Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   453 / 840
(#) djhua válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
koszi szepen . akkor keresek valami helyetesitot

c
(#) _vl_ válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jan 9, 2013 / 1
 
Meg az alacsony nyitófeszültségére.
Az a dióda ott védelmi célokat szolgál. Nélküle is fog menni az áramkör, csak esetleg egy induktív fogyasztó ki-bekapcsolásnál agyonvágja valamelyik alkatrészt.

Mondjuk csókoltatom az a boltost is, aki egy 5A-es Schottky dióda helyett egy 3A-es sima diódát ad...
(#) djhua válasza _vl_ hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
koszonom ez nagyon sokat segitett .
(#) gordonfreemN hozzászólása Jan 9, 2013 /
 
Ha már így feljött a téma, nem lenne célszerűbb az alkotós 1.4.2-be is a D6-nál a sima dióda helyett schottky-t alkalmazni?
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2013
(#) djhua válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
szerintetek az az R7 ? az minek van vgyis ott ketoo van , feszultseg osztonak hasznalja es azt a reszt ami kekel van a nyakrajzon kivan hagyva .... es csak egy R7 em van oda rakjam a kettooo osszeget ? vagy csak lazan 4.7k ?:

koszonom
(#) granpa válasza djhua hozzászólására (») Jan 9, 2013 / 1
 
A beültetési rajzon az egész T6 kör ki van hagyva, tehát R7~8.4k. Az egy utólagos módosítás, már nem emlékszem a szerepére.
(#) _vl_ válasza granpa hozzászólására (») Jan 9, 2013 / 1
 
Elvileg arra van, hogy bekapcsolásnál ne üljön ki a bemenő tápfesz a kimenetre a beállított feszültségtől függetlenül, arra az időre, amíg a plusz táp már megvan, de a mínusz táp még nincs meg. Ezt a célt mondjuk csak részben valósítja meg, de a problémán így is sokat segít.
(#) granpa válasza _vl_ hozzászólására (») Jan 9, 2013 / 1
 
Köszönöm.Fehéredik a szürke. Remélem Gordon is olvassa.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2013
(#) djhua válasza granpa hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Koszonom szepen nektek .. Mit csinalnek en ez az oldal nelkul Koszonom megegyszer !
(#) gordonfreemN válasza granpa hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Es miert remeled?

A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2013
(#) granpa válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Mert a válasz neked szólt tkp.
(#) gordonfreemN válasza granpa hozzászólására (») Jan 10, 2013 /
 
En meg azt hittem neked, mert te is irtad, hogy mar nem emlekszel a T6 kor miert van kihagyva.
Akkor koszi
(#) gordonfreemN válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Szia Attila!

Proteusba bevittem a kapcsolást és nem igazán működik a tárolás. Alulról jó, de fentről lefele nem tartja meg a szintet, mivel az alsó kapu kimenete még mindig magas.
Mellékelem a tervet

ui: de azt hiszem meg is lett a megoldás. NOR kapuval elvileg jól működik.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2013

ecet.DSN
    
(#) djhua hozzászólása Jan 15, 2013 /
 
Udv! Megepitetuk a Pioneer 2.7.2 kapcsolast , es mukodott is elsonek (26V AC-vel taplaltuk) csak masodszorra 50V AC-vel taplaltuk es rovidre zartuk a kimenetet es ekkor elkezdtek fustolni R15 0.22OHM/3W ellenallas . Most meg a max feszultseg van a kijovetelen es nem tudom allitani,szabalyozni . Megkerem nagyon szepen , hogyha kisegitenetek tanacsokkal . Mit kene kicsereljunk ? Kicsereltem a BC337 es a BD242 . Mertem egyet-mast ZD1 -en a feszultseg 6.6V .. ZD2 on 5.45V ... ZD3 on 13.8V .
Ezek alapjan ha van valami hasznos tanacs . Koszonom elore !!
(#) Gabó válasza djhua hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Nézd át a 2N3055öket. Az egyik valószínűleg zárlatos, és mérd át az ellenállásaikat is.
(#) magneto válasza djhua hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Biztos, hogy a vége zárlatos lett. A végtranzisztorok egyike, de lehet az összes. Igen valószínű még az is, hogy a nagy áram és hő miatt a 0,22Ohmos ellenállások is megnyúltak. (megnőtt az ellenállásuk) Én a helyedben azokat is kivenném, és megmérném.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2013
(#) djhua válasza magneto hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Koszonom nagyon szepen gyors valaszotok ... megproballom ma megoldani es ha nem akkor csak holnap , es remmelem osszejon es az a hiba . Jovok a fejlemenyekkel . Koszonom .
(#) Ghoost válasza djhua hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Mintha olyat hallotam volna hogy nemely tipusu 2N3055 60V DC-ig hasznalhato.
talan a 2N3772 a hasznalhato?!
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2013
(#) djhua válasza Ghoost hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Tenleg annyi , megneztem az adatlapon . De mar nem tudom mit csinaljak .Lemerek mindent es ha valamivel baj van kicserelm es jovok a fejlemenyekkel .. Koszonom szepen .
(#) kaqkk válasza djhua hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Na jó 60v ig de nem rövidzárban !
(#) Bucdarov hozzászólása Jan 17, 2013 /
 
Sziasztok!

Régóta olvasom a fórumot. Tegnap elkészítettem az Alkotó 2.7.4 verziójú tápot, de nem sikerült valami fényesen. Gyanítom, hogy a 3055-ös tranyók körül van gáz, de ha lehet erősítsetek/cáfoljatok meg benne. (Végigolvastam az összes hozzászólást de lehet hogy átsiklottam valamin...)

A jelenségek:
1: a dc off mintha ott se lenne
2: a P1 minimális pozícióban P3 forgatásakor a minimális pozicióban világít a led. Ez többszöri forgatás után egyre jobban tolódik a P3 max felé.
3: A feszültség a kimeneteken 32V (szinte stabilan) 26V AC bemenet mellett.
4: a P2 és P4 potikra nem reagál a feszültség szintje.
5: A 3055-ös tranyók hidegek, Emitteren és bázison mindenhol 0,6V található.

Az olvasmányok alapján lehet hogy a tranzisztorok E-B kivezetései felcserélődtek?
Terhelés nélkül mennyi ideig bírja az IC/félvezető így? (nem füstöl, nem melegszik) Értem ezalatt, hogy a méréseket el tudom rajta végezni, vagy ab ovo csere....

A rajzon csak 2 vagy 3 helyen láttam feszültség értékeket a mérőpontoknál. Mit érdemes még mérni?

Előre is köszönettel
Bucdarov
(#) proli007 válasza Bucdarov hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Hello!
- Amíg a végfokozaton keresztül kimegy a teljes táp a kimenetre, addig nincs mit nézegetni a táp egyéb részein.
- Ha 0,6V feszültséget mérsz a bázis-emiter között, akkor a tranyó nyitva van.
- Zárd rövidre a T6 kollektor-emitterét. Ekkor a kimeneti feszültségnek meg kell szűnni.
- Ha megszűnik, működik a végfok. Ha nem, akkor sorba emeld ki a T1-et, majd a T2-őt. Ahol a kimeneti feszültség megszűnik, ott lesz a gond.
- Az IC-nek nem számít, hogy van vagy nincs kimeneti feszültség. Amíg nem szabályozható a kimeneti feszültség, ne tegyél rá terhelést. Rövidzárat meg semmiképpen..
üdv! proli007
(#) nagysasy hozzászólása Jan 17, 2013 /
 
Sziasztok !

Az Alkotós féle 2.7.4-es tápot készítgetem ha ebből a panelból 2 db-ot csinálok akkor elméletileg és gyakorlatilag is lesz egy szimmetrikus szabályozható tápom igaz? A kérdésem a következő : Az Alkotós műszerből akkor 4 db kell. Mind a 4 db műszernek külön táp kell?
(#) kadarist válasza nagysasy hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Szia!
A trafóból pedig kettő kell, vagy legalább két független szekunder tekercs.
(#) nagysasy válasza kadarist hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
A trafó megvan az egy 600 VA-os 2x42 V toroid.A műszer tápot kérdeztem.
(#) kadarist válasza nagysasy hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Ha független tápokat akarsz, akkor logikusan mindent duplázni kell.
(#) _vl_ válasza nagysasy hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Idézet:
„A műszer tápot kérdeztem.”

Az attól függ, hogy milyen műszert használsz. Ha az Alkotós ICL7107-est, akkor mindegyiknek (mind a négynek) független táp fog kelleni. Ha az Attila86-féle PIC-es műszert használod, akkor mérőnként kell egy (az övé egyben méri a feszültséget és az áramot), azaz esetedben kettő.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2013
(#) nagysasy válasza _vl_ hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Az Alkotós féle műszer lesz benne
(#) _vl_ válasza nagysasy hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Esetleg tekerhetsz a 600VA-es trafódra még négy szekundert, ha fizikailag van még rajta hely.
(#) nagysasy válasza _vl_ hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Inkább 2db 2 szekunderest keresek
Következő: »»   453 / 840
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem