Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   106 / 150
(#) reloop válasza havranarpi hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Pedig írtad is, hogy 9V-ról táplálod, nekem meg nem esett le a tantusz
Választani kell: cseréled a 2,7k ellenállást vagy adsz neki magasabb tápfeszültséget. Így sajnos az első tranzisztor nem tud teljes értékűen jelet erősíteni.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2013
(#) havranarpi válasza reloop hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
mekkorára kellene cserélni?
Lehet ,hogy van a fiókomban
(#) reloop válasza havranarpi hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Valami 4k körüli lenne jó. Több darabból is összerakhatod, vagy használhatsz potit ideiglenesen.
(#) havranarpi válasza reloop hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
4.7 K ohm -osat találtam.
megfelel?
(#) reloop válasza havranarpi hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Kicsit sok, de ahhoz elég, hogy elkezdjen valamelyest működni a kapcsolás. A kondi átkötést vedd le! Ha telefonról próbálod a potit biztosan teljesen fel kell tekerni. Hangszóró kimenetről látványosabb eredményt érnél el, persze ott a potit kissé visszaveheted a maximumról.
(#) proli007 válasza reloop hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Hello! Az a vicces, hogy a bázisosztó helyett, a kollektorból egy 220kohm-al visszacsatolva, sokkal jobb eredményt lehet elérni. Munkapont stabilitásra, és még bemenő ellenállásra is. üdv!
(#) reloop válasza proli007 hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Szia! Nagy igazság amit írsz! Épp ilyen szerencsétlen a bementi 220k trimmer.
(#) proli007 válasza reloop hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Abból volt, felesleges három mázsa. Barátomnak volt egy könyve, aminek címe az volt, hogy "Mivel permetezzünk?". Ő meg ráírta, hogy "Ami van!". Nos ez van a háttérben, meg tisztelet a kivételnek de a magas fokú hozzáértés..
(#) reloop válasza proli007 hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
(#) havranarpi válasza reloop hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Hálálá!
Az első 4 led alapból világít ,de utána már szépen jelez.
Találtam még 3,3 K Ohm -ot .
Vadászok egy potit és megnézem azzal is a 4K Ohm-ra beállítva.
Akkor vissza fog állni a világító ledek száma nullára?
(#) proli007 válasza havranarpi hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Attól ugyan nem! Szerintem nem vetted le a kondról a rövidzárat! Kéretik figyelni!!
(#) havranarpi válasza proli007 hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Pont most akartam írni ebben a Szent pillanatban ,hogy észrevettem és kijavítottam.
Köszönöm mindenkinek a gyors segítséget!
Egy utolsó kérdésem azért még lenne.
Dbi beosztás létezik ezekhez a ledekhez ?Esetleg ha szeretném beépíteni valahoza
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2013
(#) reloop válasza havranarpi hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
A felső 5 LED 6dB-t fog át. Nagyon furcsán nézne ki, inkább mellőzném.
(#) havranarpi válasza reloop hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Végfokra sem éri meg feltenni ?
(#) kitti1113 hozzászólása Jún 7, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem EZT kezdtem el után építeni és az lenne a kérdésem hogy milyen erősítő kellene a működéséhez, laptopról szeretném működtetni. köszönöm a segítséget
(#) proli007 válasza kitti1113 hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Hello! Tekintve ahogy az áramkörnek, kb. 3V a referencia feszültsége, nem kell nagy erősítés hozzá, legfeljebb háromszoros. De inkább csúcsegyenirányító kapcsolást használnék a bemeneti sima dióda helyett. Vagy is ezt kötném az LM324-ek bemenetére ahol most a 8,2k||47µF van. üdv!
(#) kitti1113 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 10, 2013 /
 
Köszi a választ, egy nyáktervet tudnál honná adni?
illetve egy mono audio erősítő TDA2003-mal (2ohmos terhelésen 10Wleadására képes, 4ohm-nál 6W) is jó lenne hozzá?
(#) proli007 válasza kitti1113 hozzászólására (») Jún 10, 2013 /
 
Hello!
Viccelsz? Most hat ellenálláshoz meg egy IC-hez készítsek nyáktervet? Szerintem itt az ideje, hogy megtanuld, erre pont alkalmas ez a feladat.
Már mint az eredeti kivezérlésjelző meghajtására a 2003? Mert bármi alkalmas, aminek a tápja legalább 12V, mert abból már kijön a 3Veff feszültség. De teljesítmény nem kell, csak ha hangszórót is rá szeretnél kötni. Akkor viszont ha van teljesítmény erősítő, szükségtelen bár mi, mert annak kimenetére ráköthető a kijelző. Csak a lapostopnál van az, hogy nem biztos hogy meghajtja a kijelzőt a füles kimeneten. üdv!
(#) kitti1113 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 11, 2013 /
 
Szia!
Megcsináltam a nyáktervet, megtennéd, hogy leellenőrzöd? Köszönöm!

LM358.png
    
(#) proli007 válasza kitti1113 hozzászólására (») Jún 11, 2013 /
 
Hello! Jó ez így, de a bemenettel párhuzamosan tegyél egy 100kohm-os ellenállást, Mert ha nem kapcsolod sehova, az összes Led égni fog. A tápfeszre meg egy 10..100µF-os kondit ha nem beépítve lesz, hanem külön lesz elhelyezve az áramkör.
Egyébként a tokban két műveleti erősítő van, így sztereóban is elkészíthető. De ha nem használod, a másik fokozatot, akkor kösd össze a 7-es 6-os lábat. 5-öst meg kösd a dióda katódjára. Így a 7-es lábon egy kis impedanciás kimentet kapsz.üdv!
(#) BEMcorp hozzászólása Jún 12, 2013 /
 
Sziasztok!

Találtam egy LM3915-re épülő kivezérlésjelző áramkört, és szeretném megkérdezni, hogy így a bemenethez feltüntetett 60mV - 1,25V lesz a mérési tartomány?
Az ezt a végfok elé tehetem?
(#) reloop válasza BEMcorp hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Szia! Még egy találat. Ez ki van próbálva!
(#) BEMcorp válasza reloop hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Köszi! Jó lesz

Szerk.: még egy kérdés: ha sorba kötök az 4-5 LED-et a az egyes kimenetekre, meghajtja az lm3915? (persze a sorba kötött ledek össz-nyitófeszültsége alatta lenne a tápfesznek)
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2013
(#) reloop válasza BEMcorp hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Az LM3915 kimenetei áramgenerátorok, nyugodtan köthetsz rá soros LED-eket. 4-5 LED esetén az előtét ellenállás utólagos beépítése szükségtelenné válik.
(#) BEMcorp válasza reloop hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Értettem, köszönöm szépen.
Akkor belefogok a tervezgetésbe.

Megint csak szerk.: Az általad linkelt áramkörben a pont-sáv módváltás kétáramkörös kapcsolóval van megoldva. Ezek szerint az IC-k9.es lábát nem köthetem össze, vagy csak a két oldal külön-kapcsolhatósága miatt van így? Esetleg PNP tranzisztorral helyettesíthetem a kapcsolókat (digitális vezérlés)?
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2013
(#) reloop válasza BEMcorp hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Alkotó kolléga jóvoltából van kész terv is.
A 9-es lábak közösíthetőek.
(#) BEMcorp válasza reloop hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Köszi, de azt saját lesz/kell
(#) reloop válasza BEMcorp hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Mielőtt belevágsz, vess egy pillantást kokozo kijelzőjére is.
(#) BEMcorp válasza reloop hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
PIC-em van itthon jópár, de programozni nem tudok (se tudás, se hardver hozzá).
Meg aztán, az 5V-ra max 2 LED-et tudnék sorba kötni (jó, tudom, hogy az nem feltétlen akadály)
(#) havranarpi válasza BEMcorp hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Én beprogramozom neked ha kell és viszi a PICKIT2 .
Orosháza-Nagyszénás nem nagy táv.
De ha megfelel a Szentes akár ott is
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2013
Következő: »»   106 / 150
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem