Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   111 / 150
(#) matyi16 hozzászólása Nov 29, 2013 /
 
Ok, megvan hova kell írni.
(#) csabii válasza csabii hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Amit fentebb mellékeltem képet és feketével bekarikáztam azok mindegy hány V-osak?
pl:. 10Uf 50V, 2,2Uf 10V?
válaszokat előre köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2013
(#) proli007 válasza matyi16 hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Hello! Igen! Ez egyfajta kezdő betegség, hogy olyan rajzot választotok, amiben 3-4 alkatrész van csak. Az eredmény nem is marad el. többekközt itt írtam róla.
A bemenetel sorba kötött diódának semmi értelme. Ha pont kijelzést is szeretnél, akkor csúcs-egyenirányítót kell építeni mint pld. itt látható. üdv!
(#) proli007 válasza csabii hozzászólására (») Nov 29, 2013 / 1
 
Csak a tápfeszültségnél kell magasabb feszültségűnek lenni.
Kivétel ez alól a 2,2uF, ha az erősítő hídkapcsolású, féltápfeszültséges és így a kimenetén egyenfeszültség van. De ekkor az erősítő tápfeszültségénél kell a kondinak nagyobb feszültségűnek lenni, és meg is kell fordítani a kondit. Hiszen az erősítő kimenete lesz pozitívabb. üdv!
(#) matyi16 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Igen igazad lehet, eredetileg nem ezt akartam, hanem ezt, de itt valamiért az összes led világított...
Viszont ez amit linkeltél, tetszik, és így első ránézésre nem is tűnik olyan nehezének.
Kérdésem az lenne, ezeket milyen kivitelben éri meg elkészíteni, mármint hogy nézzen is ki valahogy, mert így simán a nyákon nem olyan esztétikus...
Illetve, majd a későbbiekben lenne pár kezdő/banális kérdésem, ahogy elnézem Te profi vagy ebben a témában...
(#) matyi16 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Esetleg egy nyák rajzod nincs hozzá?
(#) proli007 válasza matyi16 hozzászólására (») Nov 30, 2013 / 1
 
Hello!
- Pedig a belinkelt kapcsolásnak sincs hibája. Valamit elkövettél amiért világítottak a Led-ek. De két méréssel ki lehetett volna deríteni..
- Van hozzá nyák, Alkotó készítette, szépen megkeresed a képek között. De hogy Neked mely kivitel tetszik, abban nem tudok segíteni. (Mert ellenkező esetben, mindenki ugyan azt a nőt szeretné elvenni. De hála égnek nem így van.)
üdv!
(#) matyi16 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Ok, akkor megkeresem majd!
Igen, csak akkor még nem ismertem a fórumot (2-3 napja)...
Tehet mint mondtam, a későbbiékben lesz pár kérdésem, persze ha ez neked nem okoz gondot!
Köszönöm!
(#) matyi16 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Szia!
LM358 helyett használhatok két ilyet, azért mert eböl van 5 db. itthon.
(#) proli007 válasza matyi16 hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Hello! Nem, mert ehhez kettős tápfeszültség kell. Vagy a másik kapcsolást készíted el, amit belinkeltél, mert abban ez az IC van. Ott a GND pont feszültsége fel van emelve 6V-ra.. üdv!
(#) csabii válasza proli007 hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
szia lenne egy olyan kérdésem, hogy találtam egy kivezérlés jelzőt amibe voilt egy an6884 IC10-led van rajta abból az egyik kivan égve szerintem!
az első egész végig villágít!
rá kötöttem egy tápfeszültséget és a 2.1-esem bal kimenetének a +/- kivezetését és amikor hangerőt adok neki akkor szinte egy folytába csak világít mind és ha le veszem a hangerőt majdnem teljesen akkor tökéletes!
erre van valami megoldáls? pl:.ha max hangerőn halgatom a zenét akkoris normálisan villogjon!
Válaszokat előre is köszönöm!
Képet mellékelek!

Nézd már meg a többiek hozzászólásait kissé tüzetesebben! Mod.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2013
(#) Alkotó válasza csabii hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Vagy kösd a végfok elé, vagy a hangszóró jelét oszd le a kívánt mértékben. Ha nem tudod mekkora a kívánt érték, akkor indulj ki egy kb. 11:1 arányú osztásból, és annak kipróbálása után már tudni fogod merre kell az arányt változtatni.

osztó.jpg
    
(#) matyi16 hozzászólása Dec 12, 2013 /
 
Sziasztok!
Valaki egy szépen működő, VU métert tudna ajánlani nekem.
Kritériumok:
-stereo
-kezdő vagyok, szóval aránylag egyszerű legyen...
Köszönöm!!
(#) szamóca válasza matyi16 hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Jobbra fent a hozzászólás gomb alatti kis lefelé nyílra ráviszed az egeret, és csak képek keresésére klikkelsz. Választasz, építesz, vigyorogsz.
(#) matyi16 válasza szamóca hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Igen megvolt, csak az nem tudtam választani...
Nekem egy olyan kellene ami lehetőleg meg volt építve és szépen is működik...
Lehetoleg LM3915-el.
Köszönöm!!
(#) matyi16 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Igen, megvan. De azért kicsit komalyabbra gondoltam...
(#) matyi16 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Nem pont ilyen egyszerűre gondoltam...
(#) reloop válasza matyi16 hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Pedig nincs eldugva a megoldás Bővebben: Link
(#) matyi16 válasza reloop hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Ezt elkészítettem, nekem nem annyira tetszik ahogy működik...
(#) fongab válasza matyi16 hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Szia
Akkor, hogy is kellene müködni e, a kivezérlésjelzőnek? Mert akármit is ajálhat valaki, arra mondhatom, hogy nem tetszik.
Mi teszene?
üdv.
(#) matyi16 válasza fongab hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Például így:
http://www.youtube.com/watch?v=HKWt4zf2EGM
Azt hiszem ezt el is készítem...
(#) reloop válasza matyi16 hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Tégy fel egy fotót, megnézzük hol rontottad el.
(#) matyi16 válasza reloop hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Nem hiszem, hogy el lenne rontva, nekem nem tetszik, hogy működik...
Nem olyan intenzív...
(#) reloop válasza matyi16 hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Az mindössze C3 és C4 kapacitás értékén múlik
(#) fongab válasza matyi16 hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Szia
"Azt hiszem ezt el is készítem..."
Sok sikert hozzá. Ha meg van hozzá minden, mire vártál. Nem kaptál 5x10x0,3cm LEDet? Vagy nem olyan ütembe villog? ( nem ugyan azt a zenét hallgatod )
Tehát, még mindig nem tudjük hogy mi a gondod.
Hogy, tetszene neked?

Tehát azt márt tudjük hogy tojást ennél ( kivezérlésmérőt csinálnál ) De milyet nyers, főt, sült tojást akarsz enni. Esetleg valami betéttel ( tojás sonkával ) vagy tojást tartalmazó ételt? majonéz, tészta, stb.

üdv.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2013
(#) Alkotó válasza matyi16 hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Akkor jó eséllyel lesz valami huncutság nálad, mert ez a kijelző jól el lett találva. Kíméli az IC-t, remek a logaritmikussága, jó a csúcsegyenirányítója, praktikusa a panelterve. Ettől többet már aligha lehetne kívánni.
(#) matyi16 válasza fongab hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Szia!
Igen, kivezérlésmérőt szeretnék csinálni. Elkészítettem az Alkotó+proli007 félét, de az nem igazan tetszik. Túl "lomhának" tűnik...nem tudom másképp megfogalmazni.
Ha a lejjebb húzom a potmétert, akkor az első 7-8 led szinte folyamatosan világit, így csak az utolsó 2-3 led villog, csak így tudom elérni hogy villanjon fel az utolsó led is.
Viszont ha a potmétert ellenkező irányba tekerem, az első pár led villog, és így sehogy sem tudom elérni hogy az utolsó ledek is felvillanjanak...
Szóval azt értem a lomha alatt, hogy elég kis skálán villannak fel a ledek, nekem olyan kellene, mint ahogy proli007-is fogalmazott, ami jobban "kalimpál", de ezt természetesen ütemre.

üdv.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2013
(#) matyi16 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Elhiszem, lehet nálam nem jó valami?
Esetleg tudnál linkelni egy rövid videót a működés közben?
(#) matyi16 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Laptop!

Más:
Itt egy videó a működéséről:

https://www.dropbox.com/s/7l1nhzllocbe0oh/2013-12-12%2023.28.00.mov

A Ledeket csak "bedobáltam" mivel nem akarom benne hagyni hanem külön nyákra, szóval csak teszt miatt, a 3. led nem is világit, ott utólag vettem észre, hogy kihagytam az egyik lábat, de kíváncsi voltam hogy működik, szóval akkor így maradt, azóta odaforrasztottam azt is...
Zene, az random youtube-ról.
Én valami ilyesmi, "fürgébbet" szeretnék:

http://www.youtube.com/watch?v=0nOz3uwANus
(#) Alkotó válasza matyi16 hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Nekem is ez volt a véleményem, ezér:
Idézet:
„A rajzon lévő 10µF nekem túl lomha jelzést eredményezett, ezért 1µF-ot használtam helyette, ami sokkal "virgoncabb".”

Ezt javaslom kipróbálni!
Következő: »»   111 / 150
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem