Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   2 / 269
(#) m.joco hozzászólása Máj 1, 2007 /
 
http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/7db8feee139484f75909053a...55.jpg

Szóval ennél a kapcsolásnál a BC107-t ki lehet cserélni BC547-re? És milyen az a ferrit rúd? Egy 10cm hosszú, 1cm átmérőjű gömbvas megfelelne? És mennyire érzékeny(én a falban húzódó vezetékek beazonosítására akarnám használni)? Valakinek tapasztalata vele?
(#) Sanyi87 válasza m.joco hozzászólására (») Máj 1, 2007 /
 
Hali...
hogy a tranyó jó e..ezt megkell nézni katalógusban..
Azt kérded mi az a ferrit rúd...hogy is mondjam..ha szétépítelé egy olyan rádiót ami vewszi az AM sávot akor abban találsz egy olyan tekercset amely egy fekete rúdra van feltekerve (amugy ez több tekercs ..aszem)..ez a fekete rúd a ferrit rúd..ez a ferrit antenna. Lehet hogy kör, v vmi lapított elipsziféle alapú rúd. megtalálod biztos vok benne ..amugy vmi fémoxidporegyveleg..nem tom miből van....Gömbvas szerintem biztod h nem jóóó
Falban vezetékkeresésre szerintem alkalmas...
(#) burgdavid hozzászólása Jún 29, 2007 /
 
Üdv! Tudnál esetleg jobb minőségű képet feltenni a nyáktervről? a pontos méretei is érdekelnének. Továbbá a keresőfejről is fényképet ha lehetséges Előre is köszi!
(#) burgdavid hozzászólása Jún 29, 2007 1 /
 
az Equinox-ra gondoltam egyébként , csak lemaradt
(#) Sanyi87 válasza burgdavid hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
hali
83*114mm-es panelra ráfér. Amugy szerintem ellehet igazodni azokon a rajzokon amit már feltettem...nem tudom hogy, milyen "jobb" minőségre gondoltál nekem csak ilyen fényképezett képeim vannak róla...de így már meg tudod biztosan rajzolni a nyákot...pl tudod mekkora egy IC...
a keresőfejről itt egy kép..., a tekercs vezetéke a PVC csőben fut, habszivacsból készítettem a fejet , kétkomponenső ragasztóval van ragasztva...kicsit már ütött kopott szegényke ..

IMG_3097.JPG
    
(#) burgdavid hozzászólása Jún 30, 2007 /
 
Szia! köszi szépen ! A nyákról úgy gondoltam , hogy a kép közepén legyen mert így a széle kissé homályos meg torz. Megpróbálom utánrajzoni, de jobblenne ha az eredeti rajzot tudnám valahogy panelre vinni. Köszi!
(#) burgdavid hozzászólása Okt 7, 2007 /
 
Hello! Megépítettem a keresőt, de valahogy az érzékenysége nem kielégítő. Sokat szívtam vele mert egy helyen szakadt volt a fólia (remélem hogy csak ott) aztán semmi életjelet nem adott de utána sikerült. Amik a rajzon vannak fesz, értékek azokat megközelítőleg sikerült csak beállítani, az említett G ponton szinte alig változik valamit ha fémet közelítek. Az udvarba sikerült összeszednem egy marék szöget vele a vasat jól érzékeli egy szöget kb 6-8 centiröl elásva is, simson tankot kb 25 centiröl határozottan, viszont a pénzt alig lehet észrevenni vele még ha nincs elásva se . A keresőfejet 0,63mas CuZZből tekertem egy műanyag kábeldob levágott végére . Az lehet gond, hogy a menetek nem szépen egymás mellett vannak? jah meg a 7555 ös ic helyett csak smd TLC555 öst kaptam de a lecsípett alkatrészlábakkal meghosszabbítva forrasztottam be. Főleg apunak kéne érmét vadászni, valahogy kéne rajta "tuningolni". Te régebb óta foglalkozol vele légyszi segíts üdv.Dávid
(#) belatichy hozzászólása Nov 23, 2007 /
 
Sziasztok!

Ugyan a címben a Silver Star 1 szerepel, de egy haveromnak van egy Gold Star 4 keresője , amit egy mérnök készített házilag. Biztosan van valami leírás róla. Ez valamivel jobb készülék. Ha volna valakinek ötlete vagy rajza örömmel venném a hozászólását. Köszi!
Ide teszem a leírását ill. a tapasztalatot a GoldStar4-ről
(#) vandorbot válasza Sanyi87 hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
Szerintem a PI nem több mint egy érdekesség.
Felejtsétek el. Egy gyakorlatban kis használati értékű alkatrésztemető. Sok bosszusággal.
Kezdőknek érmézésre ezt ajánlom:
Bővebben: Link
Vasat nem szed ki. Szeretnivaló kis könnyű masina.
Egy hátránya: Mint minden koncentrikus tekercsű, a vizes földben csökken a találati mélység.
A szerkesztő a megépítéssel kapcsolatban támogatást nyujt magyar nyelven.
(#) huba válasza vandorbot hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
Nekem PI rendszerü épített fémkeresöm van. Ahoz képest hogy volt csinálva a tekercs és képtelen voltam rendesen beállítani, részemre kielégítöen möködött. A beállítás elég gázos nem tudhatod mit rejt a fölt. Még mindig a legelőnyösebb fellógatni egy madzaggal. Most egy kézi keresöben gondolkodok, hogy mikor ására kerül a sor tudjam a gödör meik felén van pontosan a fém
(#) Atis57 válasza figuraferi hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
Sziasztok!

nekem volt szerencsém 5-6 éve a főnököm hobbijaként
2-t gyári fémkeresőt kipróbálni + 5 féle a Radiótechnika ÉK-ben megjelent kapcsolást megépiteni....
AzEREDMÉNY SIRALMAS ! ! !
ha fazekat v 1-2 kg tömör fémet keresek elmegy...
a traktor pótkicsit akár 6 m mélyen is észreveszi - bármelyik tipus !
sajna aranygyürütt- láncot egyikkel sem lehet találni.
DE a SÓS VIZ vagy a SÁRGA AGYAG ill. a VIZES FŰ z jobban jelez mint a vasdarab ? ? ? ?
persze azért lehet jó drágán működőtt épiteni --betanulni 1/2 alatt a kezelésbe,,,,a többi meg szerencse kérdése--- mint a LOTTÓban,,,! !
(#) belatichy hozzászólása Dec 13, 2007 /
 
Üdvözlök mindenkit!

Azért nyitottam új topicot, mert azt gondolom, hogy megérné egy helyre összegyüjteni a fémkeresőkhöz használható keresőfejeket, azok működését és méretesését.
(#) belatichy hozzászólása Dec 13, 2007 /
 
Azt szeretném kérni, hogy ha valaki veszi a fáradságot, hogy hozzászól az azt is íja le, hogy milyen típuú keresőkhöz lehet használni az adott fejet.

Alapműnek itt az 1995-ös RT ÉK 34. oldala.

DSC06190.JPG
    
(#) belatichy hozzászólása Dec 13, 2007 /
 
Igazából ez a 34.oldal..

DSC06179.JPG
    
(#) proli007 válasza belatichy hozzászólására (») Dec 13, 2007 /
 
Nekem is már rég piszkálja a fantáziámat a dolog. A barátom régen készített ilyeneket, segítettem is neki, de a készet nem láttam. Sőt, igazából még egy "vérprofinak" a rajzát sem láttam. (Bár az utolsó időkben megjelent cikkeket nem láttam)

Nekem volt egy elképzelésem arról, hogyan kellene készíteni (nem a tekercset, mert azt próbálgatni kell)

Szóval, nem biztos, hogy csak a tekercsre kellene kihegyezni a dolgot, hanem az elektronikát is hozzá kellene venni.

Ha van jó rajz, amit érdemesnek tartotok feltenni, ne fogjátok vissza magatok.

Motto:
A tekercs az egyetlen alkatrész ma amit el tudsz készíteni magad is, van is vele gond bőven.

üdv! prroli007
(#) belatichy hozzászólása Dec 13, 2007 /
 
Kösz proli007!

A fémkereső műszer részével nem nagyon szeretnék itt foglalkozni, mert arra itt a hobbielektronika.hu-n is több fórum van. Itt említeném meg a Fémkeresők honlapját
De nem zárkózok el semmi jótól!
Azt szeretném, ha ez a fórum lehetne egy "jobb keze" műszeres oldalaknak. B
(#) belatichy hozzászólása Dec 13, 2007 /
 
Ezt talán érdmes böngészni. (angol)

Ha valaki talál rajta konkrét leírást kérem tegye be, hogy könnyen hozzáférhető legyen!
(#) proli007 válasza belatichy hozzászólására (») Dec 14, 2007 / 1
 
Na ez már valami!

Az már látható, hogy némely megoldásban a sok bisz-basz helyett mikrokontrollert kell használni.

üdv! proli007
(#) belatichy válasza proli007 hozzászólására (») Dec 14, 2007 /
 
Helló proli007!

Ha leszűrtél valamit az oldalból, amit úgy érzel jól tusz hasznosítani azt oszdd meg a forumon is! Köszi! B
(#) proli007 válasza belatichy hozzászólására (») Dec 14, 2007 /
 
Semmi akadálya nem lenne, csak át kell rágni magunkat ezen a nem kevés doksin.

Minden esetre, ha valakinek meg vannak azok a HE füzetek, ahol fémkeresőkről van szó, feltehetné ide, ha ez nem ütközik problémába. Mert nekem ezek nincsenek meg, és ott azt hiszem taglalva vannak az elméletek is. Szeretném látni, hogy azokban az Én elvi gondolataim tükröződnek-e vagy sem.

üdv! proli007
(#) belatichy hozzászólása Dec 15, 2007 /
 
Ez nem a HE füzetek, hanem a HE Évkönyv 1995-ös számában van. Elég átfogó! Több lapból áll!
(#) belatichy válasza belatichy hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
A következő 4 oldal következik.
(#) belatichy válasza proli007 hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Jólvan! 12 oladl fönt van! Lehet olvasni.
A többit legközelebb!
(#) belatichy válasza proli007 hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
Gonolom, hogy seniki sem járt erre... azért lelkesen beteszem a maradékot.
(#) belatichy válasza belatichy hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
Ezen kívül van 6 fájl!
(#) belatichy válasza belatichy hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
Ezek már az utolsó oldalak...
(#) belatichy válasza belatichy hozzászólására (») Dec 31, 2007 /
 
Az 1995-ös RT évkönyvben található leírás rajza.
(#) p.zoli hozzászólása Dec 31, 2007 /
 
Sziasztok!
Először is Boldog Újévet !Az lenne a kérdésem össze lehetne hozni egy fémkeresőt ami a falban levő vezetéket esetleg műanyagcsővet megtalálna.Én viszont ilyen szinten nem értek az elektronikához ezért ha lehetne kész terméket vásárolnék.
Üdv mindenkimek :Zoli
(#) figuraferi hozzászólása Feb 1, 2008 /
 
Hello!
Nekem van egy PI rendszerű maszek keresőm.
Valaki éőített már 2 tekercses keresőfejet, vagy tuningolt keresőfejet?
Feri
(#) zalanif hozzászólása Márc 21, 2008 /
 
NAgyon koszonom a cuccokat belatichy sokat segitettel vele!!! En most 11 osztalyos vagyok es az evvegi vizsgara kell csinaljak egy femtetektort es egy 15 oldalas dolgozatot es nagyon sokat segitettel. Meg1x nagyon koszonom!!!
Következő: »»   2 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem