Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   733 / 1268
(#) kadarist válasza Joseppe210 hozzászólására (») Jan 7, 2013 / 1
 
Nem szén, hanem ferrit-vasmag.
(#) Puklee válasza Puklee hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
A c815 (2200u 25v) lábain 10 -10,5 voltot mértem Szerintem ott nem annyinak kellene lennie mert 10 voltnak minek tennének be 25 v-os kondenzátort? Annyira nem vagyok egy tv szakértő de van egy sejtésem hogy még mindig a tápommal nincs rendben vmi és azért szürke a kép
(#) kadarist válasza Puklee hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Ha a rajzot jól értelmezed, akkor egyértelművé kell válnia, hogy annak a kondenzátornak a sarkain 13,5 voltnak kell lenni. A C813 sarkain pedig 125V-nak kell lenni, amiről a sorvégfokozat is működik. Az összes elkót kicserélted a tápegységben?
(#) Pistike 2 hozzászólása Jan 7, 2013 /
 
Tisztelettel köszöntlek titeket.
Az a problémám,hogy a Videoton TS2020 OSD TXT tipusú tévém meg adta magát.Be kapcsoltam,de csak egy kék képernyő lett belőle,majd egy percnyi idő után meghalt.Amikor szét szedtem a bizti ki volt menve,de hiába cseréltem ki,az újat is kinyomta.Sajnos kapcsolási rajzom nincs,így nem tudok vele mit kezdeni.valaki legyen szíves segíteni.
(#) kadarist válasza Pistike 2 hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
A rajz letöltéséhez kattints a "This file is downloadable free of charge... processing (please wait)" helyén megjelenő "Get Manual"-ra. Bővebben: Link.
Hasznos segítségek.
(#) mapecke hozzászólása Jan 7, 2013 /
 
Sziasztok, remelem hatha egy TV szerelo is elolvassa ezt :
van egy kis, AKAI markaju tevenk, igazabol teljesen lenyegtelen a marka, a hiba szerintem egy elegge ismert : a TV kepernyo felso resze (inkabb a sarkok) kezd elszinezodni : mas szin jelenik meg, pl. kek helyett zoldes arnyalat. Lehet, hogy tevedek, de ugy emlekszem ez egy elegge tipikus szimptoma, es eleg egyszeru a javitasa ... talan en is meg tudom oldani otthon ... elektronikahoz ertek, de TV szerelesbol nulla vagyok.
(#) Joseppe210 hozzászólása Jan 7, 2013 /
 
No megjöttem. Szerencsémre volt itt a sarki boltban
Rámértem csak kíváncsiságból az újra. Itt már lehet mérni a 2-3 láb között is. úgyhogy tutti rosz a régi. Valamint a szerelő szerint is csak egy darab vezeték a cucc. Mindegy azért nézek hátha van nekem itthon ilyen valami dvd tápból.
Üdv.- Majd jelzek mi lett. Ja és a g2-t mennyire érdemes visszatekerni? Mert most ugye be van tekerve egy pivit, hogy látszódjon a fehér csík középen.
(#) kadarist válasza mapecke hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Szia!
Ha kihúzod 20 percre a hálózatból majd visszadugod és bekapcsolod, akkor nem múlik el a színezettség?
(#) zolika60 válasza mapecke hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Egy ilyen alkatrészt keress:Bővebben: Link Lehet, hogy fehér színű. A cseréje valószínűleg megoldja a gondod.
(#) kislacikahu válasza mapecke hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Hali!

A PTC. ellenállás hibás, amiről írtam az előző oldalakon, az alap panelon, a kapcsoló körül megtalálod 3 kivezetése van.
(#) Puklee válasza kadarist hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
125 volt megvan, a másik 12,05 volt(13,5 helyett). Minden kondenzátort kicseréltem benne, bár mivel az alkatrészboltban leltár van így használt de jó állapotú alkatrészek kerültek bele.
(#) kadarist válasza Puklee hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Ezek viszonylag jó értékek. Menj rá a TDA-ra. Egyébként a TDA6107 6-os lábán mérted a 180V-ot?
(#) Puklee válasza kadarist hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Az is meg volt. Egy megjegyzés ehhez: A sorkimenőn is van 180 volt és van egy +16,5 és egy -16,5 voltos rész. Ha ezeket (mint más áramköröknél) a testhz képest mérem akkor nem mér semmit mind a 16,5 mind a 180 voltos értéket csak akkor tudom mérni ha nem a testhez képest mérem hanem az előtte lévő dióda ellenkező lábán (d812, d301, d303) A képcső panelon a 180 volt már megvan a testhez képest. Na most ezt itt nem tudom normális e. Más esetekben (erősítőkkel ,rádiókkal foglalkozom jobban) azt szoktam meg hogy a testhez képest mérek tápfeszt
(#) thomas74 hozzászólása Jan 7, 2013 /
 
Egy 5 éves Daewoo képcsöves tévémen szivárványszerű foltban sérült a színtartomány , a képernyő közepének 50 %-a zöld színben úszik , az alsó 1/6-od rész jónak tűnik és a felső maradék terület is sérült színben . Mi lehet az oka , javítható a probléma ?

daewoo.jpg
    
(#) zolika60 válasza thomas74 hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Neked is az előző hozzászólásokban vázolt problémád van valószínűleg. A megoldás is azonos lehet.
(#) Joseppe210 hozzászólása Jan 7, 2013 /
 
Nos siker !!!!!! Megy a tv van szép kék kép. Még egy kérdés, egy picit balra van csúszva a képe lagalábbis jobb oldalon van egy fekete csík. Ezen hol kell állítani? Érdemes a service menüben a képgeomatriához nyúlni?
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2013
(#) kocici17 hozzászólása Jan 7, 2013 /
 
Kadarist-nak.

Szia érdeklődnék, mert én nem emléxem, hogy említve lett volna, hogy telekrisztiánnak az eltört síkképcsöve mekkora volt, ha esetleg figyeltél vagy tudod, mert egy 51-es méretűt ma találtunk.
(#) kadarist válasza Puklee hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
A testhez képest kell mérni és természetesen nem a sorkimenő kivezetésén, hanem a dióda által egyenirányított oldalon, praktikusan a pufferkondik sarkain.
(#) kocici17 válasza kislacikahu hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
A lényeg a fekete Kb 18x8x10 mm körüli bakelit dobozka, és lehet hogy csak két lába van...tipus függő.
(#) kocici17 válasza thomas74 hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Ha képet és nem csak fényt látnék egyszerübb lenne, mert igy itt is lehet demagnetizállás, de eltérítés is.

Remélhetőleg nem volt a közelében erősebb mágnes mondjuk a tetején pl hangfal.

Ez a fotó így nem sokat árúl el.
(#) thomas74 válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Köszönöm a válaszod ! Nem , nem volt a tetején hangfal . Majd készítek képet , amikor kép is van , de ez a szivárványszerű folt csak ebben az állapotban vehető ki ilyen pontosan . Szombaton délben még minden frankó volt , kikapcsoltam a főkapcsolóval , majd este , mikor hazaértem , visszakapcsoltam , és már sérülten mutatta a képet , de akkor még kék volt az uralkodó szín középen , és másnap lett zöld . Ez is miért változhatott meg egy éjszaka alatt ?Elsőre te mire gyanakszol ? Még megmenthető ?
(#) kocici17 válasza thomas74 hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Érdekes a gyors változás. Nem jellemző, és nem ekkora mértékben. Ekkora mértékben és ilyen gyorsan tapasztalatom szerint akkor változik, ha leszakad az árnyékmaszk a képcsövön belül. Kíváncsian várom a "képpel ellátott" képet az beszédesebb lesz.

Evvel együtt , demagnetikus hibára gyanaxom.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2013
(#) mapecke válasza kislacikahu hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Nagyszeru, ezek szerint jol emlekeztem, hogy valami egyertelmu oka van a hibanak ... hetvegen kibontom es megkeresem azt a PTC -t, koszonom megegyszer !!!
(#) mapecke válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Koszonom, a gyors valaszt kiprobalom !
(#) mapecke válasza kadarist hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Jo kerdes, kiprobalom ma este. Koszonom meg egyszer!
(#) Puklee válasza kadarist hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Akkor viszont az is rendben van. MEgpróbálok szerezni hozzá tda6107-et
(#) L2773 hozzászólása Jan 7, 2013 /
 
Helló!
Egy Westwood 22V1-es 22 '' -os LCD tv javításával kapcsolatban lenne kérdésem.
A problem az alaplapból jön (a kommutációs táp - állítólag - működik).
Az alaplap típusa 17MB45-3 v1. Találtam is Itt egy azonos típusút, igaz Luxor van a típusában...
A kérdésem az lenne, vajon megvásárolhatom-e, működne-e a Westwoodban ?

Más kérdésem:
Az Ebay-en illetve itt látom ezeket a lapokat.
Kérdés: a 17MB45-3 V2-vel, 17MB45-2 -vel vagy a 17MB45-3 V2D-vel helyettesíthető-e a 17MB45-3 V1? Elképzelésem szerint a V2 felsőbb kategória, (elméletileg) kellene tudja amit a V1 bár nem vagyok bíztos benne, főleg hogy azok a jelek szerint mintha 16 és 19 colos kijelzőhöz volnának - ezért kérném a segítségeteket.
???
Kösz előre
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2013
(#) bihari laci hozzászólása Jan 7, 2013 /
 
Sziasztok ,van egy Samsung ck-5039tk a vertikált ki cseréltem ,és akkor sem javult meg m;g lemaradt kb 5cm a képből ,alul és felől mi a tehendő ,itt kellene segitcség ,át condisztam de semmi ,tud valaki segiteni?.
(#) kadarist válasza bihari laci hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Szia!
Ha SCT13B sasszi van benne, akkor szervizmeüs az állítás, ha SCT11B van benne, akor potméteres. Ilyen képtorzítást a sortápfaszültség lecsökkenése is okozhat. A függőleges végfok tápfeszültségei jók?
(#) bihari laci válasza kadarist hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Szia ,potméteres a tápja ha jo emlékszem 15v körűl van de nem ok akkor sem lehet hogy több fesz,kellene holnap ujra átnézem.
Következő: »»   733 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem