Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   293 / 489
(#) sooty válasza kly hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Hát igen a fejlesztéseid még a gondolataimat is megelőzik A tib12 biciklire akar olcsó pov kijelzőt, ehhez kapcsolódóan mondtam, hogy telepes változatban nem tudok bluetoothos verzióról, ami menet közben frissíti a képet.
(#) sooty válasza Prome hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Azt hittem, követed a beszélgetést és úgy kérdeztél
Idézet:
„a kapcsolási rajzot nem találom. a mellékelt lay csak a nyákterv.”
Eszerint csak láttad azt a hozzászólást, ahol lajos1969 mellékelte a lay (nyákterv) állományt. Ugyanabban a hozzászólásban ott a link az eredeti kapcsolás Andrew féle oldalára, ahol zippelve megtalálhatod a forráskódot , amit ide is belinkelek.. Remélem tudtam segíteni.
(#) Prome válasza sooty hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Az a baj eddig én is eljutottam tegnap, de a kicsomagolt fájlokat már nem tudtam olvasni. A csomagolt fájlok közt van az a program is amivel olvasni kell? Ha igen melyik az? Ha nem honnan tudom letölteni? S melyik fájl a forráskód?
Előre is köszi a segítséget.
(#) Prome válasza kly hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
A tervei publikusak?
(#) mps válasza Prome hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Szia! A pov++.c a program, ezt bármilyen szövegszerkesztővel meg tudod nézni. A fordításhoz ez kell. Persze ez fizetős. Nem tudom a próba verzió mit szól hozzá.
(#) robbbb hozzászólása Máj 12, 2013 /
 
Sziasztok!

A forgórész megtáplálása légmagos tekercs nélkül, elemmel lehetséges? Viszonylag kis méretű/súlyú 12V 23A elemekkel el tud indulni a program?

Üdv!
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
szia
Elkészült a nyák!! Méretre vágtam kireszeltem De nem értem. Az elem csak a kapcsolatát a többi alkatrésszel a Tsop 4836hogyan van beforrasztva? A középső lábára gondolok. az egyik oldalon mindhárom lábtól megy tovább vezeték míg a másik oldalon az elemhez megy csak ott át kell kötni a két oldalt ha jól érem, Vagy ki kell fúrni a lábak helyét ?

DSCF3799.JPG
    
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Szia! A TSOP helyét a lábaknál be kell reszelni és belepasszítani,hogy a lábak a panelben legyenek majd mindkét oldalról beforrasztani mert némelyik átkötés is egyben..
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Szia
Azonosítási gondjaim vannak, úgy mint a kapcsolási rajzon d31 pozíció számmal LL103c dióda
nem lelem a Hestore kínálatában. Nem találom az MCP9800A0T-M/OT sem és a IRLMS5703 sem
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Szia! IRLMS5703 helyett TSM 2301 CX P Mosfetet talán be lehet barkácsolni,LL103c helyett talán jó a BAS 85 de nem garantálom mert kényes volt ez a dióda a teszteteknél (lomexben kaphatók),MCP9800A0T-M/OT pedig a Chipcadban lehet kapni ez a hőmérő szenzor de el is hagyható (persze akkor nem mér hőmérsékletet)..
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2013
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
MCP9800A0T-M/OT helyett a MCP9800A3T-M/OT is jó (olcsóbb, kapható), a címe 0x96 - a program tudja kezeli.
(#) Prome válasza mps hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Köszi, most már végre látom, hála nektek idáig már eljutottam.
De valóban jobb lenne az a korábbi hozzászoló ötlete aki 300 Ft-os Pic-ből akarja megcsinálni az egészet. Nagyon nagy baj ha kisebb az órajele?
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
szia
Ma jártam a Lomexnál beszereztem a diódát ll103c és IRLMS5703 is. Néztem a Chipcadnél az MCP9800A0T-M/OT Ha jól láttam 290 Ft ez nem tétel. És ismét a LEDek vagyis milyen szín és milyen elrendezésben? Nálad láttam valamelyik videón hogy befelé haladva Piros külső kör Kék majd egy sárga és a többi kék . A ledek beforrasztásánál van valami jó módszer hogy szép egyenes sorban legyenek ?
Bocsi hogy ilyen sokat problémázok de ez az első komoly SMD-s áramköröm. Forrasztáshoz valami vegyszer (olaj zsír STB) A nyákot lefújtam forrasztó lakkal. Páka hegy fogja a mágnes. Azt hittem rézből van!! Esztergáljak rézből a pákához nem lenne jobb ? Még hiányzik a PIC és a MCP9800A0T-M/OT és el lehet kezdeni a forrasztásokat
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2013
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Szia!
MCP9800 csak 170+Áfa...

MCP9800.JPG
    
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Szia! Érdemes legelőször a ledeket beforrasztani! Ha szépen sorban akarod akkor beforrasztod az elsző és az utolsó ledt egyik oldalon precízen pozicionálva és a nem forrasztott felénél egy fém vonalzót hozzáillesztesz és ezen "szamárvezető" segítségével beforrasztod a többit is majd utána ha végeztél a másik oldalt is. Mit nem akarsz,hogy az ón befusson azt egyszerű öntapadós papírral ragaszd le a forrasztás idejére.Folyékony flux,oldott gyanta jól jön a legvégén le kell mosni densesszel azt kész.Javasolom gyakorolj előtte ne élesben álj egyből neki. A rossz nyákodon gyakorolhatsz ellenállásokkal (vegyél többet filléres dolog) és ha megy akkor csináld a prototípust!
(#) sastas01 válasza KKobra hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Szia!
Szerintem csak a bevonatot fogja a mágnes(de ez függ a páka típusától is), bár ha már mágneses, akkor az probléma lehet. Nézd meg, hogy a pákahegyed felszed-e egy SMD ellenállást, ha hozzáérinted(vagy bármilyen alkatrészlábat). Ha igen, akkor az nem jó.
Ez a rézből esztergálás jó lehet, ha tudsz rá valami bevonatot is rakni.
(#) patexati válasza sastas01 hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Jó páka hiányában sok bajság lehet mert sem a hőszenzor,sem az RTC nem bírja a magas hőt forrasztások (RTC futtatott forrasztást nem bírta ki mert össze vissza jár az óra bent több órámban) viszont "tűhegyű" pákaheggyel a lehető legcskélyebb hőhatásnak kitéve olyan mint a DIP tokos megy rendesen nem késik és siet. Kell gyakorlás! Nem ajánlom az éles beforrasztást főleg maszk nélküli saját nyáknál!
(#) pinternorbert82 hozzászólása Máj 13, 2013 /
 
Sziasztok. Köszönetet szeretnék mondani a sok sok segítségért amit kaptam tőletek Prop clock 2013 elsőre feleségem megrendelésére
(#) vicsys válasza pinternorbert82 hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Örülök, hogy működik! Gratula!
(#) Prome válasza mps hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
lefordított forráskód nincs valahol?
(#) mps válasza Prome hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Fogalmam sincs. Ennyire nem foglalkoztam vele.
A zip ben van egy .hex.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2013
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Szia
A bőség zavara. Mi a különbség PIC16F886-E/SO PIC16F886-I/SO PIC16F886T-I/SO
Most akkor nekem melyik kell ? ChipCAD kínálatában találtam.
(#) ging hozzászólása Máj 14, 2013 /
 
Hi

I would like to share with this forum my build of Kly's excellant Propeller Clock. You can see it here Bővebben: Link

The housing for it is this cake tin with a clear lid Bővebben: Link

Many many thanks must go to Kly for sharing his design with the world.
http://www.propellerclock.vac.hu/
.

regards
Ging

clock.JPG
    
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Szia! Az jó ami a HE store-ban van PIC16F886-I/SO! A ChipCad-ban is csak ez van raktáron mi rendelhető.
(#) Hp41C válasza ging hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Hí,
Looks great. Congratulation.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2013
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Mindegyik jó, de a legjobb ami kapható is.
(#) kly válasza ging hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Congratulations!
Very professional design!

If you need unlock code for full version, send an e-mail

(#) kly válasza ging hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Unlock generator for V10:

UNLOCKER V10


Mostantól nyilánossá teszem !
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2013
(#) m_ix hozzászólása Máj 15, 2013 /
 
PCB - in eagle and kicap and p-cad ?
http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/49/t_49b1f337424d6c258a1...f3.jpg

---------
Плату в нормальном формате бы а не в PDF
----
Charge in the normal format would not in PDF
(#) Hp41C válasza kly hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Szia!
Szánom-bánom bűnömet, bevallom (de nem terjesztettem), hogy ez a rutin volt az első, ami nem tetszett a programban... Ezt hatástalanítottan elsőnek. A második a config regiszter ellenőrzése és visszaírása volt.
Következő: »»   293 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem