Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   378 / 562
(#) GPeti1977 válasza detergent hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Az egyik Maci kapcsolásban amiben a CD4093 IC van találtam egy hibát, az arcforce áramkörben DD1.2 kapu 4. kimenetére csatlakozik egy 10nF kondenzátor utána egy dióda, itt a gond mert a kondenzátor és a dióda közé kell egy nagy értékű (majd ki kell számolni) ellenállás a föld felé ugyanis a kondenzátor így nem tud kisülni mikor a kapu kimenete L szintre vált.
(#) _BiG_ válasza detergent hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Van egy többféle kártyát elfogadó adapterem, ami nem ismeri fel a 8 GB-os microSD-t. Mert mikor csinálták, olyan nem volt még. Lehet, hogy a szkóp is borjúazújkapura-szindrómában szenved

A szöveged volt olyan, mint ami a neten terjedő, disznóvágást kifigurázó tőmondatos szösszenetben van, annál is szakaszhatároló az "eztkóstoldmeg, kisüstönfőtt, egészség!"
(#) detergent válasza _BiG_ hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Megoldódott végül egy 1GB pendrive-val működik
Az említett írást nem ismertem.
(#) (Felhasználó 46585) válasza detergent hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Akkor jók a jelalakok. A drain nem kap feszt, persze, hogy nem látni rajta helyes ábrát.Forraszd be a gatemeghajtó trafót.
(#) erdgab válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Lehet,hogy igazad van,nem tudom,az eredeti rajzon nincs ott ellenállás,mutatom.
(#) GPeti1977 válasza erdgab hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Nincsen de így biztos nem jó.
(#) Móré Lajos hozzászólása Jan 29, 2014 /
 
Üdv.:
Kérdésem, kérésem a következő lenne:
Szeretnék én is egy gépet épiteni. Láttam sok-sok kapcsolási rajzot a forumon, de sajnos csak kapcsolási rajzot és semmi fix nyákrajzot... Nem nagyon tudok sajnálatos módon kapcsolási rajzból biztosan nyákrajzot késziteni... egy olyan rajzra lenne szükségem ami már bevált és működik.

Üdv.: Móré lajos
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2014
(#) Temela válasza erdgab hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Üdv!

"... a hozzá nem értőket nem kiröhögni..."

Biztos, hogy kell az 10 nF-os kondi, a többi kapu kimenetén sincs?
(#) detergent válasza Móré Lajos hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
lay kiterjesztésű csatolmányokat keress. Azok nyáktervek általában. Sprint Layout nevű programmal tudod megnyitni.
(#) detergent válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Beforrasztottam végre a trafót, és ezeket mértem. Sorrendben a II. és a III-as.
(#) Móré Lajos hozzászólása Jan 30, 2014 /
 
Tudom hogy azokat kell keresnem csak van fent vagy 30 db és nem tudom melyik a jó formáció belőle...
(#) (Felhasználó 46585) válasza detergent hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Rendben. Most forraszd be a II.- és III.- as tekercseket a helyükre. Nem mindegy, hogy melyiket, hova. Ahol az előbbi mérésedben volt a szkóp meleg pontja ( tehát a bemenet, nem a GND! ) az a tekercsvég kerüljön a 4,7 és 200 ohm találkozásához. Természetesen mindkét tekercsnél.

Ezután tegyél egy 20...30 nF körüli kondit a gatemeghajtóban a zenerdiódával párhuzamosan. Ezután kapcsold be és fotózd le a jelalakokat. Természetesen, az IGBT-k még ne legyenek beforrasztva!
(#) detergent válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
A két kimenetet egyszerre használva ezeket a jeleket mértem. Ők ugyanolyan fázisban vannak. Ez így jó? A mérőcsúcs a nyíllal jelzett helyeken volt. Ezeket fogom beforrasztani az általad jelzett helyre.
(#) (Felhasználó 46585) válasza detergent hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Igen, azonos fázisban kell lenniük, hiszen a tranyók egyszerre kapcsolnak be- és ki. ( Ugye nem volt egyik sugár sem meginvertálva a mérés során? )

Igen, a nyílal jelölt helyekre forraszd.( tehát, ami tekercskivezetéseken volt a szkóp melegpontja, azok mennek a fentebb említett ellenállásokra. És persze nehogy keresztbe kösd! Tehát, a II-es tekercskivezetést nehogy a III-as helyére kösd! )
(#) pimi9 válasza erdgab hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Ez a rajz már régóta foglalkoztat, mert nekem nagyon böki a szemem a kondi-dióda soros páros. Biztos a szivárgó áram...
(#) detergent válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Majd vigyázok. De az asszonynak is ezt mondtam, mégis 3 lányom lett
(#) Tubi56 válasza detergent hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Talán neked sikerült is vigyázni! Csak hát olyan sok a postás!
(#) Tubi56 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Lehet, hogy igazad van, de ez a kapcsolás már meg lett építve, egy pár gép már ezzel az áramkörrel működik régóta és jól. Ettől függetlenül nem zárom ki, hogy kellene oda egy nagyobb értékű ellenállás, bár a nagy értéke miatt lehet, hogy nem csinálna semmit.
(#) GPeti1977 válasza Tubi56 hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Csak senki nem vette észre hogy a funkciója nem múködik, bár ha az orosz dióda (KD522) egy nagy visszáramú ócskaság akkor lehet de mondjuk 1N4148-cal biztos nem.
(#) detergent válasza Tubi56 hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Ez jó volt!!! De nem most van a vadászidény kezdete GALAMBRA?
(#) detergent válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Nem egyértelmű a számomra, hogy hová is kellene forrasztani azt a kondit. Be tudnád jelölni az egyik képen?
(#) (Felhasználó 46585) válasza detergent hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
A gatemeghajtó trafó szekunder oldalán levő áramkört nevezzük gatemeghajtónak. Ebből két egyforma van, a két IGBT-nek megfelelően. Ebben az áramkörben van egy zenerdióda. Azzal kösd párhuzamosan ezt a kondit. Az IGBT-k még ne legyenek beforrasztva. A kondi modellezi az IGBT-knek azt a töltését, amit a gatemeghajtó áramkörnek bele kell pumpálnia ahhoz, hogy az IGBT-k bekapcsoljanak.
(#) (Felhasználó 46585) válasza detergent hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Kiváltottad a vadászengedélyt?...
(#) detergent válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Ez a ritka madár amúgy is védett... nem pont én szeretném bántani.
(#) (Felhasználó 46585) válasza detergent hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Ez csak élcelődés... de ezt a madár is tudja.
(#) detergent válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Akkor ezzel a négy zenerrel egyenként kössek párhuzamosan 1-1 kondit?
Vagy csak az egy oldalhoz tartozó egymással szembefordított két diódára 1-et?
(#) (Felhasználó 46585) válasza detergent hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
A becsatolt rajzodon nincs szembefordított zener... Miután a nyákodon 2-2 IGBT van párhuzamosan kötve, mindegyik gate és emmitter közé tegyél egy-egy 10 nF-os kondit.

A rajzot meg javítsd ki, tedd be újra, mert így elég nehéz találgatni. Illetve, én tudom, hogy mire gondolsz, de ha az alapján írok valamit, a sok fél információ miatt nem biztos, hogy érteni fogod.
(#) Tubi56 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Idézet:
„Ez csak élcelődés... de ezt a madár is tudja.”

Ha-ha De jó! Majd adok én nektek galambra vadászni.
(#) detergent válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Tehát akkor a sárgával jelölt helyre kell kondi, majd egyformán a maradék háromnál is.
Nem tudom, mit kellene kijavítani és hol.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2014
(#) (Felhasználó 46585) válasza detergent hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Nem. A két szélső lábra kell kötni. A középső láb az a kollektor

Hát amit az előbb írtam. A kapcsolási rajzon egy db BZX... zenerdióda van gatemeghajtónként, a valóságban meg kettő. Például ezt kell kijavítani.
Következő: »»   378 / 562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem