Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Chip
 
Témaindító: Ardwaark, idő: Ápr 21, 2007
Lapozás: OK   9 / 13
(#) pipi válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 2, 2013 /
 
Hali!
Mikor rendelted? 1 hét alatt ideért?
(#) HERC válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Ezt lehet elkapkodtuk.
3in1
(#) kameleon2 válasza HERC hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Nem kapkodtuk el.. Jobb kicsiben kezdeni.. 8 dollárt nem sajnál az ember. Főleg egy 160dolláros tudású eszközért.. Csak a gyerekeim hagynák már, hogy ki is próbáljam .......
(#) HERC válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Amit linkeltem 18$ cucc viszont USBee-t is tud az meg viszont nem csak bemenetként
hanem kimenetként is funkciónál. Van (legalábbis az USBee-hez) Visual Studio-s
SDK programminta hozzá és lehet akár csinálni hozzá egy flash programozót vagy akármit.
Arra nem válszoltál hogy mennyi idő volt míg ideért?
(#) kameleon2 válasza HERC hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
A hozzászólásokból is kiderül: Június 16-án lett rendelve és Július 2-án ért ide.
(#) HERC válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Jó hát ez nem jött le egyértelműen.
Na és kipróbáltad már?
(#) kameleon2 válasza HERC hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Ma napelemes rendszer építés volt - Talán holnap, ha a gyerekeim is lehetővé teszik - most én vagyok a pesztra, a pótmama és a cseléd egy személyben...
(#) GPeti1977 hozzászólása Júl 6, 2013 /
 
Van egy érthetetlen problémám, most ismerkedem a spin nyelvvel és a vga_demo.spin próbáltam ki, először jó volt de egyszer csak a kép mérete megváltozott csak a közepe látszik nagyítva, azt hittem valamit elállítottam a .spin-ben de letöltöttem a legújabb verziót és már azzal is ilyen a kép.
Nem értem mi lehet az oka, segítsetek!!!
(#) kameleon2 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
Más monitorral is próbáltad? - Tudom hülye kérdésnek tűnik... Nekem eddig nem volt ilyen gondom. Esetleg egy fotód nincs a jelenségről?
(#) HERC válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
Szia!
Ismerkedsz és már a VGA demoval kezded?
Egy kicsit dinka ilyen szempontból az IDE mert ha kijelölsz valamit
TOP objekt filenak hiába dolgozol teljesen másban ha az epromba vagy
ramba ctrl+f10 vagy f11 töltesz fel ez okozhat némi zavart.
Kristály vagy pll beállítások is. Vagy csak simán valamit módosítottál és nem vetted észre.
VGA-t,TV-t,Terminalt valószinűleg csak debugra fogod általában használni.
Szép csicsás meg minden de sok értelme a Hydrán kivűl meg a debugon kivül nincs.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2013
(#) GPeti1977 válasza HERC hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
CRT monitor volt rákötve, most átkötöttem VGA bemenetű TV-re így jó csak zavaró hogy itt automatikusan állít be képméretet.

Azért kezdek a vga-val mert egy grafikus kezelőfelület kellene, ha az érintőképernyővel megnyomok egy gombot soros porton kiküld byte-ot illetve soros portról is kellene kiírni a képernyőre.
Ezt megcsináltam Visual Basic-ben de kellene egy PC nélküli változat is, mivel a propellerrel lehet a legegyszerűbben kijelzőt vezérelni ezért választottam a Propeller chippet.

Az érintőképernyőhöz még kell megismerni egy A/D átalakítót, meg a soros port kezelése is kell a projekthez.

a top object et nem értem teljesen mit is takar a mondat, hiszen már az új telepített verzióval sem lett jó ezért nem értem mit állítottam el.
(#) kameleon2 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
Szia! Ennyi az egész? Ehhez egy vgatext és egy fullduplexserial kell és az átviteli beállítások. Ha kell - van ilyen kész projekt is, maximum saját ízlésed szerint formálod.. Menj fel az obex.parallax.com -ra - elképzelhető, hogy regisztrálnod is kell. Ha beírod ott, hogy VGA érdekes megoldásokat találsz, van egy komplett SCADA is írva. Rádiógombok, szöveges ablakok, boxok, és soros kommunikáció, mindez nagy felbontásban és színesben, ha bonyolultabb kell. Az érintőképernyődnek milyen kimenete van? Nem hiszem, hogy kellene A/D hozzá, ha chipes. Akkor elég egy szoftver is. Érintőképernyős projektek is vannak az obexen.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2013
(#) HERC válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Sigma/delta konverzióról többet ovlashatsz itt:parallax semmiconductor
Az AN08 kell neked. Néztem én is 4 vezetékes touch-hoz miként kell megcsinálni.
De mivel a lustaság fél egészség, bascomban leprogramoztam egy tiny45-öt ami
megcsinálja az A/D-t és átküldi SPI-n az értéket a propellernek. Lévén egy tiny csak
pár száz forint. Másrészről spinben is de assemblerben is tetemes programot kell írni
a sigma/delta miatt, mert ugye a touch miatt cserélgetni kell a lábakat és úgy mérni x-y.
Bascomban meg 20 sor kb az egész.
TOP obj file: Mivel több objektumból állhat egy komplett program.Van egy TOP obj file.
Ami lesz legfelül a hierarchiában. Mondhatjuk így is belépési pont.
Némi kényelem/kényelmetlenség a programban hogy ha más objektumot írkálsz és
már beleszoktál a ctrl+ nyomkodásába akkor ami legutoljára volt kijelölve TOP obj file.
pl múlthéten írtál egy teljesen más programot és azóta nem jelöltél ki új TOF-t. Akkor
simán be fogja azt fordítani és nem szól neked egy szót sem erről. Te meg vakarhatod a fejed
hogy ez miért nem azt csinálja amit írtál. De pont ez a pozitív is ebben, ha dolgozol valami nagyobb projekten ami több objektumból áll. Az alprogramok módosításánál nem kell állandóan
visszalépkedni a fő programhoz és úgy fordítani.
(#) GPeti1977 válasza HERC hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Bascm-ban szintén írtam touch panel kezelőt néhány sor és külső alkatrész nélkül, erre most MCP3204 A/D konvertert tettem mert ez volt kéznél, meg ehhez van spin.

Viszont van amit nem értek, a soros port beolvasásánál ("FullDuplexSerial") ha több karaktert várok akkor addig áll a program míg az összeset várt karaktert be nem olvasom, ez nem jó ha a karakterek nem akkor jönnek mikor "jelet" adok vagy eltérő a hosszúságuk, bascom, vagy picbasic-ben vagy Arduinoban stb stb a processzor hardveresen megszakítással be tud olvasni egy byte-ot ezt berakom egy tömbbe majd feldolgozom és a futás sem áll le.
Viszont itt nincs megszakítási lehetőség viszont gondolom meg lehet azt csinálni hogy a soros portot csak egy COG kezelje; meg még az sem világos hogy mikor mennyi COG vesz részt a program futásában.
(#) HERC válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Azt te döntöd el mennyi Cog fut tehát le lehet foglalni qvázi "megszakításnak".
(#) kameleon2 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
A gyári fuldduplexserial úgy van megírva emlékeim szerint, hogy figyeli a COG-ok foglaltságát és az éppen szabad COG-nak osztja ki a feladatot. Ha kicsit módosítod (hiszen azt is megteheted) és egy COG ra osztod ki - akkor ugyanolyan, mintha megszakításban menne. De van más kommunikációs szoftver is - bőven van miből válogatni. Nem csak a fullduplexserial alkalmas soros átvitelre. Én például DMX-et is használok PC és propeller között.
(#) HERC hozzászólása Júl 11, 2013 /
 
Na én elkészítettem amit te nem.
Csináltam pár tesztet.
Parallax proto panel DSO5072p és Saleae 8 ch logic analyzer.
Első 40Hz négyszögjel.
DSO szerint annyi az analyzer szerint pedig kicsit kevesebb.
Következő DSO szerint 3.601Khz analyzer megint kicsit kevesebbet mutat.
Aztán volt még egy próba egy SPI kommunikációra a saját EaDog driveremmel.
(mert azt tudom hogy ez igy kell kinéznie)
Látható hogy ugyanaz az adazfolyam sajna az utolsó képet nem tudtam felrakni
de látható hogy jó a ketyere mivel az fel/le futó élek miatt van kb időbeni külömbség.
Külön jó dolog hogy van trigger demo programban észre sem vettem.
(#) kameleon2 válasza HERC hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Szuper! Mivel én most anyuka is vagyok kicsit, két főzés és mosogatás között tudok csak foglalkozni vele. Addig jutottam, hogy egy 40 lábas tokot beforrasztottam egy próbapanelbe úgy, hogy a túlsó felén tüskesorban végződjön. Így ezt a preparált tokot tudom bedugni a D40 tok helyére és ebbe a p8x32-t a lábak meg oldalsó tüskesoron lesznek. Ezzel a meglévő moduljaimban tudok mérni. Félig sikerült csak megcsinálnom, mert éppen hidat is építek fából. Reménykedtem, hogy több időm lesz, de mivel iskolaszünet van - így több a feladat .. Azért a remény hal meg utoljára ! A lényeg: Egy 8 dolláros eszköz éppen annyira használható, mint egy 160 dolláros
(#) HERC válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Mondjuk így belegondolva 24Mhz környékén is ki próbálhattam volna usb2.0 miatt.
De szerintem a fel/le futó élen kivűl nincs számottevő hiba.Legalábbis szerintem
azért kalkulál más időintervalumokat.
(#) HERC hozzászólása Júl 11, 2013 /
 
Meg az ami még tetszik benne hogy ugyanaz a szín kiosztása a proginak
mint a színes 40 eres szalagkábelnek.
(#) GPeti1977 válasza HERC hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Meg a szivárványnak is majdnem ilyen a színkiosztása.
(#) kameleon2 válasza HERC hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Hát a nyár miatt nem akar összejönni ez a teszt-foglalat.. emc chipeket is válogatok, kicsit elhavazódtam. Pedig javában programoznom is kellene már.... Annyi jó dolog jött ki propellerre.
(#) HERC válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Na hát nekem is húzós lett szereztem az asszonytól egy pipere kistáskát a cuccnak..
És kb ennyi amit foglalkoztam vele.
Lehet Augusztusban a műhelyem felé sem fogok nézni annyi időm lesz.
(#) kameleon2 válasza HERC hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Most is "propellerezek" , de hardverrel nyűglődök. EMC védelmet kell generálnom 16 bemenetre és egy USB-re. Emiatt az apróság miatt tervezhetek újra szinte mindent.
(#) HERC válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
SPI programozód nincsen?
Elrontottam egy klasz router programját és már csak
SPI-n keresztül lehet a flash-t újratölteni.

Nekem meg jelenleg se időm se kedvem írni propihoz egy célprogramot.
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2013
(#) kameleon2 válasza HERC hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
Nem igazán, mivel jellemzően a propellert használom..
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2013
(#) HERC hozzászólása Aug 7, 2013 /
 
Hajaj akkor csak kell írnom egy célprogramot a propellerre hogy felprogramozzam
a router spi-s flashét.
(#) kameleon2 válasza HERC hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Nem biztos, hogy írnod kell, rémlik, hogy az Obexen is voltak kész SPI-s programok.
(#) HERC válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Flash-hez a parancsokat akkor is meg kell írnom.(valami elvadult gyártói flash)
Meg azt is hogy a 3 megás filet pl uSD kártyáról beírja a flashbe.
Nem tudom ér e ez a router ennyit.
(#) HERC hozzászólása Aug 7, 2013 /
 
IDE-ben benne van minden amire csak szükség van az induláshoz.
Példaprogramok a led villogtatótól a COG-ok kezeléséig.
Meg a help is végigvisz ugyanezen a szálon.
Következő: »»   9 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem