Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   294 / 489
(#) kly válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Sebaj ,tudtam én ezt,amíg nem terjeszted a hackelt verziót addig nincs is gondom ezzel. Gondolom barátunknak is a "TE" verziód van (vagy Ő is hakkelt)ezért nem keresett a kód miatt. Nincs harag de tudd hogy ezért nincs már régóta több publikus verzió. Bárkinek beégetem ezután is ingyen a PIC et (akár az RGB-t is), de HEX nem lesz többet letölthető. Ez van már egy ideje......
A kód nem véletlenül lett kitalálva és persze nem is kértem pénzt az aktiválásért. A célja csak az volt ,hogy szerettem volna tudni hány darab készül az órából.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2013
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Még annyit ,hogy minden elismerésem annak aki meg tudja ezt tenni. (mármint a hackelést). Tényleg kiemelkedő tudásról tesz bizonyságot. Sok időt és energiát kell belerakni egy ilyen kód visszafejtébe. Nem gondoltam volna ,hogy lesz akinek ez megéri hiszen egyébként sem kell fizetni érte ,így nincs értelme törni. Tévedtem
Persze továbbra is fenntartom amit régebben mondtam. Aki képes rá ,hogy megtegye az megérdemli ,hogy beleírkálhasson , ezért tényleg nincs harag. Ügyes vagy!
(#) Hp41C válasza kly hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Ténylegesen csak egy mód van a program védelmére: a kiolvasásvédelemmel felprogramozott kontroller küldése, eladása. Ha a hex nyilvános (hiába van benne a kiolvasásvédelem), átírható, csak az a kérdés, hogy melyikre kell több idő: a védelmi kód bekérésének, a védelmi rutin megírására avagy a feltörésre....
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Szia! Szerintem saját "törés" lehet mert én sem adtam oda senkinek. A nyák is egyedi tervezés,hogy nézem a videóben mikor kicsit látszik (a meghajtók a ledek mellett vannak) .
(#) KKobra hozzászólása Máj 20, 2013 /
 
Sziasztok
Kellene egy kis segítség.A 20/3 16F886 hibrid rotor távirányító programozáshoz (még nincs bázis rotor átvitel) A key.asm meg van tudom mi micsoda csak a leolvasott kódokat nem értem
úgy mint például az "1"=0x01 ha ismét akkor 0x81 itt látom hogy az első megnyomás 0x01 de más billentyűnél melyik az első megnyomás "vol-" (URC22B) 0x91 vagy a 0x11 vagy az "eject" 0xad vagy a 0x2d.
Másik kérdés 16F886 SMD rotor. Még mielőtt fordítva forrasztanám be a ledeket vagy bármit is. A nyákon a tranzisztor felé a Led negatív oldala van vagy a pozítív? Smd lednél melyik oldal van jelölve gondolom a pozitív
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Szia!
Az infra átvitel nem zavartalan, erre az RC5 kódolás fel is készül. A táviratnak van egy un. Toggle bit -je, ami minden új táviratnál vált. Az, hogy épen most mi az értéke nem számít, ha ugyan azzal az értékkel vesz a vevő két táviratot, tudja, hogy ismétlésről van szó. Az adó ugyanis többször elküldi a táviratot, hátha elvész egy-kettő. Ha a Toggle bit a vett táviratban nem egyezik az előzőben vett értékkel, akkor új távirat (esetleg ugyan azzal a funkcióval - pl. hangerő növelése) érkezett.
a LED -ek mind egy irányban állnak, a + kivezetésük van a kvarc felé a 16F886_SMD_Prop v-6.lay -on.
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Szia
Az URC 22B távirányítón nincs elég billentyű minden parancshoz így a key.asm fájlban azokhoz a parancsokhoz amihez nem akarok billentyűt rendelni milyen értéket írjak? Üresen marad ?
Ledek pozítív kivezetése a 470Ω ellenállás hoz van forrasztva.
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Minden kódot meg kell adni, minden kódnak egyedinek kell lennie, a 0 .. 127 kódtartományba kell esnie. Ha egy távirányító képtelen valamelyiket kiadni, az ahhoz tartozó parancsot nem fogod tudni használni vele.
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Szia
Megint bele futottam a címfigyelésbe
#define RC5AddrCheck ; comment this line if RC5 Address checking not required
elé kell a pontos vessző
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Szia! Igen ezzel lehet kikapcsolni ha teszel pontosvesszőt elé!
(#) KKobra hozzászólása Máj 22, 2013 /
 
Sziasztok szépen forrasztgatom a az alkatrészeket a panelra. Azt írtad valahol hogy mielőtt a soklábúakat beforrasztanám teszteljem le a panelt. Hogyan ? A panel Ledes fele majdnem teljesen készen van tranzisztorok ledek ellenállások a helyén.
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Máj 23, 2013 /
 
Szia! Forraszd be még az 5V stabilizátort ,tantálkondikat,összes ellenállást is! A fetet,műveleti erősítőt,RTC-t,kontrollert ne rakd be!Utána ha nagyítóval ellenőrizted a nyákot nincs e zárlat. Ha minden rendben adj neki 12 V egyen tápot majd mérd először meg,hogy az 5V stabil megvan e a kontroller lábánál. Ha ez rendben akkor a ledeket kapcsoló tranzisztorok bázisa előtt lévő 10K ellenállásokról a kontroller portjaira mentő vezetősávokat (tehát a tranzisztorok bázisát a 10K ellenálláson keresztül) egyesével GND-re majd +5V tápra kell húzni és figyelni a hozzá tartozó ledet,led csoportot,hogy GND esetén teljesen sötét,+5V esetén teljes fényerővel világít e. A fet D-S lábait zárd rövidre a nyákon mindezek előtt és maradjon úgy egyenlőre a fet majd a végén kerül bele.
(#) Prome válasza kly hozzászólására (») Máj 23, 2013 /
 
Mi az ördög ez? Nem műkszik.
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
szia
Köszi de ismét akadt gondom ll103c dióda iránya a a nyákon nem látom hogyan kell beletenni.
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Szia! Pedig a rajzon jelölve van. (a vastag sávos felén legyen a csíkos fele a diódának parasztosan szólva )
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Szia
Megint csak zavarlak de nézz rá a nyákra mert szerintem a 78l05 felett lévő 16µF/6v elkó fordítva van a nyákon jelölve
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Igen fordítva van! Jó a szemed .) 10µF 16V! Nem keverendő az alul lévő 100µF 6V kondival..
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2013
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
szia
Nagyon problémás után építő vagyok! vannak a nyákon dolgok amiket nem tudok azonosítani!
A 78L05 mellett van a hall érzékelő és a másik oldalán egy akkora kocka mint a hall szenzor. Ő ki ? Felette egy másik alkatrész róla sem derül ki micsoda azt tudom melyik oldalon van hová kell forrasztani csak hát nem tudom mi az. AZ ll103c-vel továbbra is kétségeim vannak (bocsi)
az icsp VPP lába felé van a pozitív ? (a csíkja) ? És találtam egy 10K! feliratot a jobb feliratú alkatrés mellet talán mára ennyi a bizonytalanságaimból.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2013
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Idézet:
„A 78L05 mellett van a hall érzékelő és a másik oldalán egy akkora kocka mint a hall szenzor.”
A HAL szenzor kivezetésének bekötésére szolgáló terület. Aszerint kell bekötni, hogy milyen lábkiosztású HAL szenzort szereztél be.
Idézet:
„Felette egy másik alkatrész róla sem derül ki micsoda azt tudom melyik oldalon van hová kell forrasztani csak hát nem tudom mi az.”
Egy SMD tantál kondenzátor 10-22µF/16V az adatátvitelhez.
Idézet:
„AZ ll103c-vel továbbra is kétségeim vannak az icsp VPP lába felé van a pozitív ?”

Igen. Két múködési mód van:
Normál esetben ha nincs infra vétel, az R39 10k magas szinten tartja, ha vétel van, az LL103 -os keresztül a TSOP alacsony szintre húzza.
ISCP esetén, amikor a programozó erre a lábra adja a Vpp -t (12 - 13V), az LL103 nem engedi ezt a feszültséget a TSOP kimenetére.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2013
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Szia! A linken lévő képeken látható az alkatrészek elhelyezése. Ne a képre kattints hanem az alatta lévő linkre úgy nagyobb!Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2013
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Szia
Köszönöm !! A két jó minőségű képen minden jól látszik mi hol és hogyan van fenn
Lassan haladok de látom már a célt.
Az enyém nem lesz ilyen szép nekem forrasztgatni kell az átkötéseket de igyekszem ezt a szintet megközelíteni
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2013
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
szia
Bajlódok a rotor távirányításával egy URC22B-vel próbálom irányítani de de nem igazán haladok Már lassan fejből tudom a billentyűk kódjait de valahogy nem akar össze jönni.
Tudom hogy kevés a gombja a távinak hogy minden funkció meglegyen 38 gomb van
de elhagyható pár dolog például nap valamelyik iránya vagy a hónap vissza másodperc beállítások
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Bármi elhagyható - olyan egyedi kódot adj meg hozzá. amit a távirányító nem tud küldeni.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2013
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
SZia
Kértek építsek egy órát egy ismerősömnek egy 16F886-s SMD rotor lenne valami nagyon kicsi bázissal láttam képet erröll 12F683 bázist ami pc ventibe való. Ennek a bázisnak nyáktervét kapcsolását és programját meg lehetne kapni?
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Megdöbbentő, mire képes a kereső...
(#) Pali79 válasza KKobra hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Csak nem működik már a tied?!
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Szia
Lehet én vagyok tudatlan de még nem sikerült semmit sem találnom a keresővel.
Nem tudom hogyan kell megfogalmazni amit találni szeretnék. Tudom velem van a baj
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Máj 31, 2013 / 1
 
Keresés "csak ebben a témában" jelen esetben "* topic:180" na ez után hagyj egy szóközt és oda írd a keresendő kifejezést! Lehet csak kép vagy fájlmelléklet is!
(#) Babós Tibor hozzászólása Jún 1, 2013 /
 
Tisztelt forumozók.
Szertném a véleményüket kikérni a legutóbb elkészült orámmal kapcsolatban.Mivel én elhagytam a táp trafót és egy kisméretű telefontöltő adapterrel hejettesítettem.Így közvetlen az órába megy a hálózati fesz.Tud esetleg valaki valamijen szabványt vagy előírást errre az estre?

Kép az óráról:

DSC00882.JPG
    
(#) m_ix hozzászólása Jún 1, 2013 /
 
Если возможно
Фотки по качественне
Ну и видео, как работает
====
If possible
Photos on the qualitative
Well, the video is running
Következő: »»   294 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem