Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Pickit2 továbbfejlesztése
Lapozás: OK   5 / 22
(#) Hp41C válasza ktamas66 hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Szia!
Zavart érzek az erőben....
Idézet:
„Két 24FC1025-öt vettem, beültessem mind a kettőt?”

A 24FC1025 -nek az A2 lábára Vdd kell. A nyomtatásban az ICSP MCLR (1) lábhoz közelebb eső 24FC512 -nél a Vdd láb és a Vss láb van összekötve, az A2 láb pedig a földre megy.
Ne ültesd be az EEPromokat egyenlőre. Csak akkor, ha a fentieket átnézted és nem élhetsz a ProgrammerToGo funkció nélkül.
(#) ktamas66 válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Igazad van! Tehát ha a rövidzárat megszüntetem az alsót lehet használni (bedrótozva a felsőt is). Ez elég lesz a teszthez?

Más funkcióhoz nem is használod?
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2013

Javítva.JPG
    
(#) icserny hozzászólása Aug 31, 2013 /
 
Hmmm. A félreértések elkerülésére nem kellene ezt a továbbfejlesztett változatot PICkit2.5-nek nevezni?! Vagy legalább PICkit2.4550-nek...
(#) mps válasza icserny hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Épp most akartam megkérdezni Hp41c-t, hogy mit írjak a panelra, mert ennek már igencsak kijár egy megkülönböztető név
(#) Hp41C válasza icserny hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Már régen annak nevezzük, a firmware -jét pedig 2.50.xx -nek... El lehet készíteni 18F2550 -nel és 18F4550 -nel is.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2013
(#) ktamas66 válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Sziasztok!
Én kész vagyok, a ledek villognak, a DA-ból kicsikartam a fűrészjelet. Ha adtok postacímet hétfőn feladom, hogy teljes körűen legyen tesztelve, vagy személyesen is átadom valahol Budapesten.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 15, 2013 / 1
 
Működik már a miliOhm mérő is. Az alábbi eredmányeket mértem egy 1 Ohm, egy 0.1 Ohm ellenállással és egy 30mm hossú szigetelt, tömör réz vezetékkel, ami a tömör vezetékes UTP kábel egy ere volt. Az adapter sajnos egy kicsit drágára sikerült... Egy INA128, egy MCP1525, egy Hamlin relé és egy csomó pontos (0.1% vagy pontosabb) ellenállás kell hozzá.
(#) nedudgi válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Újfent csak gratulálni tudok! Lassan kedvet kapok, hogy a meglévő Microchip PK2 és PK3 mellé építsek egy igazi programozó adaptert. Csakhát az MPLab X erőltetésével úgy érzem, platformot kell váltanom.
(#) kissi válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Már nem tudok mit hozzáfűzni ! Várjuk a cikket, ez egy nagyon spéci kis műszer lesz !
(#) _vl_ válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 15, 2013 1 /
 
Mennyiben jobb egy MCP1525, mint egy TL431A? Már az 5x-os árán kívül?
(#) Hp41C válasza _vl_ hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Hol itt az ötszörös ár? Szerintem csak kétszeres... És Microchip gyártmány. ChipCad: 233.68, HeStore 112.72 Ft ... Az 5-6 szoros ár a TS431 -hez képest fordul elő... Ez a tétel eltörpül az INA128 ára mellett. FDH: 3278, Ret: 3174, Distrelec: 2902, InComp: 1300...
(#) _vl_ válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Bővebben: Link
Bővebben: Link (ez mondjuk 0.5%-os abszolút pontosságú, nem 1%-os)
Az kétségtelen, hogy az INA árához képest eltörpül, pusztán az MCP1525 létjogosultságát keresem úgy általában.
(#) Hp41C válasza _vl_ hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Csak a kedvedért... Módosítottam a panelt. Most már vagylagosan betehető az MCP1525 és a TL431A (vagy hasonló) az előtétellenállásával.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2013

mohm.JPG
    
(#) Hp41C válasza _vl_ hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Nem is értem igazán a felvetést. Nem mindegy, hogy milyen alaktrésszel tervez meg valaki egy berendezést először? Egy prototípusnál nem a mérési feladat elérhető pontossága, reprodukálhatósága a lényeg? A mérési módszer, elv nem az én eredményem, hanem a cikkben leírt módszert alkalmaztam egy kicsit módosított körülmények között (egy tápfeszültséggel). Az utánépítésnél már lehet foglalkozni azzal a kérdéssel is, hogy hogyan tehető olcsóbbá, egyszerűbbé a műszer a pontosság romlása nélkül.

Egyébként egy PC előlapi LED vezetékéből vágtam két darabot, a befogási pontok között 22 ill 42 mm -re sikerült. Mindkét vezetékdarabbal végeztem 3 -3 mérést.
42mm: 7347 uOhm, 7366 uOhm, 7348 uOhm --- 0.25% eltérés.
22mm: 3882 uOhm, 3873 uOhm, 3872 uOhm --- 0.25% eltérés.
Az alkalmazott ellenállások tűrése 0.1%...

Ráadásul nem is az ellenállások abszolút pontos mérésére szántam a funkciót - arra kaphatók ennél sokkal pontosabb műszerek - hanem egy kiterjedtebb nyomtatott panelen levő zárlat helyének meghatározására. Amennyiben a vezeték szerteágazó (pl. mikroprocesszoros készülék adat vagy címvezetéke) a zárlat helyét nem is olyan egyszerű megtalálni. A nagy árammal való megtáplálás és feszültség mérése nem alkalmazható a vezeték kis keresztmetszete miatt. Marad az ellenállás mérés és a fokozatos haladás a minimum felé.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2013
(#) _vl_ válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Teljesen félreértettél, azt hiszem. Már korábban is le kellett volna írnom.
Valójában a szó szerinti kérdésem lett volna a kérdésem: az MCP1525 rendelkezik-e vajon valami előnnyel mondjuk egy ilyen felhasználásnál egy söntszabályzóhoz képest? Reméltem, hogy valami célzatosság volt a választása mögött, és tudsz esetleg ilyen előnyt mondani.
(#) Hp41C válasza _vl_ hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Meg fogsz lepődni.... Miután elegendően sokat olvastam a Microchip források elején található kikötéseket és a PICkit2 About box -ának szövegét, nem is néztem más gyártó megoldását...
Idézet:
„Copyright (c) 2006-2009, Microchip Technology Inc. All rights reserved.

You may use, copy, modify and distribute the Software for use with Microchip products only. If you distribute the Software or its derivatives, the Software must have this entire copyright and disclaimer notice prominently posted in a location where end users will see it (e.g., installation program, program headers, About Box, etc.). To the maximum extent permitted by law, this Software is distributed "AS IS" and WITHOUT ANY WARRANTY INCLUDING BUT NOT LIMITED TO ANY IMPLIED WARRANTY OF MERCHANTABILITY, FITNESS FOR PARTICULAR PURPOSE, or NON-INFRINGEMENT. IN NO EVENT WILL MICROCHIP OR ITS LICENSORS BE LIABLE FOR ANY INCIDENTAL, SPECIAL, INDIRECT OR CONSEQUENTIAL DAMAGES OF ANY KIND ARISING FROM OR RELATED TO THE USE, MODIFICATION OR DISTRIBUTION OF THIS SOFTWARE OR ITS DERIVATIVES.”


Miután a referenciájuk megfelelő, de az általuk gyártott Instrumentation amplifier nem jó erre a feladatra, így az MCP1525 -t és az INA128 -t használtam fel.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2013
(#) t0bi válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 18, 2013 /
 
Fantasztikusan jó dolgokat alkotsz, le a kalappal!
Szépen, szisztematikusan szeretném én is a kiegészítőket megépíteni, de hol találom a pontos kapcsi rajzokat, amikről a nyáktervek készültek? Kezdeném a milliohm mérővel.

Két nap alatt megjöttek a minta INA128P IC-k, ha segít ez valakinek, priviben írjon, Pesten egyet ingyér át tudok adni.
(#) Hp41C válasza t0bi hozzászólására (») Szept 18, 2013 /
 
Sajnos van egy rossz hírem: Mivel a PICkit2 PGD és PGC vezetékei 4k7 ellenállással a földre vannak húzva, az AUX pedig nem használható analóg funkcióra, a mOhm mérő csak a módosított kapcsolású (2.50) PICKit2 -vel működik csak.
(#) t0bi válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 18, 2013 /
 
Köszi, tudom, hogy a több éves, üzembiztos, jó kis Szilva-féle klónomtól ezt nem várhatom el. Inkább építek egy újat, tehát meg szeretném várni a 4550-es változatot. Ahogy látom, rövidesen tökéletes lesz
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Megint készül valami...
(#) pipi válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Szupi lesz!
Látok egy sajtóhibát "Baud"
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
Már fut is...
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Biztos sokan találkoztak már olyan feladattal, amikor két berendezés közötti RS232 vagy TTL uart kommunikációs adatforgalmat kellett rögzíteni. A PICKit2 erre a feladatra is befogható: A programozott uart kezelés (38400 Baud -ig) és a belső komparátor modul lehetővé teszi, hogy a Tx vonalon venni lehessen a táviratokat...
(#) kissi válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
!
Meddig "csigázod" még a csapatot, mikor lehet kipróbálni utánépítés keretében ?!
(#) Hp41C válasza kissi hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
... amíg hely van benne. A jó hír csak annyi, hogy már csak 648 utasítás hely van benne...
A rajzokat már feltöltöttem. Sok funkcióhoz nem is kell az utánépítés...
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2013
(#) icserny válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Szerintem érdemes/hasznos lenne közreadni egy olyan változatot is, ami a gyári (értsd: módosítatlan) PICkit2-höz használható, s "csak" az újabb típusok programozását teszi lehetővé.
(#) Hp41C válasza icserny hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Egyetlen PC program verzió készül, ami a verzió alapján engedi / tiltja a funkciókat. Ezért is húzódik a tesztelése. A firmware -ből is csak kettő lesz, a gyári kapcsoláshoz való és a módosítotthoz. Sajnos egyedül nem győzném a javítási igényeket, ha sok bogárral nyilvánosságra hoznám.
(#) kissi válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Előre is köszönjük, bocs a türelmetlenségért, csak már szívesen kipróbálnám ! Mindenesetre ez a 648 cella még elég soknak tűnik elnézve az eddigi munkáidat , szerintem tudnánk frissíteni és esetleg a tesztelés is könnyebb lenne, ha sok felhasználó jelezné az esetleges hibákat... ?!
(#) helektro válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Azért ne tömd tele csurig, mert ha valamit javítani kell, és az több helyet foglal, akkor legyen benne hely a javításnak is.
(#) Hp41C válasza helektro hozzászólására (») Nov 14, 2013 / 2
 
Értem és megfogadom a tanácsot. Addig is inkább a PC memóriáját fogyasztom:
Sokaknak probléma, hogyan lehet a sorozatban készülő egyforma kontrollerek programját mégis egyedivé tenni. Például: MAC address, állomás azonosító (node) hálózatokban, programvédelem, vagy csak egy egyszerű számláló (hanyadik darabnál tart a séria). Mostantól a feladat a PICkit2 -vel is megoldható: A program memória tetszőleges (ellenőrzés csak arra van, hogy a tartomány teljes egészében a program memóriában van-e) tartományán maximum 8 rekeszben lehet sorozatszámot generáltatni. A sorozatszámot az írás előtt növeli a program, hogy az ellenőrzés megoldható legyen. A paramétereket a hex állományba menti. Kétféle módon lehet generáltatni a sorozatszámot: a memóriarekesz összes bitjére illetve az alsó 8 bitre (retlw utasítás paraméterére).
A második képen a sorozatszám 0, a harmadik kép 257 "megírt" példány után készült.
Azért SPI memóriával tesztelem, mert ellenőrzés nélkül az írása sikeres, ha nincs is rá csatlakoztatva memória.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2013
Következő: »»   5 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem