Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   184 / 282
(#) Kovabe válasza joerod74 hozzászólására (») Okt 22, 2013 /
 
Hát sajna a leírás nincs a közelemben és igy csak sejtem a néhány olvasás után: az óra állitást hagyd a végre, a zonadefinició biztos ugy van ahogy mondod, a 005-ön bellül nem emlékszem külön particióra igy szerintem elég itt megadni a 3 idöt (030=30 relativ másodperc) tehát itt tudod megadni a be illetve a kilépés késleltetést, ha nincs kommunikáció akkor mindenképp kapcsold ki a 380-ban az 1-est.
Ha találok itt hirtelen egy leirást akkor tudok bövebben is segiteni.
(#) Kovabe válasza joerod74 hozzászólására (») Okt 22, 2013 /
 
Közben találtam egy jó táblázatot : Bővebben: Link eszerint kéne programoznod. De ha gondolod akkor igy nyeten tudok segiteni menetközben is mert most kisebb megszakitással de leszek.
(#) joerod74 válasza Kovabe hozzászólására (») Okt 22, 2013 /
 
Szervusz ! Köszönöm válaszaid-at ! A belépési időt tudom növelni ? Válaszod előre is Köszönöm !
joe
(#) Kovabe válasza joerod74 hozzászólására (») Okt 22, 2013 /
 
van softveres reset: *8 mérnöki, 999, mérnöki, 999.
Persze hogy tudod növelni 001=1 sec, 255=255sec, ezen bellül amennyire csak szeretnéd.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2013
(#) joerod74 válasza Kovabe hozzászólására (») Okt 22, 2013 /
 
Szervusz ! Megkaptam válaszod,az jó,hogy tudsz segíteni, de mint mondtad holnap lessz a helyreállítás de.09.h.-után ! Segítséged holnap is megtalálható / net,skype,telefon / ? Segítséged Köszönöm !
joe
(#) Kovabe válasza joerod74 hozzászólására (») Okt 22, 2013 /
 
A holnap nagyon feltételes de elvileg neten leszek, tel nemelérhető csak munkaidöben (családtagokra is vonatkozik) a többi kommunikációs vonalat nem ismerem. Esetleg annyi hogy ha küldesz egy mailt akkor arra válaszolva feljelentkezem és akkor már vagyok.
(#) szucs1974 válasza peti 60 hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Szia!
Használd az egyik PGM-et. Úgy állítsd be , hogy Zóna szabotázskor indítsa a szirénát.
Zsolt
(#) joerod74 válasza Kovabe hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Szervusz Kovács Úr /Kovabe/ ! Az Lenne a kérdésem,hogy a reednek a párhuzamos ellenállása lehet-e kissebb mint a sorba kötött (5.6K) ! Kérdésedre válaszolva : Nincs zóna duplázás ! A másik kérdésem pedig az,hogy a sziréna szervíz módból csak úgy aktiválható,hogy kikötöm,majd vissza kötöm a 12.v.- -át ?
Válaszod előre is Köszönöm !
joe
(#) joerod74 hozzászólása Okt 24, 2013 /
 
Szervusztok Nállam hozzáértőbb kolegák ! Lenne egy oly kérdésem,hogy a reednek a párhuzamos ellenállása lehet-e kissebb értékű mint a sorbakötött (5.6K)-s? Deol-ra van kötve a rendszer,nincs zóna duplázás ! A másik kérdésem,hogy a sziréna elvileg szervíz móban van,miként lehet újra aktiválni !
(#) szucs1974 válasza joerod74 hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Hali!
5,6 kohm -ot figyel a panel, ne térj el tőle.
Bizonyos %-os tűrése van, de nem érdemes játszani vele, mert lehet téves riasztásod.
Zsolt
(#) Kovabe válasza joerod74 hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Szia
Bocsi csak tegnap romlott volt a net. A DEOL-ban zonaduplázás nélkül csak 5,6k-s ellenállások lehetnek. A sziréna szerviz álltalában ugy müködik hogy csak a service szálat negativra kötök, semmi mást nem bántok.
(#) peti 60 válasza szucs1974 hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Szia.
Pl. Valamelyik PGM-et 11-esre/ rendszer szabotázsra/ programozni, és innen indítani a szirénát úgy mint eredetileg gondoltam?
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2013
(#) joerod74 hozzászólása Okt 24, 2013 /
 
Szervusztok Nállam hozzáértőbb kolegák !
Köszönöm a válaszod Zsolt /szucs 1974/ ! Jelenleg meg van növelve az ellenállás /párhuzamos/ értéke,így látja a reed-et ! Jelen helyzetben azon probléma van csak,hogy a nyitás,zárás(Belépési/Kilépési idő) értékét nem akarja értelmezni;Kilépésnél még jónak tűnik,de a Belépési idő nem jó(Nincs)!
Tudtommal a késleltetést a *(8)(telepítői kód)(005)(01)-ben kell beállítani.
Jelenleg azonban hiába ütöm be egymás után mind három idő értéket nem nagyon érdekli !
Az első idő (050)-után nem az 1-est,hanem az 1-es,3-as gomb
A második idő (050)-után nem a 2-es,hanem az 1-es,3-as gomb
A harmadik idő (050)-után .......... .............. gomb világít,s igy gondolom ez sem a legjobb a zóna időnek !
Kovabe Úr a te válaszodat is köszönöm ! A sziréna melyik szálat mondod (Bel+,Aux-,Bel-,T1,T2) kötésem,azaz a szervíz(sziréna)nincs kötve !
Válaszotokat előre is Köszönöm !
joe
(#) Kovabe válasza joerod74 hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Szia
1-3 lámpa = 5 igy valami 500-at szeretnél beállitani de az nem jó mivel max 255 lehet. A szirénákban álltalábasn van SW vagy valami hasonló felirat, na oda kell bekötni a szervizszálat és a másik felét pedig szabadon hagyni illetve némitásnál com-ra kötni. A zonadefiniciód hogy néz ki?
(#) joerod74 válasza Kovabe hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Szervusz Kovabe úr ! A zóna definícióm : (001)
Zóna 1 -04
Zóna 2 -04
Zóna 3 -01
Zóna 4 -11
Zóna 5-6-7-8 -00
A sziréna szétszedését miként tudom úgy megoldani,hogy ne üvöltse le a fejem ?
Segítséged Köszönöm !
joe
(#) Kovabe válasza joerod74 hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
És melyik zona mi?
A szabotázst kiiktatása a *1 04 # parancsal
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2013
(#) joerod74 hozzászólása Okt 24, 2013 /
 
Szervusz Kovabe Úr ! Bocsánat az 1-es -mozgásérzékelő,
2-es -mozgásérzékelő
3-as -reed
4-es -sziréna
joe
(#) Kovabe válasza joerod74 hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Ok akkor menyünk végig: *8 mérnöki, 001, 04,04,01,11# 005 01 020 020 020 09 001(hogy a szomsazéd ne örüljön meg) # #
Ezt üsd végig ésd proba
Ja még annyit hogy a sziréna inditto szálat kösd ki mert a szomszéd nem mosojogva fog meglátogatni a fejszével
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2013
(#) joerod74 hozzászólása Okt 24, 2013 /
 
Szervusz Kovabe úr ! A késleltetési idő így csökkentve van,miért is ?
Igen a zóna definíciók így vannak.8)(telepítői kód)(001)04,04,01,11#
Az indító kikötésével nem szólal meg a szabotázs (sziréna) ?
Az a helyzet,hogy csináltam már egy-két riasztó beszerelést,csak az utóbbi pár évben nem ezért problémázok ezzel a ......
Segítséged Köszönöm !
joe
(#) Kovabe válasza joerod74 hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Igazábol a #szt után van a lényeg. Az indittoszálat csak azért kéne kikötni hogy ha valami nem jó akkor ne üvöltsön a sziréna. A szabotázskivételt már leirtam de *1 04#
(#) joerod74 hozzászólása Okt 24, 2013 /
 
Szervusz Kovabe úr ! #-> Értettem ! Biztos leírtad, nekem valahogy nem jött meg,de Köszönöm !
Ha a zónák megfelelnek,akkor annak müködnie kellene,vagy nem ? ( késleltetési idő,stb.),viszont akkor mitől adja az 1-3-t,?
joe
(#) Kovabe válasza joerod74 hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Nem teljesen tiszta de szerintem valami elütés van, azért is irtam hogy irjuk ujra.
(#) joerod74 válasza Kovabe hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Szervusz Kovabe úr ! Válaszod Köszönöm !
Holnap reggel neki esek újra ütni (Remélem Nem engem fognak) !
A reed-nél az ellenállást (párhuzamos) maradjon növelt,vagy vegyem vissza az 5.6k-ra,mert ugye az értéke vagy 5.6k.,vagy 11.2k.lehet max.
joe
Jó Éjt !
(#) Kovabe válasza joerod74 hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Na most megint valami nem tiszta, a reed söntöl egy 5,6k ellenállást és sorosan van egy másik5,6k-s ellenállás a reed és a kp között.
(#) joerod74 hozzászólása Okt 24, 2013 /
 
Szervusz Kovabe úr ! A reed-től van egy sorba kötött és egy párhuzamosan kötött ellenállás (5.6K.-5.6K.) hiszen ha nincs akkor a DEOL miatt hibát jelez ! Ezért kérdeztem,hogy mivel csak úgy érzékeli a reed-et,hogy a párhuzamos értékét megnöveltem. Ez lehet a reed miatt,mivel vas ajtóban van,vagy lehet kábel hiba is,igaz akkor nem láthatná a Központ a Reed-et.
Válaszod,s Időd Köszönöm !
joe
(#) szucs1974 válasza joerod74 hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Mind a kettőnek 5,6 kohm-nak kell lennie!
Nyugalmi állapotban csak a soros ellenállást látja(söntöli a reed), nyitott állapotban 11,2 kohm-ot lát.A Ledeken azért látsz 1-3 -at mert az első nullát nem mutatja , a második számjegy 5 (1-3 Led), a harmadik számjegy megint 0 (nem látod). Ha beélesítettél, akkor ne sértsd meg a zónát 10-15 másodpercig. Ha utána benyitsz fog menni a késleltetés
Üdv: Zsolt
(#) Kovabe válasza szucs1974 hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
De a "visszalépést" ki lehet kapcsolni a 013-ban a 6-os ki illetve a 014-ben a 7-es be. Az idöt nem tudom mert a 1616-os és társai de akár az 585-ös is sorban jelzi a számokat, nem egyben.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2013
(#) szucs1974 válasza Kovabe hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Aki telepített DSC-t az általában ebbe belefut, aztán idegeskedik, hogy miért nem jó a telepítés
jól mondod sorban jelzi a számokat. 030 késleltetés 0 led világit gombnyomásra az 1-2 világít (3-as szám) még egy gombnyomásra semmi nem világít (0-ás szám), így jön ki a 030. Rohadtul kell figyelni hogy hol jársz
Üdv:Zsolt
(#) Kovabe válasza szucs1974 hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Én csak mükedvelő vagyok de már 3,5éve folyamatosan szinte csak DSC-t szerelünk illetve programozunk ezért voltam magabiztos. Kolégám már 20 éve DSC-zik igy tölle nem sok olyat hallottam hogy nem tudom, szerencsére amit tudok azt mindet töle tanultam.
(#) szucs1974 válasza Kovabe hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Én áttértem a Paradoxra, DSC-t már csak javítok, meg ha kifejezetten azt kérik, akkor szerelem. Nekem nem programozó és nem felhasználóbarát. meg designban sem éri el a Paradoxot
Következő: »»   184 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem