Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TAS5630 vélemények
 
Témaindító: nrgie, idő: Feb 9, 2010
Lapozás: OK   9 / 12
(#) zoka válasza zoka hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Nyilván itt már egymás után lehet csak a tápoknak áramot adni.
Múltkor 2 PC-t kapcsoltam 1 elosztóról, azonnal lenyomta a biztosítékot.
(#) zoka hozzászólása Szept 17, 2013 /
 
Sziasztok!
Végül mégis csak az eredeti terv szerint 1 dobozba kerül mind a 4 erősítő modul. Korábban már mutattam egy fotót ebbe a dobozba fog kerülni
Most csatoltam egy képet, így tervezem a belső elrendezést.
A bemenetek XLR csatlakozóval közvetlen az erősítő modulok szimmetrikus bemeneteire fognak kapcsolódni. Az erősítő egy nyomógombbal indul, a segédtáp reléje fogja bekapcsolni a főtápot
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2013

terv1.png
    
(#) ces98 hozzászólása Márc 4, 2014 /
 
Sziasztok!
Hozzám most ért el a téma... Szeretnék ilyen végfokot építeni, vagy a kész sureelektronic-os panelt megvenni. Nem tudom melyiket egyszerűbb beszerezni. Sok info van erről az ic-ről itt a topicban, csak a beszerzési forrást nem említi senki. Ti honnan szerzitek be? A kész panel mellett az szól, hogy kész van. De hiányoznak róla dolgok, mint például a 12V-os táp, asszimetrizáló, továbbá nem tudom, hogy a felhasznált alkatrészek milyen minőségűek (pl. induktivitás, kondik). Hajlok az építés felé, csak az ic beszerzése egyenlőre problémának látszik. Tudtok ebben segíteni?
(#) sanca2 hozzászólása Márc 4, 2014 /
 
Sziasztok

Vettem egy TAS-5630-as készült komplett erősítőt, kínából és sutyorog gerjed és ha adok rá nagyobb hangerőt akkor le is tílt mi lehet a gond ? 45-Voltról megy és van külön hangfal védelem is-
Bővebben: Link
Vettem már töb tipust eddig semmi gond nem volt egyikkel sem.

Köszönöm válaszotokat Üdv Sanyi
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2014
(#) ces98 válasza sanca2 hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Idézet:
„Vettem már töb tipust eddig”
Csak más fajtát, vagy volt már dolgod ilyennel is?
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2014
(#) sanca2 válasza ces98 hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Szia

Ebből a tipusból csak egy van, vagyis mindből amit vettem

Muse M50

Topping TP22

TDA 8950
(#) ces98 válasza sanca2 hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Szia!

Köszönöm a választ.

Arra lettem volna csak kíváncsi, hogy ezzel a típussal, vagy csak ezzel a darabbal lehet probléma, de ez ebből nem derül ki . Nekem is tetszik ez a panel, lehet, hogy én is rendelek.
Az elmondásaidból nekem az derül ki, hogy valóban gerjed. Ennek oka lehet a bemeneti kábelezés, vagy akár a táp is. Milyen tápról hajtod? Lehet még a 12V-os segédtáp körül is probléma, (mivel látszólag az is kapcsolóüzemű). Itt hidegítési problémára gondolok, talán nincs rendesen beforrasztva a segédtáp kimeneti kondija.

Mennyi idő alatt jött meg a panel?
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2014
(#) sanca2 válasza ces98 hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Szia

Két és fél hét alatt meg jött, de rendeltem hozzá külön egy koppanásgátlót és védelmet is

Toroid trafó, 45Volt egyen kell neki csak, van benne egy LM2575S

Melyik kondira gondolsz? Nagyítóval átnéztem elvileg jól van

Üdv Sanyi
(#) lorylaci válasza sanca2 hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Ezt egy másik témában megbeszéltük. A koppanásgátló felesleges, mert a TAS5630 mute pinjével meg tudod csinálni. A relés védelem meg az égvilágons emmit nem ér. Parralel burdge üzemmódban jó >20A-t kelen megszakítnaia és 40-50V-on. Erre nagyon kevés hagyományos relé képes. Csak hamis biztonságérzetet ad.

Konkrétan gerjedésről van szó, vagy zajról? Szerintem szimplán csak egy földhurkod van,a mit a táp és a bementek hibás bekötése okoz!
(#) sanca2 válasza lorylaci hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Szia

Ha csak a tápvan rajta és a hangszórók nyitott bemenetnél is csinálja

Nem egy sima zaj, hanem változik a zaj spekruma, nem tudom leírni mert ezt hallani kéne, de holnap küldöm SNY21-nek és szkóppal rá néz és remélem ki is derül mi a gond és tudja orvolni

Köszönöm mindenkinek a hozzá szólást.

Ha földhurok van akkor a kis Kínai csinálta a panelen valahogy

Üdv Sanyi
(#) lorylaci válasza sanca2 hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Teljes hídban (2 csatornás) vagy 4 csatornás módban használod?
Teljes híd esetén a hidalt működés miatt pláne BD modulációban baromi nagy a tápzaj elnyomás, így az szerintme kizárt. Hasonlóan a bemeneteknél kvázi szimmetrikus bement van (teljes híd), így a bement közös módú zaj elnyomása is nagy.
Ránézésre a nyák a gyári ajánlott, de azért hasonlítsd össze vele. Ha igen, akkor az sem lehet baj. Persze ha nem a gyári ajánlott nyáktervet használja, és módosított rajta, akkor könnyen lehet, hogy vacakul módosított.
Rajzold le a tápOK bekötését, és a bemenet bekötését. Két táp van, már csak attól is lehet földhurok. Legjobb ha lefényképezed a tesztösszeállítást.

Ami lehet még, hogy amit használsz tápegységet közel azonos frekvencián (vagy felhangja közel azonos frekvencián) megy. Ilyen bármikor előfordul, ez lebegéssel jár. Ilyenkor a TAS frekvenciája egy ellenállás cseréjével módosítható.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2014
(#) sanca2 válasza lorylaci hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Szia

Egyszerű táp van, toroid+graetz híd+20000µF és csak egy táp csati van 45Volt

Sztereó üzemben van, és sok variáció nincs a bekötésekkel sem
(#) ces98 válasza sanca2 hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Szia!

Én még mindig a belső 12V-ra gyanakszom. Ezt az általad említett LM2575S állítja elő. Ennél az "Absoloute max. Vin=45V" ami neked a bemeneti tápfeszed. Ez így nagyon határon jár, gondolom a tápfeszültségeden vannak túllövések is, ezért ez így biztos nem jó. Próbáld az egész rendszert kisebb feszről járatni, vagy cseréld ki a az LM2575S-t -> LM2575HVS-re, ez ugyanis 63V-ot tud. Én ilyen panelt csak fényképről láttam, de azokban a kép szerint LM2575HVS volt.

Kopi
(#) lorylaci válasza sanca2 hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Pont a lényeget nem fénykézeted le, csak a trivit, amit mindenki tud. A tesztöszseállítást bekábelezve kellett volna, ez így nem mutat semmi érdekeset.
Símán lehet földhurok. Tápod földelve, a jelförrás földelve.
Ráadásul ahogy nézem RCA csati van, vagyis megszüntették a szimmetrikus bemenetet, innentől kezdve bármilyen zajt felszedhet.
(#) sanca2 válasza lorylaci hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
"Pont a lényeget nem fénykézeted le, csak a trivit, amit mindenki tud. A tesztöszseállítást bekábelezve kellett volna, ez így nem mutat semmi érdekeset.
Símán lehet földhurok. Tápod földelve, a jelförrás földelve.
Ráadásul ahogy nézem RCA csati van, vagyis megszüntették a szimmetrikus bemenetet, innentől kezdve bármilyen zajt felszedhet."

Hat szál drót (vezeték van bekötve ) 2Ő a tápé 4 a hangfaltól jön, földelés sehol nincs kötve.

Asszimetrikus bemenet van azt a két OPA IC alakítja át, ha minden igaz, tehát nyitott bemenet és 6 szól drót csak és akkor is gerjed, vagy amit csinál

De már úton van a "szervízbe" és remélem jó lesz
(#) ces98 válasza sanca2 hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Szia!

Közben én is rendeltem egy ilyet. Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz (lett) a Tizeddel, remélem az enyém nem fogja ezt produkálni... Ha tudsz fejleményeket, kérlek írd meg, hogy okuljunk belőle!

Köszi
(#) sanca2 válasza ces98 hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Szia

Én is kiváncsi vagyok, remélem a tied jó lesz egyből, ha az enyémről lesz hír, jó vagy rossz, azt is megírom, hétfőn vagy kedden már többet tudok

Üdv
(#) saraha hozzászólása Márc 9, 2014 /
 
Szevasztok.
Ebből én már több tucatot rendeltem és építettem is.Kapcsitáppal és hagyományossal is szerelem őket.Régi erősítők korszerűsítésére szoktam használni.Eddig még egynél sem volt semmilyen problémám.
(#) Primary hozzászólása Márc 9, 2014 /
 
Ha egy TAS5630-at 8 ohmos hangszóróval üzemeltetek, akkor elég lehet egy 48V-os 7-8 Amperes táp?

Ebayen a készre szerelt lapokból a pirosat vagy a feketét érdemes?
Tápnak jó lehet egy ilyen?
(#) sanca2 válasza saraha hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Szia

Örülök hogy neked szerencséd volt, nekem sikerült kifogni elsőre ebből a tipusból egy hibásat

Meg érkezett a szervízbe, és fütyöl szépen ott is, tehát van valami gebasz
(#) sanca2 válasza Primary hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Szia

Elvileg tökéletesnek kéne lenni a kapcsi tápnak

Én pirosat vettem, de nem nyertem
(#) Primary válasza sanca2 hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Feketében volt kapcsi tápos kit, 20k körül, csak 36V-ossal nem 40V-ossal. Számomra ez fontos, mert 8 ohmos hangszórókról lenne szó.
(#) sny válasza lorylaci hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Szia Laci! Teljes hídban van, és gerjed. (1.6kHzen sípol.) Ha külön választom a szimmetrikus meghajtástól, amit egy-egy OPA1632 lát el, akkor tökéletesen működik. Különválasztva a meghajtás is jó.
(#) sny válasza sny hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Szerintem táp oldalról kaphat valamit, vagy a földről... Elég zajos mindenütt.
(#) lorylaci válasza sny hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Akkor a probléma az OPA1632 tápjával van szerintem. Mivel elég nagy sávszélességű opampról van szó, meg kell kapásból nézni, hogy van -e megfelelő szűrés közel. Símán beoszcillálhat a kapcsolási frekin, és akkor jöhet egy kis jittter vagy akármi.
Nem tudom a TAS hogyan állítja elő az órajelét, meg pontsan miylen a belső visszacsatolása, de akármi lehet.
Ránézésre nekem gyári alapkapcsolásnak tűnt, meg gyári nyáktervenek. Módosítottak rajta?
(#) sny válasza lorylaci hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Nem ismerem a gyári nyáktervet. Az OPA-nak elégtelen a szűrése, az már látszik. 100pF van az opa "visszacsatolásába" toldva. (De nem is nagyfrekin gerjed...) A stab IC is gerjed a pozitív ágban. Egyelőre nem tudom a típusát, még kutatom....

A meghajtás után szinte megegyezik a TAS5630 adatlapjában található pbtl kapcsolással.
(#) lorylaci válasza sny hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Közvetlenül a lábaknál kellene minimum 100nF X7R kondi, az elég általános.
Attól, hogy te az alacsony frekit látod, még lehet hogy nagy frekin gerjed, és lebegés van, de ezt te biztos tudod.
A gyári kapcsolásnál kb 15V-ot csinál kapcsolóüzemű konverterrel, és onnan lineáris szabályzó adja a 12V-ot. Persze venti meg hasonló az a 15V-ról megy, mert annakúgyis mindegy.

Szóval jócskán rendbe kell tenni.
Általánosan elmondható, hogy a jól koppintott kínaiakkal nincs baj, ahol mondjuk egy-az-egyben megcsinálták a gyári ajánlott kapcoslást, a gyári ajánlott nyáktervvel. Másolni mindenki tud ott jön a baj, amikor áttervezik, és persze nem jól...
(#) sny válasza lorylaci hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Itt a 12V sem kapott pluszban analóg tápot.
(#) sny válasza lorylaci hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Tévedtem, nem +/- tápos, csak megtévesztett a nyák szimmetrikus kivitelezése.

PDF

Ehhez hasonlít az egész. Néhány alkatrész eltérő.
(#) sny hozzászólása Márc 10, 2014 /
 
Ennyiben tér el az eleje... A nyák sok helyen eltér.

bemenet.jpg
    
Következő: »»   9 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem