Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Topi-féle AVR programozó Linux alatt
Lapozás: OK   3 / 3
(#) univerzum hozzászólása Okt 28, 2013 /
 
Üdv, valaki tudna-e segíteni? Egy programozóra lenne szükségem, nagy ubuntu fanboy vagyok, valaki tudna-e megoldást mutatni nekem?
(#) koverg70 hozzászólása Nov 16, 2013 /
 
Sziasztok!

Nem boldogulok a HID mód engedélyezésével. CDC módban szépen működik a Hestore-ban vásárolt KIT.

Először újrafordítottam az avrdude-ot, hogy Hobbielektronika.hu: AVR-Doper-t keressen, de ez nem segített. Aztán lecseréltem az AVR-Doper-ben a firmware-t a legfrissebbre: https://github.com/kenzanin/AVR-Doper_2012-12-08. Ezzel sem megy.

Most jöttem rá, hogy az a gond, hogy a HID jumpert nem érzékeli az AVR-Doper-em. Az USB device id-ből látom, hogy akkor is CDC módban indul el, ha a jumpert ráteszem.

Ezen a fórumon http://forums.obdev.at/viewtopic.php?t=614 leírják a HID jumper működését. Lényegében a pinnek, amelyre kötve van kettős funkciója van. Ezért nem egyszerű leolvasás van, hanem trükközni kell az AVR beépített pull-up-jával és (?) kapacitásával.

Találkozott már valaki ezzel a problémával? Lehet, hogy tényleg nem jól működik a HID jumper detektáló kódrészlet?

Üdv:

Gábor
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2013
(#) Topi válasza koverg70 hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
Ellenőriztél minden kontaktust? Mérj egyet követlen a proci lábánál, hogy maga a jumpered megfelelően csatlakozik-e a proci PC4-es lábához.
(#) koverg70 válasza Topi hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
Köszi a választ. Ez volt az első, amit megnéztem.

Nekem gyanús az a kódrész, amit a linkelt fórum bejegyzésben láttam:

  1. PORT_DDR_SET(HWPIN_ISP_MOSI);
  2.     PORT_PIN_SET(HWPIN_ISP_MOSI);
  3. //    _delay_us(10);
  4.     PORT_DDR_CLR(HWPIN_ISP_MOSI);
  5.     PORT_PIN_CLR(HWPIN_ISP_MOSI);   /* deactivate pullup */
  6.     useHIDInterface = PORT_PIN_VALUE(HWPIN_ISP_MOSI) == 0;


Miért van kikommentezve a delay? Én most nem az eredeti firmware-t használom, ami a Doperhez kapott atmega8-ban volt, hanem a 2012-12-08-as AVR-Doper-est, hogy ne kelljen módosított avrdude-ot futtatnom.

A tiedben levő firmware forráskódját esetleg el tudnád küldeni? Ott hogy volt ellenőrizve a jumper?
(#) Topi válasza koverg70 hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
Az enyémben is ez van, mert ez így jó.
A lényege ennek az érzékelésnek az, hogyha a HID jumper zárva van akkor azalatt a pár órajel alatt a szórt kapacitások és a cmos puffer kapacitásai gyorsabban sülnek ki. Ha zárva van söntöli drasztikusan a jumpernél lévő ellenállás a szórt kapacokat, ha nyitva van a jumper akkor sokkal lassabban sülnek ki a kapacitások, így a következő sorban a PIN-t olvasva még logikai 1 lesz.

Annyit tudsz kipróbálni, hogy teszel a TMOSI lábra egy mondjuk 100pF-os kondenzátort. Ez valószínűleg kellően kisértékű hogy ne zavarja a programozást, de már nagyobb jócskán mint a szórt kapacitás, tehát a HID mód detektálás elvénél használt tranziens időket megnyújtod. Egy próbát mindenképp megérne.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2013
(#) koverg70 válasza Topi hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
Köszönöm a választ és a részletes magyarázatot. Amint lehetőségem lesz kipróbálom.
(#) Topi válasza koverg70 hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Sikerült esetleg kipróbálni, utánajárni a dolgoknak? Ha van eredményed, oszd meg velünk
(#) koverg70 válasza Topi hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Sajnos még nem tudtam kipróbálni. Jelzek, ha megvolt a próba.
(#) Matyi18 hozzászólása Dec 1, 2015 /
 
Téma éledj fel!

Na király, felélesztettem ezt a témát
Nekem eddig ezzel az AVR programozóval jelenleg csak annyi a bajom, hogy még nincs ilyenem. Ahogy olvasgattam a fórumot arra jutottam, hogy kb tök mindegy, hogy PIC-ezek, vagy AVR-ezek, mert hobbi szinten nincs nagy különbség. Igazából nincs sztenderd, hogy mire kell, mindig ami szembe jön probléma azt megoldani. Ez a programozó meg occsó, egyszerű, ja meg megy linux alól.
Na jó, van még egy problémám, ezért is írok most, esetleg van köztetek valaki aki olyan rendes lelkes meg ilyenek, és szereti a csokit és/vagy a sört, hogy felprogramozna nekem egy ilyen programozónak a lelkét? (sajna már nem rendelhető )
A vonzás körzetem (kissé kisebb, mint a Földé) Budaörs, Erzsébet, Csepel, Dunaharaszti... Illetve közben megnéztem, hogy mennyiért lehet kapni ATmega8-16pc-t, ami kellene hozzá, na semennyiért. Azt hiszem már tudom miért nem lehet rendelni KIT-et
Szóval akkor az lenne, hogy ha van valakinek ilyen mikrokontrollere elfekvőben, és még fel is programozná azt nagyon meg köszönöm.

Máté
(#) eyess válasza Matyi18 hozzászólására (») Dec 1, 2015 /
 
Miről is lenne szó ? Mit kellene bele programozni ?
(#) Matyi18 válasza eyess hozzászólására (») Dec 2, 2015 /
 
http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/avr-doper_usb-s_isp_programoz...l?pg=4
Nem tudom mennyire lesz szép a link de telefonról ennyi telik. A linken megtalálod mit kellene beleprogramozni. Már csak az a kérdés, hogy honnan szerzek olyat amibe lehet programozni
(#) eyess válasza Matyi18 hozzászólására (») Dec 2, 2015 /
 
Na szóval először is lehet kapni .

Bővebben: Link

Ha meg lesz az AVR , akkor pedig építs egy egyszerű programozót hozzá nem nagy dolog , és meglátod neked is fog menni.

Amúgy meg sokféle információ van erről a témáról úgy hogy szerintem nem kell , hogy más programozza ezt fel neked , mert te is meg fogod tudni csinálni.
(#) Matyi18 válasza eyess hozzászólására (») Dec 2, 2015 /
 
Hmmm, szóval akkor az utolsó 2 betű nem lényeges, hogy milyen.

Illetve a programozóhoz kéne ezt felprogramozni. Azért nem tudom magam. Eddig amit találtam csináld magadokat ott mindig az volt a probléma, hogy kell a programozóhoz egy felprogramozott mikrokontroller.

De ha linkelsz valami olyat amihez nem kell programozni és linuxal összebarátkoztatható akkor kezet csókolok neked.
(#) eyess válasza Matyi18 hozzászólására (») Dec 2, 2015 /
 
Nem lényeges az utolsó két betű az általában a tokozásra utal.

Atmega8 - 16p legyen ez a minimum ami a lényeg.

A linuxot milyen gépen használod asztali , vagy laptop?
(#) Matyi18 válasza eyess hozzászólására (») Dec 2, 2015 /
 
Köszönöm, akkor már ezt is tudom.

Asztali, jelenleg Ubuntu 14.04
(#) eyess válasza Matyi18 hozzászólására (») Dec 2, 2015 / 1
 
Értem , akkor ezek szerint van rajta párhuzamos port .
Mert akkor csak össze kell dobnod egy egyszerű AVR LPT programozót , és egy linux alatt műkődő szoftverrel már tudod is programozni .
(#) Matyi18 válasza eyess hozzászólására (») Dec 2, 2015 /
 
Ott a pont...

Őszintén szólva régebben, már nézelődtem a téma után, de az LPT-re azért nem is gondoltam, mert igaz 4-5 éves van a gépem, de nincs ilyen csatija
Viszont, egy félhulla gépem van amin akad ilyen csati, szerintem ennyit még meg tud csinálni.
Köszönöm a segítséget innentől már elvileg akkor boldogulok.
(#) vorosvar hozzászólása Dec 30, 2016 /
 
Üdv!

Ubuntu 13.04 alatt szeretném használni a Topi-féle AVR progranozozót CDC módban. A programozót összeszerelve vettem a hestore-on keresztül. A programozandó készülék a MIKROE MINI-AT 5V-os kis eszköze, amelyben M328 MCU van. Ennek van USB-to-soros bemenete, azon keresztül is lehet programozni. Ez működött is, de egyszer csak egy hibás program betöltése után már csak egyszer lehetett programot tölteni rá bekapcsolás után. Kísérleteztem a bootloader újra feltöltésével, no ez után "halt le" teljesen a kártya. Hogyan lehetne ezt helyrehozni a Topi féle programozóval ? Az avrdude-on keresztül próbálom elérni, de nincs normális kapcsolat. Terminál módban mintha létrejönne akapcsolat, de sem kiolvasni sem írni nem tudom a kártyát. Mit tehetnék ?
(#) olika76 hozzászólása Dec 11, 2017 /
 
Kedves AVR-esek!

Vettem egy stk-500-ast. Sikerült olvasnom egy számomra lényeges atmega8-16au-ból, de itt van a kérdésem. Az AVR studio 4-gyel csináltam, olvastam flash-t és eepromot is.

Ugye mindkettő kell ahhoz, ha ezt egy újba (üresbe) szeretném visszaírni? Ugyanis a leírás szerint mindkettő (flash + eeprom) van ebben a mikrovezérlőben. Nagyon kezdő vagyok a témában, ezért kérdezek ilyen egyszerűt.

Milyen sorrendben írjam be ezeket az üresbe?

Előre is köszönöma választ!

Üdvözlettel: olika76
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem