Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orsós magnók
 
Témaindító: Rober_4, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   49 / 113
(#) pjg válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Van egy polcnyi lemezem, de pár kivételtől eltekintve már a CD jobban szól. Elkoptak, pedig Ortophon hangszedőm van.
(#) zolika60 válasza pjg hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Manapság sajnos semmilyennel. Amikor még volt időm zenét felvenni akkor a rádió még analóg felvételeket sugárzott. Meg olyan helyen dolgoztam, hogy volt lehetőségem élő felvételekre is. De vénségemre már sajnos olyan süket vagyok, hogy mindegy is. Ráadásul itthon már nem is hallgatok zenét.
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2013
(#) kristikoma válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Kösz, gondolkodtam azon is, hogy kicserélem B100-ra, azt vajon hogy indítja be a drágaság
(#) pjg válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Akkor én még jobban állok. Igaz már nem jön be a 20 kHz de naponta 1-2 óra zenét meghallgatok. Igaz FLAC-ben.
(#) zolika60 válasza pjg hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Amikor még hallottam, akkor a lemezeket csak arra használtam, hogy felvegyem őket. Így nem koptak el. Ha a szalag tönkrement felvettem újra.
(#) pjg válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Először B42-m volt, majd B43A-m. Az AKAI-t elég későn vettem. Azután, ha 5-6 szalagot tudtam venni és eltűnt a polcokról. Nem is volt agyonhajtva a masina.

Megnéztem. 6 db AGFA szalagom volt meg 10 egynéhány MAXELL, de ezek hamar tönkrementek. A 6db 540m-es szalag 19,5-ös sebességen meg nem sok.
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2013
(#) (Felhasználó 46585) válasza pjg hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
A FLAC az tulajdonképpen a CD minőség, csak veszteségmentesen van tömörítve. Kb. az eredeti méret felére. De legalább jobban elfér a winchesteren... meg háttérzenének nagyon jó. Ülök a gép előtt, aztán a háttérben hagy szóljon mondjuk a Stone, vagy a Carpenters, ha fáradtabb vagyok. Meg sok zene van, amihez nem tudok hozzájutni csak MP3-ban. De ha csak 128 kbps-os, akkor le sem töltöm.
(#) zolika60 válasza pjg hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Nekem ilyen volt az első magnóm. Aztán mindjárt az Akai GX jött. A kettő között megpróbáltam építeni egy sajátot, de nem lett az igazi. A színházban pedig Revox B77 volt a menő.
(#) (Felhasználó 46585) válasza pjg hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Drága hobbi... de melyik nem az? Ha igazán jó magnód van, ahhoz igazán jó szalag dukál. Nekem még a 20...30 éves Maxell XLI is olyan minrt az új... kivétel a doboza, mert az kopik, lévén, hogy papírból van.
(#) pjg válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Van egy Sennheiser fejhallgatóm. Még 1985-ben vettem. Azzal hallgatok. Nagyon szépen adja vissza. Kicsit kevés a mély, de azért jó hallgatni.
Sajnos sok régit egyáltalán nem tudok beszerezni. Ma sikerült 4 Grand Funk Railroad-ot leszedni. Ezekből egy megvan bakeliten. Amit lehet leszedek FLAC-ben.
(#) (Felhasználó 46585) válasza pjg hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Na, akkor szembesültél a problémákkal...akkor már érted, hogy is működik ez...
(#) pjg válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Ilyent láttam gyerekkoromban. Igaz is. Az első magnóm M8-as volt, de 2 nap múlva megsüketült és kicseréltük egy B42-re. Nem régen meg kaptam egy Vörös Szikrát. Sajnos valaki kiszedte belőle a tápegységet. Gondolom akkutöltő lett belőle. Vagy ajtótámasz.
(#) kristikoma válasza pjg hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Miért nem születtem vagy 40 évvel ezelőtt?! Bisztos lett volna pár magnóm, most meg ilyen roncsok vannak
(#) (Felhasználó 46585) válasza kristikoma hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Még kölyök vagy, van időd. Lesz még nagyon komoly kütyüd is, ha igazán akarod. Türelem...
(#) tomi52 válasza elek tron hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Erről két dolog jut eszembe...

Sok-sok évvel ezelőtt a HIXHANG levelezőlistán valaki azt találta írni: "az ő soundblaster hangkártyája a 65000 beállítható hangszínnel több hangszínt tud, mint egy szimfónikus zenekar." Ugye nem kell kommentár?

A másik: egy ismerősömtől vettem egy kintről hozott Revox A77-et. Régebben neki is volt, és mivel foglalkozott népzenei hangfelvételekkel, feltette egy régi szalagját. Én annál élethűbb hangot bizony csak hangosítás nélküli élő koncerten hallottam. A mellett számítógép labdába sem rúg....
(#) pjg válasza tomi52 hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Ez egyértelmű, hiszen a digitális feldolgozás pont a fő információt hordozó magas hangokat vágja agyon.
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2013
(#) szamóca válasza kristikoma hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Ha korábban születsz, akkor kisiparosnak, vagy vállalatvezetőnek, politikusnak, benzinkutasnak, külkeresnek, stb kellett lenni, hogy egy komoly gépet meg tudj venni, olyan elérhetetlenül drágák voltak. Mintha ma egy Revox 1-2 milla lenne.
(#) kristikoma hozzászólása Jún 7, 2013 /
 
Visszaírt amúgy az, aki a Philipset árulja, valóban eltévesztette az árat. No, szép napot!
(#) coyote55 hozzászólása Jún 7, 2013 /
 
Egy kissé hiányos az a Philips... A főkapcsoló és a felette lévő kapcsoló "szára" hiányzik
Szerintem nem véletlenül van irányár írva. Akinek feltűnik a hiány, az alkudhat!
(#) (Felhasználó 46585) hozzászólása Jún 12, 2013 /
 
Véleményetek szerint, mekkora ennek a motornak a fordulatszáma?

MOTOR1.pdf
    
(#) kameleon2 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Én a rajta lévő 2800-ra tippelnék. Persze amíg nem adsz neki áramot - nehéz ellenőrízni.
(#) pjg válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
A 6 és 12 pólus megtévesztő, vagy inkább az a mérv adó. Akkor viszont elektronikus úton kapcsolható a szalagsebesség.
(#) kameleon2 válasza pjg hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Elfogadva a feltételezést és figyelembe véve a feliratokat és az tekercsek ohmikus arányait : 1200 és 2800-as fordulat lenne?
(#) pjg válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Úgy emlékszem 1 póluspár 3000 fordulat Aszinkron esetében 2800.
Itt 3 illetve 6 póluspár van. Ha jól értelmezem. De lehet, hogy 6 és 12 póluspár?
Ugye ez a lendkereket és a hangtengelyt hajtja?
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2013
(#) (Felhasználó 46585) válasza pjg hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
" Itt 3 illetve 6 póluspár van. Ha jól értelmezem. De lehet, hogy 6 és 12 póluspár?"

Pontosan ez a dilemám! Pólus, vagy pólus pár? n=3000/p És itt a p=póluspár. De a Papst is így értelmezi? ( n a szinkron fordulat, szlip nélkül )
Az előbbi esetben 1000/500 a második esetben 500/250. Nem mindegy, Bekapcsolni nem tudom, mert ahhoz meg kellene venni... azt meg csak akkor, ha az első esetről van szó. A kígyó a saját farkába harapott...

Közvetlenül lehet capstan motor, vagyis ez már a gumigörgővel húzza a szalagot. Csak ugye nem mindegy, hogy 9,5/19, vagy 19/38 cm szalagsebesség fog adódni. Csak a nagyobb fordulat érdekelne. Pedig látszik, hogy direkt drive lehetne, mert a tengely szép hosszú...

Esetleg, valamelyikőtöknek nem rémlik, hogy ez a motor milyen készülékben volt? Sajnos, a Google nem talál semmit... azt sem értem, hogy hogyan kell értelmezni azt a kisebb méretű "M" betűt a típusjelzésben. A 2800 felirat, az valójában 280D... hogy ez mit jelenthet...?
(#) pucuka válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
A képlet:
n=(f/p)-s
f a hálózati frekvencia
p a póluspárok száma
s a szlip.
Az adatok a képen, a segédfázis kondikkal együtt. (nem látszik jól, de mintha 3/- lenne.
A szalagsebesség a motor tengelyének kerületi sebessége. A motor tengelye a hangtengely.
Sajnos a fordulatszám nem pont a fele, mert a fele szinkronfordulatból kell levonni ugyanazt a slipet. Nem sok az eltérés, de van.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2013
(#) kristikoma válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Kinézetre valamilyen európai, talán német magnó lehet, de ebben nem vagyok bisztos.
(#) (Felhasználó 46585) válasza pucuka hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
A képletet én is tudom, meg azt is, hogy mi az a szlip.... Ami problémám van, az annyi, hogy te sem adsz választ a dilemámra. Pólus, vagy póluspár...

A szlip, meg ilyesmi nem probléma, kap egy kis frekvenciaváltó, aztán már a pitch contoll is meg van oldva. De az nem megy, hogyha mégis csak a fele fordulaton megy, akkor 50 helyett 100 Hz körüli frekvenciával hajtom a mortort. Ehhez 400 V-os feszültség kellene, nem biztos, hogy a szigetelések ezt kibírják. Tehát, a vásárlás előtt biztosan kell tudnom, hogy a póluspárok száma 6, vagy 3. Ezer körüli fordulatszám kellene.
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Az eladót nem kérdezheted meg erről?
(#) (Felhasználó 46585) válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Dehogynem. Nem tud róla semmit...
Következő: »»   49 / 113
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem