Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Makita akkumulátor
 
Témaindító: nyagga, idő: Júl 25, 2012
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 3
(#) nyagga hozzászólása Júl 25, 2012 /
 
Jó napot! Makita akkumulátorról szeretnék kérdezni mert nekem van egy és elértem az 500 üzem órás töltést és azóta nem vesz fel az akkumulátor feszültséget! Van egy ic ami letiltja a feszültség tovább haladását és azt szeretném kérdezni, hogy ezt hogy tudom ki iktatni hogy tovább használ hasam az akkumulátort nagy összegek kifizetése nélkül?
(#) kiss1999 válasza nyagga hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
miben van ez az akku? milyen készülék? és mi az hogy 500üzemórás töltés?
(#) nyagga hozzászólása Júl 26, 2012 /
 
Makita BDF456RFE akkus fúró-csavar behajtó
18V, 2fokozat:1/2 0-400/0-1500fordulat/perc, max. nyomaték: 30/50Nm, tokmány: 1,5-13mm, irányváltó, gybt., 192x79x251mm, Külső termékszám:BDF456RFE
(#) algernon válasza nyagga hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Tisztelt kérdező,

10 cellás li-ion modellnek nézem.
Gondolom töltést nem vesz fel már az akkumulátor. Ic töltési ciklust számol, és ha eléri az üzemidőre meghatározott töltési ciklusszámot, akkor letiltja a további töltést.
Az IC-t kiiktatni nem tanácsos, mivel az figyeli a cell balanceot, illetve rövidzárvédelmet lát el, szabályozza a töltést, NTC-s hőfigyeléses visszacsatolással.

Megoldási lehetőségek:
1. Újra kell futtatni a packon az SFI tesztet, ami program segítségével újraírja a PCB-n az IC-t, reseteli a ciklusszámlálót. Ehhez szükség van számítógépre, illetve a gyári tesztprogramra.
2. Az IC-hez kapcsolási rajzot kell szerezni meg kell vizsgálni, milyen módon, feszültséggel lehet a ciklusszám tárolóját resetelni. Mivel SMD alkatrészek vannak az PCB-n, ez elég komoly odafigyelést igényel, bonyolult megoldás, és le kellene forrasztani a packról a PCB-t.
3. Leforrasztani a PCB-t a core packról, kommunikációs kábeleket is ha vannak és várni 1 kicsit, majd újraforrasztani. Vélhetőleg nem fog jobb lenni, de ez a megoldás rövid idő alatt kivitelezhető.

Ha nincs sok idő meg kedv a bűvészkedésre, célszerűbb egy pótakkumlátorcsomagot beszerezni.

Üdv,
Algernon
(#) nyagga hozzászólása Júl 27, 2012 /
 
Köszönöm a választ Algernon! Igen 10 cellás. Ezeket ki is próbálom kezdem a 3.-kal! Eleszek egy darabig remélem sikerül is meg valósítanom
(#) konam válasza nyagga hozzászólására (») Aug 24, 2012 / 1
 
Szia szerintem vegyél újat az a biztos pár évig akkor nem lesz gondod én ezt tettem!! üdv.
(#) reloop hozzászólása Okt 26, 2012 /
 
Sziasztok! BL1415 akksi biztosítéka kiolvadt. Helyét áthidaltam, de sajnos nem hajlandó kommunikálni a töltővel. Az akksi alig volt használva, sajnálom kidobni. Létezik már valamilyen megoldás a logikai áramkörének reszetelésére?
(#) papo69 válasza nyagga hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Szia! Sikerült megoldani? Én tegnap jártam így, töltőre téve hibát jeleznek a ledek, nem hajlandó tölteni.
(#) MRbrt hozzászólása Feb 3, 2014 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék. Van pár makita, behajtóm így pár aksi is hozzá. Ami tönkrement meg szeretném gyógyítani. Viszont, az egyik behajtó 1,3A a másik 2A. Mi történhet akkor ha magasabb amperes aksival használom a gépet....
Előre is köszi
(#) fecameca válasza MRbrt hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
1,3Ah, illetve 2Ah esetleg? Mert az akkumulátor kapacitását Amperórában szokták megadni, nem pedig Amperben. Ha ugyanolyan feszültségű, a gépnek mindegy, legfeljebb többet fúrhatsz egy töltéssel, de csak a hozzá való töltővel töltheted, ha nem akarod, hogy károsodjon az akku. A volt munkahelyen a kollégák vásároltak Makita akkus fúrókat, elég hamar tönkrementek a hozzá való akkuk, nem győztünk hozzá újat rendelni, sokszor még egy évig sem bírta, gondolom, a ritka használat meg a gyors töltője miatt, nem úgy mentek tönkre, mint azt az akkumulátoroknál megszoktam, hogy lassan veszít a kapacitásból, hanem zárlatosak lettek, szinte azonnal felforrtak a töltőn, és nem maradt meg bennük a töltés semeddig.
(#) MRbrt hozzászólása Feb 6, 2014 /
 
Köszönöm fecameca, igen Ah. valami olyasmi van nálam is. Viszont a töltő az 1,3 és a 2Ah - hoz teljesen identikus és 10 perces töltés után teljes töltöttséget jelez, szóval valamit nagyon el...ták a makitanál. Most ki akarom cserélni a cellákat az aksiban, és ezek szerint valami töltőt is kéne gyártanom hozzá, ha nem akarom, hogy kinyírja az új cellákat is. De ezek szerint az Ah-át növelhetem nyugodtan. Vajon meddig? Amúgy a 12voltos gép csodásan teker 14,4 voltos aksikkal.
(#) fecameca válasza MRbrt hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Nekem itthon ilyenem nincs, ezért nem is foglalkozom vele. A munkahelyen annak idején viszont szétszedtem azt a töltőt, amit hozzá adtak, és nagyon csodálkoztam a belsején, mert egy trafón, egyenirányítón, és hőkioldón kívül semmi nem volt benne. Ergo a Makita töltők forrásig töltik az akkukat, azok töltöttségii állapotától függetlenül? Azt a gombot, ami a töltés végén kiugrik, az akkumulátorban levő termisztor vezérli közvetlenül? Mert én nem láttam abban a töltőben sehol semmilyen elektronikát ezeken kívül.
(#) erbe hozzászólása Okt 28, 2014 /
 
Hoztak javítani egy Makita DC1414F töltőt. Az MC68... MCU-n nincs táp, illetve túl kicsi, 1,2 V. Mielőtt nekiállnék szétvagdalni a vezetékeket, meg tudná valaki mondani, milyen értékű a D105 jelű Zener, mert SMD és nem lehet leolvasni. 1,8 V-ot lehet mérni rajta.
(#) Tomi111 válasza erbe hozzászólására (») Okt 29, 2014 / 1
 
Szia!
Megnéztem a sajátomat. Csatoltam a mért értékeket. Szerintem egy 5V-os zener, bár 4,9-et mértem rajta, de lehet csal a multim. Töltés közben és akku nélkül is ennyi, a tranyó előtti táp lesz 17V körül töltés közben, akku nélkül csak 15-16V.

beolvasas.jpg
    
(#) erbe válasza Tomi111 hozzászólására (») Okt 29, 2014 /
 
Köszönöm.
Nem hagyott nyugodni a dolog, hiszen többször is átmértem az érintett alkatrészeket, de kiforrasztás nélkül. A diódák, a Zener jónak látszottak, a T106 és T102 bázistól E és C felé diódát mutatott. Megszakítva az MC... 1-es lábához menő vezetéket, megjelent a 4,79 V. Áramot mérve 0,6 mA. Ez nagyon kevés. ~bázisáram. Végül a T102 kiforrasztásánál a tranzisztor otthagyta az egyik lábát. Bár inkább lennék, hiszen napokig átvert. Cseréje után minden működik.
Ma délelőtt készült el.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2014
(#) Tityesz hozzászólása Ápr 1, 2015 /
 
Sziasztok. Van kettő db. 18V 1830-as 3Ah aksim sajnos hibát ír ki a töltőm és nem vesznek fel áramot.
Gondolom lehet javítani, hol érdemes hozzá venni akkupakkokat ? Ha jól tudom Ilyen van benne: sanyo 18650.. ***
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2015
(#) rikko hozzászólása Ápr 2, 2015 /
 
Sziasztok!

Van egy maktia PA12-es akkum nem tudjátok milyen termisztor kell bele? Az eredeti alkatrészre ez van írva: felső sor 1 808 A, az alatta lévő sor TSP45B0 (persze a B0 lehet 80 vagy Bo is). Sajnos nem értek hozzá azt is csak sejtem, hogy termisztor lehet ez alapján :
Itt egy 18V os akkuról írnak
Utána már csak az lenne a kérdés, hogy mekkora hőkioldó kelhet bele.

Ha valaki PA12-es akkut akarna építeni annak talán segítség lehet, hogy ránézésre elfér benne a 43x22mm-es SUBC.
(#) IMERICUS hozzászólása Máj 25, 2015 /
 
Sziasztok.Programozott már valaki Makita elektronikát?Mármint a Flash memoriára dondoltam.
Milyen programozó kellene hozz? MC908JK3E MIKROKONROLLEL van benne
(#) szabo.eduard hozzászólása Szept 11, 2015 /
 
Üdv mindenkinek lenne egy gondom van egy makita aksim BL1430 14,4V 3.0ah nem veszi a töltést csak sipol a töltöm kiderült h aksi hiba lehet e ezzel kezdeni valamit??
(#) szabo.eduard hozzászólása Szept 11, 2015 /
 
itt egy kép
(#) guliver83 válasza algernon hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
Szia

Például ha kiiktatod az IC vagyis azt az elektronikát ami benne van és csak simán töltöd egy akkumulátor töltőről a cellákat és úgy használod a behajtón (gépeken) akkor mi baja lehet a gépnek?
(#) merciabc válasza guliver83 hozzászólására (») Feb 2, 2016 /
 
Szia! Minden képpen vegyél egy univerzális intelligens töltőt hozzá ami figyeli a töltést,és kijelzőn mutatja! Ha sima töltővel töltöd, túltölt, vagy lerobban! (vagy fel!)
Vagy rendelsz chínából utángyártott elektronikát bele!
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2016
(#) guliver83 válasza merciabc hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Ezt az utánagyártott elektronikát már néztem.
Esetleg használta már ilyet?

Jelenleg kiiktattam az elektronikát és töltöttem az akkunak semmi baja .
Ha egy ilyen univerzális töltővel lenne töltve akkor használható lehet, de külön a cellákat nem tudná figyelni mivel ki lett iktatta az a rész csak egyben az egész alkupakkot.
(#) merciabc hozzászólása Márc 1, 2016 /
 
Sziasztok!
Bekaptam én is a BL1815 akku piros-zöld villogást. Nem tudja valaki hányadik próbálás után írja be véglegesen a hibát?
Még csak egyszer próbáltam, de nem merem többet, hátha menthető még egy lefáradt cella cserével!
Ha jól emlékszem 3szori próbálás után lövi ki magát a pcb. (?)
Zoltán
(#) helektro válasza merciabc hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Venni kell a kínaiaktól olyan panelt, amin ki van iktatva ez a 3x próbálkozós védelem.
(#) merciabc válasza helektro hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Még csak egyszer raktam rá töltőre, elképzelhető h még menthető?
(#) helektro válasza merciabc hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Passz, fogalmam sincs. Ki kell próbálni, sokat már szerintem nem veszíthetsz. Az eredeti áramkört úgyse lehet meghekkelni.
(#) merciabc válasza helektro hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Igazad van, már mindgy!
Reggel ki ki is próbálom.
A pcb-t lehetetlen felülírni!
"Csak" 2hónapot áldoztam rá, feleslegesen!
(#) guliver83 hozzászólása Márc 7, 2016 /
 
És vett már valaki a kínaiaktól olyan panelt amivel működik tovább az akku?
(#) merciabc válasza guliver83 hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
Nagy varázslat nincs benne.
Cella csere nélkül nem megy! Kimérni, hibást kicserélni, ráforrasztani az elektronikát-oszt egy ideig még jó!
Kicit drága, kicit sokat kell vele sz..pni, de a miénk, és nem kerül 28ezerbe.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2016
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem