Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Porszívó javítás
Lapozás: OK   1 / 21
(#) Csiszdave hozzászólása Dec 16, 2007 /
 
Sziasztok!

Megadta magát a porszívóm, gondoltam hát szétszedem s megcsinálom. Amikor szétkaptam, egy elég érdekes kép fogadott, gondoltam két vezetéket találok, helyette ez a kép fogadott. (Lásd melléklet)

A lényeg, hogy van egy vezeték, amelyiken egy kondenzátor lifeg, s nem tudom, hogy hová kell kötnöm.

A képen megjelöltem a két lehetséges pontot, ahová kötni lehetne (1. és 2. pont), és a pontot, amit oda kellene kötni (3. pont).

A kondenzátor felirata: 275AC x2 154GPF 15uF.

Ez valami túlmelegedés ellen védő kondenzátor? Mire szolgálhat?

Minden segíséget köszönök, s ha lehet indokoljátok meg nekem, mi ez, s miért van rá szükség! Hadd tanuljon a gyerek!

Köszi!
:worship:

porszivo.JPG
    
(#) valve válasza Csiszdave hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
Szia,
Ezt a kondit kosd parhuzamosan a motorral,.. (mi ertelme lenne a 2-es ponthoz kotni a kondit? annyi mindha ott sem lenne ha oda kotned,..)
(#) Norberto válasza Csiszdave hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
Azt hiszem, a hivatalos neve: motorindító kondenzátor.

A 3-dik kivezetés az 1-es pontra megy...
(#) Slope válasza Norberto hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
Hali!

A porszívókban univerzális kefés motor van, ahoz meg nem kell indítókondenzátor. Ez inkább csak zajszűrő... Móricka ábra helyett esetleg egy képet fel tudnál dobni a motorról, és az egész gépről?
(#) valve válasza Csiszdave hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
Amgy szerintem, nem azert nem megy a porszivod mert lifeg, (ez jo) a kondenzatorod, hanem mert tulmelegedett, kiegett a motor, vagy kiment a bizti benne (mar ha van). Szerintem kosd vissza a kondenzatort, de ne fuzz sok remenyt ahhoz hogy el is fog indulni a porszivod,..
(nincs benne semmi sebesseg szabalyzo, se semmi csak szimplan az amit rajzoltal?)
(#) m.joco hozzászólása Dec 17, 2007 /
 
És nem lehet, hogy a kondi eredetileg sorba van kötve a motorral fázisjavíás céljából???
(#) Tetye válasza m.joco hozzászólására (») Dec 17, 2007 /
 
motorral nem kötünk sorba kondit föleg nem ilyen kapcsolásokban... tedd csak rá párhuzamosan a soros kondi meg pont nem javit fázis... az csak zavarszürés
esetleg a kapcsolóval párhuzamosan is szoktak tenni hogy a beégéstöl meg védje de oda nem 15 mikrosat
annyi még hogy hővédelmet sem adnak a kondik.
kapacitiv áramköri elemek

(#) zsoltee0001 válasza Csiszdave hozzászólására (») Dec 17, 2007 /
 
Hi
Kefés motorokhoz nem szoktak motorindító kondikat rakni, max zavarszűrő kondit, de arra a célra meg 15 mikro borzasztó nagy, ennek a motornak mennie kellene kondi nélkül is, az is lehet, hogy van beépítve egy hűbizti, amit a túlmelegedéstől kilőtt, van amelyik magától visszapattan, van olyan amelyiket úgy kell visszanyomni.
A poén az, hogy általába ezeket a hőbiztosítékokat a porszívó kikapcsolása után mennek ki, a lelkes háziasszony meg azt hiszi, hogy tönkremenet a kapcsolója, .... úgyhaggya, és egy félóra múlva meg bekapcsol magától.
(#) Csiszdave válasza Norberto hozzászólására (») Dec 17, 2007 /
 
Helló!

Ennyi a móricka ábra, nincs poti, szabályozó vagy bármi más. Ez egy tipikus, 5 e FT-os, egyszer használatos olcsóság.

Számomra is a motorral való párhuzamos kötés a szimpatikus/logikus, de biztosra szerettem volna menni.

Ja, a motor megy a kondi nélkül is, próbáltam, ezért nem értem, hogy mi a szerepe.
A zajszűrő tűnik logikusnak.

Na, este megforrasztom, és meglátjuk.

Köszi!
Majd osztom a pontokat!
(#) valve válasza Csiszdave hozzászólására (») Dec 17, 2007 / 4
 
Szia,
Hat akkor mire irtad, hogy "Megadta magát a porszívóm"? Gondoltam nem muxik a gepezet,..
Csak ugy szetszedted mert nem ugy mukodott ahogy addig?
Na de ezekszerint mukodik, ugyhogy ma "szivas lessz" marmint porszivas-porszivozas,..
(#) Csiszdave válasza valve hozzászólására (») Dec 18, 2007 /
 
Lányos zavaromban félrebeszélek...
(#) valve válasza Csiszdave hozzászólására (») Dec 18, 2007 /
 
Semmi gond, remelem megoldodott a problema,.. (koszi a pontot!) Udv; Imre,..
(#) madazg77 hozzászólása Ápr 13, 2009 /
 
Sziasztok!
Azok a porszívók hogyan kapcsolnak be amiken van egy konektor? Automata üzemben az oda bedugott készülék bekapcsolás hatására bekapcsol a porszívó motorja. Ilyen porszívó van a falhorony maró gépekhez.

Üdv.
(#) csepy80 válasza madazg77 hozzászólására (») Jún 23, 2009 /
 
Helo.
Én is egy ilyen kapcsolást keresek...
(#) Feketei hozzászólása Dec 21, 2010 /
 
Sziasztok!

Kérdésem lenne: Van egy porszívóm, Samsung T-66, SC6631, VCC6631h3s/xeh. Csak egy apró hibája van: Ha a kábelcsévélője beporosodik, kéretlenül is visszahúzza a kábelt. Márpedig beporosodik, és valamiért nincs kedvem hetente szétszedni és tisztogatni. Tudtok-e javasolni valami jó megoldást?

Köszi

István
(#) szakiP10 hozzászólása Dec 25, 2010 /
 
Sziasztok !

Nekem van egy Mondo 1700 W tipusú porszívóm, és mikor bekapcsolom szív kb 6 másodpercig, s utánna leáll, majd várok 15 másodpercet, s utánna újból elindul 6 másodpercig s megint leáll, ez így mely folyton tovább.
Mi lehet a gond?

Előre is köszönnöm a segítségeteket.

Üdv: mindenkinek .

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket !
(#) rolandi350 válasza szakiP10 hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Ha van benne, lehet hogy a hőbiztosíték romlott/állítódott el.
(#) CoolZero hozzászólása Márc 26, 2011 /
 
Sziasztok
Olyan kéréssel fordulok hozzátok, hogy kelne nekem az egyetemre egy porszívó keresztmetszete, hogy hol mi található benne. Amenyiben lehet pontos rajz kellene és legyen melette, hogy mi mi. Nagyon fontos ez nekem. Előre is köszönöm
(#) Bangita hozzászólása Feb 20, 2012 /
 
Sziasztok!

Ha van valakinek kapcsolási rajza Elektronikus vezérlésű EIO Targa Trió 1600W porszívóhoz küldje el nekem legyen szíves!
Köszi!
(#) subway hozzászólása Márc 16, 2012 /
 
Üdv mindenkinek. A segítségeteket szeretném kérni. Van itt nálam egy Delonghi aqualand porszívó, aminek a típusa elvileg WF 1500. Na most ahogy nézegetem, naygon úgy néz ki, hogy elszállt a pic16c505 benne. Esetleg tudna segíteni valaki egy tartalommal, amit egy újba betölthetnék? Minden mást kimértem meg kipróbáltam már rajta, csak ennél mutat minden lábra rövidzárat. Szóval a kiolvasásnak még esélyét se látom. Gondoltam porszívó lévén a leginkább ebbe a topicba tartozik. Vagy tévedek?
(#) zolika60 válasza subway hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Már a porszívóban is pic van? Szép új világ. Valószínűleg én eldobnám az egész elektronikát belőle jó messzire. :yes:
(#) subway válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
igen van benne egy mert 4 darab nyomógombbal van vezérelve. be-ki kapcsolás, öntisztítás, fokozat állítás. Gondolom ezek miatt van a pic. Bár most ahogy nézegettem a kezelőpanellel összekötőkábel eléggé selejtes, asszem lecserélem. Meg van 3 smd tranyó amiket még nem tudom hogy fogok pontosan letesztelni, meg beazonosítani.
(#) subway válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
most néztem utána, hogy van a panelon egy btb12 triac egy kis bordával. Csak ezzel nem foglalkoztam mert tudtam rajta értéket mérni, de ahogy nézem lehet ez mondta be az unalmast, mivel ha megnyomom a power gombot, megjelenik a motornál a 230V és világít a visszajelző led is, de nem indul. Kevés áram folyik. Létezhet hogy ez nem enged át eleget?
(#) zolika60 válasza subway hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Azt csak te tudod megmérni.
(#) subway válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Nah eljutottam odáig hogy beindul a gép, viszont a triac nem enged el. Folyamatosan zárja a kört... Ha jól sejtem akkor cserés ugye?
(#) subway válasza subway hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Megvolt a csere. Az elektronika szépen reagál is a gombnyomásokra, viszont most meg nem zár az új triac. Létezik, hogy a tranzisztor, amire a G (harmadik)láb van kötve nem hozza működésbe, mert nem zár?
(#) Dutyi hozzászólása Márc 31, 2012 /
 
Üdv. Van egy bosch bx3 porszívóm. Csapágy hangja lett, szétszedtem és a motor alatt volt 6-7 csapágygolyó. Kivettem a motort és szedném szét...van 4db. torx csavar amit kivettem de nem jön le a szívóoldali burkolat. Ütögessem , csavargassam hogy jön ez szét?
(#) ClassicR hozzászólása Ápr 28, 2012 /
 
Van egy kb. 1,5 éves Electrolux porszívóm, ami egyik napról a másikra nem kapcsol be. Mi lehet a gond?
(#) karaszbandi válasza ClassicR hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
A dugótól a motorig bármi.
Szerelőt neki.
(#) Stewe válasza ClassicR hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Két évnél kevesebb a kora, garanciális, nem szabad piszkálni, fájjon a feje a szerviznek! A szét összeszereléssel együtt jár egy tisztítás is, amit otthon nem szívesen csinálok a kefepor miatt...

Szervizbe vele!
Következő: »»   1 / 21
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem