Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   97 / 211
(#) OZotyo hozzászólása Nov 19, 2013 /
 
A Sprint-Layout 6.0 2013.11.19. Magyar frissítés elérhető a korábbi linken.

Zotyo
(#) niedziela válasza OZotyo hozzászólására (») Nov 19, 2013 /
 
Thx
(#) nagysus hozzászólása Nov 21, 2013 /
 
Sziasztok!

Van esetleg valakinek ESD macrosa? Sp5-re kellene.
(#) Alkotó hozzászólása Nov 23, 2013 /
 
Bosszantó és véletlenszerű problémába ütköztem. A szemléltetéshez készítettem egy kis segédábra sorozatot, amiket mellékeltem.
A a teleföld használata mellett, akár szigeteket, akár vezetéket, akár forrszemet olvasztok bele, akkor annak nyomtatáskori képén, bizonyos élek menetén egy vékony vonal jelenik meg nyomtatásban. Ez a vonal nagyon vékony, de a nyákgyártást kizárja. Következetlenül jelenik meg, hol van, hol nincs, sőt ha fordítok 90°-ot a panelon, már akkor is változik a megjelenése.
Nekem inverz képre van szükségem, ami nem változtat a hibán. A közvetítőként használt PDF állomány nem ront, és nem javít a helyzeten. Annyiban érdekes a dolog, hogy a képernyőn jónak látszó pdf, nyomtatáskor már itt-ott hibás vonalakat tartalmaz.
Ezek alapján, egyértelműen a programra gyanakszom, de szeretnék véleményeket kapni, és ha lehet megoldási javaslatokat is várok.
1. ábra: a panelterv
2. ábra: a panelterv fotó nézete, amin már egyértelműen látszik a beolvasztott sziget és vezető kontúrja.
3. ábra: a nyomtatási kép, ahol jónak látszik.
végül magát a tesztábrát is mellékeltem.
(#) morgo válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Szia! Ismerős... Töröld a teliföldben lévő vezetősávokat - nekem ez szokott segíteni.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2013
(#) Alkotó válasza morgo hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Ne tréfálkozz velem! Ki ne találd, hogy nekem kelljen bármit is törölni. Ha ott vezetősáv, forrszem, vagy sziget van, akkor az szükséges, tehát nem lehet kihagyni.
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
pdf-be nyomtatva nálam nem jelennek meg a sávok.
(#) niedziela válasza niedziela hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Amúgy a teli GND-ben mi szerepe egy sávnak és egy polygonnak, ha azok fedik egymást ?
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Nálam is ez a helyzet, amíg a képernyőn nézem. De ha kinyomtatom, akkor hol itt, hol ott "születik" egy kicsi vonalka.
Persze nem ezzel a tesztpanellel van a gond, hanem a nagyobbal, amit rajzoltam, de szemléltetésnek ez is elég.
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
A jelentősége a detektálás. Remekül felszínre hozzák a hibákat.
Egyébként számos valóban életszerű helyzet is megkívánhatja ezek beolvasztását, de persze nem teljesen, csak részben.
(#) vicsys válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Fotónézetben látszik, de a nyomtatási kép kinagyítva sem mutatja.
(#) Pali79 válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Megnéztem én is. A régi verziós PDF creator itt-ott mutatja, az új verziós teljesen körbe mutatja az XPS is teljesen mutatja, papírra nyomtatva viszont egyáltalán nem látszik nagy felbontásba sem.
(#) Alkotó válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Éppen ez a gond. Nekem pdf-re van szükségem, ezt tudom filmkészítésre elküldeni. Kimondottan célszerű lenne, ha a film teljes biztonsággal jó lenne, és nem azon múlna, milyen verziója van az éppen használt PDF olvasónak.
(#) OZotyo válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Felraknád a PDF-et amiben látszik?
Én sehogy sem tudom előcsalni.
(#) Pali79 válasza OZotyo hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Tessék ezen látszik.
(#) OZotyo válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Én kipróbáltam, XPS-t, PDF creator 1.7.1-et, DocuCom PDF driver-t, ScanSoft PDF Create-t.
Forgattam össze-vissza a tervet, nyomtattam negatívba.
Nekem teljesen jó mindig.
(#) Pali79 válasza OZotyo hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
A sprint melyik verzióját használod?
(#) OZotyo válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
6.0 mostani frissítéssel.
Kipróbáltam régebbiekkel is. Azzal is jó
(#) Pali79 válasza OZotyo hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Hát ez marha érdekes! Lövésem sincs mitől lehet.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2013
(#) OZotyo válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Én Win7-et használok, de most kipróbáltam egy másik gépen XP-n.
Ott is minden jó a 6-os verziónál.
Viszont Win7-en kipróbáltam az 5.0-át,
na itt előjöttek a vonalak az XPS-nél és a creator-nál is.
(#) efraim hozzászólása Nov 24, 2013 /
 
Bullzip pdf printert használok, még sha nem találkoztam ilyen problémával.
(#) orizon hozzászólása Nov 24, 2013 /
 
Egyet kérdezhetek? Miért nem jó a programhoz tartozó nyomtatási lehetőség? Ha az nem jó nyomtatni, akkor semmi sem jó! Miért kell variálni különböző PDF nyomtatókkal? A sprint saját nyomtatási opciójával felnagyítottam a tesztábrát és semmi hibát nem fedeztem fel rajta.
(#) Alkotó hozzászólása Nov 24, 2013 /
 
Uraim!
Köszönöm az észrevételeket javaslatokat!
Úgy látom megoldás nincs. Bizonyos társítások mellett minden hibátlan, más esetekben nem.
Csupán ötletelés szintjén, elgondoltam mi játszódhat a háttérben. Az SL vélhetően azt teszi, hogy kiszámolja a teliföld bonyolult pligonját és tárolja ezt. Majd ha valaki beleolvaszt egy akármilyen objektumot, akkor újra számolja, de a nulla elkerülő távolságot feltételezve. Tehát ilyenkor is ott van az Üres rész a teliföldben, csak azt pontosan letakarja a beolvasztott objektum. És a PONTOSAN szóban látom a dolog nyitját. A koordinátákat valamilyen pontossággal tudja csak ábrázolni, és ha a sokadik tizedesjegyben van eltérés, akkor azt a megjelenítő eszköz vagy ide, vagy oda kerekíti, amivel létre jöhet egy parányi kis hézag a két felület között.
Ezt csak kitaláltam, de számomra logikusnak hat, nem látok hibát az okfejtésben.
(#) Alkotó válasza orizon hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Mert akkor az olvasó programot is adni kell vele (ez még nem lenne baj), de ott beállításokra van szükség, amit nem várhatsz el egy nyomdától.
(#) Pali79 válasza orizon hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Ha olvastál is volna akkor tudnád, hogy nem mindenkinek van lehetősége otthon panelt gyártani és ilyenkor egy vállalkozó szellemű személlyel (itt az apróban szokott lenni több is)legyártatja az ember a panelt egy email-en elküldött pdf-ből!
(#) OZotyo hozzászólása Nov 24, 2013 /
 
Mivel nekem nem sikerült a hibát produkálni a 6-os verzióval, esetleg valaki megtenné, hogy megnézi ezzel a programmal úgy, hogy a GND távot -0,2 -re állítja?
Amennyiben így nem jelenne meg a vonal, akkor Alkotónak van igaza, mert ha nullára van állítva az ténylegesen nem nulla, hanem egy picit fölötte van. Viszont így tudnám jelezni a hibát az ABACOM-nak.
(#) Alkotó válasza OZotyo hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
A negatív elkerülő távolság volt az első gondolatom, de nálam ilyet nem lehet beállítani.
A mellékleted mi célt szolgál (feltételezve, hogy maradnék az eredeti mellett, és nem akarom a TE változataidat futtatni)?
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2013
(#) Alkotó válasza OZotyo hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Rájöttem a mellékleted titkára, abban lehet -0,2-re állítani az elkerülő távolságot.
(#) OZotyo válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Maradhatsz az eredetinél, csak nézd meg, hogy -0,2-nél van e változás.
(#) orizon válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Rendben.Értem.
Következő: »»   97 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem