Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   995 / 1677
(#) Mengyán válasza pintad hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Basszus gitárról van szó, ugye? (Én legalábbis nem ismerek másik 4 húros gitárt)
(#) mykymokus válasza pintad hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Tekercselésről ítélve régi két vasmagos Kolompos csengőre hasonlít megerősített vagy sztereó kivitelnek indulhatott a project csak nem volt hozzá kolomp
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2013
(#) vicsys válasza pintad hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Rezonátor érzékelő, mely elhangolódik az érzékelési tartományba bekerülő ferromágneses anyagok hatására. Amúgy meg brummfokozó lesz.
(#) Attila86 hozzászólása Feb 1, 2013 / 1
 
Egy hét tervezés, két nap építés, kb négy és fél négyzetméternyi bútorlap és nagyjából 50000Ft eredménye.
A munkahelyemre készült mert elegem lett belőle hogy a szerszámaim az egyik szekrény egyik fiókjában vannak, a műszereim a másik helyiség egyik szekrényében, az alkatrészek meg egy harmadik szekrényben stb. Mindig elő kellett szedegetnem őket innen-onnan. Mostmár nincs ilyen gond mert egyben van az egész. Még csak a fotókon látható fa része van kész, de lesz egy fém alja is négy kerékkel, hogy tologatni lehessen. Így mikor jön a váltás akkor nem kell eszeveszett pakolásba kezdeni hanem egyszeűen csak becsukom az ajtajait és betolom a helyiség sarkába hogy ne zavarjon senkit. Ráadásul mivel gurul így ha esetleg átkerülök másik szolgálati helyre akkor csak begurítom egy metróba (a metrónál dolgozom) és kigurítom a másik állomáson.

Még nem laktam be, nincs a helyén a világítás és az elosztó sem, pár műszer is hiányzik és az ajtók belső felén lesz 1-1 sokfiókos műanyag alkatrész-tároló.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2013
(#) Laslie válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Jó lett! És ötletes is.
Jók a képek a falon.
(#) eyess válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Á értem a metrónál dolgozol mint faipari munkás , és bútorkárpitos ?
Egyébként , ha nem csak kerekeket raknál alá hanem vállpántot az oldalára még a hátadon is tudnád cipelni .

De nem rossz ötlet mivel én is vagyok úgy néha , hogy ahány műszer , és szerszám annyiféle helyen van , és amikor kellene innen onnan kell összeszedegetni.És nem beszélve a portól , és mindenféle külső behatásoktól is megvédi a szekrény a benne lévő dolgokat.

Csak egy a baj gondolom, mint mindenki más is van így ezzel , hogy egy idő után kicsi lesz , és akkor jön majd a nagyobb szekrény ?
(#) pintad válasza pintad hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Azt hittem egyszerűbb lesz... A sok piros cucc azért megy egyenként az összes frathez, hogy tudjam hol fogom le, a pickupot meg azért szedtem szét egyből több részre, hogy meg tudjam különböztetni a húrokat. Amúgy midi vezérlőt csinálok a gitáromból (occsó butagitár, nem kell sajnálni)
(#) Mybuster válasza Schnitt hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Sajnos nem tudtam,egyszerüen nem bírtam beállítani (jogok,stb) Honlapomon is fent van.
(#) Mybuster válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Köszi
(#) Mybuster válasza mykymokus hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Igen-igen. Tudom de most nem ez volt a fő cél ez csak egy (primitív mód) Meglehetne csinálni de akkor 3db PWM kell stb. Magamnak inkább nem Cmos-al csinálnám,hanem MSP430 uC val , talán egyszer megcsinálom.
(#) granpa válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Aztán majd jól leltárba veszik, vagy csak ellopják (különben is a metrónál volt, tehát az övék), Te meg fújhatod (és odaadják másnak, mert 'neki jobban kell' /csókos/). Van ilyenben tapasztalatom!
(#) Attila86 válasza granpa hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Hát nagyon remélem hogy ilyen nem fog történni. Azért itt hála Istennek normálisak a kollégák.
(#) granpa válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Kívánom legyen szerencséd! Remélem a főnököd is normális.
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 1, 2013 / 2
 
Bevezettem a villanyt, a világítást és beraktam a műszereket.
(#) zenetom válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Szia!
Ez szép és hasznos is!
Viszont!
Ugye ez csak ideiglenes megoldás: Bővebben: Link ?!
(#) Szammer válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Szia!
Hát asztalosiparilag tényleg szép kivitelezés.
Az ajtó azért kell rá, hogy más ne férhessen hozzá, vagy ne látszon, hogy mi van benne, mert nonstop használat esetén csak akadály?
(Modjuk ha nincs ajtó, akkor csak egyszerű polc lenne.)
Valószinűleg a munkahalyi környezeted miatt lett ilyen.
Gratula hozzá és szolgálja meg a munkádat.
Ha meg valaki az ÉV. dolgokat kritizálja, gondoja meg, hogy soha nem csinált semmi hasonlót (későbbi hozzászólás).
Üdv:
Zsolt
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2013
(#) Attila86 válasza Szammer hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Szia!

Az ajtó azért kell rá hogy egyrészt zárható legyen és senki ne férjen hozzá és ne is látszódjon mi van benne. Illetve hogy bezárt állapotban védje a portól a műszereket, mert a metróban elég sok a por sajnos.

Arra a hálózati csatira valamit majd kitalálok, egyenlőre így működik legalább. Valamit rá kellene húzni... nem is tudom mit. Talán egy WC-pumpa gumiját amit középen kifúrok a vezetéknek.
(#) zenetom válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Szia!
Zsugorcső.
Szammer: igen, de mint írta Attila86, más is használhatja. Első a biztonság!
Csak jóindulatból írtam.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2013
(#) nagy hoho válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
A szekrény nagyon szép lett, Ügyes asztalos válna belőled.
Egy dolog szöget ütött a fejemben. A szekrényt Te csináltad gondolom saját pénzből, A polcokon ott figyel két labortápod és nem vagyok benne biztos, hogy a multiméter a céged műszere.De fizetést azért adnak valamennyit?
(#) sooty válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Azért megnézném, hogy fér rá az ALSTOM kocsi, amikor forrasztod .....
(#) Attila86 válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Hát van aki fizetésnek csúfolja, én inkább zsebpénznek nevezném.

A multiméter és a szkóp is sajátom természetesen.

Szerkesztve és törölve, a nem idevaló rész.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2013
(#) Frankye válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Jó lett, gratulálok, és használd egészséggel! (Azért az érintésvédelemre ügyelj, ahogy Zenetom is írta.)
A világítást mi szolgáltatja?
(#) Attila86 válasza Frankye hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Egy neon ami ezen a képen látszik is mert még nincs felszerelve:
Bővebben: KÉP
(#) Frankye válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Ah so! Azt hittem, LED-es. (Nem is vettem észre a képen a neont...)
(#) enree válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Jó lett!
De legközelebb ne adj 50000-et bútorlapért, az picit drága volt...
Zsebpénz, zsebpénz, de legalább azt csinálod, amit szeretsz, ez mindennél többet ér!
*
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2013
(#) mhatalyak válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 2, 2013 / 1
 
Nem fénycső inkább az a neon?
(#) szamóca válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Zsugorcsövezd le és megvan oldva.
(#) Attila86 válasza enree hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
A bútorlapok élvédővel, vágással, mindennel együtt csak kb 24000Ft volt. Négy kivetőpánt, egy fém fiókoldal, zár, csavarok, ládafogantyúk, csigafúrók és marók (azokat is kellett vennem mert nem voltak) mondjuk még egy tízes, a neon és az elosztó szintén majdnem egy tízes.
(#) Szammer válasza szamóca hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Egyetértek.
(#) mhatalyak válasza szamóca hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Ahogy látom pont a sarokban jön be a vezeték, szerintem át lehetne helyezni a dugaljat úgy, hogy 90 fokkal jobbra fordítani és betenni a sarokba, egyből a dugaljba mehetne a vezeték. Ennek csak az a hátránya, hogy az előző rögzítés helye látszani fog, meg hát oldalra jön ki belőle a dugó.
Következő: »»   995 / 1677
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem