Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   96 / 292
(#) JohnyBravo válasza Sebi hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Van egy kazán vezérlő elektronika.
A tápot egy220V / 2x22V (0,2A)+1X180V (5mA)-os trafó adta.
A primer része leégett, nem éri meg újat venni, vagy tekertetni.
A 2x22V-ot egy nyáktrafóval megoldom, de a 180V-ot nem tudtam.
(#) Sebi válasza JohnyBravo hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
B@sszus... akkor az összes eddigi kilőve,mert egyik sem ad galvanikus elválasztást.
Ha kibírja még a nyáktrafó, arról lehetne járatni egy DC-DC konvertert... az plusz kb 1W
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2012
(#) JohnyBravo válasza Sebi hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
DC-DC konverter rajzokat (amiket láttam) általában sokkal kisebb bemeneti feszültséggel találtam.
(#) Sebi válasza JohnyBravo hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Az nem akkora gond, inkább az, hogy az áramkör mit kezd a (z eredetileg 180V 50Hz) feszültséggel. Úgy értem, mire használja? Mert ha rögtön egyenirányítja, akkor nincs gond a DC-DC-vel sem.
(#) JohnyBravo válasza Sebi hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Úgy tűnik a 180V megy a gyújtáshoz. Nincs őrláng. A gyújtás nagyfeszültségű szikrával indul.
(#) JohnyBravo hozzászólása Dec 21, 2012 /
 
Csináltam egy képet a panelról.

DSCF1832.JPG
    
(#) Ge Lee válasza JohnyBravo hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Ha mindenképpen 180V-50Hz kell azt elég nyakatekert módon de meg lehet csinálni. Fogsz egy 230/9V-os nyáktrafót, ennek a szekunderére pedig rákötsz fordítva egy 230/12V-osat. Ha jól számoltam (lehet hogy nem) akkor ennek a szekunderén (vagyis ami a primer volt) 175V körüli AC-d lesz.
(#) JohnyBravo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Bocsánat. Nekem alapvetően feszültségcsökkentés problémám van, csak közben nyilvános lett, hogy mihez kell. Legközelebb jobban körbenézek.
Esetleg tudsz segíteni?
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2012
(#) JohnyBravo válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Nem kell, hogy végleges legyen. Most nem tudok kazánt cserélni (sok sebből vérzik már). Viszont ha az alap problémát megoldom, egy darabig még elmegy.
(#) Sebi válasza JohnyBravo hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
oké. tehát nem tudjuk mi történik a 180V AC-vel... (mert a gyújtóegység biztosan nemcsak trafót tartalmaz és ki van öntve) Így már én sem tudok jobbat, mint Ge Lee: fogj egy 1VA-es kis nyáktrafót, ami 230/24V-os, és tápláld meg az egyik 22V-járól a trafónak - egy megfelelő soros ellenállással. Egy ilyen kicsi trafó kb 30x30x30mm akár oda is ragaszthatod a nyákra.
(#) JohnyBravo válasza Sebi hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Kipróbálom.
(#) Atilla001 hozzászólása Dec 24, 2012 /
 
Üdvözletem!

Olvasgattam a fórumot és találtam is hasonló kérdést, csak nekem van egy kis csavar benne.
Ha megtehetem, kérdeznék:
Van egy FÉG C18.1 "zárt" gázkazánom, csak fűtést hajt. Októberben volt a szerelő, aki alkatrészt cserélt az égő környékén, ami középen van, amire fel van csavarozva az őrláng cső meg ilyenek. Valamint kitisztította a belsejét ahol az a bigyo beengedi a gázt, ha elindul a vízkeringtetés. Vagyis át van nézve tisztítva. Elméletileg. Mégis azt csinálja a gázkazán, h fűt fűtöget, és egyszer csak meggondolja magát és elalszik asz őrláng. Úgy vetem észre akkor mikor több fokot kell emelnie és huzamosabb ideig melegít. Gondolom összefügg a saját termosztátjával ami kikapcsolja ha kell. Nade ha elalszik, mint most este is, addig fogja forgatni a termosztát szivattyút míg haza nem érek vagy bemondja az unalmast.. Ez így működik? Nincs védelem arra ha nincs láng ne pörgesse? A fő kérdés, mi lehet az oka, h kialszik. Szerintem akkor mikor a hővédelme lekapcsolja. Viszont ha temperáláson megy (1 vagy fél fok emelés) akkor nem csinálja, 2hónapig ment rendesen. A hőmérője elég gáz. olyan kocogtatós. Nem mozog szépen. Szerelő szerint nemgond jóaz.

Örök hála, Attila
(#) VIM válasza Atilla001 hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Szia! Nem akarok sokat papolni, beszéljen helyettem inkább a javítási segédlet.

Fég.JPG
    
(#) gabor37 hozzászólása Dec 25, 2012 /
 
Üdv!
Demrad solaris classsic kombi gázkazánom van.
Egyszer a rendszer belül csikorog,nyivákol,egyszer meg maga a termosztát álltal sem indul be a rendszer.
Hallom hogy maga a kazán megy, de nem indul be a rendszer úgyhogy egyenlőre kénytelen vagyok a sütőmből fűteni ami nem lesz két fillér ha jól sejtem.
Volt kint szerelő fel is töltötte speciális tisztítófolyadékkal a fűtőtestet, egy két napig jó volt....aztán megint kezdte a kazán a pattogó hangokat kiadni magából..de legalább volt fűtésem.Most megint az a baj hogy nem működik a rendszer de hallom hogy a kazán alaphangon működik mert a termosztáttól a jel a kazánig elmegy, de aztán nem indul be mégsem a rendszer.
Gondolom összetettebb a hiba, de nem kellene olyan szakember aki meg tudja műszerekkel mérni a különböző helyeken azt hogy a jelek átmennek-e a megfelelő helyekről a megfelelő helyekre?Mert lehet hogy elektronikai hiba-is!-van....vagy rosszul gondolom?
Kérem ha valami hozzáértő tud segíteni azt nagyon megköszönném.
(#) szakács judit hozzászólása Dec 25, 2012 /
 
Sziasztok!
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Nagyon Boldog Új Esztendőt Kívánok Mindenkinek!!!!!
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2012
(#) toro válasza szakács judit hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Nektek is Áldott Ünnepeket és Boldog Új Évet!
(#) kérdések hozzászólása Dec 26, 2012 /
 
Boldog karácsonyt kívánok!Köszönöm a segítségeteket!
(#) agnes hozzászólása Dec 26, 2012 /
 
Kedves Fórum Olvasók!
Segítséget szeretnék kérni: Ariston Clas Prmium 24 típusú kondenzációs kazánom van, ami jelenleg 504 hibaüzenet mellett leáll, én meg a RESET gombbal próbálom újra indítani, eddig többszöri újraindítással dolgozik, de leáll. Egy hónappal ezelőtt 501 hibakódnál hívtam az Aristonos szervizhálózatot, küldtek egy szerelőt, aki kicserélt egy vezetéket, és működött a kazán. Jelenleg a két ünnep között panel csere dilemmában vagyok, , bár a hibakód jelentése nem a panel hibájára, hanem lángleszakadásra utal. A szerelő, - én úgy érzem- egyébként nem biztos a dolgában, egyeztetett a munkatársakkal, akik panelcserét, kb 50.000 Ft-ért javasoltak.
Aki tud, kérem segítsen tanácsával, vagy ötletével...
Másik szerelőt is felhívok, másik szervíztől...

(#) Inhouse válasza agnes hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Nem biztos, de talán ez segít a lángproblémádon (100nF kondi hiba).

Üdv
Inhouse
(#) UNIKUM2012 hozzászólása Dec 27, 2012 /
 
EUROTERM 18 Kte gázkazán. Hibajelenség Bekapcsolás után nem indul el a keringetőszivattyú sem az elszívó ventillátor pár másodperc után kigyullad a piros led lámpa a kijelzőn megjelenik a E4 hibakód ami vízhiányt jelent A rendszer felvantöltve 1,5 bar nyomásra Segítsetek kérlek Üdv: UNIKUM2012
(#) szamóca válasza UNIKUM2012 hozzászólására (») Dec 27, 2012 / 1
 
Nincs gyorsba jobb ötletem, próbáld meg megkocogtatni a víznyomás érzékelő szondát(Q). Lehet beragadt. Valószínűleg cserés lesz, hacsak nem kontakthibáról van szó.
Majd jönnek a szakik és megmondják mit tegyél.
(#) UNIKUM2012 válasza szamóca hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
A szakik már voltak itt, de csak a fejüket vakargatták! Ennyi történt! Segítsetek!!! Egyébként köszi!!!
(#) VIM válasza UNIKUM2012 hozzászólására (») Dec 28, 2012 / 1
 
Szia! ITT már volt szó nyomáskapcsoló típus hibáról, hasonló esetben. Ebbe a kazánba is hasonló van beépítve és ha a rendszerben nem megfelelő a fűtővíz tisztasága, akkor valószínű elrakodhatott az érzékelő furata és nem érzékeli a megfelelő nyomást. A kazán először "szellőztet", majd indítja a szivattyút és ha van megfelelő vízáram akkor engedi begyújtani a főégőteret. Ehhez a folyamathoz pedig az kell, hogy ne legyen tiltás a vízhiány, égéstermék visszaáramlás és előremenő fűtővíz túlmelegedés értékei felől.

Eurotherm.JPG
    
(#) UNIKUM2012 válasza VIM hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Kösz VIM majd lehet, hogy kérektőled segítséget!!!
(#) szerviz válasza UNIKUM2012 hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
A műszaki ember mér. Aztán gondolkodik. Aztán megint mér és kétségbeesik...
Ha a kazán azt jelzi, hogy nincs meg a víznyomás, akkor megmérem a víznyomáskapcsolót.
Ha a nyomáskapcsoló zárt és mégis nyomáshiányt jelez, akkor sz@rabb a helyzet...
Ha a nyomáskapcsoló nyitott, de közben a rendszeren van nyomásod, akkor a kapcsolónál zárj rövidre. Ha így elindul, akkor örülj, hogy lesz fűtésed, de a nyomáskapcsolót ellenőrizni kell! Vagy bedöglött, vagy ahogy VIM is írta, eldugult a furata, és nem érzi a nyomást, ez is gyakori.
(#) szerviz válasza agnes hozzászólására (») Dec 28, 2012 / 1
 
Én először megnézném a füstgázelvezetést, aztán a kondenzvízelvezetést.

De lehet, hogy fordítva kezdeném....
(#) UNIKUM2012 válasza szerviz hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Nagyon köszönöm,de én is megcsináltam ezeket! Valami más lehet!
(#) Joczo hozzászólása Dec 29, 2012 /
 
Üdv a szakiknak, és minden amatőrnek!!!
Kazánhibákról olvasgatva találtam rátok,(nagy örömömre) Az én problémám a következő, van egy Beretta Smart CSI kombi kazánom. Ami a következőket csinálja .Fűtésközben megnyitom a meleg vízcsapot, és mikor elzárom kikapcsol a kazán (lámpa pirosan világít). Addig nem gyújt vissza amíg a fűtővíz hőmérséklete nem hűl vissza kb: 30 fokra.ilyenkor hallani a gyújtószikra hangját, meleg kazánnál viszont nem.Amennyiben tudtok légy szíves segítsetek!
(#) DoDo69 válasza Joczo hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
A kazán melegvizet gyárt egy bitermikus hőcserélőn keresztül , aminek a lényege ,hogy nincs benne váltószelep. A váltást a fűtés és a meleg vízgyártás közt csak a szivattyú indulása vagy állása dönti el. Ha melegvizet gyárt akkor teljes teljesítményen megy a kazán. Jól felmelegszik a hőcserélő, és amikor megszűnik a víz elvétel, túlmelegszik a hőcserélő . A szivattyú nem tudja kiforgatni a keletkezett hőt. A csúcs kizáró (határ termosztát) egy bimetál ami, megszakít egy áramkört, a kazán le áll, az állápot jelző hibát mutat. A hőcserélő lassan lehűl , a bimetál zár , a lámpa elalszik , a kazán indul. Kb. így lehetne körbe írni. A hiba oka és javítása. A hőcserélő , vízköves üledékes nem tudja a hőt átadni, A fűtési NTC érzékelő rossz értéket közvetít az elektronika felé, és ezért az elektronika nem is tudja ha túlmelegszik, de a csúcskizáró mechanikusan lekapcsolja a kazánt. A fűtés felé nem kielégítő a keringetés: leragadt termo fejek a radiátorokon, a szivattyú járókereke üledékes stb. A gázszelep nagy teljesítményen üzemel, mivel a szakik a minimumot szétcsavargatták, a készülék nem modulálja a lángot. Remélem segített !
(#) DoDo69 válasza gabor37 hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Találtál azóta valakit aki megtudta javítani?
Következő: »»   96 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem