Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1065 / 1672
(#) szili83 hozzászólása Júl 26, 2013 /
 
12V akkumulátor töltő.

Videó
(#) zolika60 válasza szili83 hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Jól néz ki és teszi a dolgát. Gratulálok. A belsejét megmutatod?
(#) szili83 válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Köszi! A belseje nem nagy szám, kicsi volt a hely, és nagyon össze kellett zsúfolni, ezért nem lett szép. A soron következő 6V-s töltő egyszerűbb lesz, az elvileg szebb lesz.
A trafó is saját gyártmány.
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2013
(#) yagi hozzászólása Júl 26, 2013 /
 
Egy kis apróság mára is. A Hiraga végfokok kondiblokkjai. Gatyába ráztam a régi kondikat ( egyébként nagyon jó állapotban vannak ezek a nagy elkók, attól függetlenül hogy nem mai darabok ). Egységes külsőt kapott az összes kondi. Íme:
(#) Zoli_bácsi válasza yagi hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Ez igényes munka. Öröm ránézni, látszik, hogy az építés körültekintően zajlott.
(#) violin válasza yagi hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Ezek már kicsit régi képek...nem? Mióta is építed....?
(#) yagi válasza violin hozzászólására (») Júl 26, 2013 / 1
 
Igen, ezek azt hiszem fél éve lettek kész, de itt még nem mutattam meg őket. Arra vártam hogy a többi része is kész legyen . . . lassan halad a dolog
Egyébként meg úgy 2 éve született meg az agyamba hogy megépítem a Hiragát,de közben más dolgokat is építettem . . .
(#) yagi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 26, 2013 / 1
 
Köszönöm Zoli bácsi, remélem az én készülékeim is megütik egyszer majd azt a szinted mint amit a Tieid.
(#) eyess válasza szili83 hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Egy észrevétel a hirtelen nagy áramfelvétel miatt a műszer ugye teljes kitérésbe megy .De olyan erővel teszi ezt , hogy szerintem előbb utóbb baja lesz a deprének.
(#) eyess válasza yagi hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Ide is hozzá tennék valamit . Talán csak annyit , hogy kesztyűbe dolgozol ?
Nagyon precíz munka , ilyet csak azt tud , vagy hasonlót aki ilyen, és ehez hasonló helyen dolgozik , hogy nap mint nap benne van a kezében a precizitás .a tiédben igencsak benne van.
(#) szili83 válasza eyess hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Igen tudom. De nem tudok rá megoldást. Nem a mutató ütközik szerencsére, hanem belül a forgó rész.
Az akksitöltő forumban sem tudtak semmit sem javasolni. De nagyobb műszerrel biztos jó lenne, de 10A-es meg nagy, kicsi lenne a felbontása szerintem. (+ meg kellene venni)

Vagy valakinek valami ötlet? Kondival nem lehet megfékezni, azt kipróbáltam.
(#) eyess válasza szili83 hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Persze tudok rá neked egy megoldást.
Amikor ráteszed az akku sarura a csipeszt , akkor vele sorba kössél egy 24v/60 - 100 w os izzót , ami a hirtelen amper felvételt megakadályozza.Ezzel az izzóval párhuzamosan kössél egy kapcsolót , ezt a kapcsolót miután rátetted a sarura a csipeszt , és az izzó halványan fog világítani a kacsolót ezután átkapcsolod , és a műszered nem fog először hirtelen kitérni másodsorban meg ugyan úgy fogja mutatni a felvett ampert töltés közben a kapcsoló átkapcsolása után.
(#) szili83 válasza eyess hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Az nem fér bele a dobozba.
(#) eyess válasza szili83 hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Nem is kell bele oltod az akkuhoz menő pozitív ágba .De legalább próbáld ki nem fogod megbánni , és látni fogod , hogy kellesz ez az egyszerű előtét neked .
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2013
(#) szili83 válasza eyess hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Igen az tuti jó lenne, de mondom nem fér bele...

Szerintem nem megy tönkre, ha mégis, akkor majd veszek bele egy 10A-eset. De sokat teszteltem, és eddig bírta. Évente 2-3 alkalommal lesz max használva.
(#) zsuscsinyo hozzászólása Júl 26, 2013 /
 
Sziasztok!

Egy kis unaloműző 2 napos feladat eredménye lett ez a led mátrixos kijelző spektrum analizátorral. Túl sok volt a ledem és a kontrollerem, így hát megszületett. Építés közben sajna nem készült kép, de majd pótolom.

Videó
(#) eyess válasza szili83 hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Biztos , hogy tuti mivel a hirtelen nagy amperfelvétel következtében az izzó veszi fel , és nem a műszer ,és miután be áll a folyamatos amper felvétel utána a kapcsoló kiiktatja az izzót , de már ekkor nem fog felugrani az amper.
(#) vladcepes hozzászólása Júl 26, 2013 /
 
Sziasztok! Nemrég készült el a PICkit2-es,aztán sikerült ma bedobozolni, igaz a felirat az csak ilyen öntapadós fehér papír,azt majd kicserélem. Viszont egy kérdés. A folyamatosan világító jobboldali zöld led gondolom az lesz a Power ,mert ha igen akkor a feliratot meg kell majd fordítanom.,vagyis ha kicserélem a két szélsőt fel kell cserélnem ,jól gondolom? Üdv!
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2013
(#) zenetom válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Szia!
Jó lett!
Igen, meg kell cserélned, a piros a "Busy" LED, a zöld pedig a "Power".
(#) vladcepes válasza zenetom hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Szia!

Okés köszönöm! Üdv!
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2013
(#) violin válasza yagi hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Ne is mondd! Nekem is van vagy 5-6 félkész projekt a műhelyben.....
(#) pjg válasza violin hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
5-6? Minden fiókban van annyi!
(#) zenetom válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Szia!
Jópofa lett!
A DFT-nél mekkora a mintavételezési freki?
(#) zsuscsinyo válasza zenetom hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Először is köszi!
A mintavételezési frekvencia jelenleg 8kHz, így 4kHz-es spektrumot jelenít meg. Tud többet is, viszont ekkora kijelzőre sztereóban rossz a felbontás, ezért szűkítettem le ennyire. Most tanulmányozom az FFT-t azzal már több mintát tudok venni ugyanazon sebesség mellett. Jelenleg N=32-nél 250Hz oszloponként.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2013
(#) lajos1969 hozzászólása Júl 27, 2013 / 2
 
Sziasztok!
Tegnapi meg a mai munka gyümölcse! Csak egy óra!
Innen:Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2013
(#) 20sz Jófiú válasza szili83 hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Nagyon egyszerű a megoldás. Az akkumulátor rákapcsolása során keletkező nagy áramfelvételt ne mérd meg. A feszültségmérő műszer alá szerelj egy kapcsolót amivel ki tudod kapcsolni az áramerősség mérőt. A kapcsolót csak akkor kapcsold be ha már az áramerősség beállt egy állandó szintre. Ezt elektronikával is meg lehetne oldani csak felesleges.
(#) Gabó válasza lajos1969 hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Pofás óra. Én is tervezek valami hasonlót majd egyszer, ha időm engedi
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2013
(#) zenetom válasza lajos1969 hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Szia!
Kicsit olyan SciFi-s a dobozolása, de jó!
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2013
(#) Gabó válasza lajos1969 hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Nem is nagy "cucc".
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2013
(#) szili83 válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Elektronikával hogyan? Az érdekelne.
Következő: »»   1065 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem