Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kivezérlésjelző bekötése
 
Témaindító: Pixi, idő: Nov 1, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 4
(#) szamóca válasza DjPeat hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Szia!
Ez egy vákumfluoreszcens kijelzőcső. Kell neki egy 3V körüli fűtőfeszültség. (típusra rákeresve BG190 ZK kaphatsz pontos adatot) A meghajtó IC valószínűleg HA 12017-es, vagy hasonló, aminek a datasheet-en szintén megvan az ajánlott bekötése.
(#) petya54 hozzászólása Aug 10, 2009 /
 
Sziasztok! Van nekem egy hifitoronyból kibányászott erősitőm, és most eljutottam oda, hogy bedobozolom de szeretnék rá kivezérlés jelzőt ami van is tesla orsós magnóból csak ezt nem tudom ezt az erősitő melyik részére kell kötni, tud nekem ebben valaki segiteni? üdv!
(#) hosszi hozzászólása Nov 9, 2009 /
 
Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy van egy UAA180 -as IC-s kivezérlésjelzőm ahoz, hogy beálítsam rá kellene kötnöm egy keverőre vagyis tápot adok neki adapterről de jelet honnan tudok neki szerezni??
Előre is köszi
(#) sribix hozzászólása Júl 1, 2010 /
 
Sziasztok
Tudom a cím kicsit furcsa de maga a probléma is az aminek a megoldásához várom a segítségeteket. Úgyhogy bele is vágok...

Van egy hangforrás (számítógép) amiből egy kábelen vezettem eddig csak az erősítőhöz a hangot, amivel odáig nem is volt probléma, viszont most szeretnék rákötni a erősítővel párhuzamosan egy kivezérlésjelzőt, na és itt vagyok gondba mivel ha rákötöm akkor az erősítőn eléggé furcsa lesz a hang.
Tehát a kérdésem egyértelmű: Hogy lehetne megoldani hogy ugyanígy párhuzamosan rákötve ne zavarja az erősítőt?

előre is köszi a segítségeteket
(#) csepisaco hozzászólása Szept 21, 2010 / 1
 
Sziasztok!

Építettem egy LM3915-ös kivezérlésjelzőt kék ledekkel (nem tudom hogy számít-e) és nem működik ráadom a tápfeszt és felvillan mind a 10 led és kész ennyi nem csinál semmit a jelre tekergettem a potit is de akkor sem csinál semmit. Na de a kérdésem valamiféle jel erősítőt szeretnék csinálni amivel hátha menne.

Válaszokat előre is köszönömk!! :worship:

Kapcsolási rajz.
(#) csepisaco hozzászólása Szept 21, 2010 /
 
lemaradt hogy az erősítőhöz ha valakinek volna véletlen kapcsolási rajza akkor lenne-e szíves elküldeni???



(#) Look85 hozzászólása Dec 8, 2010 /
 
Sziasztok, új vagyok itt. Egy olyan kérdésem lenne, hogy az én kivezérlés jelzőm bekőtéséről tudna-e nekem mondani valaki valamit.
Segítséget előre is köszönöm.
(#) szamóca válasza Look85 hozzászólására (») Dec 8, 2010 / 3
 
Így-e!

UAA.JPG
    
(#) Look85 válasza szamóca hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Köszönöm.
Még lenne egy kérdésem: az a pont amin nincs vezeték mi lehet?
(#) David 3g hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
Az lenne a kérdésem hogy hogy csinálhatnák egy kivezérlés jelzőt Led-es kijelzővel hogy számokba írja ki a dolgokat?
(#) vicsys válasza David 3g hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
ICL7107. Gondolom, jó lenne. Bár semmi értelme.
(#) David 3g válasza vicsys hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Értem.Köszönöm. Csak optikai értelme lenne.
(#) szamóca válasza David 3g hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Atya ég! TE! Kép: Hivatkozás
(#) David 3g válasza szamóca hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Igen ?
(#) knobor hozzászólása Okt 18, 2011 /
 
Sziasztok!
Én azt szeretném megkérdezni, hogy kell bekötni egy 4*45 wattos erősítőbe a sztereó kivezérlés jelzőt?
(#) voodoo hozzászólása Jan 7, 2012 /
 
Sziasztok. Épülő erősítőmbe szeretnék analóg kivezérlésjelzőt szerelni. Nem tudom, gondolom van a műszereknek sztereó módban 1-1 valamiféle előtét? Egy régi kazettás deckből például. Azt szeretném kérdezni még hogy a VU meter és a dB meter közt van-e különbség (bekötés, felhasználás alapján?)

Köszi a választ!

Üdv. Tibi
(#) SPORE hozzászólása Jan 7, 2012 /
 
Sziasztok! Keresek sharp wf-940h típusú boombox kivezérlésjelzőének bekötését (egybe van az ualizer-el is és a hangerőszabályzóval is). Tudtok segíteni?
Köszi!
(#) bandita31 hozzászólása Szept 22, 2012 /
 
Sziasztok
Nekem olyan kérdésem lenne hogy, a kivezérlésjelző jelét honnan kell szerezni? (vdf kijelző)
Ha simán a hangbemenetre kötöm gerjed tőle az erösítő.(azért csinálja mert egybe van a hang gnd a táp negatíval ,de ha lekötöm a gnd-t akkor nem gerjed de úgy meg nem mutat semmit)
(#) Pepper Ice hozzászólása Dec 25, 2012 /
 
Hello van egy házi erősítőm aminek ma csináltam egy dobozt és beleszeretném tenni ezt a kivezérlésjelzőt de persze úgy hogy működjön is, valaki tudna nekem ebben segíteni? teljesen fogalmatlan vagyok e téren tehát a szakszavakat jó lenne ha lefordítanátok úgy hogy meg is értsem
Köszi
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2013
(#) diamik válasza Pepper Ice hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Szerbusz!

Az IC-hez kell adatlapot találnod. Onnan már a nyák rajzolatból vissza tudod fejteni, hogy hova megy a jel és hova megy a tápfesz. Ugye azt jó lett vonlna tudni, mit honnan kötöttél ki (már ha Te operáltad ki...)
(#) Pepper Ice válasza diamik hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
egy fiser erősítőből származik, de már ki volt belezve amikor hozzám került, csak egy csatlakozó volt a vezetékek végé, próbálgattam már mindenhogy de csak addig jutottam hogy kb a középső 3-4 led világit folyamatosan, de az is csak az 1 ik soron
(#) tishzje hozzászólása Márc 1, 2013 /
 
Sziasztok.
Szeretném működésre bírni a kivezérlésjelzőmet. Van rajta jobb, és bal csatorna. Ebben szeretném a segítségetek kérni. Érdekelne, mekkora tápfesz kell neki, és az 5 nyákra menő vezetékből melyik a +, illetve test. (gondolom a többi jel lehet. Azt honnan vegyem le hozzá?)
Köszönöm!
(#) mindenes válasza tishzje hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Szia!Sajnos elég életlenek a fotók nem igazán látni az alkatrészeket. E melett vezérlő IC tipusát is jó volna tudni, mert az is sokat elárul az áramkörről. Fotózáskor használd a makró módot!
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2013
(#) tishzje válasza mindenes hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
ennél élesebb képet nem tudtam készíteni:/
az IC-k pedig:
IC601: 1J2 HA12010
IC602: 1J1 HA12010
IC603: TA7318P
(#) tishzje válasza tishzje hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Kép: Hivatkozás
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Kép: Hivatkozás
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Mégis meglett az élesebb kép
(#) pinyó39 válasza tishzje hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Ennek a csőnek 3 volt közeli fűtőfeszültség is kell , vigyázz túl ne lépd ha elég a fűtőszál, örökre kinyiffan.
(#) tishzje válasza pinyó39 hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Okés, köszi a segítséget. Még azt szeretném megtudni, hogy az öt nyákra menő vezeték hogyan funkcionál.
(#) tishzje válasza tishzje hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
azt hiszem sikerült kiokoskodnom (valaki erősítsen meg)
http://kepfeltoltes.hu/view/130301/P1040241_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
ezen kép szerint balról jobbra a vezetékek:
1. betáp ???V
2. gnd
3., 4. jel (gondolom az erősítő bal, és jobb oldala. Ja, és az erősítő 2 kimenő csatornájának a + kimenetét csapoljam hozzá?)
5. fűtőszál, ami elvben 3V (honnan kerítsek neki 3V-ot?)
(#) mindenes válasza tishzje hozzászólására (») Márc 2, 2013 /
 
Hello!
Bocs hogy csak most válsazolok, de tegnap már késő volt és későn vettem észre a válaszod. A bekötés a következőképpen alakul : a fotón bejelöltem.Hang be: a hengferki be a jelforrástól(L+R), a gnd az közös pont valamint a negatív tápfesz. A tápfesz 12-18V de inkább 18V. A cső fűtése legyen 3V ahogy az elöttem hoozászóló is irta. Sajnos az adatlapját a csőnek nem sikerült megtalálni, így a fűtés értékét csak tippelni lehet. A legjobb ha 100ohm soros ellenálást használsz áramkorlátozóként a 3V mellet!. Ha jó a fűtés, a cső belsejét közelről megnézve, a fűtőszál egyhén narancssárgán izzik! A tranyó lábait forraszd át mert a hőtöl az egyik forrasztás kontaktosnaá látszik. Ha ez nem igy lenne akkor az ellenálás értékén módosítani kell! Ha valami nem lenne érthető kérdezz nyugodtan.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2013

Bekötés.JPG
    
(#) tishzje válasza mindenes hozzászólására (») Márc 2, 2013 /
 
Köszi a segítséget
Értelmeztem én már mindenhogy, az viszont túl nagy kérés lenne, ha adnál egy bekötési rajzot hozzá? (rajzot, ha tudnál adni az tökéletes lenne)
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem