Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Futófény
 
Témaindító: NBalage, idő: Szept 16, 2005
Lapozás: OK   18 / 25
(#) proli007 válasza daniel.freeman hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Hello!
- Itt kicsit kevesebb az állítgatási lehetőség, mint az analógnál, de kevésbé is lehet eltévedni benne. Meg lehetne oldani komplikáltabban is, mert ott a két műveleti erősítő, csak az erősítést kell állítani és offset feszültséget bevinni. (Vagy is a háromszög jel amplitúdóját növelni és szintjét eltolni. De lehet egyszerűbb módszer is megfelelő..
Az R3 ellenállás értékét kell kicsit csökkenteni. Bár ekkor a maximális fény is kicsit hosszabb ideig fog tartani. De lehet ez megjelenítésben nem is hátrány.
- Ha az összes lámpát felkapcsolod, azt a tápnak is tudnia kell..
üdv! proli007
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2012
(#) daniel.freeman válasza proli007 hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Helló!

Utána hogy írtam már be is raktam oda egy 10k ellenállást és utána pedig egy trimmert. Jövő héten el kell készülnie az egész konstrukciónak. Az elektronika már teljesen kész. Ahogy kész az egész küldök videót róla. Most csak az egyik részletét tudom csatolni.

DSC_0972.JPG
    
(#) Mdavid hozzászólása Okt 27, 2012 /
 
Sziasztok!

Olyan kapcsolást keresek, amellyel olyan futófényt kaphatok, ami elindul egyik oldalon, végigfut a ledeken, eltűnik és a újra ugyanazon az oldalon jelenik meg.
(#) proli007 válasza Mdavid hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Hello!
Mármint ha mindig csak egy ég? Mert akkor csak egy 4017-re és egy ütemadóra van szükséged. Az 10db-ot futtat.
üdv! proli007
(#) _JANI_ válasza Mdavid hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Szia! Nézz bele a Knight Rider, oda-vissza futófény: Link-be.
Kis szerencsével találsz kedvedre való kapcsolást.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2012
(#) SzaChe hozzászólása Nov 27, 2012 /
 
Szerbusztok,

igyekeztem már átbogarászni a fórum, majdnem mind futófénnyel foglalkozó topicját, de nem találtam hasonló léptéket, ezért kérném a segítségeteket.

Végtelenített tükör

Egy ilyen megoldást szeretnék létrehozni, bár én ennyi "funkciót" nem szeretnék beleépíteni.
100-120 leddel számoltam, sárga színűekkel. Azt szeretném csak megcsinálni, hogy 2 ég 2 nem és így tovább, és közben szépen körbe körbe mászkál ( tehát ami a videó elején is történik.) Sebesség változtatást különösebben nem vonz, esetleg gombnyomásra 2. funkcióként az összes (vagy csak így kettes csoportokban) folyamatosan világítana és nem mozogna.

Esetleg valaki valami ötlet?
Előre is köszi S.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2012
(#) _JANI_ válasza SzaChe hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Szia! Mivel eléggé nyitva hagytad a lehetőségeket. Tuti lesz olyan kapcsolás ami megfelelne a célodnak. A leírásod ( és a videó láttán ) én egy 555-4017-es párosra gondoltam először. Ez egy oszcillátorból (NE555 - ASM) és a közkedvelt JOHNSON számlálóból (CD4017) állhatna. Pár diódával és alkatrésszel néhány egyszerűbb effekt is előállítható... A LED-ek 3-10DB-s csoportokban lennének vezérelve.
Egyéb ötletek:
- Léptetőtárolós kapcsolás, PL: HF-vezérelt adatbemenettel. ( Végtelen lépésszám. Egyszerű áramkör. )
- EPROM - EEPROM-os futófény. ( 8-bites. Kicsit bonyolultabb hardver. ) ( Gond lehet az EPROM tartalom beégetése. )
- Mikrokontrolleres ( PIC-AVR ) vezérlő. ( Megfelelő kezekben nagyon hálás eszközök. Program és programozó készülék kell. )
Remélem sikerült ötletet adni a folytatáshoz. Üdv.: _jani_
(#) proli007 válasza SzaChe hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Hello!
Hajdanában is ezzel kezdtük a futófény készítését, most megrajzoltam. A Ledeket sorba kötheted addig, míg a tápfesz megengedi. Én fehér esetén 3db-ot tennék sorba. Lehet sárgával négyet is lehet. A sort úgy folytatod, ahogy lerajzoltam. A sornak 4-el oszthatónak kell lenni, hogy a végén ne dadogjon. Természetesen minden Led-ággal a Fet Drain-nél még 10-et párhuzamosan köthetsz ugyan így. (3*4*10=120)
Ha a kapcsolót bekapcsolod, égni fog az összes. De a tápnak 12V/1A kell tudni.
üdv! proli007
(#) proba válasza proli007 hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Ehhez hasonló a régi klasszikus astabil multivibrátor ,három taggal.Az is majdnem ezt csinálja ,ott kettő ég egy nem.Igaz kevésbé kézben tartható paraméterekkel ,de még ic sem kell hozzá.
(#) Mdavid hozzászólása Jan 3, 2013 /
 
Sziasztok!

Meg lehet azt oldani PIC nélkül, hogy 8 db LED-ből álljon a futófényem, és egy gombnyomásra egyszer menjen végig az elsőtől a nyolcadikig?
(#) kaqkk válasza Mdavid hozzászólására (») Jan 3, 2013 / 1
 
Igen megoldható ! A klasszikus 555-4017 alapkapcsolás picit átalakítva : a 4017 reset bemenetét egy 10k ellenállással a gnd re kötöd ,és erre a lábra teszed a nyomógombot ,ami a+ra zár . A 4017 engedélyező bemenetét (13 láb) szintén egy 10k val gnd re vezeted , és ezt a lábat kötöd arra a kimenetre ahol meg akarod állítani a fényt .
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2013
(#) proba válasza Mdavid hozzászólására (») Jan 3, 2013 / 1
 
Ha rövid leszek akkor igen.
Bővebben a hagyományos 4017 futófény 9.kimenetével letiltod az oszcillátort A gombnyomással újra engedélyezed,és reseteled a számlálót.Szerintem egy 555 +cd4017 elég hozzá, max egy 74c00 kell pluszban.
(#) kokozo válasza Mdavid hozzászólására (») Jan 3, 2013 / 1
 
Nekem is van egy verzióm
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Az engedélyező bemenetet is érdemes gnd re kötni 10k val
(#) Mdavid hozzászólása Jan 3, 2013 /
 
Köszönöm szépen!
(#) proba válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Miért? Az ic kimenete nem állítja be fix szintre ? Így váltásnál egy lehelettel tovább lesz 0 a bemenet ? Esetleg bekapcsolásnál csinál valamit?
(#) kaqkk válasza proba hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Ha jól tudom a 4017 kimenete csak + ra kapcsol ,a kimenet és ezáltal a hozzákötött bemenet is lebeg amíg oda nem ér a számlálás (egyébként az a 3ft os alkatrész határozott potenciálon tartja a bemenet )
(#) proba válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Az adatlapja szerint mindkét táphoz képest ugyan akkora áramot tud ,ugyanakkora feszültség esésre . 5V táp 1mA terhelés L=0,4V / H= 4.6V Így az ellenállást felesleges térkitöltőnek érzem.
(#) kaqkk válasza proba hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Egy 3 ft os alkatrészen vitázunk , egyébként írtam hogy "ha jól tudom" (kb 25 éve használtam , ugye elnézitek nekem ezt a hatalmas pazarlást?)
(#) headshoot939 hozzászólása Jan 27, 2013 /
 
sziasztok!

Remélem vki tudna nekem segiteni, elég sok tippet olvasgattam itt fórumba, de hasonlot keresve sem találtam ahogy elnéztem. Igazából nagyteljesítményű LED vezérlő kellene 12V-ra, 6 csatorna elég lenne , és hogyan fogalmazzak, tehát 1-1 kimenetre nem 1, hanem több led-et (legalább 50db-ot 1 csatornára) szeretnék rakni.
Az elv. a következő:

Bővebben: Link

Ilyet szeretnék csinálni, semmi bonyolult müveletet nemkell tudnia, csak 1 potméterrel a körbe futás sebességét tudjam állitani.

Kérlek irjatok vmit hozzá
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2013
(#) proli007 válasza headshoot939 hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Hello! Erre gondoltál? üdv! proli007
(#) headshoot939 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Amennyiben 1 csatornára köthetek legalább 50db led-et, és az IC-k se sülnek le akkor igen!
(#) Mdavid válasza headshoot939 hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Kösd párhuzamosan.
De ehhez már 230V kell, hiszen ennyi LED bármilyen akkut pillanatok alatt lemerít. Szerintem használd Skori honlapjáról az áramgenerátort ehhez.
(#) headshoot939 válasza Mdavid hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
12V 1A adaptert használnék, együtt nemfog égni 2*50LED hisz sorbafutnak, csak elbirja. de köszi a tippet
(#) Mdavid válasza headshoot939 hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Hát nem tudom, én egy kicsivel nagyobb adaptert használnék.
(#) headshoot939 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
FET-el nem igazán volt eddig dolgom, és a led-nek hova kötöm a 2 lábát?
(#) headshoot939 válasza Mdavid hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Laptop töltőm vanmég, 12V 6A de ez a legkevesebb hamár müködni fog
(#) Mdavid válasza headshoot939 hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Idézet:
„s a led-nek hova kötöm a 2 lábát?”
na ezt most nem értem... A LED-ek bekötéséből mit nem tudsz?
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2013
(#) proli007 válasza headshoot939 hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Hello!
Az IC nem pörkölt, vagy zsírszalonna, hogy "lesül".. Ha a tápfesz nem lesz 15V-nál magasabb, akkor nem lesz gond az IC-vel. A kimenő fokozat 2-3A-el terhelhető.
De csak rébuszokban beszélsz. 50db az lehet tudni. De hogy mekkora a Led nyitófeszültsége, szükséges nyitó árama, azt ki tudja? Ezek nélkül nem lehet számolni, mekkora lesz a kimenet terhelése. Mert "nagyteljesítményű LED" ma már számtalan van. Vagy is az nem műszaki paraméter.
A Led-eket a +12V és a Led kimenetek közé kel kötni. De szigorúan számított előtét ellenállással.
üdv! proli007
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2013
(#) headshoot939 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Szia!

Köszi a segítséget, amugy sima 5mm-es led-eket fogok használni, 30mA max, 8-12000MCD-sek, 3,2-3,8V nyitófesszel. 50db pont elég lesz nekem csatornánként.
12V fölé nem megyek tápellátás ügyileg

Egyébként ha vALAkit érdekel***

Ez itt NEM a reklám helye!
Frankye
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2013
Következő: »»   18 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem