Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   169 / 211
(#) Hp41C válasza Beles hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Szia!
Mivel lényeges véltoztatást nem végeztem az áramkörben a kapcsolási rajzot csak linkeltem. A kiegészítéselet leírtam a cikkban:
- A MOS-FET -ekhez G - S ellenállásokat tettem,
- U5 N és P része küllön alkatrész,
- L1 kapott egy soros jumpert és velük párhuzamosan egy elleállást,
- A Vpp / MCLR jel egy dióda - ellenállás - jumper lánccal a Vdd -re húzható.
- Az I2C EEPromok A2 lába egy jumperrel földre (24LC512) vagy +5V -ra (24LC1025) köthető.
- C23 nem kell.
- A kontroller MCLR lábát az 5V -ra húzza egy ellenállás.
- A műveleti erősítő kimenete R42 -vel a tápra húzható.
A többi csak tüske...
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2013
(#) Beles válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Pont a C23 érdekelt volna pedig Ugyanis az a problémám, hogy instabil a VDD-m. Hol megvan, hol nincs. A VDD-t jelző led is világít, hol halványabban, hol erősebben pislákol. Majd kialszik, és utána elkezd villogni a narancssárga led. Egyszerűen nem tudok rájönni, mi a baja. VPP-nél ugyan ez. Van, hogy elkezd forrósodni a tekercs is. Mindez áltó helyében. 1 hete szenvedek vele, és nem bírtam megoldani. Ha az mcp6001 kimenetét lekötöm földre, akkor stabilan megy minden.
(#) Hp41C válasza Beles hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Nekem MCP6002 -höz nem kellett sem a C23 sem az R42. Pedig az egyik IRF9024 -gyel a másik IRF7314 -gyel van felépítve. A Vdd stabil, az itt látható méréseknél 1 lsb hiba van csak...
Ha MCP6001 -et használsz, akkor az SMD tokban van csak, de háromféle lábkiosztással. Jó típust tettél bele?
(#) Beles válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
MCP6001 van benne. Azért tudom hogy jó, mert először rosszat vettem
(#) Hp41C válasza Beles hozzászólására (») Feb 22, 2013 /
 
Szia!
Véletlenül nem Zenetom lay formátumú paneljét csináltad meg? Egy változatáról hiiányzott egy darabka vezeték a 18F2550 13. lába és az R4 közül...
(#) Beles válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 22, 2013 /
 
Nem! Saját a terv! De azt már átnéztem 60x, tuti jó!
(#) Hp41C válasza Beles hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Szia!
Tölts fel képet és / vagy tervet.
(#) Beles válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Eagle programmal terveztem, jó abban a formátumban?
(#) Hp41C válasza Beles hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Sajnos nem, inkább alakítsd át képpé és a képet tedd fel.
(#) Beles válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
PDF-be tudtam így hirtelen. A top és bottom 2x nagyításba mentettem, de az összesítetten eredeti méretben van. Remélem így jó lesz!
(#) _vl_ válasza Beles hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Ez a kapcsolás szintén saját ötlet? Mert az eredeti Pickit2-ben nincs LM2611... vagy én értek valamit nagyon félre.
(#) Beles válasza _vl_ hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Jah, bocsi, elfelejtettem írni, hogy az mcp6001, csak mivel nem volt ilyen alkatrész, azt raktam be helyette!
(#) _vl_ válasza Beles hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Jaj.
Az IC 24-es lába hova van kötve? Ill. az eredeti kapcsolásból az FDC6420C felső FET-je melyik itt?
(#) watt válasza Beles hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Csak jelzés képpen jegyezném meg, egyetlen egy 100nF-os hidegítő kondit kiforrasztok az SMD-s áramkörömből és nem működik! Ebből azt vonsz le amit akarsz.
A másik, hogy rossz ránézni a tervedre optikailag.
Nem szerencsés minden vezetéket egyforma vastagsággal huzalozni és a hidegítő kondikat a lehető legrövidebb és legvastagabb vezetékekkel kell bekötni. Sajnos van egy érzésem, hogy nyáktervezéssé fog átalakulni a PK2 topic!
(#) Hp41C válasza Beles hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Szia!
Egy kicsit elszörnyűlködtem azon, amit egy autorouter művelni tud. Ezzel a panellel még sok bajod lesz. A föld és táp vezetékeket a jelvezeték min. háromszoros szélességével kellett volna huzalozni. Az L1 - D8 - C9 - U2 - föld vezetéknek is vastagnak és rövidnek kellene lennie.
C6 nagyon messze került a kontrollertől. Jobb lett volna egy bevált panelterv...
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 23, 2013 / 1
 
Még egy tojás... Tudom szkópnak béna, de ez a maximum, amit ki lehet hozni (48 MHz -es 18F2550 és csak 512 byte RAM használható ki). Még kell egy kicsit faragni rajta. Maximális sebességgel két dc szintet mérve a vonalak vízszintesek, sehol sincs egy bit eltérés (8 bites eredményt használok fel)...
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2013
(#) kaqkk válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Most már annyi funkció van beépítve ,hogy tényleg csak a sörnyitó hiányzik a repertoárból .
(#) Beles válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget! Akkor megépítek egy bevált tervet azt hiszem!
Üdv!
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Nagyon jó ötleteid vannak, meg kell hagyni!
(#) vicsys válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Ez csak a nyák kialakításán múlik.
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
A furatszerelt klón paneljét nem épen az analóg mérések igényeit figyelembevéve terveztem. A fölelés ugyan vastag vezetékezésű, de az analóg csillagpontot nem alakítottam ki - így nem is a kontroller Vss lába. Ráadásul hálós a földrendszer (több földhurok is van benne). Ennek ellenére meglehetősen stabilak a mérések. Még két hibaforrás lehetséges. A generátor forrásimpedanciája (ajánlott a 2k -nál kisebb forrásimpedncia) és az AD mintavevő kapacitásának töltési ideje.
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Szerintem vicsys nem erre gondolt, hanem a sörnyitó kialakításra!
(#) vicsys válasza watt hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Bezony! Csak egy nagyobbacska lyuk a nyákon, mint a képen... Bővebben: Link
(#) Babó22 válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Ki kell cserélni a kvarc oszcillátort a 48 MHz-hez?
Komolyan tervezni kellene egy sörnyitós Pickit2 panelt, úgyis újat akarok majd építeni, hogy 3,3V-os PIC-et is kezelhessek.
(#) watt válasza Babó22 hozzászólására (») Feb 24, 2013 / 1
 
Nem. A PIC PLL beállításai ezt megoldják, eleve ennyivel fut a PK2-ben a 2550.
(#) watt válasza vicsys hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Poénnak jó lenne!
(#) kissi válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
IIC, SPI analizátornak van még hely ?
Steve
(#) vicsys válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Esetleg az SPI flash eprom programozás...?
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Ennyi elég lesz? Végre érkeznek ötletek. Van még hely, jöhet még néhány funkció...
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2013
(#) vicsys válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Azannya!
Következő: »»   169 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem