Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektroncső
 
Témaindító: NBalage, idő: Aug 28, 2005
Lapozás: OK   56 / 138
(#) küzmös Gergely válasza mofesa hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
A 6N1P az talán inkább ECC82, a 6N3P ( semmivel nem kompatibilis a lábkiosztása.. 1-9 fűtés ) ez "közepes" erősítésű ezért gondoltam ECC85-re ,mint hozzá közel állóra ,és a 6N2P ami pedig a nagy erősítésű ECC83-hoz hasonlítható. Jók ezek az orosz csövek.. Nekem 6N2P van az EL84 (6P1P) SE előtt. 6N3P pedig fázisfordító a PL500PP végfokban. Már csak a kérdés feltevője hiányzik hogy mégis miben szeretné helyettesíteni a csövit.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2013
(#) pucuka válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Ugyan ez az elektroncső topikba tartozna, azért pár szót. Az ECC81, és a továbbfejlesztett változata az ECC85 kifejezetten nagyfrekvenciás cső, az előbbi 100, az utóbbi 200 MHz -ig használható. Nagyfrekvenciás, és szélessávú fokozatokban használhatók. 10 MHz, vagy nagyobb szélessávú erősítőkben, így szkópokban is jól használható, az ECC82, 83 viszont nem, mert a belső kapacitásai miatt kb 40 - 50 MHz -nél vége van..
Az ECC85 viszont hangfrekvenciás előfokozatokba nem túl jó választás, mert nagy a zaja. Alacsony frekvenciáknál, kb 300 Hz -ig nagy az ún villódzási zaja, (1/f zaj) ami nagyfrekvenciákon nem okoz gondot, de fázisfordítónak beválik, a kis belső impedanciája miatt. de máshova csak muszályból raknék.
(#) küzmös Gergely válasza pucuka hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Köszi a kifejtős választ ,mindig tanul az ember. Nem csak a tapasztalat van, hanem a "miértje" is.. szóval "megjegyezve".
(#) kristikoma válasza pucuka hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Érdekes, a Beethoven rádió URH keverőjében gyárilag 81 található. Mondjuk pont 100 Megáig működik.
(#) Zenner válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
6N1P ECC82 helyett? Ha ez igaz akkor fontolóra veszem az effekt loop-ot az épülő erősítőmben. 6N1P van is itthon.
(#) FordPrefect hozzászólása Dec 9, 2013 /
 
A 6N1P meredeksége, erősítési tényezője és fűtőárama! duplája az ECC82-nek. Ezek után lelke rajta, aki hasonlónak nevezi. Ja. Szokták ECC88 ekvivalensként is hirdetni a 6N1P-t. Ez még nagyobb baromság, de hála az agresszíven hirdető orosz dílereknek elterjedt a NET-en. A 6N1P paramétereiben, fűtőáramában az E80CC-hez igen hasonló (talán nem véletlenül találhatók az ARC újabb erősítőiben). Viszont 10 db-ból max 2 párat találsz
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2013
(#) mofesa válasza FordPrefect hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Semmiképp nem ECC82, talán a 6N8SZ, ami hasonló.
A 6N1P -t olyan ECC85 féleségnek mondják, "erősebb", de kisebbet erősít. Láttam olyat, hogy ezt a három csövet, egymás kiváltójának emlegették. Jellemzői miatt kisebb adócső (pl. GU-17) meghajtására kiváló.
(#) keszeg01 válasza FordPrefect hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Viszont a 6n23p meg jó a ecc88 hejet ha jól tudom és majdnem egy áru a 6n1p-vel.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2013
(#) küzmös Gergely válasza FordPrefect hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Hűha.. no ezt nem is láttam.. valóban. A 6N1P 6,36V és 600mA.. Látszik hogy ilyen csövem nincsen.. meg voltam róla győződve hogy 340-350mA körül fűt ez is mint a 6N2P/3P.
(#) konyak6 hozzászólása Dec 9, 2013 /
 
ECC 808-at mivel lehet helyettesíteni? APX-ben van, és nem nagyon lehet beszerezni.
(#) bakos13gab válasza granpa hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Igen, elnézést kérek, nem figyeltem.
(#) konyak6 válasza konyak6 hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Illetve, sokan azt mondják hogy az APX nem a legjobb. Át lehet-e építeni valami jobbá, illetve fel lehet-e használni mint donor?
(#) pucuka válasza konyak6 hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Az ECC808 az ECC83 továbbfejlesztett (keretrácsos) változata. Kisebb zaj, brum, és mikrofónia. Jobb híjján 83 -al helyettesítheted, de a bekötés, fűtés nem azonos.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2013
(#) FordPrefect válasza mofesa hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Nézd meg az adatait
(#) FordPrefect válasza keszeg01 hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
6N23P azonos az E88CC-vel gyakorlatilag.
(#) FordPrefect válasza konyak6 hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Semmivel. Nem is érdemes 808-at APX-be venni, mert kevés van belőle, inkább fanatikusoknak/gyűjtőknek. Drága. ECC83, foglalat átkötésekkel. De már az ECC83 is drága. Akkor ha már átkötöm, 6N2P. Egyenlőre olcsó, de fogynak a készletek...
(#) bakos13gab válasza konyak6 hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Át, persze. Többen megtettük. Jó kimenőt kell tekerni (ez a legfontosabb). A meghajtást is meg lehet dolgozni, de elmegy egy sima ECC83 (vagy az említett 6N2P csővel) anódkövető+katodinnal is - neked tetsző előfokozatot lehet belerakni. A tápot is érdemes megdolgozni (előfeszültséget külön állíthatóra, de a stabcső maradhat), szóval átépíteni teljesen... Az APX 100 topicban van rengeteg ötlet és megvalósítás - többek közt williamson féle meghajtás. A legfontosabb egy jól elkészített kimenőtranszformátor, mint említettem az elején.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2013
(#) soos csaba hozzászólása Dec 10, 2013 /
 
Sziasztok! Az alábbi rajzon látható ez az 50W-os elektron csöves erősítő, ebben van az említett ECC85-ös elektroncsövek, amiket sehol sem leltem újonnan!, és ezért gondoltam hogy hátha van egy helyettesítője ennek az elektroncsőnek. Én a csöveket INNEN erről az oldalról fogom meg rendelni, mert ez a cég ki tudja nekem szállítani Romániába a csöveket!. Már nagyon rég szemeztem ezzel a kapcsolással mert nagyon tetszik ,és ezen az oldalon meg tudom vásárolni hozzá a csöveket, kivéve az ECC85-öst!. Most akkor melyik volna a tokéletes helyettesítője az ECC85-ösnek a 12AT7-es?, amúgy biztos, mert ahogy CIROKL is irta nyugodtan lehet helyettesíteni ECC81-essel is, és az oldalon az ECC81-es megfelelője ITT látható. Már a kimenő trafókat el kezdte csinálni az egyik munka társam, és ha készen vannak meg venném az erősítőhöz a csöveket is!.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2013
(#) mofesa hozzászólása Dec 12, 2013 /
 
Sziasztok. Milyen anyaggal lehet fixálni egy elektroncső buráját, hogy ne mozogjon a bakelit talpban? Régen ezt mivel csinálták?
(#) Orbán József válasza mofesa hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Vízüveg...
(#) Orbán József válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Meg van ez a samott por...
(#) mofesa válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Van ez is, az is, még apró szemcsés hőálló falazóm is. Majd elkísérletezgetek. Köszönöm szépen a segítségeteket!
(#) havranarpi hozzászólása Dec 12, 2013 /
 
Sziasztok!
az lenne a kérdésem ,hogy létezik-e olyan varázsszem ahol egy búrában van 2 kijezés?
Vagyis olyan csőre gondolok ami stereo kijelzésű.
Ha van ilyen akkor melyik az a típus?
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2013
(#) CIROKL válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Már -már soknak tünhet a web albumom linkelése de ott annyi mindenre fényt vetíthetsz !
Bővebben: Link
A videoban meg is nézheted a cső életét
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2013
(#) Orbán József válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Nekem is van ilyen, orosz, de nem tudom hirtelenében a típust. Egyedi, igen sok lába van.
(#) pucuka válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
EMM801 Telefunken.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2013
(#) gkari válasza mofesa hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Hajdan valóban vízüveges ragasztók voltak eredetileg, de ma már nem érdemes ezzel kisérletezni. Nekem bevált recept: a ballon foglalat melletti felületét - a bakelit peremével együtt - denszesszel körbenyal, száradás után hegyes gyufapálcikával kőrben pici mennyiségű araldittal összeragaszt. Bombabiztos.
(#) mofesa válasza gkari hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Ez hőálló is?
(#) pucuka válasza mofesa hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Az nemannyira, idővel megbarnul, és elporlik.
(#) lefituta válasza mofesa hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Régen vízüveg és valami keverékével csinálták ez barna volt de amerikai csöveknél láttam zöldes színűt is. Jómagam híg pillanatragasztót szoktam befolyatni és pár másodpercig nyomva tartom. Jó szokott lenni sokáig. A két komponensűek (Araldit és társai) viszont nem jók, mert tapasztalatom szerint nem bírják a hőt.
Következő: »»   56 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem