Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Raspberry Pi - Málnatopik
 
Témaindító: Topi, idő: Máj 6, 2013
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 65
(#) kapu48 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
(#) Hooligan01 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Mit értesz internetezés alatt?
Én xbmc-t használok, gyakorlatilag médiacenterként.
Hd videókat, youtube-ot(klies) viszi jól. Végül is webezni is lehet vele, de ne várj tőle túl sokat már mint web.
Barkácsolásra nem használtam, de van benne lehetőség, talán ez a topic is erről szól
(#) GPeti1977 válasza Hooligan01 hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Nálam az internetezés a fórumozás meg hírolvasás tehát akkor arra jó lenne?
Unom már ezt a zúgó monstrumot de nagyon.
(#) pongiii válasza GPeti1977 hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Szerintem ha vársz egy picit, akkor kifizetődőbb lesz.
Udoo <--- keress rá, nemsoká lehet rendelni és többszörösen erősebb, viszont egy kicsit drágább is.
(#) Hooligan01 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Azt kell mondanom, hogy nem...
(#) greatman válasza GPeti1977 hozzászólására (») Máj 19, 2013 / 3
 
Speciel én letöltő és feltöltő gépnek használom, van rajta egy 500 -as hdd, telepítve egy transmission torrent kliens, plusz egy samba, hogy elérjem a fájlokat, és mindez egy 5v -os 2A -es dugasztápról. Gyakorlatilag észrevehetetlen fogyasztás. Habár gondolkoztam, hogy veszek hozzá kínából napelemeket, meg akkut, de kiszámoltam, hogy jó pár év kellene, hogy visszahozza az árát. Az Internetezést felejtsd el róla, mert gyalázatozan lassú, ráadásul a legtöbb oldal megjelenítése hagy némi kívánnivalót maga után. Arra inkább vegyél ugyanebben az árban egy androidos mk802 III -at. Azzal zsírul lehet netezni, próbáltam, tuti jó rá. Gyors, full hd -be nyom mindent, mindent tud, amit agy fullos tablet, köthetsz hozzá billentyűt, egeret, stb.
(#) Moderátor hozzászólása Máj 20, 2013
 
Nem a témába illő hozzászólásokat töröltem.

Kérek mindenkit, maradjunk a témánál és ezen HW-nél.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2013
(#) kispalsz hozzászólása Máj 29, 2013 /
 
A következő kérdésem lenne felétek:

van egy raspberry pi-m B model. Sikerült megvalósítani vele egy 1wire rendszert, egy modul segítségével. A megfelelő lábakra rákötve direktbe egy ds18b20-as hőmérséklet szenzort, szépen ki tudom olvasni owfs rendszeren keresztül a hőmérsékletet.
Viszont nem csak hőmérsékletet szeretnék nézni, hanem 3db 220 Voltos hálózatról működő eszköznek az állapotát is szeretném figyelni ( esetleg átfolyó áramot). Jó lenne ezt is a raspberryvel 1 wire megvalósítani, esetleg úgy, hogy még az owfs-en keresztül is le tudjam olvasni az értékeket.

Ilyen az 1wire illesztőm:
1wire illesztő

Amit eddig nézegettem azok a különféle current sensorok, de ezeknek analóg kimenete van, ide meg ha jól tudom, digitális kéne.

Találtam egy ilyet:
ACS712,
ACS712

de ezzel még sokkal nem lennék előrébb, mert továbbra is analóg jelem van. Valahogy ezt 1wire jellé kéne konvertálni.
Van erre valami jobb megoldás?
Köszönöm a segítséget.
(#) _vl_ válasza kispalsz hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
A Maxim/Dallas IC-i között nézelődjél, ők ennek a 1wire dolognak a gazdái. Keress valami A/D-t a kínálatban. Persze a Raspberry Pi-re nem csak 1wire IC-ket lehet rákötni, mivel SPI-t vagy I2C-t is tud. Azokból mondjuk sokkal nagyobb választékot találsz.
Viszont az ACS712 helyett én inkább valami áramváltót használnék az áram->analóg jel átalakításra. Nekem pl. nem jön be a csak 3.9mm-es elválasztási távolság az ACS712 két oldala között...
(#) werthad hozzászólása Máj 30, 2013 / 1
 
Sziasztok!
Nekem is van egy málnám én webszerverként használom és eddig igen jól teljesít esetleg meg is nézhetitek itt: http://88.132.164.139 ha érdekel valakit nincs még domainje e majd egyszer.
A kérdésem amúgy az lenne hogy egy ugyanilyen raspberry lapkára épülő hordozható számitógépet szeretnék megvalósitani, és a probléma a bele tervezett táppal (5800mAh) van gond ugyanis nekem csak 1000mAh kell, esetleg küldhetnétek egy kapcsolási rajzot ha van rá ötlet de ha tudtok linkelni valami ilyesmi kis átalakítót megköszönném
(#) werthad válasza GPeti1977 hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
Netezésre teljesen alkalmas főleg a mostani 512mb-os model de flash player hiányában érdemes kerülni a flash alapú vagy olyan oldalakat amelyen flash tartalom találahtaó mert lassítja a betöltést de sokszor nem gond mert nem tölti be a flash reklámokat forumozni is tökéletes de ne nagyon youtube-ozz rajt mert azt sem szereti, csak xbmc-vel.
(#) barany165 hozzászólása Jún 1, 2013 / 1
 
Tisztelt Rasberry Pi rajongók! Arra lennék kíváncsi, hogy miképen lehetne a laptopot kiváltani a járműdiagnosztikában a RPI-vel, most OBD-II, dignosztikára gondolok, mert a nevezett eszköz linux alapú, igaz én még sosem használtam. Másik kérdésem, hogy a midifiléket kezeli-e, mert erről a formátumról sem esik szó a leírásokban, sajna ezek is windowsszosak általában. Lehet ugyan DVM- méretű kinai hibakódolvasókat olcsón kapni, de ezek problémái állandó téma a Hobbieletronika topikjaiban. A készülékek árai is ilyen nagyságrendűek. Amennyiben a RPi. megoldás lehetne, akkor nem kellene 5-6 külömböző interface, laptop, vagy kiolvasó. A régebbi szintetizátorok is felokosíthatóak lennének a RPi segítségével?
Üdv: bárány!
(#) _vl_ válasza barany165 hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Idézet:
„miképen lehetne a laptopot kiváltani a járműdiagnosztikában a RPI-vel”

Ha valaki előállítja a használni kívánt szoftvert Linuxon futni képes, ARM CPU-ra fordított binárisban, majd akkor és úgy.
Amíg a diagnosztikai szoftverek döntő többsége Windowson tud csak futni és x86 CPU-ra van fordítva, a forrásukat pedig nem teszik közzé, addig kb. sehogy.
Idézet:
„Másik kérdésem, hogy a midifiléket kezeli-e, mert erről a formátumról sem esik szó a leírásokban, sajna ezek is windowsszosak általában.”

Javaslom, kerülj közelebbi kapcsolatba a Linuxon futó programokkal (első körben a PC-den javaslom, ott sokkal egyszerűbb minden). Ami forráskódban rendelkezésre áll, az az esetek nagy részében valahogy rávarázsolható a készülékre. Open-source MIDI lejátszó pedig tuti van Linuxra.
Idézet:
„A régebbi szintetizátorok is felokosíthatóak lennének a RPi segítségével?”

Mire?
(#) werthad hozzászólása Jún 16, 2013 /
 
Egy kis tájékoztatás mert láttam nézitek a szerómat, már nem kell IP-t használni, van már egy alap domainje: http://seebhost.no-ip.org/ kérlek ezt használjátok (már aki nézi) mert az előző cím megfog változni. Kössz.
(#) gyengus hozzászólása Júl 27, 2013 /
 
Azt vettem észre, hogy mióta a mellékelt kapcsolást használom led szalag vezérlésre, ha lekérdezem programból, a láb állapotát, akkor mindig low (0) szinten van. Függetlenül attól, hogy világít-e a szalag vagy se.
Ha lehúzom az áramkört, akkor helyesen kapom meg a láb állapotát.
A program jó, mert nem változott és előtte is működött, másik láb állapotát helyesen adja vissza.
A program kimenetnek állítja a lábat, állapot lekérdezés esetén is.

Az előzőleg használt áramkör esetében a valós értéket kaptam meg a láb állapotának lekérdezésekor. Azért cseréltem le az áramkört, mert a szalag nem világított teljes fényerővel.

Pi-temp.PNG
    
(#) _vl_ válasza gyengus hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
A Raspberry kimenetével köss sorba egy ellenállást (még mielőtt végképp tönkremegy az a kimeneti láb!), mondjuk 1k ohm jó lesz oda.
(#) gyengus válasza _vl_ hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Nagyon szépen köszönöm!
Működik
(#) nedudgi válasza gyengus hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Elnézést kérek, én voltam a lusta, nekem természetes volt az 1K Ohm ellenállás ottléte.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2013
(#) gyengus válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Sajnos nekem nem volt természetes az 1k-s ellenállás ottléte.
Szerencsére nem lett baj és már működik rendesen
Köszönöm!
(#) luluzulu hozzászólása Júl 30, 2013 /
 
Sziasztok.
TSOP38238 és TSOP31238 infra vevő között van valami különbség a lábkiosztáson kívül?
Mivel TSOP38238 ajánlják a PI hez nekem meg csak TSOP31238 van.
Az Android mikorra varható vagy egyáltalán lesz?
(#) Programmer hozzászólása Júl 31, 2013 /
 
Üdv!

Nézegettem más fórumokon is, kinek mennyire melegszik a processzor, terheléssel és terhelés nélkül.
Ami ijesztő, hogy nekem magasabbak a terhelés nélküli hőfokok mint másnál a terhelésesek(70, 75 fok).
Kinek mi a tapasztalata? Hűtések is érdekelnének amennyiben valaki csinált ilyet..
(#) HeZ válasza Programmer hozzászólására (») Júl 31, 2013 /
 
Ezt a hűtőborda készletet tervezem beépíteni hővezető pasztával együtt kemény 1,8$ értékben, hisz a hűtés + a légáramlás biztosítása fontos és olcsóbb, mint a tönkretétel.
(#) sprofan válasza HeZ hozzászólására (») Júl 31, 2013 /
 
Vannak ilyen vicces dolgok néha DX-en, mint itt ez is amit linkeltél:
Idézet:
„Material ABS”

Műanyag hűtőborda? Hát érdekes lehet
Egyébként én nem tudom milyen meleg lehet/kell lennie az RPI-nek, de a kolléga 70 fokára ez édes kevés lesz... Ventilátorral még talán jó. Ráadásul egy ilyen meleg IC-re már elvből sem tennék olyan bordát, amin vaskos öntapadó hőátadó közeg van. Inkább a jó öreg borda+paszta kombó, a felfogatást meg megoldom valahogy.
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2013
(#) HeZ válasza sprofan hozzászólására (») Aug 1, 2013 /
 
Valóban material: ABS. Egy véleményt írtak róla, ami pozitív. Remélem ez is alumínium borda+paszta kombó, a réz verzió sokkal drágább és ez ráadásul gagyinak néz ki. Avagy egyszerűbb rézlemezből hajlítani rá fület vagy hővezető csövet használni PC-ből, illetve függőlegesen használni, hogy könnyebben áramolhasson a szabad levegő hűtés.
(#) _vl_ válasza HeZ hozzászólására (») Aug 1, 2013 /
 
Van ott olyan is, aminél nem csak tippelget az ember, hogy alumínium: Bővebben: Link
(#) gyengus hozzászólása Aug 1, 2013 /
 
Sziasztok!

Az sD kártyán csak a boot partíció van, a rendszer és az adatok egy notebook HDDn kaptak helyet ami USB-SATA átalakítóval csatlakozik a málnához. A málna és a vinyó egy ATX tápról kapja az áramot.
Azt vettem észre, hogy, ha áramkimaradás után visszajön az áram, vagy kézzel újra bekapcsolom a tápot, akkor a boot megakad a legelején. Az sda-val van baja.
A málnára bekötöttem a reset gombot, azzal újraindítva, már el tud indulni rendesen.

Jól tippelek, hogy nincs ideje a vinyónak elindulni? Ha igen, akkor milyen egyszerű áramkörrel késleltethetném a málna bekapcsolását?
(#) _vl_ válasza gyengus hozzászólására (») Aug 1, 2013 /
 
A boot partíción levő szoftvert átírod, hogy várjon egy 10-20 másodpercet, mielőtt nekiáll a SATA diszkről bootolni.
(#) gyengus válasza _vl_ hozzászólására (») Aug 1, 2013 /
 
Ennyire nem szeretnék belenyúlni, főleg egy ilyen fontos rendszer komponensbe. És szeretném megőrízni a rendszer (raspbian) frissíthetőségét.

Egy olyan áramkörre gondoltam inkább ami bekapcsolás 10-20 másodperc múlva ad tápot a málnának.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2013
(#) watt válasza gyengus hozzászólására (») Aug 1, 2013 /
 
Mi az ami visszafordíthatatlanul megsérülne szerinted?
Egyébként ha van reset láb, akkor arra készíts egy késleltetést, ha ennyire írtózol a boot szektortól...
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2013
(#) _vl_ válasza watt hozzászólására (») Aug 1, 2013 /
 
Vannak, akik mindent feltétlenül szoftverből akarnak megoldani (mert nekik már az oviban is számítógép volt a jelük), és vannak mások, akik meg mindent feltétlenül hardverből akarnak megoldani (nekik meg páka volt a jelük)...
Következő: »»   2 / 65
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem