve. Beallitas kerdese lenne, vagy valamit cserelni is kene benne? Koszi.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2012
(#) toro válasza pika75 hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Az nem U42 hanem U052.
Tudsz állítani rajta. Olvasd el a 7.2.9 pontot a gépkönyvben.
(#) szamóca hozzászólása Nov 17, 2012 /
 
Sziasztok!
A szomszédom belefutott egy felkiáltójel hőmérő LED villogós hibába, egy Demrad Solaris HK124-es cirkónál. Utolsó előtti LED. Bővebben: Link
Kérdésem, milyen hibát jelöl ez a jelzés? Ráadásul most megszűnt, és a készülék működik.
Van valahol leírás, (használati utasítás pdf) egyáltalán a hibakódokról?
(#) Cicuska hozzászólása Nov 17, 2012 /
 
Junkers kombi kazánom van és nyitott fűtési rendszerem.A problémám ,hogy valamilyen módon a rendszer tölti magát vízzel és a túlfolyón szivárog a víz,a feltöltő szelepet kicseréltük mi lehet még a gond?
(#) szamóca válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Zoli! Ezt én is megtaláltam, és végig is olvastam a 21 oldalt, de azon kívül, hogy szerelőt kell hívni hozzá, más hasznos infoval nem találkoztam. Eléggé visszatartott információáramlás zajlik abban a topikban, mondván, hogy csak szerelő nyúlhat bele, ami OK is lenne, csak nekem úgy tűnik ez egy önreklám célzatú téma ott.
(#) pika75 válasza toro hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Szia, koszi a tippet, de valoban U042-24k. Lehet, hogy M.O.-n nem forgalmaznak ezt a tipust? Merthogy en Erdelyben lakok. Udv.
(#) toro válasza pika75 hozzászólására (») Nov 17, 2012 / 1
 
Mo.-on U052-24k néven van kereskedelmi forgalomban.
Alapvetően Bosch (Junker's) kazán.
A beállítások ugyan azok, mint a 052-é.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2012
(#) toro válasza Cicuska hozzászólására (») Nov 17, 2012 / 1
 
A lemezes hőcserélőd eldeformálódott vagy nem zár el teljesen a feltöltő szelep.
(#) toro válasza szamóca hozzászólására (») Nov 17, 2012 / 1
 
Elnézve a képet, nincs nyomás a rendszeren.
A hőmérséklet korlátozó kikapcsol és 15-20 fok vissza hülés után újra indul.
Igaz van nyomógombos kivitel is.
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
pika75-nek
7.2.10 Melegvízigény-jelzés késleltetése (9.E
szervizfunkció) (Logamax U052-24/28K)
A vízvezetékben fellépő spontán nyomásváltozás az
átfolyómennyiség-mérő (turbina) számára
melegvízfogyasztást jelezhet. Emiatt az égő rövid időre
bekapcsolhat, holott nincs vízfogyasztás. A késleltetés
beállítási tartománya 0,5 és 3 másodperc között van. A
kijelzett érték (2-12) a késleltetés értékét mutatja 0,25
másodperces lépésekben (gyári beállítás:
1 másodperc, kijelző = 4) .
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2012
(#) tvibi hozzászólása Nov 17, 2012 /
 
Üdv! Segítséget szeretnék kérni!! A szerelőmet nem érem el.. Gáz szünet (elmarkolták) utánn nem akar elindulni a westen bojler csak a láng feletti led villog. Próbáltam újra indítani de sikertelenül. Valakinek ötlete???
(#) pika75 válasza toro hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Szia, meg van egy kerdesem: ezt a gepkonyvet mellekelik a kombikazanhoz? Merthogy nagyon szervizkonyv szaga van, azt pedig biztosan nem adnak a juzernek. Es meg valami: tudok allitani a hozam-hatarerteken? Mert nalam nem csak a kesleltetes a bibi, hanem a vizhozam is, amelynel bekapcsol a kazan. Ha a vizcsapot a kozepesnel kissebb hozamra allitom, be sem kapcsol.
(#) toro válasza tvibi hozzászólására (») Nov 17, 2012 / 1
 
Próbáld többször, hogy kilégtelenedjen
Rövid a biztonsági idő és gyorsan kiáll zavarra!
Következő: »»   132 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem