Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szerviz történetek
 
Témaindító: llaci56, idő: Márc 14, 2010
Lapozás: OK   6 / 7
(#) Gafly hozzászólása Júl 30, 2012 /
 
- Apa, benyomtam a DVD bekapcsoló gombját!

DSCF3295.JPG
    
(#) zsoltee0001 válasza Fery hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Egyszer engem is fölnyomhatnának, hogy fénymásolókat hordok haza.
A házkutatásba csak úgy egyeznék bele, ha a rendőrök fejenként 1-1 db (nemtokvelemitkezdeni) másolót magukkalvinnének XD
(#) Fery válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Pár roncsot én is a kezükbe nyomnék, manapság szívesen...
Fery
(#) satlokk válasza Fery hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Kár,hogy a kocsijukon nincs vonóhorog és nincs utánfutójuk!
(#) botesz válasza Gafly hozzászólására (») Aug 11, 2012 /
 
Nekem is ilyen dvd-m van!!
(#) zolika60 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 11, 2012 /
 
Erről az jutott eszembe, hogy a karosszéria lakatos barátom fia, a 115mm-es flex korongot tette be a DVD-be. Pont jó.
(#) granpa válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 11, 2012 /
 
[OFF]Nem volt egy kicsit zajos (mármint a barátod "tetszésnyilvánítása")?
(#) Gafly hozzászólása Dec 19, 2012 /
 
Okulásképpen, tegnapi sikerélmény.

Mikrosütő, digitális vezérléssel.
Hibajelenség: Magától bekapcsol.

És tényleg. Sőt, ahogy rácsapok az asztalra, még tovább lépked a menüben...

Hiba oka:
Csupa trutyi volt a billentyűzet és félig be volt ragadva egy-két gomb.
nagyon pici mozgatásra benyomódtak...

Javítás:
Fogpiszkáló és vizes ruha
(#) elektroton válasza Gafly hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Gratula és köszi a tapasztalat megoszása.
(#) Fery hozzászólása Jan 20, 2013 /
 
Egy jópofa történet....

Még a szervizben történt eme nevezetes eset. Szeretek visszagondolni erre az időszakra, nemcsak azért mert sokkal jobb idők voltak, mint manapság, hanem azért mert kifogyhatatlan tárháza a humoros történeteknek.

Egy laza nyári délelőtt teszek-veszek a műhelyben, mikor telefonálnak egy cégtől, van egy kis probléma. Csak egy picike, az irodában nyolc gép elkezdett füstölni. Tágra nyílnak szemeim, majdnem eldobtam a telefont. Nyolc gép....??? Egyszerre...??? Azért ez már nem gyenge. Na, ordítom bele a telefonba hogy azonnal áramtalanítsák az egész irodát. Magam részéről első körben egy nulla szakadás miatt megemelkedett feszültségre gondoltam hirtelen, mert akkor 220 Volt helyett 380 Volt-ot kaptak a gépek, azt meg nem igazán szeretik. Na telefon letesz, összeszedelőzködik, elindulandusz. Kiérek a helyszínre, büdös amperszag mindenhol, pedig ablakok tárva-nyitva.

Neki állok a melónak, gépek, meg minden elektromos kihúzva mérem a hálózatot, az 220 Volt. Na, akkor itt valami más lesz. Kérdezem embert, történt-e valami különös mostanában.
- Semmi tegnapelőtt leálltak, minden rendben volt - mondja.
- És tegnap...??? - Kérdem én.
- Leltároztunk, be sem kapcsoltuk a gépeket, állt az iroda...

Na jó, most már nézzük meg a gépeket. Megnéztem. Elhűltem. Sok minden végig futott az agyamon de arra nem számítottam, hogy ennyire idióták legyenek emberek. Leltár alkalmával, szépen akkurátusan kb 10x10 cm-es leltár etikettek, szépen kitöltve, felragasztva a gépek hátuljára.

A nyolc füstölgő gépnél pedig a tápegység ventilátorának a hűtőnyílásaira. Nem volt olcsó mulatság a leltár...
(#) Inhouse hozzászólása Feb 18, 2013 /
 
Volt ma egy 1.7 dízel Ford kombi, meg egy 2.1 dízel Renault egyterű.
A Ford azért jött, hogy neki azt mondták, hogy az akku (is) a baja az autónak. Azt csinálja neki állítólag hidegen (0fok körül már), nehezen indul és közben szét akar esni a motor... Ennyit tudok, többször is rákérdeztem, hogy hogy is van pontosan, nem jutottunk előbbre... Volt szerelőnél, megcsináltatta, kapott visszacsapószelepet, izzítógyertyát, valami külső hőérzékelőt, meg mittomén, de a hiba maradt, akkor be akartak rakni egy új akkut, de azt nem kérte, összeveszett velük... Az ő akkuja 85%-os, 556A-t tud a 640A névlegesből. A töltése rendben, állófogyasztás nincs, indítóáram 400A melegen...kicsit sok. Az önindítót szerintem nem is nézték...
A Renault-nál az akku a bal első kerék előtt van igen mélyen, ilyet még nem láttam. Gyakorlatilag bele kell bújni, hogy elérje az ember. Az akku címkéi eltűntek, merő olajsár, még a gyári száma sem látszik. 91%-os, állóf. nincs, indítóáram...na ezt elfelejtettem, de nem volt nagy...töltés alapjáraton 13,8V, terheléssel (tompított és ventilátor max) 12,8...12,7...adjunk egy kis fordulatot! Semmi, akkor is ennyi....szerintem ez nem jó...
Jött még egy Suzuki Swift 1,3 (régi), alapjárat 14,2V, terheléssel 14V, aztán leesik 13V-ra, kis fordulat emeléssel újra 13,9V körül van...a Suzukik ilyenek (nem mind).
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2013
(#) Inhouse hozzászólása Feb 26, 2013 /
 
Srácok, kész vagyok, sok agysejtembe került ez a mai délelőtt...
Jött egy hölgy, hogy hozott egy garanciás akkut. 55Ah, J+, 5,89V! Áprilisban vette és már decemberben nem indult, csak most tudták kivenni, a festő vette ki, mert most ért rá, de nagyon kellett volna az autó....és egyébként is már unja, hogy minden évben 2 akkut kell vennie... Azóta a lakásban volt az akku...de minek, lemerülten...áááá.
Mondtam neki, hogy adunk egy cserét addig, amíg ezt elbírálja a gyártó, de azt az autót látnunk kell, mert ott valami nagyon nincs rendben. Nem, nem az autó biztosan rendben van, az akku a rossz, mert ő rendszeresen viszi szerelőhöz, mert pl. most is fogja vinni... Most mi a baja? Semmi csak tavaly lejárt a műszaki. Ez kész... Milyen sűrűn tetszik vele járni? Minden nap, vagy másnap. Hát persze...
Akkor most hogy lesz? Elviszi az akkut, szól a festőnek, az belerakja, aztán elmegy műszakira, aztán visszajön és megmérjük... Na, ez így nem lesz jó... Közben hívták telefonon és épp valami hitel elmaradásról szabadkozott. Mivel viszi el? Bicikli kosárban, abban hoztam ezt is! Óóóóó... Na, nem, akkor inkább kiviszem, beszerelem és megmérem most.
Kimentem, beraktam, állófogyasztás 0A, önindító első indítás (tavaly óta!), 270A, aztán 216 a másodikra, sok, 1,5 benzin Daewoo. Töltés 14,8V! Ez is sok! Terheléssel 14,7V alapjáraton. Közben megrázott az áram... A trafó a + saroktól pár cm-re van és le van rágva a szigetelés. Sosem rázott még meg autóban az áram...
Közben egyezkedünk, hogy akkor mit csináljon és akkor az a töltés sok? Igen. Mennyinek kellene lennie? Max. 14,4V. Az a 4 tized sok? Igen. Mondjak szerelőt. Nem szeretek javasolni. Tud egyet az xy utcában, nem tudom a számát? Megkérdezem a kollégákat. Visszahívnak, diktálom a számot, xy utca 70 2xx xxxx. Ez milyen szám? Kezdődhet 2-essel? Igen, bármivel. De milyen rövid. Nem rövid, 70 2xx xxxx. Ja, nem xy utca 70? Nem...a telefonban röhögnek a kollégák, nekem vörösödik a fejem. Ki kell fújjam magam... Közben még elmondom, hogy bla, bla, akku önindítózás, aztán kell a töltés, ha kevés...stb. Ja, akkor lehet, hogy az a baj, hogy hetekig nem veszi elő... Na, akkor a naponta megyek vele? Meg évente 2 akkut vesz, persze, közben hónapok óta nincs rajta műszaki, meg 3 hónapja áll a garázsban kivett akkuval...tajgetosz pozitív... kész vagyok.
(#) Tomi94 hozzászólása Ápr 17, 2013 /
 
Német ismerőstől kaptunk egy komplett Sony HiFi-berendezést, mondván, ő kidobja, ha nem visszük el, mert neki nem kell, és amúgy is elavult. Elavult? Hát, lehet, hogy húsz éves, de azért még most is hibátlanul működik. Van CD, digitális hangolású rádió, magnó, lemezjátszó, mindez egy 4x45W-os erősítővel. Sokkal jobb hangja van, mint az utóbbi évek kompakt berendezéseinek...

Igazából amiért ide írok, az a CD része a rendszernek. Rendesen lejátszotta a lemezeket, csak épp nagyon kényelmetlen volt a lemezcsere, mert 10-ből 9-szer a tálca azonnal vissza is húzódott, amint kijött a gépből. Levettem a tálcát, alatta volt egy kétállású fémnyelves kapcsoló, ez adott (volna) jelet a tálca helyzetéről. Kimostam tiszta alkoholban az érintkezőket, összeraktam a gépet, most már hajlandó mindig megvárni, hogy betegyem a lemezt és magam nyomjam meg a becsukó gombját. Szóval sikerült mindenféle ráköltés nélkül, fél óra alatt megcsinálnom, és gondoltam, ez másnak is hasznos lehet, mert ilyen hibával már több aránylag régebbi CD-lejátszón is találkoztam, de még DVD-nél is. Amúgy ledöbbentem a képességein. Sose akartam elhinni azt a(z állítólag a HFM-ből eredő) legendát, hogy valamelyik Philips lejátszó a cellux-szal leragasztott lemezt is megakadás nélkül végigjátszotta, de ezek után már el tudom képzelni. Míg a Technics lejátszóm már a gyári lemezeken is megakadt néha (azóta gépen, külső hangkártyával hallgattam zenét), ez az egyszerű, nyolcvanas évekbeli cucc az olyan lemezt is némi pattogás mellett, de akadás nélkül lejátszotta, amelynek (írott lemez!) a széléről egy kb. egy cm2-es darabon lejött a fólia, és átlátszóvá vált ott!
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2013
(#) Norberto válasza Tomi94 hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Idézet:
„amelynek (írott lemez!) a széléről egy kb. egy cm2-es darabon lejött a fólia, és átlátszóvá vált ott!”


Senki nem gondolná, de ez azért lehet így, mert a CD és DVD hordozókra felvitt információ 70 %-a hibajavításra szolgál... pár éve mesélte az akkori számtech. tanárom. És ami a lényeg, én ezt el is tudom hinni, pont a fentihez hasonló, megtörtént esetek alapján.
(#) kissi válasza Norberto hozzászólására (») Ápr 17, 2013 / 1
 
És ami még segíthet ebben: a CD, DVD információ a lemez belseje felől íródik a külső sávok felé! Ha ott már nincs semmi ( mert nem volt 100%-ra kihasználva a lemez ), akkor nem okoz gondot, ha ott már nem olvasható a nem is létező információ!
(#) BarnaPili hozzászólása Máj 31, 2013 /
 
Régen,még TV szerelő koromban történt az eset. A 3-ik kerületi tűzoltóság AKAI TV-je akadt a kezembe.Függőleges eltérítő hibával.IC csere.elkók,járatás...TV haza.Pár hét elteltével újra menni kellett a gépért,újra vízszintes csík..Bevittem a műhelybe,és elkezdtem javítani.Nem akart az atyaúrIstennek sem megjavulni,bármit is követtem el.Már a rajz is előkerült...A sokadik IC csere után ,a rajzot alaposan megnézve derült ki,hogy a második IC cserénél én elcseréltem az IC-t.Ezek után a nem megfelelő típusú alkatrésszel próbáltam "megjavulásra" bírni a gépet.Miután ez kderült,és belekerült a megfelelő alkatrész,megjavult a TV.

István
(#) peti333 hozzászólása Júl 7, 2013 /
 
Behozott hozzám egy régi haverom egy RSB-100 basszerkombót javításra, hogy nem szól. Szétkaptam, elsőre működött, rájöttem, hogy az effektsor vissza jack aljzat nem érintkezett rendesen, és azért ment ki próba alatt. Továbbá ha már szétkaptam, akkor persze cseréljünk benne puffert, meg a széttört hordfüleket is javítsuk ki stb. Állítólag volt némi előélete a cuccnak mielőtt hozzákerült, ez bőven látszott a szétbarmolt csavarfejekből. Amint megláttam a belsejét valami furcsa volt, de csak egy nappal később jöttem rá, hogy mi. A képeken látszik is, hogy valami "hozzáértő" szerelt rá egy plusz hűtőbordát, amit hogy beleférjen, lecsiszolt, illetve ragasztópiszollyal és FAcsavarral rögzített, persze egy teljesen zárt dobozba, aminek minden szellőzése a jack aljzatokon keresztül történik. Olyan apróság, mint a kicserélt hangszóró és hangszórórács felcsavarozása közben a "szakember" szétrepesztette a ládát pár helyen már nem is meglepő.
(#) Inhouse hozzászólása Aug 21, 2013 /
 
Egy Fiat Puntóba varázsoltak egy 55Ah-s akkut valamikor tavasszal. Garanciás. Nem indult.
Azt mondja, megint töltenie kellett, rossz. Megmérve a kapocsfeszültség rendben, a gyorsteszter szerint 100% feletti az indítóárama, villázva sem esik a feszültség. Az autó töltése is rendben. Az indítóáram kicsit soknak tűnik, 1.2-es dízel, 290A csúcs...lehet, hogy jó.
Az akkut felraktam merítésre, 5A-el, kb. 6 órát ment, mivel valószínűleg nem volt 100%-ra töltve, szerintem ez jó, most töltődik.
Ami még érdekes, a riasztó...ja "a riasztó ki van kötve" szöveggel nem először találkozok, gyakorlatilag vagy le van vágva a sziréna vezetéke, vagy itt pl. egy kapcsoló van közé kötve... amikor távirányítóval bezárja a kocsit, a DC lakatfogó 45A-t mutat, ami 6-7s alatt fut le 0A-re, tehát látok még a kijelzőn 30A-t és 15A-t. Szerintem elektromotoros kp zár van benne, nem levegős, nem értem miért van ez. Nyitáskor egy pillanatnyi áram van, aztán semmi. Záráskor persze villantja az izzókat, de amikor még mindig 15A, akkor már rég nem világít semmi. Mi a fene lehet? Szerintem az akkunak semmi baja, de nehéz lesz megmagyarázni.
(#) jucsaba válasza botesz hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
Én meg úgy jártam , egy ismerős szólt hogy folyik az automata mosógépe , nézzem már meg .
Burkolat le , kiderült hogy a műanyag (azt hiszem üstháznak nevezik) kilyukadt , a motor mellett meg egy 200 ft érme , vagyis a pénz a dob és az üstház közé szorult és kiütötte alul .
A pénzmosás hátránya ...
(#) Gabi válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 22, 2013 / 1
 
Lehet, hogy van benne elektromos ablakfelhúzó motor vezérlés zárás esetén és az 6-7s-ig erőlteti az ablakokat, hogy biztosan bezáródjanak. Esetleg érdemes lenne kikötni véglegesen a riasztót, vagy annak az áramfelvételét mérni, hogy hol van akkora áramfelvétel.
(#) Inhouse válasza Gabi hozzászólására (») Aug 22, 2013 /
 
Jó a felvetés, jó eséllyel lehet, hogy az okozza!
Nem fogom szerelni, csak furcsálltam, nem tudtam hova tenni, de belegondolva, teljesen reális ez a lehetőség. Az akku azóta is teszten van, 100% feletti kapacitással rendelkezik, villázva nem esik, tartja a feszültségét...
(#) szitko hozzászólása Okt 11, 2013 /
 
Mivel én nem hordok háztartási gépeket, és szórakoztató elektronikai gépeket szervizbe, ezért számomra nagyon érdekes ez a kis történet. (remélem elfér itt)

Kislányomnak van egy hordozható 7" DVD lejátszója. (Autóban szokta nézni.) Egyik ismerősömék messzire utaztak, és kölcsönkérte, hogy a fia ne unatkozzon a hosszú úton. Sajnos, ahogy lenni szokott, a DVD tönkrement, elment a hangja. Az ismerősöm nem akarta rosszan visszaadni, ezért elvitte egy szakszervizbe. (Én nem is tudtam róla, hogy tönkrement.)
A szakszervizben nem tudták megcsinálni a DVD-t. Azt mondták neki, hogy javíthatatlan. Őszerintük elszállt a "központi CPU-ja". A hiba megállapításáért 2ezer Ft-ot kértek, deha otthagyja e-hulladékként, akkor nem kell fizetnie semmit... Elhozta. Szerencsétlen ismerősöm, bűnbánóan bevallotta nekem, hogy tönkrement a DVD, de mondjam meg mennyiért vettem, kifizeti. Én csak legyintettem egyet.
Miután visszakaptam, nekiestem, hátha rossz diagnózist állapítottak meg a szervizbe. Sajnos kapcsolási rajz híján, elég nehezen ment a munka, de első körben azt sikerült kiderítenem, hogy a CPU-nak semmi baja. További alkatrészek ki-be rakosgatása után eljutottam egy műveleti erősítőhöz, ahol a feszültségek nem stimmeltek.
Kiderült, hogy egy darab ellenállás ment benne tönkre, mely egy feszültségosztó pozitív ágában van (SMD 0604 10k ell. kb 2Ft). A javítás, nekem hobbistaként, egy napomba került, és egy másból kibontott 10k-s ellenállásba.
Manapság a szervizekben már nem javítanak ilyesmiket?
(#) 20sz Jófiú válasza szitko hozzászólására (») Okt 11, 2013 / 1
 
Tetszik a hozzá állásod a dolgokhoz!
(#) zolika60 válasza szitko hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
A márkaszervizekben manapság semmit nem javítanak, csak ha ismert típus hiba van, vagy részegység cserével megoldható. A legtöbb ott dolgozó (Tisztelet a kivételnek) nem is ért hozzá. Ha beviszel egy ilyen készüléket két eset van. Ha garanciális kicserélik, ha nem, olyan javítási költséget mondanak ami meghaladja a készülék árát. Csak márkafüggetlen szervizben találhatsz olyan embert, aki hajlandó javítani is. Sajnos ez is egyre nehezebb.
(#) Ge Lee válasza szitko hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Ha egy napodba került a hiba megtalálása, a szervizesnek is bele telt volna néhány órába minimum, de lehet hogy többe, ez nekik nem éri meg, és a megrendelőnek sem ha ki akarják ezt az időt fizettetni vele.
Erre szokták mondani a hajdani TV szerelők, hogy ha nincs meg fél órán belül a hiba, akkor azzal már nem szabad tovább foglalkozni. Ez ma, amikor az idő pénz, hatványozottan igaz.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2013
(#) bodnar00 válasza szitko hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Nekem egyszer egy idős ismerősömet akarták jó pár ezer forinttal lehúzni egy DVD lejátszó miatt, azt mondta annyiért nem hagyja ott hozzátesz egy kicsit és vesz egy újat. A régit nekem adta, bedugtam, kiírt valamit angolul, beírtam fordítóba, és kiderült hogy csak a gyerekzár volt bekapcsolva rajta... Vagy ilyen hülyéket alkalmaznak a szervizbe, vagy tényleg leakarták húzni, mert idős.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2013
(#) szitko válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Az egy napban beleszámoltam azt is, hogy a netet bújtam kapcsolási rajz után.

Nekem, csak az a furcsa vagy inkább érdekes észrevételem van, hogy a "mai szervizek" (autószerelők, számítógép szerelők, elektronikai szervizek...), már nem "javítanak", hanem csak úgynevezett modulokat cserélnek.
Pl. LCD TV, nincs kép? Kidobja az alaplapot, berak egy másikat, és kész. (20-50e-ért) Holott lehet, hogy csak egy kondi, ellenállás, vagy tranyó szált el...
Ennyire azért már ne rohanjon a világ.
Bendegúz mondta vala: "Nem vót énnekem semmi sürgős dolog az életembe, mégis annyit futároztam, hogy netovább".
(#) pucuka válasza szitko hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Nem a mundér becsületéért, de. Azért azt is számítsd hozzá, hogy szervizben 1 órai munkadíj 5 - 7 eFt. Ha összeszorzod a ráfordított munkaidőt, már csak azért kapsz majdnem két vadi új DVD lejátszót.
A másik gond, hogy a szervizben az elvégzett munkáért garanciát kell vállalni. Mondjuk meglehet nem ebben az esetben, de általánosságban elmondható, hogy a SMD alkatrészek cseréjénél megbontod a nyák mechanikai egyensúlyát, Meglehet ennek nem lesz következménye, de az is lehet, hogy pl. a kocsiban a hátsó ablakba félretéve, nyáron akár 80, 90 fokra is felmelegedhet, és a megbontott egyensúly miatt lepattognak más alkatrészek is, aminek semmi köze nem volt az eredeti hibához. Az is lehet, hogy ezesetben is így hibásodott meg.
Ha Te lennél a szervizes, életed végéig javítgatnád garanciában ingyen, vagy tudsz jobb megoldást?
(#) mex válasza pucuka hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Idézet:
„vagy tudsz jobb megoldást”

Igen. Csak annyit mondjon a "szakember" ,hogy a felállított diagnózis nem biztos hogy 100%-os, és ezután tegye hozzá a órabér és más költségek vonzatát.
(#) szitko válasza pucuka hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Tudok, de azt sajnos ezen a fórumon nem tudjuk kibeszélni, mert még az OFF... -ba sem férne bele.
Következő: »»   6 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem