Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fénycső bekötése
 
Témaindító: atya, idő: Márc 9, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   15 / 23
(#) Balazs227 hozzászólása Nov 29, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget! Körbenéztem a net-en, de nem találtam megfelelő armatúrát. A legközelebbi amit találtam az ez: armatúra A probléma az, hogy az UV lámpa hossza 604mm (C max) és ilyen hosszúságú armatúrát nem találtam, valamint a wattokkal is gondban vagyok, amit belinkeltem az 36w, gondolom ez megfelelő a 20w-os lámpához. Megoldható, hogy a linkelt armatúrát lerövidítem a kívánt méretre és azt használom az UV lámpához? Az UV lámpa specifikációi itt érhetőek el: Bővebben: Link
(#) GPeti1977 hozzászólása Nov 29, 2013 /
 
Az UVB termeli a D vitamint.
(#) kallaci hozzászólása Nov 29, 2013 /
 
Csak nekemtünt fel az adatlapon, hogy feszültség: 59volt? Jó lennetöbbet tudni erről a csőről, mindjárt rákeresek! Amúgy jó húzós az ára, egy "sima" f csőhöz képest, biztos kihasználják, hogy orvosi célra való.
(#) kallaci válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Aha, jókora feszültség esik a fojtón, amit ő "eldiszipál"
(#) proli007 válasza kallaci hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Hello! Arra nem gondoltál, hogy a sima ólomüvegen, az UV nem megy át. Ahhoz, hogy az is átmenjen kvarcüvegre van szükség.. Az olcsóbb? üdv!
(#) kallaci válasza proli007 hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Szia!
Ez nem az én projektem, de szerintem az lesz, ott még nem tartunk , örülök,hogy jelezted ezt.
(#) kallaci hozzászólása Nov 30, 2013 /
 
Szerintem 15wattos kompakt fénycső elektronikájával is menne, mert a normál fénycső működik vele.
(#) kallaci válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Szia! Azt hogy érted, hogy nincs lába?
(#) kaqkk válasza kallaci hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Idézet:
„elektronikájával is menne”
Simpi barátunknak ilyen a humora...
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2013
(#) kallaci válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
pfű.... kopp. leesett! Bocsánat én fogalmaztam rosszul üzemelne.
(#) Thomas10100 hozzászólása Jan 31, 2014 /
 
Sziasztok!

Hol lehet vásárolni fázisjavító kondenzátorokat? Olyan kellene ami 8-as menettel rendelkezik a végén, és simán bele kell dugni a vezetéket(nem csavaros).

A lámpák amik vannak a gyárban, 2x30W-os fénycsövekkel mennek, az egyik fénycső sima bekötéssel van megoldva, a másik fénycső trafójával sorba van kötve a kondenzátor.
Ide milyen értékű kell? Illetve 36W-os fénycsőnél változik az érték?
Ahol ilyen lámpa van, ott elég sok nem működik már.

Köszönöm!
(#) Bakman válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Biztos, hogy nem a trafóval van sorbakötve a kondenzátor, nézd meg jobban. Ha kondenzátort teszel bele, nem fog megjavulni a nem működő, illetve a működő nem fog tovább üzemelni, mint kondenzátor nélkül.
(#) Tomi111 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Üdv!

Venni nem tudom, talán villamossági boltokban? Bár még nem láttam sehol.
Itt egy másik topicban van erről szó: bekötés
Végső esetben hagyd ki a kondit. Gondolom a fojtó ugyanaz, csak így induktív terhelést okoz a lámpa, eddig viszont az egyik cső induktív, a másik kapacitív volt, kiegyenlítette egymás a kettő. Tervezéskor nem mindegy szerintem, a vezetékek és a kapcsoló terhelése így változik, nő!
(#) Tomi111 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Üdv!

De használnak ilyen kapcsolást, igaz ritka az ilyen armatúra. A philips fojtókon rajta is szok lenni a rajz - soros kondenzátoros - értékekkel. Holnap lefényképezhetem a fojtót.
(#) granpa válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Bármelyik villanyász boltban kapsz. A betápon párhuzamosan van 2 kondi: egy néhány µF-os, és egy 2-400nF-os. Anélkül is működik, csak ahol sok a fénycső világítás oda már kell a fázisjavítás. 40W-os csőnél, 4.2µF + 470 (vagy 330)nF.
(#) Bakman válasza Tomi111 hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Nem mondom, fogtam már pár típusú armatúrát a kezemben, de ilyen kapcsolással még soha nem találkoztam, elméletben sem. Hiába, minden nap tanul valamit az ember.
(#) erbe válasza Bakman hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Pedig ~45 évvel ezelőtt már (még?) tanították.
40 W-os fénycső fojtóval + 3,6 µF sorba.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2014
(#) Tomi111 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Van itt pár kép egy armatúráról:
(telefonos, nem túl jók). Régi, de ma is működik.
(#) elektroboy hozzászólása Jan 31, 2014 /
 
Üdv!

Ma már nem nagyon gyártanak vasmagos gyujtótrafós armaturákat. Szinte mindegyik elektronikus gyujtású 100 hz-es. A fázisjavitó kondi az armatura begyujtásánál(bekapcsolásásnál) van nagy szerepe. Rendszerint kicsipik mivel egy hiba forrás. Pedig hasznos !
(#) Gafly hozzászólása Jan 31, 2014 /
 
Vicces: Már többször láttam, hogy a "döglődő" fénycső érdekes mintában világít. Például stabilan "sötét karika", "világító karika" sokszor egymás után ismétlődve. Valami oka biztosan van... Ti tapasztaltatok hasonlót?
(#) Thomas10100 válasza granpa hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Helló!

Mint írtam gyárban van ez. És ez olyan lámpatest ahol sorban van a kondenzátor. A nF-os az csak zavarszűrő kondi. Elég sok lámpa van, úgyhogy pótolni szeretném.

Én néztem elég sok boltban, de sehol sem találtam ilyet.

ui.: A 18W-os fénycsöveknél párhuzamosan van a kondi a bejövő fázis és N között, de ez más gyártó is.
(#) Bakman válasza elektroboy hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
A fázisjavító kondenzátor a fázisjavításhoz kell (kevesebb legyen a meddő teljesítmény), nem a begyujtáshoz. Egy normál cső működéséhez elég egy tekercs és egy gyújtó.
(#) Tomi111 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Üdv!

Pont olyat szerintem nem nagyon találsz, de nézz körül a motorokhoz való kondik között!
3µF-os kell? Gondolom legalább 450V, de mekkora az eredeti?
Itt nézd meg: Kondik
A felfogatásuk olyan, be a bekötésük nem beledugós csatis.
(#) elektroboy válasza Bakman hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
De a begyujtásnál keletkezik a legtöbb meddő! Igen tudom, hogy elég egy gyujtó és trafó elég több ezer ilyen armaturát javítok évenete! De mi már ledes fénycsövekre térünk át, amihez nem kel semmi csak hálozati feszültség 230 V.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2014
(#) didyman válasza elektroboy hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
De a begyújtás a további üzemeléshez képest érzékelhetetlen ideig tart, mi értelme közben fázist javítani? A LED-es csőben is van elektronika, és legalább az is tönkre tud menni, ellenben PFC nagyon ritkán, mert az adott teljesítményosztályhoz nem előírás, tehát ott is lesz gond a meddővel.
(#) didyman válasza Gafly hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Állóhullám. Az instabil működés jele, tudja az előtét hibája produkálni és a gázhiányos, vagy elhasznált elektródájú cső, meg éppenséggel a vadiúj cső is.
(#) didyman válasza elektroboy hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Nem, semmi köze a gyújtáshoz a fázisjavító kondinak. 100 Hz a normál előtéttel elért villogás frekvenciája, az elektronikus előtét (az elektronikus gyújtó az más) többtíz kHz-en üzemel.
(#) geng hozzászólása Feb 18, 2014 /
 
Sziasztok. Vettem 4 db t5 ös 39-W os neoncsövet. Ebből szeretnék csinálni egy világítást. Tudnátok segíteni hogy milyen trafót és milyen patront vegyek hozzá? Segítséget előre is köszönöm.
(#) golem hozzászólása Feb 18, 2014 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy uv neon csövem tetem rá másik dug villát kapcsolósat és sajnos nem kapcsol be a neon mért van ez ? Előre is köszönöm a segítségeteket.
(#) didyman válasza geng hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Nem neon, hanem fénycső. HE/HO T5-ös csövet nem használhatsz fojtótekerccsel és gyújtóval (azaz de, csak rövid élete lesz..). Akkor sem, ha a 36/40W-os fojtó létezik, ez nem jó a HO T5-höz. Ebből kell kettő, például.
Következő: »»   15 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem