Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ponthegesztő készítése házilag
 
Témaindító: attila26, idő: Szept 13, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 45
(#) erbe válasza ati0707 hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
1. A vezetéked valóban nagyon vékony.
2. Sok a 3 menet, bőven elég 2. Nagyobb lesz az áramod.
3. Ne zárd ennyire be a trafót, nem tud hűlni. Mindenhol járja körül a levegő, nem árt ha cső (alagút) tokba teszed és átfújatod ventillátorral.
(#) pipi válasza ati0707 hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Hali!
Jól látom hogy az ott egy vascsavar a csúcsok között? Szerintem nagyon nem odavaló a nagy ellenállása miatt. Ha jól tudom még a sárgarezet sem javasolják...
megj: használd a válasz gombot, igy látszik hogy kinek válaszolsz, vagyis régebbi kérdésről van szó.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2014
(#) pjg válasza pipi hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Sőt még a karok is vasból vannak. Azon vezeti oda az áramot.
(#) erbe válasza ati0707 hozzászólására (») Jan 28, 2014 / 1
 
Nem olyan rossz megoldás az a vaskar és vas csavar. Úgy látom, réz kupakot tekersz a csavar végére. A munkakábel végére akkora kábelsarut forrasszál, ami rámegy a csavarra. Fölé egy anya, amivel ráhúzatod az alátekert kupakra. Ugyanez alulra. Közvetlen áramátadás felesleges kerülők nélkül. Valahogy így.:
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2014

pontheg.JPG
    
(#) pjg válasza erbe hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Így igen.
(#) ati0707 válasza pipi hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Köszönöm a tanácsot megfogadom.
(#) ati0707 hozzászólása Jan 28, 2014 /
 
Nállam ez csak ugye kisérlet szerintetek igy erösebb lessz a hegesztö ?
(#) ati0707 válasza ati0707 hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Egy tekercselő szakember tanácsolta probáljam meg igy.
(#) erbe válasza ati0707 hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Így nem. !!! Benne felejtetted a mágneses söntöt, ami ponthegesztőnél egyenesen káros. Ha kiveszed, ezzel az elrendezéssel is duplájára lehet növelni az áramot, de mutatok jobbat. Ezzel az elrendezéssel elég 1 menet, amit akár tömör rézsínből is belefűzhetsz, nem kell hajtogatni. Maximális helykihasználást és áramot lehet vele elérni.
A korábbi képeiden nem látom rendesen, hogy ami a vastag drót alatt van, abban benne van még a vasmag, vagy csak dísz, felesleges helyfoglaló.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2014
(#) ati0707 válasza erbe hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Igen a sönt benne maradt,akkor kiveszem belőle. Igazábol ugy akartam ezt az egész ponthegesztőt megcsinálni,hogy lett volna egy tápegység ház a trafónak hűtéssel azután kb 1.5 méter munkakábel és a ponthegesző gép. Karosszéria munkához szerettem volna használni.
(#) erbe válasza ati0707 hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Ponthegesztőnél nem lehet X méter munkakábellel szórakozni. A 3 m (2*1,5) nehezebb lenne, mint az egész trafó. Vagy nem tudsz dolgozni vele.
Ha a dupla mikrotrafóba beletekersz 3 menetet, akkor 100-as kábellel talán 1 m-re elviheted, de szerintem gyenge lenne. Nézd meg a képet!
Kézi ponthegesztő
(#) erbe válasza ati0707 hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Ha a sönt benne marad, akkor semmit ne várj tőle. Az lekorlátozza az áramot. Ponthegesztésnél az a lényeg, hogy lehetőleg minél több energia abban a milliméternyi pontban összpontosuljon. Emiatt kell minél vastagabb tekercs és kábel. Na meg minél rövidebb.
(#) ati0707 válasza erbe hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Köszönöm a válaszodat Akkor szerintem nem lehet megvalositani a kézi ponthegesztőt így.Nagy dobozzal,amibe ugye a trafó,hűtés,relé minden benne van.
(#) Szammer válasza ati0707 hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Szia!
Nem nekem céloztad a kérdést, véleményt azért mondanék rá:
Sehogy!
Mikrotrafós megoldásnál pontosan a trafóteljesítményből és a házilagos kivitelezésből adódó korlátok miatt nem hiszem, hogy a kézi megoldás öszzejöhet. Hogy miért? Mert itt a mukakábel hossza nem úgy működik, mint a hagyományos ívhegesztőknél. Itt +10cm is azt jelentheti, hogy nem működik rendesen (kicsike feszültség/kicsike ellenállás/iszonyat nagy áram. Ami viszonylag fix, az a feszültség. Az ohmikus ellenállás meg kábeltípus és hossz függő, de igen kicsi, 1 OHM töredéke. Kezdj el számolgatni az OHM törvénnyel és rájössz.
(Bocsi ha hülyeséget írtam, de szerintem nem)
(#) ati0707 válasza Szammer hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Helló.Egyet érték veled ,hogy nem megvalósítható:/ csak ugye olcsóbb elképzelés lett volna mint a gyari de akkor marad az utóbbi.
(#) pjg hozzászólása Jan 30, 2014 / 1
 
Srácok! Van e valakinek másfél - két m felesleges szekunder vezetéke? Hajlékony réz. Itt nálunk sehol sem kapok. 17x34mm az ablak ahová be kéne tekerni. Így másfél menet fér el. A 240mm2-es nem fér, de a 180mm2-es pont jó lenne. Az sem baj, ha nincs szigetelés rajta.
(#) pjg válasza pjg hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Javítom 185mm2-es kellene.
(#) waterbear válasza deeezs hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Nézd meg ezt az oldalt: Bővebben: Link

A videón egészen jól működik.
(#) Robibabi hozzászólása Márc 12, 2014 /
 
Hello!
Legyetek szíves segítsetek tanáccsal, mert most csináltam először ponthegesztő gépet házilag amit az akkus szerszámok akkuinak javítására szeretnék használni. Sajnos nem jól működik. -1.Mikrohullámú trafóját szedtem szét de, de a primer és a szekunder között található vaslemezeket benne hagytam. Ez okozhat-e teljesítmény csökkenést?
A hozzászólásokból kiderült, hogy a vas elektróda nem igazán jó, mert nem izzik fel vele rendesen. -2. Cseréljem ki réz érintkezőre?
-3.A szekunder helyére egy 5x2-es tömör rézvezetéket használtam, amit összeközösítettem a végén. Ez jó-e ide?
Várom válaszaitokat! Előre is köszönöm: Robibabi
(#) l48 válasza Robibabi hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
A mágneses söntöt mindenképpen vadd ki! Vörösréz elektróda vagy inkább a gyári ötvözet a jó.
A szekundert nem értem, kivel közösitetted?
(#) Robibabi válasza l48 hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Köszönöm a tanácsaidat! Csak a pontosítás miatt. A mágneses sönt alatt a primer és a szekunder között található vaslemezeket érted?
A szekunder helyére egy 5 eres tömör rézvezeték külső szigetelését lefejtettem és az 5 kb. 2 mm átmérőjű szigetelt vezetéket szigetelő szalaggal összefogattam és úgy tekertem be a szekunder helyére. Majd az 5 vezetéket megblankoltam és egy nagy méretű "csokival" közösítettem, és a "csoki" másik felét az elektródához fogadtam.
Ilyen gyári ötvözetet hol lehet vásárolni?
Köszi!
(#) l48 válasza Robibabi hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
A kis vaslemez kupacot értem! Könnyen eltávolítható.
Hegesztéstechnikai boltokba nézz körül 8mm átmérőben és méterenként
lehet venni.
Ha sikerülne hozzájutnod valami nagyobb keresztmetszetű hegesztő
munkakábelhez az jó lenne szekundernek és toldás nélkül tudnád
az elektrodához fogatni. Kerülni kell minden közbeeső toldást.
(#) Robibabi hozzászólása Márc 17, 2014 /
 
Végül is nincsen toldva csak össze van sodorva az 5 tömör érpár és egy nagy csokival terveztem az elektródához csatlakoztatni.
Még egy kérdés: a primer körbe tervezek egy kapcsolót beiktatni, hogy ha már mindent beállítok az elektródák alatt akkor rákapcsolni az áramot a hegesztés idejére. Ide milyen kapcsolót javasolsz? Nagy áram van ebben a körben?
Minden segítséget, tanácsot nagyon köszönök, csak az elektróda vásárlása lesz egy kicsit nehéz mert most Németországban élek.
Még egyszer köszönök minden, átalakítom a hegesztőt és majd jelentkezem.
(#) pjg válasza Robibabi hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Arra gondolj, hogy ott több száz A futkorászik.
(#) Szammer válasza Robibabi hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Szia!
Mivel nincs 3 kezem én egy lábkapcsolót tettem be, ami egy relével kapcsolja a betápot.
Utólag átgondolva egy szilárdtest relé jobb lett volna.
Üdv:
Zsolt
(#) Szammer válasza pjg hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
A kolléga a primer körről beszél, ott pedig nincsenek 100 A-ek.
(#) pjg válasza Szammer hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Idézet:
„össze van sodorva az 5 tömör érpár és egy nagy csokival terveztem az elektródához csatlakoztatni.”

Erre gondoltam.
(#) Szammer válasza pjg hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
A "nagy csokit" én mellőzném, forrasztanám az összetekert végeket közvetlenül 1-1 vörösréz saruba, "oszt" mehet az elektródára, csavarkötéssel. Ja és a szekunderkörben, tényleg semmi kapcsolgatás!
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2014
(#) Szammer hozzászólása Márc 18, 2014 /
 
Sziasztok!
Teljesen már apropóból kibontottam egy MOT-ot.
(Huzalt szerettem volna kinyerni a 2 KV szekunderből.)
A mechanikai mérés brutálisnak tűnt, a szekunder huzal keresztmetszet 0,47mm (ha jól emlékszem, az enyémnél, olyan 0,2mm lehetett).
A trafóvas is nagyobb mint amiből én csináltam a hegesztőmet.
Aztán jött a meglepetés, mindkét tekercs alumínium.
A márka egyébként SHARP.
Szerintetek az alu primerrel hasznosítható ponthegesztőnek.
Üdv:
Zsolt
(#) mex hozzászólása Ápr 6, 2014 /
 
Következő: »»   17 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem