Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1071 / 1672
(#) Tibi98 válasza enree hozzászólására (») Aug 6, 2013 / 1
 
Köszönöm!

Annyit hozzáfűznék, hogy inkább a barátnőmet illeti a "türelmes" jelző , hiszen támogatott, és szó nélkül tűrte amikor hetekig napi 10-14 órát dolgoztam a dobozon. Illetve elismerés illeti szüleimet is, amiért elnézték, hogy a kinti szeszélyes időjárás miatt, a nappalit alakítottam ideiglenes asztalosműhellyé... (na jó, ennyit a "szépségkirálynős" szövegből... )

Én inkább kitartó vagyok... Bár bevallom, előfordult, hogy egy-egy végigdolgozott nap után, hulla fáradtan, fél köbméter fűrészporral borítva, másik fél köbméterrel a tüdőmben, azt kívántam, bárcsak bele se kezdtem volna az egészbe... Másnap viszont ismét motivációt adott, hogy láttam, haladok előre, szép lassan testet ölt az álmom, és a végén elmondhatom: "ezt ÉN csináltam!" Ez az érzés nagyon sokat jelent számomra, amikor valami különlegeset alkothatok, ami funkcionális, öröm ránézni, és nem utolsó sorban mások is elismerik...
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2013
(#) kaqkk válasza Tibi98 hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Idézet:
„ami funkcionális, öröm ránézni, és nem utolsó sorban mások is elismerik...”
Reméljük még sok" köbméter fűrészpor rakódik a tüdődre" és még sok ilyet láthatunk tőled ! Tényleg gyönyörű!
(#) vladcepes hozzászólása Aug 7, 2013 /
 
Sziasztok!
Építettem egy forrasztó állomást és beraktam egy kibelezett PC-tápba. Benne maradt még a ventilátora.
Az lenne a kérdésem hogy érdemes lenne ezt a ventilátort felhasználni a doboz hűtésére? A trafó ami benne van az 24V-os a ventilátor meg 12V-os. Ha igen akkor a 24V-ot milyen kapcsolással tudnám megcsinálni hogy legyen 12V? Persze ha ez szükséges és kell e egyáltalán.
A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv!
(#) tiggersoft válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Szia
Elé teszel egy 7812-es stab.ic-t és ott a 12v-od.
(#) vladcepes válasza tiggersoft hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Köszönöm! Ez így jó lesz? A kondi az milyen kell legyen? A forrasztásközben gondolom a trafót nem terheli. (nem értek hozzá azért kérdem).
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2013

Venti.JPG
    
(#) Moderátor hozzászólása vladcepes hozzászólására (») Aug 7, 2013
 
És ki kér egy szigorú moderátori nézést azért, mert megint offoltok a Ki mit épített topikban?

Fejezzétek be légyszíves az offolást.
(#) vladcepes válasza (») Aug 7, 2013 /
 
Én kérek elnézést,a válaszadó nevében is.Csak azért írtam ide mert végül egy megépített dologról volt szó. Még egyszer elnézést!
(#) Zenner hozzászólása Aug 7, 2013 /
 
Sziasztok!

Sajnos nem tudok olyan szemet gyönyörködtető munkát bemutatni, mint Tibi98 kolléga, de remélem nem csak az tetszésemet nyerte el a szerkezet.

Egy gitárerősítőről van szó. Lényegében egy módosított Soldani Atomic előfok, EL84 véggel. A hálózati és a kimenő trafó is rádióból származik, persze a kimenőt le fogom cserélni egy combosabb darabra, amint készen lesz. 4 db ORION PD201-el használva vígan elég szobában, az igazat megvallva még sok is.
(#) kaqkk válasza Zenner hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Ne szerénykedj !Ez is szép munka
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 7, 2013 / 1
 
Sajnos a méréseket még nem volt időm elvégezni a labortápon (pontosabban igen, csak még nem készült belőlük mérési jegyzőkönyv), ezért mérési eredményekkel egyenlőre nem tudok szolgálni, azokat majd később pótolom a cikkben. De ezt leszámítva elkészült a cikk:
SMPS Labortápegység II.
Használjátok egészséggel!

DSCF9835.JPG
    
(#) pjg válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Szép munka! Gratulálok. Nagy fej vagy.
Kíváncsi vagyok mikor jelenik meg az Ebay-en.
(#) janimester hozzászólása Aug 7, 2013 /
 
Üdv. Kész lett az évek óta fejlesztgetett mindíg okosított simson digitális műszerfalam. Sok érdemi segítséget nem kaptam hozzá kivéve pár embertől de a javára magam jöttem rá. Amit most tud: Szinte valós idejű feszültség mérés, fordulatszámmérés amelyhez 10 led is tartozik ezrenkénti felbontású felfutással, hőmérés ds18b20 szenzorral amelyhez társítottam egy 85 fokos értéket ahol bekapcsol egy kimenetet a ventillátornak később ez változni fog automatikus pwm szabályzásúra. Amit még tervezek rá de a kinőtt lábak miatt új pic-re fog íródni de szintén 18f-re : 20 ledes felbontású fordulatszám kijelzés, a kijelzőn járó motornál egy kis szimbólum jelenik meg, üresjelzés ezenfelül simsonon nem tudom hogy oldom meg de minden sebességi fokozat is pontosan ki lesz jelezve. Ezenfelül a feszültség értékek még a kijelzőn a decimális számok mellett grafikusan felfutó "háromszöggel is lesz ábrázolva és a fordulatszámmérés is kap egy ilyen "háromszöget". A kijelző fényereje nyomógombbal pwm-szabályozással változtatható lesz. A fordulatszám kijelző ledek a program indulásakor fel fognak futni maximum kitérésig és vissza kb 700ms-alatt ezután indulhat a program. Szerintem ehez majdnem még a 40x lábas 18F család is kevés lessz ide
(#) tomat5 válasza janimester hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Jól látom? Vizes a Szimó?
(#) Tibi98 válasza Zenner hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Teljesen rendben van ez, gratulálok hozzá!
(#) Davidd hozzászólása Aug 7, 2013 /
 
Sziasztok!Nagyából kész vagyok a hogscoopokkal, az egyikről már csak a védőrács hiányzik, a másikra pedig csak a kiegészitoket kell feltenni, de most még szárad a lakk. Inkább beszéljenek a képek.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2013
(#) sargarigo válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Köszönöm mindenki nevében, és állok is neki olvasni!
(#) janimester válasza tomat5 hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Igen vizes 80/5M 24-es karbi stb. privátban adok több infót nem offolok.
(#) kameleon2 válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Fantasztikus, mennyi munkád van ebben a tápban! Egy dolog szúrja csak így elsőre s szememet... Az a sorkapocs a banán aljzatoknak... Én inkább faston fülecseket tettem volna rá. mert 10A-t nehéz elképzelni, hogy elvisz a csavaros sorkapocs ekkora méretben.... Én nagyobb méretű bontható sorkapcsokat használok. Arra a gyártó 12A-t ír, de érdekes módon a többi gyártó csak 8-at mer bevállalni, ráadásul mindezt AC-n, ami még az egyszerűbb eset. DC körben ezt a sorkapcsot én karcsúnak találom. Nem mellesleg... örülnék ha az én termékem külcsíne ilyenre sikerülne a projektem végén - mert a dícséret arra mindenképpen jár.
(#) Attila86 válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Gondoltam hogy esetleg lehet ilyen probléma a sorkapcsokkal, de azt írják hogy 10A-t elbírnak úgyhogy végül maradtak.
(#) kameleon2 válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Így elnézve a panelt egyébként gyanús, hogy a faston (csúszósaru) is elférne rajta, mivel két sorkapcsot használtál fel egy pólushoz, ha jól láttam..
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2013
(#) szitko válasza janimester hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Idézet:
„ezenfelül simsonon nem tudom hogy oldom meg de minden sebességi fokozat is pontosan ki lesz jelezve.”

Az "üresjelzés" nyomógombbal egyszerűen meg lehet oldani. A hondámon én is azzal oldottam meg.
(#) Schnitt válasza janimester hozzászólására (») Aug 7, 2013 / 1
 
Jó lett!
Fokozatkijelzős ötlet itt:Bővebben: Link
(#) sargarigo válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Szakmailag hozzászólni nem tudok, mert nem asztalom, de megértettem a leírtakat! Észrevételem viszont stilisztikailag lenne, hogy rengeteg helyen használod az "eme" szócskát!
Ettől eltekintve (tekintsünk el, mert bagatell a pozitív többséghez képest) élvezettel olvastam el!
(#) titi válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Gratulálok! Nagyon profi! Mondhatni, sorozatgyártásra érdemes.
(#) yagi válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 8, 2013 / 1
 
Szerintem minden hobbista nevében köszönetet mondhatunk a munkádért, ez egy igazi mérnöki munka. Gratulálok!
(#) exabit válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Ez valami meseszép, de a kifejezetten hobbistáknak jelzőt kicsit erősnek érzem, főleg az SMD alkatrészek miatt. Én legalábbis nem hiszem hogy el tudnám készíteni.
(#) Attila86 válasza exabit hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Igen, külön erről is írtam a cikkben.
(#) zsoltee0001 válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Profi munka!
kameleon2
Az a csatlakozó két féle tüskeátmérővel van, kívülről nem látszik, de a vastagabb elbír lazán vagy 20 A-t, csak az a lényeg, hogy a panelen a lyuk átmérője bevegye
(#) silent15 hozzászólása Aug 9, 2013 /
 
SZiasztok, most hogy jött ez a digitális átállás, feleslegessé vált édesanyám földfelszini vételű kis hordozható fekete-fehér tv-je, úgyhogy kicsit átalakítottam

(Valaki nem tudja, hogy mit kell még bekötnöm, hogy tudjak állítani , mert a képen a hálózat 10V 50Hz , egy 1K ellenállással van sorbakötve , és úgy megy a tv-re, van erre valami kapcsolás ?? Kösz )
(#) CIROKL válasza silent15 hozzászólására (») Aug 9, 2013 /
 
Idézet:
„úgyhogy kicsit átalakítottam”

Mire ? pal secamos nokedkiszaggatóra!
Következő: »»   1071 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem