Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 12 V-os egység áramfelvétel mérése PIC-el
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Inhouse válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Idézet:
„Lényegében eddig csak feszültségmérés volt a cél.”

Már megfogalmaztam régebben, nem csak az!
itt taglaltam a kívánalmakat, nem olyan vészes
Megnéztem a Flowcode topicot, huhh 170 oldalnál jártok...ááooo
(#) Inhouse válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Kicsit eltúlzod a dolgot, semmit nem szeretnék csak a csicsa miatt, szükségesek lennének és megoldhatónak látszódnak. Azért kell mókolni, hogy a legtöbb infó meglegyen, de minél kevesebb helyen kelljen az autó rendszerébe nyúlni. Gyakorlatilag 2 saruval az akkura, és opcionálisan a menyország eljövetele lenne egy lakatfogó adapterrel való árammérés...
Tudnom kell a feszültségen kívül, hogy a motor épp jár-e vagy nem, hiszen ebből látszik, hogy kellene-e töltésnek lennie, avagy nem.
Jó lenne tudni az önindítózáskori tranzienst nagyobb felbontásban vizsgálni, mivel 1-3s alatt lezajlik és számít, hogy mennyire esik le a feszültség, hány csúcs van közben... A legtöbb hibajelentés úgy kezdődik, hogy nem indult az autó, rossz az akku. Pedig itt játszik az akku hibáján kívül annak töltöttsége, az önindító és a kábelezés állapota...
Kell a hőmérséklet, mert nem várható el a rendszertől ugyanaz -15fokban, mint +15-ben.
Jó lenne tudni a sebességet is (ez ebben a projektben nem igazán megoldható), mivel sokszor csak az üzemeltetésen múlik a nemindulás; sokszori indítózás, rövid távok, kis fordulat, kevés töltés...a fordulatszámból azért lehetne valamit silabizálni ezzel kapcsolatban.
Valami hasonló módon lenne használva, mint a TEXA logger, azaz napokig, hetekig lenne egy autóban, hogy kiderüljön, mi a hiba, ami lehet, hogy csak 2 hét múlva jelentkezik.

Közben gondolkoztam rajta, az indítózáskori módváltás/éledés nem lenne gond, ha hamar éled a rendszer. Gyújtás ráadásakor mindenképpen esik néhány tized voltot a feszültség még egy benzinesnél is. Kell egy komparátor a mérendőre, az egyik bemenete ellenállás osztó pufferelve, a másik ugyanez puffer nélkül, úgy beállítva, hogy átlag, hosszú távú fesz esésnél ne billenhessen, de néhány s alatt pl. 0,1-0,2V-nál már igen. Ha ezzel a jelzéssel indítva képes a Pic 1-2s alatt éledni, akkor jó lehet...és meglesznek az indítózás adatai.
(#) Inhouse válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Egyébként igazad van, már a hosszú távú feszmérés rögzítésétől verhetném magam a földhöz. Ez a Texa logger elvileg ezt tudná, de pl. a feszmérés helyéről, felbontásáról nem láttam infót még a gyártó oldalán sem. A demo grafikonon és képeken gyanúsan fixen 13,8V látszik folyamatosan...
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Gyakorlatilag sehova nem jutottam azóta, de továbbra is szükség lenne egy ilyesmi cuccra. Tegnap délben hazabiciklizés közben előjött egy agyament gondolatom...
Igazi sufnituning, de aztán mélyebben elgondolkoztam rajta. Sajnos az idő okozta problémák mellett a másik óriási gond, hogy nem tudok uC-t programozni.
Ezt részt gondoltam megoldani kicsi másként. Kellene valami, ami megoldaná a rögzítést és olcsó...MP3 lejátszó diktafon funkcióval. Kell egy feszültségvezérelt oszcillátor, akár kHz/V megoldással, bár a digitlális technika korlátai miatt, valószínű, hogy lejjebb kellene menni. Aztán egy astabil, ami 10percenként 1-2s-re bekapcsolja a felvételt. Van is 2 ilyen lejátszóm, az egyik külső mikrofon csatlakozási lehetőség is. Kipróbáltam őket, sajnos vannak azért nehézségek. Automatikusan kikapcsolnak, nem egyformán, az egyiken állítani is lehet. Aztán nincs bennük olyan, hogy hangra indítanák a felvételt, ezzel valószínűleg egy komolyabb diktafon már rendelkezik. Jó lenne a sok kis felvétel is, de pl. itt nincs dátum/idő beállítási lehetőség, az egyik pl. 1980.01.01-el ment. Mint elmélet, gondoltam megosztom veletek.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2014
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem