Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műgyanta
 
Témaindító: csaadaam, idő: Jan 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   23 / 27
(#) Szebence válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
A kérdés, hozzászólás meg már több mint 5 éves.
(#) giddy hozzászólása Jan 2, 2013 /
 
Sziasztok!
Következő a kérdésem:Milyen oldószerrel tudnám a műgyantás tokozott ic-ről ill. prociról leoldani a műanyagot?(égetésen kívül)
(#) _vl_ válasza giddy hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Nitrohigítóval lehet szerencséd. Meg pórul is járhatsz: lehet, hogy az IC tokozását is megrongálja, nem csak a rajta levő műgyantát.
(#) vicsys hozzászólása Jan 29, 2013 /
 
Víztiszta, átlátszó műgyanta kiöntésre lenne szükségem. A felület kicsi és nem is túl vastag a réteg, kb. 3...5mm. Ezt néztem ki: Bővebben: Link Vajon ez nem sárga? Tudok önteni bubimentesen, vákuum nélkül is? Van jobb alternatíva? Előre is köszi!
(#) kameleon2 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
A leírás alapján áttetsző és kifejezetten erre ajánlják, tehát jónak kell lennie... Vákummentesen is tudsz buborékmentes öntést. Érdemes tanulni a fogtechnikusoktól, ők vibro motoros rázót használnak erre a célra. Talán egy régebbi mobilteló vibromotor és némi gumigyűrű segítségével könnyebben megvalósítható, mint a vákum....
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2013
(#) granpa válasza vicsys hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Szerintem kérdezd meg a céget.
(#) vicsys válasza granpa hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Sajnos a gyakorlati alkalmazásban a forgalmazó nem nagyon tud segíteni, maximum készségesen felolvassa a flakonon levő címkét...
Arra gondoltam, hátha valaki ismeri a terméket vagy tud már kipróbált termékről referálni, esetleg ajánlani ilyen kis kiszerelést.
@kameleon2
Köszi.
(#) zolika60 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Az áttetsző és az átlátszó nem ugyanaz. Igazat adok gtranpa-nak, meg kell kérdezni a forgalmazót.
(#) kameleon2 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Víztiszta változatot kell akkor keresni. . .
(#) mex válasza vicsys hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Ez kell Neked, ha tényleg víztiszta öntet a célod.

Dolgoztam az elődjével, de szerintem csak a neve változott.
Garantáltan bubimentes csak nyomás alatt lesz, normál légköri nyomáson az öntet teteje tartalmazhat pici buborékokat.
Amikor több darab alkatrészt kellett öntenem, egy kuktát alakítottam át nyomástartálynak...
De Luxe kivitelű lett, a nyomásellenőrzést digitális manométerrel megejtve nagyon jó eredmények születtek.
Valahol még képek is találhatók az eszközről...
(#) granpa válasza vicsys hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Itt van a Nagy Lajos kiràly ùtjàn egy mùgyanta kereskedès (semmikèpp nem jut eszembe a nevùk) BP XIV. ker., òket is kèrdezd meg.
(#) vicsys válasza granpa hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Sajnos erősen vidéki vagyok és emiatt ez nem fog összejönni. Azért nagyon köszönöm, hogy próbáltok segíteni!
(#) mex válasza vicsys hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Postán nem hiszem, hogy hozzájutsz, ha így lenne akkor tudnák én is küldeni pár decit.
(#) granpa válasza mex hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Ez a kuktás megoldás 'király'Én csak pálinkafőzőt csináltam belőle. Elviszi a posta minden gond nélkül.Vic majd megküzd a többi gonddal.
(#) granpa válasza vicsys hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Holnap direkt elmegyek hozzájuk, és megkérdem.
(#) Szpisti válasza mex hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Miért ne jutna hozzá postán?
Synolite 0328
Garantáltan víztiszta.
(#) mex válasza Szpisti hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Vannak előírások a vegyianyagok szállítására is. Postai csomagként nem hiszem, hogy elmegy.
Az ilyen cuccokat futárszolgálattal kézbesítik.
(#) elektrorudi válasza mex hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Hali!
A nyomás alatti öntésnek mi a fizikája? Miért nem buborékosodik?
Annak idején sokat kísérleteztem szilikongumi vákuumban öntésével, de buborékos maradt... A buborék kitágult a vákuumban, de nem jött a felszínre szétpukkadás céljából...
(#) mex válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
A bubik nyomás alatt is megmaradnak szilikon esetén, csak sokkal kisebb méretűek lesznek.
Hibamentes öntéshez a két komponens keverésekor vákuumot kell alkalmazni, (persze ez alapanyagfüggő is), és a forma betöltése után kell nyomás alá helyezni.
(#) granpa válasza vicsys hozzászólására (») Jan 31, 2013 / 1
 
Szia!
Voltam a NOVIA kft.-nél; 2260 Ft /1kg (poliészter)gyanta, +170 Ft az edző. Víztiszta, fehér, átlátszó, könnyen önthető boborékmentes, nem kell hozzá se vákum, se túlnyomás. Néztem belőle mintát, skafa!
www.novia.hu ; Halásztelek 06-24-532875 (vagy 532876). Az alvállalkozójuk (jan. 2.-től)V+3B Bt.1149 Bp, Nagy lajos Kir. útja 108. Tel: 06-1-252-4745, E-mail: novia.budapest@gmail.com
Van szállítójuk (külsős cég); az országon belül ~3000 Ft. De írsz nekem; én megveszem, elpostázom, az kb 900Ft.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2013
(#) vicsys válasza granpa hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Nagyon köszönöm!
(#) lacza89 hozzászólása Feb 19, 2013 /
 
Sziasztok!

2 cm vastagságban kellene formába öntenem egy tekercset. Novia-nál kapható öntőgyantával már próbálkoztam én is, de két gondom volt vele. Az egyik, hogy nagyon kevés volt a 10 perc fazékidő, a második pedig, hogy rengeteget zsugorodott a gyanta, pedig üvegszálas paplant is tettem hozzá öntés közben, hogy csökkentsem vele a gyanta térfogatát.
Tudnátok ajánlani zsugorodásmentes műgyantát (lehet epoxy is), aminek legalább egy óra a fezékideje? de az sem baj, ha 24 órás. Esetleg ha az öntőgyantát több, mondjuk 3-4 lépcsőben önteném, mennyire kötnének össze a rétegek?
(#) granpa válasza lacza89 hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Szerintem hívd fel a boltot, mit tanácsolnak: 252-4745.
(#) Szebence hozzászólása Feb 23, 2013 /
 
Sziasztok! Szeretnék víztiszta műgyantával "házat" készíteni egy kütyünek, amiben van led is. Fontos a szép felület. Milyen anyagot ajánlotok öntőformának, amiből szépen ki lehet szedni és szép, sima marad a felülete?
(#) mex válasza Szebence hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Üveglapokból lehet dobozkát készíteni, az éleknél szilikongumival ragasztva.
(#) Szebence válasza mex hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Rendben, köszönöm a választ! A környékünkön merre lehet kapni, viszonylag jó áron kise kiszerelésben? Egyelőre majd 1-2ódb kis kütyü kiöntéséhez kellene, (kb pendrive méretű) későbbiekben, ha jól működik a dolog, akkor 50-100 ilyen kis eszközhöz.
(#) mpeter58 válasza lacza89 hozzászólására (») Márc 16, 2013 /
 
Szia Lacza!
Ha még aktuális a gondod, találtam valamit. Itt van egy csomó nagyon hosszú idejű gyantarendszer is. Árakat nem tudok, de az elérhetőségek itt vannak.

www.farfix.hu http://www.farix.hu/letoltes/Matrix%20gyantak.pdf
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2013
(#) Gafly válasza Szebence hozzászólására (») Márc 16, 2013 /
 
Kúpos legyen és "formalevásztó" sem árt...
(#) zoli6405 hozzászólása Ápr 12, 2013 /
 
Hello Jó estét! Kedves fórumozók!

Szeretnék egy kérdést felteni etetőhajó gyártáshoz keressek anyagot gyanta + hozzávalók! ha valaki segitene azt nagyon meg köszöném, az alap lábazati hungarocell erre szeretnék gyantát huzni!
Előre is kössz!
(#) kameleon2 válasza zoli6405 hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
Bauhaus - hajóosztály .
Következő: »»   23 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem