Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   105 / 292
(#) W.A.Lacky válasza VIM hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
Szia!
Köszönöm, hogy gyorsan reagáltál. Nem tudom, hogy erre gondoltam-e, de valószínű, ugyanis nincs a kezemben a panel. Nekem egy meglévő - saját - vezérlőt kéne megjavítanom. Ezért egy olyan rajz kellene, ahol az alkatrészek értékei is fel vannak tüntetve. Sajnos ezen a .pdf-en nincsenek adatok. Így majdnem használhatatlan.
Hol tudnék utánajárni vagy esetleg korszerűbb panelt beszerezni?
A segítséget előre is köszönöm.
(#) VIM válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
Szia! Ne kelljen nekem megkeresnem, de ITT és ITT tessék szétnézni a képek, rajzok között, biztosan megtalálod amit keresel.
(#) W.A.Lacky válasza VIM hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
A "tessék szétnézni " egy kicsit durva volt, de azért köszi. Sajnos az alapkérdésre nem kaptam választ: továbbra is keresem a FÉG C24 cirkó vezérlő paneljének eredeti kapcsolási rajzát az alkatrészek értékeinek feltüntetésével.
Kérem, aki ismeri ezt a panelt, segítsen!
Előre is köszönöm: W. A.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2013
(#) DoDo69 válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
(#) W.A.Lacky válasza DoDo69 hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
Köszi, de kapcsolási rajzra volna szükségem. Egyébként a fényképen lévő panel egy-két generációval fiatalabb, mint az enyém. Ha biztos lehetnék benne, hogy használható a régi helyett és lenne hozzá kapcsolási rajz, meg is venném.
(#) VIM válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Tessék! Nem kerül semmibe! .. Azért nem haladsz, mert mástól várod el, hogy kikaparja a gesztenyét.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2013
(#) W.A.Lacky válasza VIM hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Kedves VIM!
Hálás köszönet! Csak erre volt szükségem. Nekem sajnos semmilyen keresővel nem sikerült kikaparnom a gesztenyét.
Még egyszer köszönöm!
(#) Zoltie hozzászólása Ápr 18, 2013 /
 
Üdvözlet Mindenkinek!
Van egy Immergas gázkazánom, amire sajnos már lejárt a garancia, a szervízben azt mondták, hogy ha kijönnek, készítsek min. 20.000 forintot, de lehet, hogy többet.
Az a hibája, hogy a melegvizes csap megnyitásakor, vagy amikor a termosztát indítaná a fűtést, akkor 10-es hibajelzést mutat és nem ad melegvizet. Aztán, ha elég sokáig engedem a vizet (mondjuk 2-3 percig), egyszer csak elindul a meleg víz és kialszik a hibajelzés. És onnantól már nincs gond, ha pl. megy a fűtés, akkor a melegvíz is beindul, illetve fordítva, ha ment a meleg víz, a vízcsap elzárása után gond nélkül beindul a fűtés.
A 10-es kód az útmutató szerint azt jelentené, hogy baj van a nyomással a rendszerben, és be kell állítani. Viszont a nyomás rendben van, ellenőriztem, 1 és 1,5 bar közt. És akkor a csapvíz nyitásakor miért jelez egyáltalán, annak nem lenne köze a fűtőkör nyomásához.

Szerintetek mi lehet a gond és tényleg csak drágán lehet-e javítani?

Köszönettel: Zoltie
(#) JZoli válasza Zoltie hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Egy pontos típusnév megadása után több tanácsot lehetne adni. Immergas kazánból elég sok típus van, még azt sem lehet ebből a leírásból tudni, hogy sima, vagy kondenzációs kazánról van szó!
(#) Zoltie válasza JZoli hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Bocs, valóban. Kondenzációs Immergas Victrix 26 kW.
(#) niae hozzászólása Máj 16, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy Immergas Eolo Star 23KW Turbo gázkazánom. Az a problémám vele ha kicsire veszem az átfolyást a csapon a víz túlmelegszik. 60C fok felé is megy mire vissza kapcsol majd újra kezdi a túlfűtést. Be lehet ezt a típust úgy állítani, hogy kis átfolyásnál is a digitális kijelzőn beállított vízhőmérsékletet adja?

A válaszokat előre is köszönöm.
üdv
(#) toro válasza niae hozzászólására (») Máj 17, 2013 / 1
 
Mivel a kazánod bitermikus és un átfolyós rendszerű, kizárólag teljes HMV átfolyással tud rendesen szabályozni.
(#) tiop hozzászólása Jún 3, 2013 /
 
Üdv
Van egy Saunier Duval Renova Star kombi cirkó,a hiba hogy egyáltalán nem szikráztat ha megnyitom a meleg vízcsapot,a venntillátort hallom elindulni de utánna semmi csak a piros led.
Köszönöm a segítséget.
(#) bsd_szerviz válasza tiop hozzászólására (») Jún 3, 2013 / 1
 
Szia! Szerintem a presszosztát akadt fenn, piros cső megy a ventilátorból a légnyomás kapcsolóba a ventilátor felőli oldalt húzd le és nézd meg a presszosztát kapcsol-e?
(#) tiop válasza bsd_szerviz hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Köszönöm a választ kipróbáltam kivettem a presszosztátot és kimértem megvan a rövidzár,ezután visszaraktam és induláskor hallom is kattanni.De a helyzet változatlan sajnos.Szivattyú ,ventilátor elindul,de szikra nincs.Kimértem a panelen lévő sorkapocsnál ahonnan egy háromeres kábel megy a ZIG 2 nevű fekete "valamihez"amiből megy a két ér a szikráztatóhoz,a kék és a barna erek között 127-128 volt a feszültség. ??
(#) tiop hozzászólása Jún 3, 2013 /
 
Időközben studíroztam a működési elvét és a hőmérséklet korlátozón megakadt a szemem van rajta egy piros gomb,ilyen szerű van a villany bojlereken is,megnyomtam és jó lett,működik.Már csak az a kérdés hogy mitől oldott ki???
(#) bsd_szerviz válasza tiop hozzászólására (») Jún 3, 2013 / 1
 
Bármitől 95 C Felett
(#) toro válasza tiop hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Koszos a hőcserélő!
Túlmelegszik a hőcserélő és valaminak védeni kell - ez a stemco.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2013
(#) tiop válasza toro hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Értem.A "koszosságot" kívülről vagy belülről érted?Vagy mindkettő?Mert szétszedvén kívülről nem láttam koszosnak,hamvasszürke színe volt.
Mi a teendő?
(#) toro válasza tiop hozzászólására (») Jún 3, 2013 / 1
 
A koszosságot a hőcserélő belső felületére értem.
Minden vas anyagú szerkezet, mely a fűtésrendszerben van, víz alatt is oxidálódik. Ez a vasiszap kering és rakódik le. Ettől kellene a fűtésrendszeredet megszabadítani.
Ha vissza olvasol régebbi hozzászólásokra, sokan sokszor írtunk erről.
(#) tiop válasza toro hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Aha értem és köszönöm.Viszont valamit nem értek ill. nem tudok.A kazán át van állítva nyári üzemmódba,csak meleg vizet készítünk vele,mi köze a meleg víznek a fűtésrendszerhez,összefügg a kettő ebből a szempontból?
(#) bsd_szerviz válasza tiop hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Bitermikus a hőcserélőd! A fűtés és a meleg víz ugyanazon hőcserélőn keresztül készül.
Csak a HMV keresztül van csövezve a fűtési hőcserélődön.
(#) toro válasza bsd_szerviz hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
A nyári állásnak csak akkor van jelentősége, ha nincs szobatermosztátod.
Képzelj el egy vastagabb csövet amelyen átmegy egy vékonyabb.
A vastag a fűtés, a vékony a HMV.
(#) toro válasza bsd_szerviz hozzászólására (») Jún 4, 2013 / 1
 
A nyári állásnak csak akkor van jelentősége, ha nincs szobatermosztátod.
Képzelj el egy vastagabb csövet amelyen átmegy egy vékonyabb.
A vastag a fűtés, a vékony a HMV.
(#) tiop válasza bsd_szerviz hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Kezdek belezavarodni.Amikor szétszedtem a készüléket akkor azt láttam hogy két cső megy a hőcserélőbe jobboldalt és két cső baloldalt.Ahogy ezen a rajzon van.Bővebben: Link
a 2.4 rajz.
Az a korlátozó ami kioldott a "C" jelű előremenő fűtővíz ágon van rajta,azt kapcsoltam vissza.Tehát nem értem hogyha csak melegvizet készítek hogyan melegszik fel az a cső aminek nem kéne melegedni.
Lehet totál sületlenségeket írok ám,csak szeretném megérteni.!
(#) toro válasza tiop hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Ne zavarodj bele!
Képzeld el a dupla falú tejforralót!
A két jobb oldali a HMV, a baloldali a fűtés. A fűtőkör vize melegíti a HMV-t.
Mivel ez van közelebb a lánghoz jobban is melegszik, ezért van itt a "biztonsági termosztát", stemco.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2013
(#) bsd_szerviz válasza toro hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Így van! Az lehetett, hogy amikor meleg vizet engedsz akkor ha a hőcserélő hőmérséklete amit a kijelzőn látsz jobb oldali rublika felmegy (akár a tehetetlenségtől) 80-83 fokra akkor a szivattyú elindul, hogy lehűtse a hőcserélőt, ha ez késik, vagy levegős a hőcserélő akkor a stemko már ugrik is ki.
(#) toro válasza bsd_szerviz hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 

Így van!
(#) tiop hozzászólása Jún 5, 2013 /
 
Ok. köszönöm megértettem.Viszont még egy kérdés!Egy úr felajánlott nekem,egy gyári hőcserélőt,szivattyút,és több alkatrészt a készülékemhez(gondolom olvasta hogy miről folyik a diskurzus itt)tehát a kérdés hogy érdemes e megvenni?A készülék 2006-os javítva még soha nem volt.Nem is tudom milyen ára van ezeknek az alkatrészeknek.?
És egy ilyen vasiszaptalanítás elvégezhető házilag vagy szaki.kell hozzá?Mibe kerül?
Kicsit több lett mint egy kérdés,bocsi.
(#) toro válasza tiop hozzászólására (») Jún 5, 2013 / 1
 
A hőcserélő "gázos", mivel nem lát bele az ember. Lehet benne bármi és nem lehet kitisztítani. A víz ugyan átfolyik, de a melegítés hatására hibák sokaságát produkálja. A szivattyúnak meg kell nézni a tengely részét a csapágynál. Nincs-e megkopva oválisra. Ez is a vasoxidra vezethető vissza.
Az árak lassan aranyárban vannak.
A rendszer tisztításhoz olvass vissza régebbi írásokat.
Következő: »»   105 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem