Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   500 / 1152
(#) janos14 hozzászólása Aug 9, 2013 /
 
Es ez mire hasznalhato(az elso ketto ugyanaz)
!!!
(#) Gabó válasza janos14 hozzászólására (») Aug 9, 2013 /
 
Ha tényleg kondenzátor, akkor itt rengeteg infó van: Bővebben: Link
(#) janos14 hozzászólása Aug 9, 2013 /
 
koszi
(#) kadarist válasza janos14 hozzászólására (») Aug 9, 2013 /
 
De lehet, hogy egy zsugorcsövezett vasmagos tekercs, akkor meg az nem kondenzátor. Ezért lenne jobb egy jó kép.
(#) Addye hozzászólása Aug 10, 2013 /
 
Sziasztok!

Van 3db bontott trafóm, viszont nem találok egyikről sem adatot.

Az egyikre az van írva, hogy 1-427-776-11, alatta pedig Y9A2
A másodikra: 254 7X
A harmadikra pedig 762-11 Y8K3

Előre köszönöm a segítséget!
(#) pjg válasza Addye hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Ezek gyári jelölések. Ha a Google nem talál róla valamit, akkor semmire nem mész velük.
(#) apac hozzászólása Aug 11, 2013 /
 
Kaptam az egyik ismerősömtől egy műszert, de nem tudom mire volt használva. Soha az életemben nem láttam még ilyet.
(#) nedudgi válasza apac hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Nincs rajta (a hátoldalán, amiről nem raktál fel képet) valami adatlap, típusszám?
(#) newen hozzászólása Aug 11, 2013 /
 
ez milyen alkatrész?
úgy néz ki mint egy fazék de nem az a legtöbbször a csodák palotájában láttam általában az áramforrásba dugják és csavarják a tetejét de nem tudom mire való és mi a neve.
(#) pjg hozzászólása Aug 11, 2013 /
 
Új 1-Wire Ambient Temperature Sensor A MAXIM-tól.
Bővebben: Link
(#) tomi7 hozzászólása Aug 11, 2013 /
 
Sziasztok!
Mi ez?
(#) nedudgi válasza tomi7 hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Nagyon hasonlít egy lépsszámlálóhoz, vagy biciklikomputerhez.
(#) JaniK válasza apac hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Szép napot mindenkinek.

Elnézést, hogy csak így hirtelen közbeszólok, de a harmadik képen a Rádiótechnikában a 80-as évek végén megjelent analóg szatelit vevö áramkorét látom, ami sokunknak annak idején kisebb munka után szépen végezte a dolgát.
(#) kadarist válasza JaniK hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Szia!
Tehát műholdvevő beltéri egység. Igen, reális megoldás, köszönjük.
(#) adika28 hozzászólása Aug 11, 2013 /
 
Sziasztok. Kaptam egy PHILIPS plazma tévét aminek a modellszáma : 50PFP5532D/12. Egy panel ami szerintem a képet vezérli el van füstölve, legalábbis az egyik ic rajta a négyből.A modellszáma a panelnek : 50"HD W2A GVE YB(LOW). Ha tudnátok segíteni hogy honnan tudnék ilyen panelt szerezni nagyon megköszönném.
(#) digifoto hozzászólása Aug 11, 2013 /
 
Szeretném megtudni az alábbi alkatrészek adatait : Tranzisztor,? ST25C 945P , amásik egy ic.
tipua:CO324
(#) kadarist válasza adika28 hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Szia!
A szokásos irányból beszerezhető.
(#) kadarist válasza digifoto hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
A másik topikban már kaptál választ.
(#) adika28 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Köszönöm.
(#) JaniK válasza kadarist hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Tiszteletem MESTER .

Nagyon szívesen.
Az eredeti RT cikk általam nagyra tartott írójának rokona a közelemben él, aki álltal annak idején egyenesen kaptunk tanácsokat az építés alatt.
És képzeljétek el - akkor még nem volt internet !
Nemsokára én is majd kérdezni fogok, remélem tudtok majd segíteni.
Üdv. JaniK
(#) kadarist válasza JaniK hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Ha jól emlékszem valamelyik '88-as RT-ban ért véget a cikksorozat és akkor nagyon újszerű megoldásokat mutatott be. Legalább is a világ ezen részén volt újdonság.
(#) Kovidivi válasza Sebi hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Hello. Szerintem is ki kell bírnia. Majd kipróbálom. Amúgy sem drága dolog. Egyébként volt egy hőmérőm, amire az eredetileg két párhuzamosan kapcsolt gombelem helyett 3Vot adtam, és tönkrement... Azóta vagyok elővigyázatos.
(#) JaniK válasza kadarist hozzászólására (») Aug 11, 2013 / 1
 
Szia.

Hát, nekem most hirtelen 1989-90 ugrott be. De utánna néztem.
A kezdet - Müholdvevö - írta Viletel István, RT 1987/8, 9, 10.
A késöbbiekben volt folytatás - sztereóhang, mágneses polarizáció váltás, stb.

Ismét elnézést kérek, a következö lehet egy kicsit "off" lesz.
A hajunkat téptük, mert sehol nem volt hivatalosan kapható új vékony 50 ohmos semirigid kábel, ráadásul "polytetrafluorethylen" szigeteléssel belül.
De csak volt itt - ott 5 centinként a "QSO"-zók fiókjaiban, no meg fényes ezüstözött érrel.
Jobb talán nem is létezett.

A jobb alsó sarokban a CA3089 alatt és fölött ugyanolyan bordó bakelit tokos ERO gyártmányú kondenzátorokat raktam én is be.
A közölt képen (3.) a nyomtatott lap jobb oldalán van az SHF keverö a két darab kábellel és a közepében az eredetileg ajánlott HP5082-2800 schottkykkal.
Nekem élesztéskor használt TV tunerböl kivett BB505B-kkel is müködött.
Az oszcilátor sajnos csak kb. 400 - 500 MHz széles sávban hangolt, nem akart feljebb menni, emmiatt a legfelsö csatornák nem jöttek be, pedig a BB505B jó kis üveg tokban volt és békebeli eredeti Siemens.
Aha, pardon : oszcilátor + keverö = BB505B.
Aki viszont nagy nehezen mondjuk KAS34-eket tudott egyenesen a gyártó Tesla-Piešťany-ból hazakergetni, kénytelen volt a müanyag tokot is kicsit körbe reszelni indukció csökkentés miatt.
Ha jól emlékszem még OK3CPY tanácsolta - mikor egy vasárnap délután nem volt "a fiókjában" BB405B, beforrasztott az új készülö oszcilátorába varaktorokként hazai KY130-akat (=1N4001) és vígan hangolta tesztelésnél.
Megjegyzem, kitapasztaltuk - készre szerelés után igen jót tesz a magasfrekvenciás részeknek, ha tisztára mossuk tetrachlórral (vigyázat - igen erös oldószer !), nemcsak a fenyögyanta miatt, de az ujlenyomatokat is likvidáltuk.
Majd késöbb sikeres közös beszerzés után következtek cserék a kiváló UZ07 és UZ10 gyári keverökre.
Micsoda idök voltak, ismertük a szomszédjainkat !


Üdv. JaniK
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2013
(#) apac hozzászólása Aug 12, 2013 /
 
Köszönöm a válaszokat.
Ha kell valakinek akkor posta árában elküldöm neki még a mai napon ha 14 óráig ír nekem.
Az első jelentkezőé, de akik megadták a választ a kérdésemre azok elsőbbséget élveznek.
(#) Gabó hozzászólása Aug 13, 2013 /
 
Egy panelből kiforrasztottam 2db elvileg 3,3Vos stabot. Azért gondolom, hogy elvileg, mert a panelen REG felirat volt, és ami rajta van felirat 2933. Adatlapot kerestem, találtam is hasonlót, de a bemenetére kötöttem 6Vot de a kimenetén 3,4-3,5Vot mérek. Igaz csak 1 ledet tettem rá, de ilyenkor nem 3,3Vnak kellene lennie? Csatolom az adatlapot, ami szerintem lehet.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2013

upc2933a.pdf
    
(#) kadarist válasza Gabó hozzászólására (») Aug 13, 2013 /
 
Szia!
A műszered mennyire pontosan mér?
(#) Gabó válasza kadarist hozzászólására (») Aug 13, 2013 /
 
Az 5Vos stabot ha mérem, akkor 5,01-5,00 közt mutatja. De ugyan ez igaz a 12V és többi ilyenre is. Tehát mondhatni pontos.
(#) Buvarruha válasza Gabó hozzászólására (») Aug 13, 2013 /
 
Nem sok stab van ami ennyire pontos. Úgy ellenőrizheted, hogy fordított polaritással is megméred, akkor "-" előjellel, de ugyanannyit kell mérnie, ha pontatlan a műszer, akkor fordított polaritással mást fog mérni.
(#) Gabó válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 13, 2013 /
 
Simán is meg fordított polaritással is 3,45V persze előjelhelyesen kijelezve.
Szerk: Megnéztem egy ténylegesen 3,3Vos stabot, az fixen 3,3Vot ad ki.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2013
(#) Buvarruha válasza Gabó hozzászólására (») Aug 13, 2013 /
 
Hmm. Akkor, ha hibás volt a panel, lehet megtaláltad az okát.
Következő: »»   500 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem