Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Triak működése
Lapozás: OK   1 / 14
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Nov 9, 2007 /
 
Sziasztok. Nagyon érdekelne, hogy valójában hogy is működik a triac... nagy vonalakban csak annyit tudok, hogy váltóáramit kapcsol jel hatására. igen ám.. de milyen jel? Milyen erősségűnek kell lennie annak a jelnek...Stb Minden segítséget köszi!
(#) ferci válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Nov 9, 2007 / 4
 
Elég olcsón megkaphatod a könyvet.

Különben hasonlít a tirisztorra a téma, csak mind a 4 negyedben begyújtható ( váltófesz ).
A triac kapcsolástechnikája
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Nov 9, 2007 /
 
Hát én jobban örülnék, ha itt letudná írni nekem valaki!!!
(#) ferci válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Pár mondatban nem lehet részletesen leírni, mert sok mindenre figyelni kell.
Lényeg, hogy 10-100 mA nagyságrendű gate-impulzussal be lehet gyújtani, az A1 ( pl. tirisztornál a katód)-hez képest + vagy - impulzussal, ugyanakkor az A2 (anód..) lehet szintén + vagy -. A különbség az, hogy más gyújtóáramot kér mindegyik verzióban.
Gondoskodni kell a védelemről is induktív fogyasztónál. Egyebekben hasonló a tirisztor működéséhez, csak az általában nem váltót kapcsol.
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Nov 9, 2007 /
 
Amúgy a tirisztort se vágom és már akkor 1 úttal azt is meg szeretném, kérdezni, hogy miért lehet az, hogy nem "gyújt be" rendesen értem ezt arra, hogy mondjuk 26V-ból nem enged tovább csak 11-12V-ot???
(#) DRoland válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Hello! Ezt találtam, lenne bővebben is, csak ahhoz scannelni kellene, az meg most nincs itthon, (Kovács Csongor - Elektronikus áramkörök című könyvéből) ha érdekel akkor majd holnap megoldható.

Üdv.: D. Roland
(#) ferci válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Pont azért, mert a negatív félhullámban "érzéketlenebb", ott nagyobb áramot kér- nálad nem gyújt be magyarul..
Ugyanahhoz az áramkörhöz esetleg válogatnod kell típusok között.
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Nov 9, 2007 /
 
És akkor most mit tudok tenni???? emeljem a G-n kapott cuflát??
(#) ferci válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Ha tudod... csökkentsd a soros ellenállást, ha van, vagy cseréld érzékenyebbre a triacot. Gondolom, diac-kal gyújtod.
(#) ferci válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Meg tudod nézni úgy a témát, hogy a 26 voltos váltó kört meghagyod és független DC-ről adsz neki szabályozható gyújtóáramot és látni fogod, mikor, milyen polaritással fog mindkét félhullámban begyújtani.
Egyébként ez kb. a 4 gyújtási mód.
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Nov 9, 2007 /
 
megpróbálom, vagy begyullad, vagy kinyunvad
(#) Sebi válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Segítene nekünk a válaszadásban, ha mellékelnél egy rajzot. Amúgy ha ennyire nem vágod - ahogy írtad - akkor javasolnám az optotriac (pl: MOC 3021, 3041) használatát. Ez elég széles tartományban képes megfelelő gyújtást adni szinte bármely típusú triac-nak.
Az is lehet gond, hogy nagyon érzéketlen típusú eszközt választottál.
(#) ferci válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Nem muszáj folyamatosan rajthagyni a gyújtóáramot, elég pár másodpercenként állítani az áramot, ellenőrizni, kis szünet, stb..., de párszáz mA különbség felett már úgyis más típus kell.
(#) gulyi88 válasza ferci hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
nafene csak nem emiatt a könyv miatt lett vége oldteslának??
nekem megvan onann szedtem le..

Ferenc! ha esetleg mégis elolvasnád a könyvet (erősen ajánlom, mindenkinek jobb..), akkor privibem keress meg

csá
(#) ferci válasza gulyi88 hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
???
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Nov 9, 2007 /
 
na szóval.. Bt139-est választottam... én csak azt nem tudtam, hogy milyen feszültséggel kell meghajtani... egyet már kinyírtam.. mert adtam neki g-re 26v váltót.... szika és örök vadászmező.. de ha mondjuk kap DC +24V jelet... az elviekbenm már nem nyírja ki igaz????
(#) gulyi88 válasza ferci hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
mi a hiba? az hogy tiedre válaszoltam??
mer ha az akkor bocs, megszokás XD
(#) Szárnyas válasza ferci hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
http://oldradio.tesla.hu/
Erre utalt gulyi88.
(#) ferci válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
ja... a gate-re nem szokás feszültséget adni, hanem gyújtóáramot, mint írtam, kísérletezésnél, hi....
(#) ferci válasza Szárnyas hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Köszi, hogy mondod... a 60-70-es "papír" évjáratokat már úgyis kidobáltam......
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Nov 9, 2007 /
 
jól van na... hülye vok a Triac-hoz
(#) ferci válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Nem baj, majd belejössz... csak legyen "raktáron"....
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Nov 9, 2007 /
 
pffffffffff.......... meg veszem az összeset a boltból de csak egy kérdés.... ha most meg kapja a +24v-ot akkor ez is kimered??? mert már csak 1 van
(#) Szárnyas válasza ferci hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
De innen se fogod letölteni a könyveket, mert szerzői jogok megsértése miatt már nem elérhetőek, csak a könyvek címeit láthatod ott. Talán ezért írta gulyi88, hogy éppen az említett Kovács Csongor könyv miatt kellett az összes könyvet törölni az oldalról.
(#) gulyi88 hozzászólása Nov 9, 2007 /
 
ahogy nézem elég sok könyv egyezik a volt oldteslás oldal (régebben lementettem őket) , és a könyváruház listáján..
(#) ferci válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Hova akarod adni??? Azt mondtad, 26 volt váltót kapcsolsz valamire, de csak a felét kapod... a gate és az A1 közé engedj 10-100 mA-t, úgy próbálkozz....
Mit kapcsoltatsz?
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Nov 9, 2007 /
 
gulyi88 érdekelne a könyv... de nem tok neked írni privibe valamiért
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Nov 9, 2007 /
 
1 24V és kb 50-60W-os fűtőbetétet szeretnék kapcsolni, ami majd az akváriumomat fűtené, ha nem szivatna a triac
(#) gulyi88 válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
emailodra ment...
DJVU olvasód van?
ha nincs akkoritt van csatolva...
(#) ferci válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Miért nyúvad ki a triac? Nem forralod meg esetleg?
Tedd fel azt a rajzot, amivel játszol..
Következő: »»   1 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem