Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orsós magnók
 
Témaindító: Rober_4, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   44 / 113
(#) (Felhasználó 46585) válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Igen, így valahogy. De nem találtam semmi műszaki adatot róla, csak egy leírást valakitől, hogy megpucolta, stb. Ha olyan kvalitás, mint a zsiguli, akkor nem lehet rossz...
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Igen, bár attól függ mihez mérjük, mert a Zsiguli is csak a Trabant, Wartburg, Skoda háromszögben volt "kvalitás". Mondjuk nekem volt egy Orosz előerősítőm, a nyolcvanas kilencvenes években, és az hozta az akkor kapható technikák színvonalát, ha nem jobb volt náluk. A dizájn kicsit oroszos volt, de a technika nem volt rossz. Forgó kapcsolós hangerőszabályzója volt és relés bemenet választója. egyedül a RIAA korrektora nem tetszett, de azt építettem külön magamnak.
(#) (Felhasználó 46585) válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Egyszer láttam egy filmet, a zsigulik, meg ladák gyártásáról. Amikor a ladák beindultak, nem tudtak eleget gyártani belőle a németeknek, meg az osztrákoknak. Ezt használták a földekre, munkábajárásra. Nem olyan szép, meg sokat fogyaszt, stb, de sokkal strapabíróbb volt...

Ez a magnó meg 40 kg, hát, benne van az anyag. Meg ezt már luxusra gyártották, tehát csak egy szűk rétegnek. Emiatt nem is került a Keravillokba... Végül is, ezek a gyártók egymásról koppintottak. Miért pont az oroszok lennének kivételek... Nagyon sajnálom, hogy vége ennek a korszaknak.
(#) coyote55 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
A 3 motor mindenképpen pozitívum, engem a gumigörgő állapota inkább aggasztana a mechanikában.
A vezérlés lehet még problémás, az IC készlet miatt. Sajnos a "Birodalomban" elég nagyvonalúak voltak a szabványos TTL IC -k tulajdonságait tekintve a cél - IC -ket nem is említve.
(#) Szpisti válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
(#) szamóca válasza coyote55 hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Meg a fejek állapota, kopásállósága.
A VFD-s változat már szebb.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Meg tudnám szokni a cirill betűs feliratokat...
(#) (Felhasználó 46585) válasza szamóca hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Kiváncsiságból felhívtam a fazont, egy hónapja eladta a magnót. Azt mondta, hogy elég sokat használta és soha semmi baja nem volt, a fejek nagyjából úgy néztek ki, mintha újak lennének. Ha elmegyek nyögdíjba, biztosan ilyenek javítgatásával ( is ) fogok foglalkozni. Meg tunninggal. Használt cuccok még nagyon sokáig lesznek...
(#) szamóca válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Szeretnék akkor ezúton is, boldog, magnójavítgatós, nyugdíjas éveket kívánni. (ha elmégy)
(#) (Felhasználó 46585) válasza szamóca hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Köszönöm. Még odébb van... de te is eljutsz oda... ( Nem is azért várom, mert nincs mit csinálni, vagy nincs munka, hanem addigra minden olyan dolgot meg tudtam építeni, amihez idő kellett. Ház, hi-fi, világítás, napkollektor, stb. Onnan már tényleg csak a hobbijaimmal fogok foglalkozni... és minden héten elmegyek halat fogni! )
(#) pjg válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Harcsát? Addig meg Marcsát!
(#) coyote55 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
A linkelt cucc a Rosztov Mk112. Potom 150 grn. (ez az ukrán pénz rövidítése lenne...), míg egy Akai GX-4000D 1250 grn.
Én a műszeres kivezérlésmérőt jobban kedvelem, de ez már az én bajom
(#) (Felhasználó 46585) válasza pjg hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
És utánna már csak nézzem őket? Hm...
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2013
(#) coyote55 válasza coyote55 hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Érdekességből megnéztem, mennyibe is kerül ez a Rosztov Mk 112: 4.371 Ft!
Az Akai ára körülbelül megfelel a hazainak, 36.425 Ft.
(#) tomi52 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Valahogy én is így gondoltam, de az élet másképp hozta....
Nyugdíjas vagyok.
Most építgetem lassan 5 éve a házamat....
HIFI ugyan van, csak elcsomagolva, mert nincs hol hallgatni.
Hobbi? Remélem egyszer még eljutok oda is....
(#) (Felhasználó 46585) válasza coyote55 hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Tudnál erről küldeni egy linket? Vennék mindjárt vagy 3 darabot, csak összehozok belőlük egy jót...
(#) (Felhasználó 46585) válasza tomi52 hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Azért nekem sem egyszerű...
(#) szamóca válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Csatlakozom!
(#) szamóca válasza coyote55 hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Az Akaik közül, a GX-77 is egy szépen sikerült készülék.
(#) coyote55 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Itt kell válogatni
Az "Audio-Vizual" csoporton belül több helyen is van magnó!
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2013
(#) coyote55 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Szép darab, de nincs műszer...
(#) Szpisti válasza coyote55 hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Átkosban felcseperedők előnyben
(#) (Felhasználó 46585) válasza coyote55 hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Köszönöm, van mit nézelődni. Kár, hogy kicsit körülményes a vásárlás, nem eu tagok. ÁFA, vám...
(#) (Felhasználó 46585) válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Nehogy azt hidd, fél órába telt, mire rájöttem, hogy mit kell beírni a keresőbe... pedig 12 évig tanultam oroszul... De a Google translate segít...
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2013
(#) Szpisti válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Én is ott leskelődöm épp, csak azon töröm a fejem, hogy az a "grn" az az ukrán hrivnya lenne , ami most 29 Ft?
(#) (Felhasználó 46585) válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Igen, az. Még valami kontakt kellene, aki valahogy behozza kis hazánkba... Vannak azok az Olimp-ok... egész komolyak.
(#) joci hozzászólása Márc 28, 2013 /
 
Ismeritek ezt a weblapot?
http://www.rw6ase.narod.ru/000/mg.
htmlOrosz magnók
Lehet élvezkedni. Orosz orsós magnók a 40-es évektől 1999 (!!!!)-ig mono csövestől a kvadrofon processzorosig. Főként az első két oszlop érdekes a topik olvasóinak, de vannak komoly kazettás gépeik is.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2013
(#) zolika60 válasza joci hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Az első LINK-et csak így tudtam megnyitni.
(#) tomi52 válasza joci hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
1964-65 táján egy idős rokonomtól kaptam egy ilyet. Köszönöm a linket, azt hittem már képen sem fogom sohasem látni! Akkoriban voltam gimnazista. Sajnos már rég nincs meg, főiskolás koromban "érdemei elismerése mellett leváltottam" (idősebbek még emlékezhetnek erre a "kifejezésre") egy Terta 922-re. Bár az sincs már meg, azt egy Tesla 400 ütötte ki a nyeregből, de a Tesla megvan, és a Tertát is pótoltam háromból.
(#) zolika60 válasza tomi52 hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Nem semmi az a mosógép motor benne. Gondolom szecskavágásra is lehetett használni.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2013
Következő: »»   44 / 113
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem