Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   206 / 580
(#) spenserone válasza palko0125 hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Szia(sztok) !
A második és a harmadik a felső sorban az öt közül.
(#) joco19 válasza spenserone hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Üdv valószínű hogy a fűtőbetét a hibás mérd meg szakadásra vagy testzárlatra.
(#) dani vince hozzászólása Feb 26, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy whp. awe 2214 tipusu géppel akadt gondom. A motornál szénkeféket kellett cserélnem,de beázás gyanus is volt a dolog,jól lepucoltam,minden stimmel.Csinálja rendesen a programot mig az első centrizéshez ér a mosási fázis végén,onnan nem hajlandó tovább menni.Kezdi pörgetni a motort,majd mikor a nagyobb fordulatra térne át,kialszik mindkét led 2-3 másodpercre,mintha megszakadna a táplálás,leáll minden egy pillanatra,majd újra kezdi a forgatást és ez ismétlődik.Szerintetek kondik cseréjével orvosolható a probléma?
Üdv. Vince
(#) botesz válasza dani vince hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Valószínűleg a tápegysége a rossz.
(#) dani vince válasza botesz hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Van még egy kis szürke 470K1000 feliratú kondi máshol még erről is olvastam,hogy lehetséges.
(#) kelektronic hozzászólása Feb 26, 2013 /
 
Sziasztok kollégák! Van egy BOSCH WFK2831 -es tip. mosógépem. Mindene megy, kivéve a dobot hajtó motor nem indul. Levettem a hátulját. Lehíztam a dobot hajtó motor csatiját, ráméregettem... A motor tekercsei nem szakadtak. Aztán visszadugtam. Majd láss csodát működött. Működött vagy 5 kanyar mosás erejéig. A hiba újra ugyanaz. Nem forog a dob. Valaki találkozott már ilyen csodával? Előre is köszönöm! Üdv mindenkinek Tibor
(#) botesz válasza kelektronic hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
A motorkefék nem kopottak?
(#) lukovicsek válasza dani vince hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Üdv.

Ez a hibajelenség nagyon hasonlit arra amikor zárlatos a főmotor, próbálni kellene egy másikkal, vagy a keféket megnézni.

Üdv. Laci!
(#) dani vince válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Üdv!
Amint emlitettem pár hsz.-el lejebb,ez volt az eredeti probléma,vagyis keféket kellett cserélnem és beázás gyanús is volt.Amig a használt kefék voltak fenn valóban mérhető volt a zárlat,de miután lepucoltam,felraktam az új keféket a zárlat megszűnt.
(#) joco19 válasza dani vince hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Üdv tehát látszólag megszűnt és mégse , tegyél rá egy másik motort és jó lesz .
(#) dani vince válasza joco19 hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
üdv
Megpróbálom.Akkor mégsem kondi?
(#) lukovicsek válasza dani vince hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Bizony jól mondják, másik motor kell rá, szinte még észre sem vehető szemmel hogy rosz a motor de az elektronika már érzi.
(#) dani vince válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Akkor megpróbálom a motor cserét,pedig eddig igencsak mindig sikerült meg találni ha a motor volt zárlatos.Minden esetre köszi a segitségért,mindenkinek.
Üdv. Vince.
(#) joco19 válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Még olyat is csináltam hogy a leszedett motort rátettem egy kevésbé érzékeny gépre (AWT2084) és a mai napig üzemel.
(#) lukovicsek válasza joco19 hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Hát igen a régi gépekben még vigan duruzsolnak ezek a motrok.
(#) lukovicsek válasza joco19 hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Ugy lehet még pontosabban megállapítani hogy figyeled amikor pörög felfelé a motor és a ledek egy idő mulva vibrálni kezdenek és aztán jön a nagy elmullás pár másodpercre.
(#) lukovicsek válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Ja ezt amugy dani vince kollégának akartam firkantani!!
(#) Gorangapapa hozzászólása Feb 27, 2013 /
 
Szevasztok!
Kőkori megoldást keresek, hátha valamelyikötök tud segíteni. Totálkáros lett az Ardo TL 80 SE mosógépem vezérlőpanelje (IC). Új vagy bontott panelt szinte lehetetlen találni (vagy nagyon drága).
Amúgy a mosógép jó állapotban van, sajnálnám kidobni. Vajon megoldható-e, hogy egyetlen programot egy maszek vezérléssel megoldjon? Egy olyan egyszerű program, amelyik csak az alapot megcsinálja egyetlen hőfokon (mosás, centrifugálás). Nem kell extra, programok, csak fusson le egy rövid program. Nem vagyok igényes mosómedve, egyedül élek otthon. Ha valakinek van ilyen vezérlője, szerintem magamtól már be tudnám kötni rá a motort és a többi egységet.
(#) jani86 hozzászólása Feb 27, 2013 /
 
Üdv Mindenkinek.
Olyan kérdésem lenne és ebben szeretném a segítséget kérni. Van egy whirlpool awo/d43135 mosógép aminek olyan problémája van hogy ha kevés ruhát raknak bele akkor elindul a program ha a meg felelő menyiséget akkor meg mindig ki írja hogy szűrő el van tömődve, de a szűrőt már kitakarítottam a ki vezető csőben sincs semmi ilyenkor mi lehet a probléma.

Élőrre is köszike a segítséget
(#) zsenipocok válasza spenserone hozzászólására (») Feb 27, 2013 /
 
Sziasztok!

Nálam teljesen ugyan ez a hiba. Sikerült valahogy megoldani?
(#) palko0125 válasza spenserone hozzászólására (») Feb 27, 2013 /
 
Szia.
Ahogy Jocó 19 kolléga is írja, valószínű a fűtőbetét hiba. Mérd meg nem szakadt-e, meg szigetelésvizsgálóval ellenőrizd testre. Elég érzékenyek ezek a gépek a kis mértékű szivárgó áramra.
(#) joco19 válasza jani86 hozzászólására (») Feb 27, 2013 /
 
Üdv
Elég érdekes mert nem nagyon lehet összekötni ezt a hibát a ruha mennyiségével ,de tételezzük fel hogy így van .A vizet nyomja rendesen ?Falba van bekötve a kifolyócső ?Ha netán falba akkor futtass le egy mosást úgy hogy a kádba vagy a csapba megy ki a víz .Ha úgysem jó akkor a vízszintszabályzót kell átvizsgálni.
(#) lukovicsek válasza jani86 hozzászólására (») Feb 27, 2013 /
 
Melyik piros led világit?
(#) zsenipocok válasza palko0125 hozzászólására (») Feb 27, 2013 /
 
Érdekes, mert nálunk ezt kb. minden 5-6 mosásnál adja elő. Megáll a program közbe, ha újraindítjuk megy tovább. A fűtőbetétet megnézem! Köszönöm!
(#) lukovicsek válasza zsenipocok hozzászólására (») Feb 27, 2013 /
 
Nézzétek meg a vizellátását, szürőket vagy a szelepeket vagy akárhol mert akkor szokták ezt produkálni ha tul lassan megy belefele a víz és azért van az hogy a kevés ruhával müködik mert a akkor kevesebb vizet vesz fel a gép és még benne van abban az időhatárban ami arra van hogy feltöltődjön a gép, de ha nemérkezik feltölteni akkor leáll hibakóddal de a lágcsapda is produkálhat ilyet.

Üdv. Laci!
(#) lukovicsek válasza Gorangapapa hozzászólására (») Feb 27, 2013 /
 
Üdv.

Elektronikai panellel csak ugy lehet megoldani ha van benne egy proceszor legalább amiben van program ha egyszerü akkor is, vagy másik megoldás az a mechanikus programkapcsoló ami időrendben kapcsolgatja a különböző alkatrészeket a gépben és igy lesz egészében egy program.

Üdv. Laci!
(#) blaca64 hozzászólása Feb 27, 2013 /
 
Sziasztok! Ma vettem egy BEKO EV5800-as mosógépet elöltöltős,50-ezer pénz volt.Made in Törökország a gyártó. Tapasztalata van valakinek? Szakik.Köszönöm!
(#) joco19 válasza blaca64 hozzászólására (») Feb 27, 2013 /
 
Üdv én voltam már a Török tengerparton nekem tetszett .
(#) joco19 válasza blaca64 hozzászólására (») Feb 27, 2013 /
 
Egyébként ha a mosógépre eme típusára lennél kíváncsi arról kétlem hogy lehet valakinek is tapasztalata mert még nagyon új ,a Beko nem egy világ márka de attól lehet jó gép és elmehet sokáig .
(#) lukovicsek válasza blaca64 hozzászólására (») Feb 27, 2013 /
 
Nálunk már régóta árulják nem anyira jók de enyi pénzért jobbat ugy sem veszel.

Laci.
Következő: »»   206 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem