Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1457 / 2208
(#) marone válasza mayky hozzászólására (») Nov 21, 2012
Szóval minden egyes erősítő fokozat megfordítja a fázist ?
Ezt nem is tudtam.
Szívás.
(#) pucuka válasza marone hozzászólására (») Nov 21, 2012
Már amelyik. A három alapkapcsolásból kettő fázist fordít (földelt katódos, és a földelt rácsú), a katódkövető (földelt anódos) nem.
(#) marone válasza bakos13gab hozzászólására (») Nov 21, 2012
Tényleg. A negatív visszacsatolással ki lehet kísérletezni, hogy valóban így van-e.
(#) bakos13gab válasza marone hozzászólására (») Nov 21, 2012
Én úgy tudom, hogy az anód oldalon megjelenő jel 180fokban eltolt, míg a katódoldalon fázishelyes. Szóval egy földelt katódos fokozat - figyeled, kedvezek pucukának, nehogy szemöldökráncolás legyen az anódkövető kifejezés miatt- fordít, de kettő ilyen után a már fázishelyes a jel. Amúgy ez levezethető rém egyszerűen. A rácson lévő pozitív jel növeli az anódáramot, ami miatt az anódellenálláson nagyobb fesz esik, és emiatt az anód közelebb kerül a földhöz és fordítva. A katódnál viszont az ellenállás előtt veszed le a jelet. Azon nagyobb áram hatására szintén fesz esik, ami viszont a földtől távolítja a katódot vagyis pozitív lesz a jel. Szerintem ennyi kell a megértéshez. De ha ez rossz, akkor majd mindjárt javítanak.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2012
(#) 6C4C válasza pucuka hozzászólására (») Nov 21, 2012
Szerintem a földelt rácsú sem fordít fázist... Pár éve kisérleteztem kaszkód végfokokkal, meg földelt rácsú meghajtással... Érdekes volt
(#) sturbi válasza pucuka hozzászólására (») Nov 21, 2012
Erre mifelénk a földelt rácsú sem fordít fázist.
Nem tudom törölni (régebben mintha lehetett volna), igy 6C4C után már.....
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2012
(#) pucuka válasza sturbi hozzászólására (») Nov 21, 2012
Mea culpa. A földelt rácsú sem fordít fázist, csak elsiettem. Elnézést.
(#) mayky válasza marone hozzászólására (») Nov 21, 2012
Olvasgass ITT.
(#) Orbán József hozzászólása Nov 22, 2012
Uraim!
(minden jog fenntartva)
Mi a vélemény az általános, szünetmentesek trafójának hálózati és k i m e n ő céljára hasznosításával?
A vasanyagra gondolok itt.
Mert ott lemezeltek a trafók és elválasztás nélküliaek a csévetestek.
Mardos a kíváncsiság!
(#) marone válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 22, 2012
Kimenőnek 0.3 -as lemezvastagságút szoktak, vagy vékonyabbat. (ha jól tudom)
(#) sturbi hozzászólása Nov 22, 2012
Elkészült (nagyjából) az új, kis ECL86 SE (18,7*18,7*4 cm-es lámpatest). Még fejhallgató kimenetet rakok rá, ha fülessel meghallgatva is jó lesz. Ezenkívül a felöltöztetése van hátra (ez némileg növeli majd a méreteit). A csöveket és a hálótrafót kissé besüllyesztettem, mert egységes magasságot akartam (későbbi design végett).
Íme a kapcsirajz és pár kép a jelen állapotról:
(#) sturbi válasza sturbi hozzászólására (») Nov 22, 2012
Pár oszcillogramm (ezek még a deszkával készültek, ahol kissé más táp vot, ezért látszik némi (nem hallható) brumm a 100 Hz-es négyszögön.
(#) Vales válasza sturbi hozzászólására (») Nov 23, 2012
Jó Munka, Gratulálok!
Ha jól látom, csak hálózati trafója van, ezek szerint kimenő nélküli kapcsolás?
(Van egy ilyen topic is itt, ha jól emlékszem).
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2012
(#) Szpisti válasza Vales hozzászólására (») Nov 23, 2012
Én meg úgy látom, van ott két kis mütyür trafó, amiről azt beszélik meglepően jó hangja van. Nekem is sikerült egy antik német rádióban hasonlót találnom, először én is azt gondoltam nincs is kimenő a dobozban .A rádióban szépen szólt, ha lenne párja már kipróbáltam volna én is valami sztereo SE-ben.
(#) Vales válasza Szpisti hozzászólására (») Nov 23, 2012
Tényleg, jobban megnéztem, no meg a kapcs.rajzon is van kimenőtrafó. Bár arról a két "bumszliról" hirtelen azt hittem, hogy elkók, jól benéztem...
(#) sulaco hozzászólása Nov 23, 2012
Ha a pufferkondit megnövelem, nem terheli nagyon bekapcsoláskor az egyenirányítót vagy a trafót? Kiverte a biztit, mikor tette hozzá 660 mF-ot.

gu50_tap.gif
    
(#) Gory válasza sulaco hozzászólására (») Nov 23, 2012
Én ennyi elkóval építettem meg kb és nincs vele gondom. Miért tettél még hozzá ennyit? Kikapcsolás után nekem még vagy egy percig szól
(#) sulaco válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 23, 2012
Itt ajánlották régebben, hogy nem szabad sajnálni a kondit. Az 50 Hz-t próbálom kiszűrni a tápszűréssel. Az előfesz szűretlensége esetleg lehet a brumm okozója?
(#) wadember hozzászólása Nov 23, 2012
Üdv a jelenlévőknek. Kérdésem lenne van e valakinek tapasztalata BVK25 erősítővel? Megvan a csőkészlet meg a kimenőtrafó csak nem tudom mi várható tőle, érdemes e az építésébe belefogni?
(#) crapgame hozzászólása Nov 23, 2012
üdv mindenkinek.
megépítettem egy deszkamodellt a kiszemelt kapcsolásból, igaz, csak egy csatornát.
A végeredmény nagyon tetszett, nem gondoltam, hogy ekkora teljesítményt jelent az a 2-3watt.
Brummog egy kicsit, de men vészes, pedig összesodortam a fűtés vezetékeit. Ezt hogyan tudnám csökkenteni?
Valamint a teljes kivezérlés közelében már eszeveszetten torzít. Erre létezik orvosság?

el84se.gif
    
(#) mayky válasza crapgame hozzászólására (») Nov 23, 2012
Idézet:
„Valamint a teljes kivezérlés közelében már eszeveszetten torzít. Erre létezik orvosság?”


Igen, úgy hívják, hogy Push-Pull erősítő.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2012
(#) petemazi hozzászólása Nov 23, 2012
Lassan hülyét kapok a kimenőtrafóktól.. ECL86-hoz ugye még régebben tekertem kettőt, közük nem volt egymáshoz, újratekertem őket rendesen menet-menet mellé, géppel, számlálóval pontosan ugyanannyi menetre. Szépen együttfutnak, viszont úgy 1,2k után majdnem lineárisan emelnek, 20k-nál már +6db... Már lassan látom ahogy ezekből gitárerősítő lesz..
(#) crapgame válasza mayky hozzászólására (») Nov 23, 2012
remek.
Akkor majd nem hallgatom olyan hangosan, egyébként is egy csatorna amit produkált, messze túlszárnyalta a várakozásaimat.
A kimenőtrafó a gyártó szerint is csak hobbi célra alkalmas, de szerintem rendben volt a mélytartomány is. Bár lehet, ogy a dynavoice challenger m-85 kicsit segített neki.
A brummal mit lehet kezdeni? nagyobb kondik a szűrésbe?
(#) mofesa válasza crapgame hozzászólására (») Nov 23, 2012
Szia.Meg forgasd addig a trafókat,amíg nem lesz jó.Bár én "sima" diódát tennék a helyébe,annak mehet a kondi.Persze,ha nem fűtés eredetű a macid.
(#) crapgame válasza mofesa hozzászólására (») Nov 23, 2012
nem hiszem, hogy az lenne a gond, mert jelen állapotában kb 70 cm van a hálózati és a kimenő között. még nincs bedobozolva.
(#) sturbi válasza crapgame hozzászólására (») Nov 23, 2012
Nagy vezérlésnél valószínűleg azért torzít, mert túlságosan érzékeny. Ha így van, csökkenteni kell az erősítést. Ennek egyszerű módja a visszacsatolás növelése, amit a 22Kohmos visszacsatoló ellenállás értékének csökkentésével (15 K-ra) érheted el.
(#) mofesa válasza crapgame hozzászólására (») Nov 23, 2012
Nekem volt úgy,hogy hiába raktam messzebb a kimenőt a hálózatitól,nem sokkal lett jobb,aztán ugyan arra a helyre vissza,csak a trafó másik oldalára és jó is lett.Ezt külön a két trafóval meg tudod csinálni és csak egy multiméter kell hozzá,meg a hálózatinak feszültség.
(#) crapgame hozzászólása Nov 23, 2012
mindkettőtöknek kösz az infót. majd vasárnap kipróbálom, holnap 24 órázom
(#) mofesa válasza crapgame hozzászólására (») Nov 23, 2012
Azt még tudnod kell,hogy a kimenő primer tekercsén kell váltófeszültséget mérni.Minél kisebb,annál jobb.
(#) Moderátor hozzászólása crapgame hozzászólására (») Nov 23, 2012
Ha nagyon szépen és nagy-nagy tisztelettel megkérlek szépen, használnád a mondat elején a nagy kezdőbetűket? Tudod, mi ilyen hülye maradi emberek vagyunk, akik szeretik az igényes dolgokat, beleértve a Magyar helyesírás szabályait is. Ugye nem jelent nagy nehézséget neked? Nagyon köszönöm a fáradozásodat a továbbiakban!
Következő: »»   1457 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem