Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Ion saját akkucsomag készítése
Lapozás: OK   2 / 26
(#) meddu hozzászólása Jún 18, 2011 /
 
Sziasztok!
ha 3db 10440 li-ion aksit párhozamosan köthetek?
a kapacitás az összeadódik ilyenkor?
(#) mugab válasza meddu hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Igen.
(#) meddu válasza mugab hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
köszönöm!
tölteni egyszerre is mehet vagy inkább mindegyiket külön.
(#) B.I válasza meddu hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Lehet egyszerre is tölteni őket. Csak vigyázni kell a párhuzamos kapcsolással, mert ha az egyik akku meghal, akkor viszi magával a többit is az örök vadászmezőkre.
(#) meddu válasza B.I hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
létezik olyan kapcsolás ami ezt megakadályozza?
(#) B.I válasza meddu hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Ha jól emlékszem akkor biztositékékkal meg lehet oldani a dolgot. Az akkuk negativ kivezetése közös és a pozitív ágba pedig minden akkunak külön biztositék a maximális kimenő áramra méretezve.
(#) B.I válasza B.I hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Boccs, hogy későn jut eszembe de a biztositékokat az akkunkénti maximális áramra kell méretezni.
(#) violin hozzászólása Jún 19, 2011 /
 
Sziasztok! Tanács kéne...
Adott egy névleg 15,6V-os (13db 1,2V Ni-Cd) akkus fúró. Vajon ha beraknék négy db 3,7V li-ion-t.....?

A töltés megoldott...vajon a fúró mit szól az eltérő(igaz csak minimálisan) feszültséghez...?
(#) meddu válasza B.I hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
még nem késő mert még nem építettem meg, de mindenképp megfogom!
köszönöm a segítségedet.!!
(#) nedudgi válasza violin hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
A LiIon cella feszültsége teljesen feltöltve 4.2V. A NiCd pedig 1.35-1.45 is lehet. Ezt a motornak el kell viselnie.
Más kérés, hogy az elérhető LiIon cellák nem biztos, hogy szereik a több C áramot.
Ez pont egy olyan helyzet, ahol a nikkel alapú technológia jobb lehet, mint a lítiumos.
(#) violin válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Elvileg ilyen célra való....10C terhelhetőségű...
(#) nedudgi válasza violin hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Akor a kérdésedet megválaszoltam .
(#) 0Dani0 hozzászólása Jan 7, 2012 /
 
Üdv! 9 db 3200mAh-ás 3.7V-os li-ion akksit szeretnék ugy összekötni, hogy 3X3-at sorba és ezeket párhuzamosan. Így lenne egy 9600mAh-ás 11.1V-os pack. ezt így meglehet csinálni? Milyen védelmi eszközök kellenek? És mivel tudnám tölteni, és a töltőt kb mennyi pénzből lehet összehozni?
(#) nedudgi válasza 0Dani0 hozzászólására (») Jan 7, 2012 / 1
 
Az elégséges védelem két részből áll.
Legfontosabb a túltöltés elleni védelem, semmilyen körülmények között nem emelkedhet a feszültség az adatlapban megadott feszültség (néhány kivételtől eltekintve) 4.20V fölé. Ezt a töltőben kell biztosítani.
Kisütés, használat közben nem szabad az adatlapban megadott feszültség (3.0V .. 2.7V) alá meríteni a cellákat.
Töltésre balancer töltő ajánlott, tehát minden feszültségszintet ki kell vezetni a pakkból. Ezek a feszültségeket jobb gyártmányokon feltöntetik.
A töltőáram nagysága ismét csak az adatlap alapján deríthető ki, ha nincs rányomtatva a cellára.
A lehetőleg azonos sorozatból való cellákat, óvatosan (ellenálláson keresztül) azonos feszültségre kell hozni, utána már közvetlenül is párhuzamosítani lehet őket.
Gondolom, forrfüles celláid vannak. Ha nem, akkor semmilyen körülmények között ne próbáld meg a forrasztást, hanem ponthegesztéssel oldd meg. Ha nem áll rendelkezésedre ilyen technológia, akkor akkupak gyártásával foglalkozó boltokban egy százasért ezt megteszik.
(#) 0Dani0 válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Tisztelt nedudgi! Köszönöm a gyors választ. Még nincsenek meg a cellák, csak érdeklődtem. Egy megbízható töltő házilag kivitelezhető, vagy inkább a gyári?
(#) nedudgi válasza 0Dani0 hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Inkább gyárit javaslok.
Javaslom a protected(védett) cellákat, azok megfelelő védelmet tartalmaznak. Az akkumulátoroknál figyelembe kell venni, milyen árammal akarod terhelni. A ráírt kapacitás 20 órás kisütésre vonatkozik, nagyobb terhelésnél ez alaposan lecsökkenhet.
(#) 0Dani0 válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Jó köszönöm! Amúgy egy 10W os power led menne róla egy szabályozható áramgenerátorral átlag 500mA.
(#) SlyChocolate hozzászólása Nov 24, 2012 /
 
Sziasztok.
Olvasgatva a topicot igazán nem találtam megnyugtató infót az ügyben, hogy gyári Lithium-ion akkukat köthetek-e párhuzamosan?
Hiszen ezekben van védelmi elektronika is ha jól tudom.
Illetve az egyik kétszer akkora kapacitású mint a másik kettő.
Két 1100mAh-ás és egy 2200mAh-ás de mindhárom azonos kapocs feszültségű.
Ezekről lenne szó.
Li-ion akuk
Előre is köszönöm a válaszokat.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2012
(#) (Felhasználó 51715) hozzászólása Jan 13, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy régi Dimarson GPS-em, amit hordozható videolejátszónak akarok használni.
A probléma az, hogy az akkuja már nem működik, ezt szeretném helyettesíteni egy Samsung mobil akkujával. Mindkét akku 3,7V-os, 1000 mAh töltéssel. Működhet ez? A GPS akkuján 2 érintkező van, a mobilén 3.

GPS akku(illusztráció)
http://image.made-in-china.com/2f0j00ueiQTaEnVJct/Rechargeable-Batt...ry.jpg

Mobil akku(tényleges):
http://www.batteriesnow.com.au/images/uploads/product_2962.jpg

Mire való a 3. középső érintkező a mobil akkun? Oda nem kell bekötni semmit?
Ugyanúgy fog töltődni a mobil akku is?

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) pucuka válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Az akkupakkon a harmadik kivezetés többcélú lehet, gyártótól függően, valamilyen érzékelő kivezetése, ami a töltő áramkört vezérli. Legegyszerűbb esetben egy hőmérő eszköz, ami az akku hőmérsékletét méri, és a töltő áramkör az áramot ennek megfelelően szabályozza, vagy egy bonyolult áramkör, ami a töltés vezérlésének része. Sok esetben csak ennek az áramkörnek az eltávolításával tudod csak az akkut tölteni, külső töltővel, az eredeti helyén nem, mert az eredeti töltőáramköre nem kap megfelelő információt. Sajnos a modernebb LiPo akksiknál ez a helyzet, némelyikben még mikrovezérlő is van, ami közli a telefonnal, szgéppel, hogy milyen az akku kapacitása, hányszor volt már feltöltve stb.
(#) ferun53 hozzászólása Feb 17, 2013 /
 
Rendeltem Kinából XW037FR4 tipusjelü 4-5V 3cell pcb 11,1V li-ion
védelmi elektronikát. Beraktam az akkupackba és a következőt
csinálja: Az akkusfúró nem indul el,mert az áramfelvétele nagyobb
mint 4A. Hogyan lehet az áramkorlátot állítani?
[url=http://

REC_0004.JPG
    
(#) Ge Lee válasza ferun53 hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Az akkus fúrók hajtásához az akkupakkba nem beletenni, hanem abból kivenni szokták az elektronikát, pontosan az általad vázolt problémák miatt. Terhelve simán felvesznek 15-20A-t is, arra ezek az elektronikák már lekorlátoznak.
(#) a6futand válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Sziasztok!

A fentieket még kiegészíteném annyival, hogy a 3,0V - 4,2V feszültség tartományt a pakk minden cellájára biztosítani kell, ezért (ahogy fent a kolléga irta is) az ilyen elektronikák a sorba kötött pakkoknál a köztes pontok feszültségét is figyelik. Azonban a legtöbb töltő csak védelmet tartalmaz, cella kiegyenlítést nem nagyon szoktak csinálni, legalább is laptopban nem találkoztam még ilyesmivel; egyszerűen csak letiltják a töltést ha eléri a 4,2 V-ot valamelyik.

Egyetlen cella használata, vagy a párhuzamos kapcsolás ilyen szempontból sokkal egyszerűbb (lásd mobil telefonok), itt csak egyetlen feszültéget kell figyelni.

Futi
(#) nedudgi válasza ferun53 hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Fúrógép és hasonló terhelésre NiCd akkumulátor való. Ha mindenáron lítiumos akkumulátort akarsz használni, akkor legalább 20C terhelhetőségű lítium-polimer cellákból állítsd össze a pakkodat.
(#) ferun53 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
A Ni-cd akkumulátort kivettem az akkupack-ból,mert egy évig
sem birta.(cellahiba). Csak ritkán használom az akkusfúrót,igy amikor fúrni
akartam mindig töltöttem helyette-mert közben szépen lemerült.
Kb. egy éve raktam bele Li-ion akkukat azóta egyszer,(beszerelés
után) töltöttem és láss csodát,ha fúrni,csavarbehajtani akarok
azt teszemés nem töltök 3-4 órán keresztül,hanem használom
az így már működő technikát.Ha tudsz valamit a pcb védelem
beállításáról azt szívesen venném(a leírása szerint a védelem és
a feszültségértékek állíthatók).

Üdv:ferun
(#) nedudgi válasza ferun53 hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Nem tudom, milyen akkumulátorcellákat használsz, fogalmam sincs arról, mekkora a motor áramfelvétele induláskor, és a névleges terhelésen, nincs még információm arról sem, hogy a védő áramkörben levő FETek mekkora áramot bírnak. Neked van leírásod egy védőáramkörről, én viszont csak egy életlen képet látok róla. Így nehéz segíteni.
Az átlagos 18650 cellák az A123 kivételével legfeljebb 2C-t viselnek el tartósan. Jobban terhelhetők a LiFePo4, vagy LiPo akkumulátorok.
Ha Notepad-del szerkeszted a hozzászólásodat kapcsold ki az automatikus sortördelést.
(#) martin96 hozzászólása Feb 18, 2013 /
 
Sziasztok. Érdemes lehet kihozni 3.7V 5Ah cellákból egy 48.1v 20 vagy 40Ah-s akkupackot? A nagy terhelhetőség miatt választottam li-polymer akkut. Elektromos motorba lenne. Illetve a töltése, hogyan lehetne megoldható? Nézegettem Balanceres töltőket, de még ha két darab 6S-es töltővel tölteném akkor kimaradna még egy modul (vagy hogy nevezik). Lehet venni külön Balancert töltővel?
(#) ferun53 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Üdv!
Na szóval az akkumulátorok Bosch akkusfúrógépekben üzemelnek,
illetve ugyanezek vannak azokban is. 1500mAh kapacitásuak és
kitűnően müködik velük a gépem már kb egy éve.Alkalmanként vi-
szonylag keveset használom házi barkácsolásra. A motor áramfelé-
tele induláskor 3-3,5A, üresjáratban 2,5A ,terheléskor nő,de kb
5-6 A lehet.Leírásom sajnos nincs az áramkörről (a Kinai csak eladni
akar,az Ebay-os eladó nem is ért hozzá).Viszont az Ebayon láttam
8-11A-os áramköröket is látszólag ugyanilyen,szerintem a külső al-
katrészekkel állítják be a paramétereket ( a táblázatban írja is hogy
pl. a töltési végfesz. ill. a kisűtési fesz érték is állítható)Csak azt nem
írja,hogyan.Sehol sem találok kapcsolási rajzot,az IC-k adatlapjain
sem ír semmi erre vonatkozót. Az IC-k egyébként a következők:
2 db 4419-es,1 db 8254AA.Megpróbálok egy jobb minőségű fotót
feltölteni,az előzőt egy kinai minikamerával készitettem.
Szerintem ezek az áramkörök az akkukat védik a túltöltés,túlzott
kisűtés és az extrém nagy áramfelvétel ellen.Ezek az akkuk bírják
a gép áraffelvételét (szétszedtünk vele egy 3x5m-es fémvázas fahá-
zat is vele. Hát röviden ennyit. Remélem tudsz segíteni.

Üdv.:ferun53pcb
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2013

pcb.jpg
    
(#) nedudgi válasza ferun53 hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Szerinted ez egy jobb minőségű fotó? Miért írsz ilyen rövid sorokban?
Mellékelem az általad említett alkatrészek adatlapját. A AO4419 FET megfelelő lehet az áramkörben, az IC feltételezhetően 4.2V típus, de mi van a két további tokra írva?
(#) ferun53 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Nem tudom hogyan kell használni ezeket az oldalakat,azt sem tudom hogyan
kell szerkeszteni. Megfelelő kamerám nincs a fotókészítéshez de ha a kép alatti
szövegre kattintok, nagyítható. A 4419 es fet-ből 4 db van az áramkörben egymás
felé fejjel szemben 1-1 pár. Szerintem a paraméterek beállítását a külső alkat-
részekkel lehet módosítani.Az Ebayen látott különböző áram,feszültség,terhel-
hetőségű panelokon csak a külső alkatrészek száma és az alig látható értékük
változik.
( PL: hogyan tudom a dátumhoz beirni a napot?)
Üdv:ferun
" Egy újszülöttnek minden vicc ...˝˝
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2013
Következő: »»   2 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem