Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7250 Végerősítő
 
Témaindító: szabi83, idő: Nov 4, 2006
Lapozás: OK   9 / 13
(#) szucsip válasza gyzoz hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Hát sajnálom, hogy nem működik úgy, ahogy szeretnéd. Valami még is azt súgja, hogy bizony a táp kevés neki. Valahova el kéne vinned, ahol van labortáp, és azzal kipróbálni.
(#) gyzoz hozzászólása Nov 13, 2011 /
 
kösz a segítséget
(#) szucsip válasza gyzoz hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Nincs mit. Amúgy van még egy tippem, bár nem tudom mennyire van realitása: nincs az egyik kicsi ELKO fordítva beforrasztva?
(#) gyzoz hozzászólása Nov 20, 2011 /
 
kipróbáltam labor táppal a helyzet sajnos változatlan. 6.3A biztosíték volt a tápba be építve. ebből következik hogy 6,3A a kimeneti áram ? mert ha igen akkor a tápnak elégnek kellett volna lennie.
(#) szucsip válasza gyzoz hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Üdv!

Hova volt beépítve a biztosíték a tápon belül? Szimmetrikus tápfeszről járatod? Amúgy a 6,3A-es biztosíték nem jelent semmit, csak azt hogy kb 6,3A-nél tutira kisebb a kimeneti áram effektív értéke. Valami kapcsolási rajzot kérünk, meg fényképet a cuccról, mind két oldaláról.
(#) attti hozzászólása Dec 1, 2011 /
 
Sziasztok szerintetek melyik kapcsolást a legérdemesebb megépíteni, lehetőleg tippes legyen?
(#) alioka hozzászólása Dec 2, 2011 /
 
Sziasztok

Vennék egy erősítőt

Az volna a kérdésem hogy ehhez milyen trafót vegyek úgy hogy szerelnék még mellé egy ilyet

Lenne majd még benne ventilátoros hűtés is.

Kapcsolási rajz érdekelne esetleg egyszerű nyákterv volna azt megköszönném .
Köszönet előre is:
Alika
(#) szucsip válasza alioka hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Üdv!

Azt nem mondtad, hogy hány OHM -os terhelést szeretnél rákötni. Miről kell kapcsolási rajz? A transzformátor kiválasztásánál nem lehet szempont a hangszínszabályzó modul, mert annak elhanyagolhatóan kicsi a fogyasztása, és LM7812-vel tudsz hozzá tápfeszt csinálni.
(#) alioka válasza szucsip hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Üdv

valóban a terhelés lecsúszott nos én a 4 ohm-os auto hangszórók híve vagyok ,és ugy kellene a tápról kapcsolási rajz hogy ha lehet egy panelon meglegyen a szimmetrikus táplálása az erősítőnek és kilegyen egészítve az LM7812-vel, nagyon alap tudással bírok diódahidat és puffert tudom bekötni a többibe kellene a segítség hogy melyik trafót vegyem és hogy legyen meg a szimetrikus és a stabil 12 volt a hangszínnek

Bocsi ha kissé nehéz eset vagyok de ilyen táőlálást eddig 2-3 trafoval csináltam most érdekelne hogy eggyel is lehetne-e.
(#) szucsip válasza alioka hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Üdv!

A hangszínszabályzónak nem kell szimmetrikus táp! Szimpla 12V-ról megy.

4ohmon hogy 50W-ot elérj, kb 2*24V DC -re van szükség. 17-18VAC szekunder feszültségű transzformátor jó lesz. Dupla szekunderes lenne jó, de megoldható szimpla szekunderrel is.

Már csak azt nem értem, hogy miért említesz egy napon egy ilyen erősítőt egy autóhangszóróval...
(#) vipera1997 hozzászólása Szept 29, 2012 /
 
Hello szeretnék kérni egy nyáktervet a 130W-os változathoz köszönöm
(#) kormika hozzászólása Jan 30, 2013 /
 
Sziasztok! Rendeltem a HE-Store-ból egy egységcsomagot ezzel az IC-vel, elsőre indult frankón, viszont a kimenőteljesítménye 8 Ohmra +/-30V-ról olyan 35-40W körül mozgott a szkópom szerint. Ahogy adtam neki az egyre nagyobb bemenőjelet, amíg a színusz teteje el nem kezdett vágni, addig jó is volt, de ahogy elkezdett torzulni a színusz teteje, kb 3-4 másodperc után totál zárlatba mentek a végtranyók, kicseréltem őket, de az újak kapásból bekapcsoláskor zárlatba mentek. Kapott még egy garnitúra végtranyót, meg új IC-t, és ugyanez a jelenség, amint vág a színusz teteje, azonnal zárlatba megy mind a 4 végtranyó. Én rontok el valamit, vagy csak ez is egy "tipikus" TDA-s végfok, amit nem szabad rendesen meghajtani, mert kapásból megadja magát?
Nekem eddig egyik TDA-s végfok sem vált be, ha rendesen meghajtottam őket, akkor mindegyik eldurrant...
(#) szucsip válasza kormika hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Szia!

A tranzisztorok zászlóit sikerült jól elszigetelni egymástól? Túlfeszültséget véletlenül sem kapott a végfok?
Egyébként nagyon meglepő, hogy a TDA végfokok is tönkremennek ha túlvezérled őket (gondolok itt az integrált teljesítmény-végfokokra). Nekem a TDA2050 kiválóan teszi a dolgát. Úgy vezérelhetem túl ahogy nem szégyenlem. Egy tenyérnyi ALU lemezen van, és a 4Ohm os subládát csak úgy döngeti +-22V-ról.

Lehet hogy most nagy butaságot fogok írni, de: ha nagy a hangszóród induktivitása (jellemzően sub hangszórók), akkor lehet hogy az erősítőre visszaindukált feszültség tehette tönkre a végfokokat. Mert hogy láttam, a HEKIT-050 ben nincs antiparalell védődióda a végtranzisztoroknál.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2013
(#) kormika válasza szucsip hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Szia! A végfoktranyók alatt egy gyári erősítőből bontott sértetlen isofólia van, és a gyári leszorítórugók szorítják őket a bordára, műszerrel mérve nincsen átvezetés. 8 Ohmos 120/150W-os 3 utas Pioneer hangfalakkal volt a próba, kivezérlés nélkül kereken +/-30V-ot mértem tápfeszültségnek a sorkapocs csavarjain. A TDA végfokok közül nekem eddig csak a TDA2030 bírta huzamosabb ideig, azzal egy villámcsapás végzett, egy átalakított aktív PC hangfalban voltak, az összes többi TDA IC-s végfokom hamar kipurcant...
(#) szucsip válasza kormika hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Üdv!

A TDA2050-et próbáltad már? Kíváncsi vagyok hogy azt ki tudod-e nyírni. Egyébként a végtranzisztorok C-E kivezetései közé tehetnél 1-1 közepes áramú gyorsdiódát. Mondjuk SB560 -at. Persze záró irányba
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2013
(#) mmajka hozzászólása Feb 12, 2013 /
 
Kedves Urak!

Az az egyszerű kérdésem lenne, hogy tudnák e biztonságosan Mj11013-14 párok helyett olcsóbb Mj15015-16 ost használni. Terhelés 4Ohm nincs kizárva ritkán a 8Ohm is természetesen a kisebb teljesitmény tudatában. Tápfesz +- 35V.
(#) olahtamas válasza eper1234 hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Hello, mekkora tápfeszultséggel hajtatod? Mekkorák a pufferkondik az egyenirányitás után? Nagyon megtetszett ez az erösitö, valoszinu, ha lesz rá pénzem, megépitem én is....
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2013
(#) dorian2194 hozzászólása Júl 15, 2013 /
 
Sziasztok nekem olyan problémám lenne, hogy szerelgetés közbe és utána az ellenörzés során a multiméterek összesipolnak egy 2-3 sec-re a +40V és -40V között és a +40V föld, -40V föld között.
Mitől lehet ez?
(#) kadarist válasza dorian2194 hozzászólására (») Júl 15, 2013 /
 
Ilyenkor a pufferkondik feltöltődését méred.
(#) dorian2194 hozzászólása Júl 19, 2013 /
 
kadarist itt a megígért képek
(#) metabo123 hozzászólása Okt 9, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy NE116 kittem, összeraktam, működik szép a hangja, tetszik (még nincs bedobozolva, most szeretném).
A gondom vele az, hogy rövidrezárt bemenetnél is jelentős melegedést tapasztalok a hűtőbordán.
Öt perc után bemenő jel nélkül (rövidrezárt bemenet) a borda hőmérséklete 40-45 fok.
A tápfesz amiről járatom 2x36V DC. A tápágakban ("+" és "-" is) 250mA áramfelvételt mértem. Nyugalmi áramfelvételnek ez szerintem sok, vagy tévedek?
Kinek mi a tapasztalata? A hozzáadott leírásban nem találok utalást a nyugalmi áramfelvételre.

Másik gondom, hogyan lehetne rögzíteni a termisztort a hűtőbordára.
Az IC számottevően nem melegszik ugyan, de javasolják azt is hűteni. Na arra se tudom, hogyan varázsoljak hűtőlemezt.
Üdv: metabo123
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
Szia! Ez automata nyugalmi áramos az adatlap szerint. Ott 0,15 ohm referencia ellenállást látok, nem 0,1 ohm-ot amivel a KIT-et adták. Talán ezért vesz fel szokatlanul sok áramot.
A termisztort szorítsd a bordára egy lemezzel és tégy alá rizsszemnyi hővezető pasztát.
(#) metabo123 válasza reloop hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
Köszönöm, kipróbálom!
Közben más leírásokat böngészve találtam olyat amiben említi a 20mA nyugalmit, ha MUTE -ben van az IC, igaz ott más típusúak a végtranzisztorok.

130w_kit.jpg
    
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
Ezt találtam még róla.
A 0,1 ohm-on mekkora feszültség esik?
(#) metabo123 válasza reloop hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
Most már sajnos nem tudom megmérni, majd csak holnap.
Nekem az NE-116 kitt van TIP142-147 darlingtonokkal, amit legelőször csatoltam
(#) metabo123 válasza reloop hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Szia!
Megmértem, az egyik csatorna ellenállásain: 11,5mV, a másikén: 12,7mV.
Üdv:metabo123
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
A 115 illetve 127mA nyugalmi áram végül is nem katasztrófális, csak bosszantó, mert biztos éktelenül melegszik.
Kipróbálnám az egyik csatornát 0,15 ohm, vagy 0,22 ohm referencia ellenállásokkal - már ami kezed ügyébe esik.
(#) metabo123 válasza reloop hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Igen, bosszantó. Aktív hűtés nélkül elképzelhetetlen a működtetése, ha be lesz dobozolva, még ha csendben van akkor is? Jól számolom, 18W teljesítményt disszipál el alapjáraton a cucc?
Veszek ellenállásokat, mert nincs otthon ilyen teljesítményben, és kipróbálom. Az IC-t "mute-oltam" de a nyugalmi mit se változott.
(#) metabo123 válasza reloop hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Nos, kicseréltem az egyik oldalban mindkét 0,1 ohmos ellenállást 0,22 ohm ra mert ilyet találtam itthon és az erősítő nyugalmi árama 250mA-ről 180mA-re csökkent. Ha kicserélem a másik kettőt akkor 110mA körül lenne, gondolom én. Érezhetően lassabban melegszik a hűtőborda. Most a 0,22 ohmoson 13,5mV esik.
Mit tegyek? Cseréljem őket? Ha igen milyet javasolsz (0,15 vagy 0,22)?
Élőre is köszi!
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2013
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Elszomorítóan kevés változás, nem itt lesz a hiba. A nyugalmi áram információkat a 3-as és a 8-as lábra menő kondenzátorok tárolják. Azok helyes polaritással lettek beültetve, negatív láb a negatív tápra? Elég megbízható típusok? Névleges érték hiba, szivárgó áram esetleg?
Szer.: ugyan ott az ellenállások helyes értékűek?
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2013
Következő: »»   9 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem