Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   133 / 219
(#) zoli7409 válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Igen fémből van Bővebben: Link ,nincs hozzákötve.Igazából nem zavar a leírt hiba mert csak akkor jenlentkezik ha teljes tenyérrel megfogom a dobozt és teljes hangerőn hallható csak, akkor is nagyon halkan.
(#) reloop válasza zoli7409 hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
A bemeneti RCA csatlakozókat szigeteletlenül szereltem, ettől síri csendben van. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2014
(#) Taki84 hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
Sziasztok!

Hónapok óta olvasgatom a fórumot, igazán szép megoldásokkal találkoztam.
Jómagam abszolult kezdő vagyok ebben a témában, de szeretek igényes zenét hallgatni és a bütykölés sem áll tőlem távol. Így hát nekiálltam az információgyűjtésnek, vettem egy mély levegőt és megszületett az első erősítőm (ezúton is nagy-nagy köszönet Cirokl kollégának a türelemért és a sok segítségért! ) és tényleg gyönyörű a hangja!!
Nekiállok a másik oldalnak is, aztán a szűrt-stabil táp, majd a dobozolás..
Mindenféle kritikát, tippet, tanácsot szívesen fogadok!
(#) Orbán József válasza Taki84 hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Szia!
Nem tudom, a stabil táp mennyire szükséges, az megnöveli a tápok belső ellenállását.
Én nem éreztem szükségét az enyémnél...
Mekkora a tápfesz, nyug.áram, a hangszóró impedanciád, hűtőbordád, tranyó tok hőmérséklet?
(#) keszeg01 válasza Taki84 hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Szia.
Dobozolás előtt halgasd meg stabil tápal és nélküle és amelyik tetszik aval építsd meg .
(#) CIROKL válasza Taki84 hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Idézet:
„szűrt-stabil táp,”
Nem kell ... de ha ragaszkodol hozzá hát legyen .
Panelkészítés ügyben is tudtam volna mondani egy pár apróságot , szebb lett volna .
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2014
(#) Taki84 válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Szia!

Elsőre labortáppal indítottam,így volt megoldható. 24V mellett ~0,7A tudtam beállítani,de majd cserélnem kell a 470-es ellenállást kisebbre. Amúgy 30V környékére tervezem, 1.2A nyugalmival. A hangszórók 8Ohm-osak és a tranyókat még nem mértem, mert csak ideiglenes borda volt rajtuk. A felhasználásra szánt bordákat még méretre kell vágnom,csak még nincs 100%-osan kialakult dobozterv (bocsi a képek minőségéért, csak telefon van..)
Sajnos nekem itthon nem sok szerszám áll rendelkezésemre, egyenlőre kedves párom édesapja türelmét élvezem, az ő műhelysarkában tudok alkalmanként bütykölni. Még csak most ismerkedem ezzel a hobbival, de úgy érzem hosszútávú kapcsolat lesz belőle
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2014
(#) Taki84 válasza keszeg01 hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
ok, így teszek!
(#) Taki84 válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Majd ha oda jut a dolog, meghallgatom stab. és nélküle, majd a fülem dönt.
Panelkészítés ügyben is fogadom a tanácsokat, ez még amolyan 0.1.1 - beta verzió!
Csak kíváncsi voltam, hogy sikerül-e és hogy hogy szól, tetszik-e..
(#) Orbán József válasza Taki84 hozzászólására (») Feb 23, 2014 / 1
 
Jónak látom a terveket, én olyan 60 Celsiusra mértem a tokhőmérsékletet, az én nyugalmimmal ide állt be az adott hűtéssel.
Én direktre forrasztottam a bemeneti pontok huzaljait, táp és hangszóró vezetékeit.
Szerintem minél kevesebb csavaros, szorítós kötést az erősítőbe - ha lehet.
Még valami - szerintem érdemes lenne a nagyobb áramú vezetősávokra hosszába ráforrasztani 1 mm-es rézdrótot. Ha kiszámolod a jelenlegi 35 mikronos vastagságú fóliával a keresztmetszetet, egész karcsú érték jön ki. Nem fog elégni, melegedni így sem de sokan mondták, hogy rosszabbnak hallották az erősítőt nyomtatva, mint légszerelve.
Nekem ónozott 70 mikronos a lemez és még kap egy kis ónos "futtatást" a nagyobb áramú vonalakon.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2014
(#) Taki84 válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
köszönöm a tippeket! Ezen a verzión megpróbálom ezt a rézdrótos támogatást.
A hozzávaló hangfalak sajnos még nincsenek kész, így a meglévő kis Wharfedale dobozkáimmal fog majd duruzsolni.
(#) Taki84 hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
Közben eszembe jutott, hogy ősszel "kukáztam" egy egész jónak tűnő bordát, HP gépekbe szokták volt tenni, elvileg 120W-os fűtést is elbír. 5mm-es hőcsövek vannak benne, az alján 32x32mm-es és 5mm vastag réz tömb van.
Mivel szeretem a különleges, egyedi dolgokat, arra gondoltam, hogy beszerzek még legalább 3 db-ot és akkor oldalanként 2-2 ilyen lenne a hűtés.
Szerintetek mennyire működőképes ez az elképzelés?
(#) Orbán József válasza Taki84 hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Ez már a te ízléseden múlik. Azonban ezzel leszűkíted a hőátadásra a keresztmetszetet.
Ez a borda és a réz tömb processzorhoz volt illesztve, egy nagyobb felületű közlő "L" idom csak erre a felületre tud illeszkedni. Nem mondom, hogy nem lehet jó, de nem igazán komfortosnak gondolom ide.
(#) reloop válasza Taki84 hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Szia! A stabilizált tápról nem írok, biztos találkoztál az ide vonatkozó hozzászólásaimmal.
A proci hűtő csak bizonyos kompromisszumokkal alkalmas a feladatra. Sajnos aktív légáramot igényel. Ebben a kategóriában nem illik a ventilátorral zajongani, viszont magam is használok ehhez az erősítőhöz 12V-os ventilátort 5V-tal táplálva. Kielégítően csendes és megsokszorozza a borda hűtőteljesítményét. A 30V tápod, 1,2A nyugalmi árammal 36W disszpációt eredményez, nem egetrengető.
(#) Taki84 válasza reloop hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Üdv!

Köszi az infót! Akkor kerítek neki valami más feladatot (vagy marad levélnehezék az asztalon ).
Az erősítő belső kábelezésével milyen tapasztalatok vannak? pl. a kimenet és kimeneti csatlakozó közé, táp szekcióhoz, bemenethez milyen típusú kábel dukál? Mi az a szint ami már nem javít rajta, csak felesleges pénz?
Azt már megjegyeztem, hogy a táp legyen messze a jelutaktól.
(#) reloop válasza Taki84 hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Sem az 1,2A, sem a 10W teljesítmény nem teszi magasra a mércét.
A táp és a tápvezeték szórása annál kritikusabb minél nagyobb kapacitású a puffer. A nagyobb kapacitás kisebb folyási szöggel és nagyobb töltőárammal jár. Már megint hazabeszélek, az aktív tápszűrés irányába
(#) Taki84 válasza reloop hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
tehát akkor a szűrt, de nem stabil táp a tutti... (?)
kábelből erre gondoltam a jelnek: http://www.tme.eu/hu/details/tas-c209-black/mikrofon-kabelek/tasker...black/
(#) Taki84 hozzászólása Feb 24, 2014 /
 
Ez lehet Off lesz, de részben az előző kérdéshez (is) tartozik:

melóból sikerült szerezni némi kábelmaradékot, ilyen-olyan változatban.
van pl. ez, 16x2x1.5 -ös kábel. Ez bontva vagy önmagában mire lehet jó?
Ahogy a képen is látható, érpáronként is és egyben is szigetelve & árnyékolva van.
Az érpárok 0.5 -ös rézből vannak sodorva sodratonként 7 szálból.
ilyen: http://www.partnercable.hu/hu/katalogus/muszerkabelek/re-2ystysway-...0500-v
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2014
(#) reloop válasza Taki84 hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Az aktív tápszűrés valóban lehet stabil, vagy ingadozhat a bemenő feszültség függvényében. A stabilizátor hátránya, hogy a várható legalacsonyabb hálózati feszültséghez kell méretezni a rajta eső feszültséget. Előnye a hatékonyabb szűrés, valamint az, hogy léteznek hozzá céláramkörök, melyek jelentősen egyszerűsítik a kivitelezést.
Készülékházon belül kerülöm az árnyékolt vezeték használatát. Az árnyékolásra rakódó zavar hozzáadódik a jelhez, mivel a belső ér szinte teljesen mentesül ettől a hatástól. Lapos szalagkábellel tudtam a legjobb eredményt elérni (Pioneer erősítőből lestem el). Az egymás mellett futó szálakra egyformán rakódó hiba az erősítő bemenetén kioltódik. Beismerem koránt sem olyan látványos mint egy mívesen gyártott koaxiális kábel.
(#) Orbán József válasza reloop hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
A 240 Ohmos szalagkábelt használtad? Van olyan még egyáltalán? Ilyen gyári lapos szalagot én is találtam egy Kenwoodban. Annak a dobozába költözött a JLH-m.
Én a trafót körbetekertem rézlemezzel, mint a nagyok, az is fontos lehet.
A képen látható a táp kialakítása a 4 kondi és a négyzetes, nagy áramú nyomtatással (kapart) nyák.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2014

P1130883.JPG
    
(#) reloop válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
(#) Orbán József válasza reloop hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Erre nem is gondoltam... Nekem abszolúte a legtávolabb van a táp résztől a bemenő vezetékem, így nem is jött elő probléma, vagyis nem akartam/kellett tökéletesíteni.
Majd a mostaninak még jobban a körmére nézek.
(#) csezo2 hozzászólása Feb 25, 2014 /
 
Amikor stabil tápról beszéltek,egész pontosan milyen kapcsolásról van szó?
(#) granpa válasza csezo2 hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Egészen pontosan stabilizált tápegységről, ez lehet disszipációs, vagy kapcsolóüzemű is. Tápegység témákban van néhány változat.
(#) reloop válasza csezo2 hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
(#) csezo2 válasza granpa hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Félreérthetően fogalmaztam.A stabilizált tápegység mibenlétével tisztában vagyok.A kérdés az ,hogy melyik stabilizált táp képes minőségben ellátni ezt az erősítőt.Közben reloop már adott is egy választ.
(#) csezo2 hozzászólása Feb 26, 2014 /
 
Azt olvasom ,hogy reloop-nál bevált a stabil táp,valaki más pedig lebeszél róla .De arról még nemigen olvastam,hogy valaki is megépítette volna a Mr.Hood által javasolt kapacitásszorzót . Pedig a tervező részéről ez kifejezetten ajánlott,másrészt a Doz(a JLH egy variánsa) alkotója,Rod Elliott szerint is nagyon hasznos.
(#) reloop válasza csezo2 hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
A kettő összevetéséről itt írok.
(#) keszeg01 válasza csezo2 hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Szia.
Meg kell halgatni mind a 2-3-mal és amelyik tetszik aval véglegesíteni .
Te fogod hallgatni napi szinten.
(#) tomi52 válasza csezo2 hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Én megépítettem, viszont nem próbáltam másképp, nincs összehasonlítási alapom. Nincs bekapcsolási koppanás, és kikapcsoláskor ha van bemenő jel, hosszú-hosszú másodpercekig szól még. Én ezzel a táppal 40 V váltóval csinálok 40 V egyent.
Amúgy sajnos áll a projekt, az erősítőnek feltehetően gerjedése, vagy rádió vétele van. Üres bemenettel a hangszóróra tapadva sincs semmi hang, ha bármit rákötök, megjelenik egy zaj. Azt hallani, hogy amúgy csodás hangja lenne. Mostanában talán lesz időm foglalkozni vele.
Következő: »»   133 / 219
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem