Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Füstgép építése házilag
 
Témaindító: 021, idő: Dec 7, 2005
Lapozás: OK   35 / 40
(#) Noo válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Az lenne jó pont akkora. Finoman bele lehessen nyomni vagy egy kis ütéssel berakni. Epyn azt mondta az eredeti se volt izomból bepréselve.
(#) havranarpi válasza Noo hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Megcsináltatom pont akkorára amekkora a belső átmérő és ha szorul akkor szépen csiszolgatok le az átmérőjéből.
A végét láttam ,hogy le van kerekítve.Azt kötelező vagy elég ha csak egyenesre van vágva a rúd?Illetve a Dugók a végén.
A bemenetre kell egy átalakító ami a kazán menetkeresztmetszetet átalakítja a Bővebben: Link ilyenre
A kimenetre is kell egy átalakító.Ott a kazánvastagság a külső méret ugye.És a belső furatnak mekkorának kell lennie a kimeneten?
(#) Noo válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Ha kerekítve van vagy csak a sarkai vannak eltüntetve akkor könnyebb a helyére tolni mert nem akad el.
A kimenete kb 0.8-1mm.
(#) havranarpi válasza Noo hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
illetve még azon gondolkodtam ha beletolom a spirált és rátekerem a kimentet aminek a közepén van a lyuk akkor nem fog kimenni a füst ,mert elzárja a spirál vége.Tehát hagynom kell hézagot a spirál és kimenet között
(#) Noo válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Úgy is lehet. Vagy kifúrod egy nagy fúróval a lyukat, aztán megreszeled hogy ne legyen útban.
(#) havranarpi válasza Noo hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Bocs ,hogy ennyit kérdezek,csak aggódok,hogy vagy besül vagy felsobban a kis vagy helytelen méretezés miatt.
(#) djdavid hozzászólása Feb 20, 2014 /
 
sziasztok ! az lenne a kérdésem hogy van egy MC crypt füstgépem 1000W os , sajnos a szivattyúja szétment ! szereztem bele egy EX4 Ulka rezgőszivattyút 48W 230V, ezzel meg az a baj hogy nem nyomja a készülék csak nagyon max 40 centire a füstöt, szerintetek mi lehet a baja? kevés a szivattyú? a készüléket úgy kaptam hogy kb 1-2 évet állt, vagy esetleg a kazán elején található fúvókát cseréljem kisebb méretűre?
(#) andras99 válasza djdavid hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
Szerintem a szivattyúja nem véletlen ment szét, lehet hogy dugulás van valahol. Alaposan ki kéne takarítani.
(#) havranarpi válasza Noo hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Készen van a spirál és a dugók.
végül sárgarézből készültek el a darabok.(Eléggé húzós ára volt 20 cm hossuú 20mm-es rézrúdnak )
A bemeneten még csak egy lyuk van ,de majd vágok bele menetet , a kimenet 3mm-es.
A spirál 2mm mély 2 mm széles és 2mm szünet van köztük.
Remélem jó lesz,jövő hétvégén meg is próbálom beindítani.
Desztillált vízzel ki lehet próbálni?
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2014
(#) Noo válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Tutin néz ki! Hát a réznek elég jó ára van. Első tesztelésre jó a víz. A dugóknál használj teflon vagy valamilyen tömítőt.
(#) havranarpi válasza Noo hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
rendben köszi.
A spirál még a dugóval takar ,de kireszelem annyira ,hogy csak 2 láb marad a hengerből és így támaszt és át is megy a folyadék,füst.
Egy ilyen kazán kb mekkora távolságra fúj el?
(#) epyn válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Sajnálom,de nem fogom csak a kedvedért szétszedni és megméregetni a spitálbetétet.
Amúgysem egyformák,szerintem.
A menetek méretei nem kritikusak,minél több folyadékot képes befogadni,annál jobb.
A betét nálam sem szorul,de nem is lötyög.Ha kell ki tudom tolni kézzel.
(#) havranarpi hozzászólása Márc 2, 2014 /
 
Sziasztok!
Ma délután végre volt időm összerakni a szerkezetet.
Teszek fel videót a működésről.
A kazánt 240C-ra fűtöttem a hőkapcsolóval.
A szivattyú egy 50W-os ULKA.
A baj pedig ,hogy csak ilyen pillanatnyi fújásokat bír ,mert hamar kihül és "köpköd"
Mit lehet ezügyben tenni?
(Hátul egy kicsit folyik ,mert ott még nincs teflon tömítés.
Bővebben: Link
(#) balazs_paszka97 hozzászólása Márc 2, 2014 /
 
Tegyél szükitést a csőre mert hogy hallom a pompa jó erösen gyom.
(#) havranarpi válasza balazs_paszka97 hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
hogyan tudnám elszorítani a teflon csövet? Illetve a szivattyúba bemenőt vagy elmenőt?
(#) Noo válasza havranarpi hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
A pupma szivooldalára tegyél egy kisebb átmérőjű csődarabot. Mehet egészen a tartályba. Nekem ha jól emlékszem egy fecskendő kereszt alaku szára van beledugva
A kimenet maradt 3mm? Mert az nagy.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2014
(#) havranarpi válasza Noo hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
a füstgép kazán kimenetem 2mm lett végül.
Okés köszi teszek egy szükítést a szívóoldalra.
A füstöt szépen fújja ,de nem tudom ,hogy megoldható lesz-e a teljes fújás vagyis ,hogy nem hül ki annyira ,hogy köpködjön
(#) Noo hozzászólása Márc 2, 2014 /
 
Szerintem vastag az 2mm-is. Ha kisebb a lyuk akkor nem fog annyira köpködni sem.
(#) havranarpi válasza Noo hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
mekkora legyen 1,5mm?
Egyébként a kazán bemenetén van egy kis kb 1 cm hosszan egy sűrítő rész és a spirálra csak egy 1,5mm -es lyukon át jut a folyadék
(#) Noo válasza havranarpi hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Én írtam, hogy nekem 0,8mm a kimenő. Azon simán kitalál a füst.
(#) havranarpi válasza Noo hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Félek ,hogy kilövi a dugót ,mert nem fog a legjobban.Sok a teflon rajta és csak úgy fog.
(#) havranarpi válasza Noo hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Sikerült beszerezni a gyári dugóit az előző tulaja megtalálta őket.
Igazad volt .0,8mm a lyuk .
Hétvégén felteszem rá csökkentem a szívóág keresztmetszetét és felteszem rá a szigetelést is.
Valami kőzetgyapot szerű anyag teflonnal körbetekerve
(#) havranarpi válasza Noo hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Felraktam a 0,8mm-es fúvókát és a fecskedős szűkítést.
Mostmár nagyon jól szuperál elég sokáig megy még ki nem hül.
Valami távirányítós vezérlést tudnátok ajánlani?
(#) balazs_paszka97 hozzászólása Márc 8, 2014 /
 
Távirányítós dimmer
(#) havranarpi válasza balazs_paszka97 hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
beszereltem a dobozba és feltettem rá az üveggyapot szigetelést is.
Desztillált vízzel hajtva 250C-on tudja az állandó üzemelést.
A rendszeremnek 1 hibája van ez pedig a kazán és szivattyú közötti összekötés.
A cső az tefloncső .a végek pedig ilyen forgó ,bajonettzáras csatlakozók.
itt pedig szökik a víz.Gondolom ezek nem 200-300 C-ra lettek tervezve.Keresnem kell valamit ami nem engedi a folyadékot.
(#) Noo válasza havranarpi hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Levegős gyors csatlakozó, amibe csak bele kell dugni a csövet? Abban egy O gyűrű tömít. Esetleg azt kicserélni valami hőálló szilikonra. Vagy az egész csatlakozót kiiktatni és megcsinálni fixre.
(#) havranarpi válasza Noo hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Készen vagyok vele. Ilyen lett: Bővebben: Link
A nyomócső kérdésre hétfőn keresek választ.Meglátogatom az SKF-et
(#) Fiti hozzászólása Márc 21, 2014 /
 
Helló!
A füstfolyadékokról szeretnék információt. Nem akarok házilag pancsolt lötyiket, ezért fontos a pontos üzemi hőmérséklet. Néztem a profibb folyadékok adatlapját, de a forráspont csak egy tartományt jelöl (pl.: Martin Pro Smoke High Density: Boiling point/range: 101.6 - 201.6°C). Ennek a két alkotóeleme a desztilált víz mellett, a monoproilén-gikol és a trietilén-glikol. Ezeknek külön-külön a forráspontja 190 C és 290 C-nál van. Nyilván a keveréknek máshol van, de a százalékos összetétel ugye titok. Az érdekelne, hogy ezeket forráspontig kell fűteni, vagy fölé, hogy kémiai bomlás is létrejöjjön.
(#) Noo válasza Fiti hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Szia. Egy egyszerűbb kis gyári gép kb 230 fok köré van beállítva. Ha tudod állítgatni akkor ki kell kísérletezni, hogy az adott folyadékkal hogy a legjobb.
Miben jobb ez a martin mint a fele ennyibe kerülő eurolite?
(#) Fiti hozzászólása Márc 22, 2014 /
 
Őszintén szólva nem tudom. Azt gondolnám, hogy egy nívósabb gyártó nagyobb hangsúlyt fektet a füstfolyadékok fejlesztésére is. Az Eurolite folyadékoknak teljesen más az összetétele (2,2`-Oxydiethanol; Diethylenglykol). Ezeknek jóval alacsonyabb a forráspontja. Igazából csak próbálom "tudományosabb" oldalról megközelíteni.
Következő: »»   35 / 40
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem