Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Blaupunkt autórádió (magnó)
 
Témaindító: tibi0531, idő: Aug 21, 2006
Témakörök:
A rádiók kód ügyében, nem tehetünk semmit, forduljatok a gyártóhoz!
Lapozás: OK   9 / 16
(#) kaqkk válasza 6C4C hozzászólására (») Szept 24, 2013 /
 
Már szól a rádióóó
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2013
(#) Dokee72 válasza Saggitarius hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Szia, bocsi hogy beleszólok az istentiszteletbe ;-D De nekem is ugyanez a problémám, mármint hogy bekötési rajz kéne.
Nekem Blaupunkt Heidelberg CD51-es van . Vajonjo nekem is ez a bekötési séma?

Esetleg én is megkaphatnám azt a szervízkönyvet?

Köszi az infókat.

Üdv.
(#) tothi87 hozzászólása Nov 26, 2013 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy azokon a Blaupunkt fejegységeken amiken hátul van USB csatlakozó az sima mini USB vagy valami speciális a Blaupunkt által kitalált USB csatlakozó? Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) Inhouse válasza tothi87 hozzászólására (») Nov 26, 2013 /
 
Az USB az szabvány, nem lehet a Blau által kitalált más, vagy ha az, akkor nem USB. Esetleg olyan lehet még, hogy átalakítóval lesz USB, de akkor alapból nem is néz ki annak. Rakj fel képet!
(#) endrusz válasza Dokee72 hozzászólására (») Nov 26, 2013 /
 
Szia! Tessék itt a bekötési rajz,de megvan a komplett javitási könyv is. üdv pali

CD51.pdf
    
(#) tothi87 válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 26, 2013 /
 
Megvan hogy milyen csatlakozó van rajta. USB mini-A, csak sehol nem találok ilyen csatlakozós USB kábelt sem átalakítót. Ha valaki tud azt megköszönném.
(#) Inhouse válasza tothi87 hozzászólására (») Nov 26, 2013 /
 
Na ne már, lennie kell. Mondjuk nem értem miért ilyet raktak rá... Pendrive-ot akarsz rákötni? Akkor olyan kábel kell, hogy az egyik vége USB mini-A fiú, a másik pedig USB A lány..
pl. itt is van ilyen
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2013
(#) tothi87 válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 27, 2013 /
 
Ez mind Mini-B. Ilyen a mini-A.

Mini-A, Mini-B
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2013
(#) Inhouse válasza tothi87 hozzászólására (») Nov 27, 2013 /
 
A-st írtam neki, tényleg B-st hoz. Köszönjük néked Blaupunkt! Menj be számtech boltba és keress USB átalakítót, vagy átalakító készletet...olyan nincs, hogy nincs... De miért ilyet raktak rá? Még mindig nem írtad, hogy mire is kell? Biztosan tudja azt? Arra való? Ilyen körülményesen? Vagy adtak hozzá gyárilag, csak nincs meg?
(#) tothi87 válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 27, 2013 /
 
Egy Blaupunkt Hamburg Mp57-hez kellene, nincs meg a gyári USB kábele és kb.10.000.- lenne Ebay-ről rendelni hozzá egyet. Szeretném olcsóbban megúszni a dolgot ezért keresnék ilyen csatlakozós kábelt vagy valamiféle átalakítót. Már azon is gondolkodtam hogy szétszedem és lecserélem a csatlakozóját sima USB Mini-b-re, kb. 50-60 forint egy szerelhető csatlakozó olyan kábelem meg van itthon. Viszont nem tudom hogy mennyire lenne nehéz szétszedni és összerakni, mert ahhoz teljesen szét kell szerintem szedni hogy a panelt ki tudja venni mivel az van legalul.
(#) bbb válasza tothi87 hozzászólására (») Nov 27, 2013 /
 
Szia!

Ha a fényképeken jól látom (gugliban keresgélve), akkor sima miniusb-A megy rá. Árgépen keresgélve 560Ft-ért találtam ezt: Bővebben: Link
(#) Inhouse válasza bbb hozzászólására (») Nov 27, 2013 /
 
Nekem ez is inkább B-nek tűnik, mint A-nak, de nehéz erről a képről megmondani.
(#) Inhouse válasza tothi87 hozzászólására (») Nov 27, 2013 /
 
Akkor inkább vegyél egy 1m-es USB A toldókábelt F/M-est ez filléres áru, levágod a fiút. Szétszeded a rádiót, megkeresed az eredeti USB forrpontjait, odaforrasztod a levágott végét (persze előtte átdugod egy lukon a hátlemezen és rögzíted) és kész. Elér ameddig kell, minden megmarad, ha kell 4 forrasztás és visszaállt az eredeti állapot. Még mindig nem értem miért csinált ilyet a Blau...minden ilyenen normál A alzat volt, ha elöl volt, ha hátul, amit eddig láttam.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2013
(#) bbb válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 27, 2013 /
 
A mini USB A és B úgy van kialakítva, hogy a B bedugható az A-ba
(#) tothi87 válasza bbb hozzászólására (») Nov 27, 2013 /
 
Nah* erre kíváncsi vagyok.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2013
(#) GoBeGa hozzászólása Jan 12, 2014 /
 
sziasztok
ismételten segitségre szorulok az Igniszben a rádió önálló életet kezdett élni .eros patanás és elhalgat aztán gondol 1 szintén erös patanás (recsenés)és ujra szol ,ha elhalgat és nincs benne CD akkor folyamatosan halatszik ,hogy kiakarja adni a bennenem lévö CD-t.
van valakinek valami ötlette ,hogy mit tudnék kezdeni vele??
elöre is köszönöm a segitséget
(#) mariachi89 hozzászólása Jan 24, 2014 /
 
Sziasztok.

Teljesen laikus vagyok ebben a témában, és várom segítségeteket, szóval előre is szólok a nem megfelelő szakkifejezés esetén, kérlek nézzétek el

Van egy Blaupunkt San Remo MP26 os autórádióm, autóval együtt vettem, CD lejátszós rádiós és mint emellett aux input is van benne. A problémám itt kezdődik, h az előlapon egyáltalán nincs se bemenet se kimenet, de viszont leírásában váltig állítják, h van lehetőség külső multimédiás egység csatlakoztatására.

Kérdésem az az, h lehetséges, h valamit be kellene hozzá szereznem, vagy esetleg én vagyok hozzá az igen h*lye.
http://www.audiophile.pl/upload/Blaupunkt%20CD/BLAUPUNKT%20SAN%20RE...26.jpg
(#) zolika60 válasza mariachi89 hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Mert a hátulján van és egy ilyesmi csatlakozó kell hozzá.
(#) mariachi89 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
az remek. és ezt netről tudom megrendelni, vagy?
mondjuk lehet nekem kevés a képzelő erőm, de merről lehet ezeket előre vezetni?
(#) NTAMAS hozzászólása Jan 26, 2014 /
 
Sziasztok!

A következő kérdéssel fordulnék Hozzátok: van egy Blaupunkt autórádióm, amin a kijelzőjének jópár szegmense nem megy. Ez javítható hiba (valahogy) vagy cserés?
Mindenféle 5letet várok, amiket előre is köszönök.
(#) NTAMAS válasza NTAMAS hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Senkinek, semmit 5let?
(#) nagysus válasza NTAMAS hozzászólására (») Jan 27, 2014 1 / 2
 
De, így kell írni: ötlet
(#) zolika60 válasza mariachi89 hozzászólására (») Jan 27, 2014 / 1
 
Azt nem tudom,hol tudsz rendelni, de vedd ki a rádiót, lehet, hogy ott lóg benne hátul.
(#) versenyimihaly hozzászólása Márc 29, 2014 /
 
Sziasztok! Blaupunkt Santa Cruz CD32 típusú autómagnómmal van gondom, ebben kérném a segítségeteket. A probléma, hogy terhelés nélkül a hangot maximumig (66) lehet tekerni, terhelés alatt azonban csak 45-ig lehet feltekerni, ezután újraindul. Ha a CD része megy akkor a hangot csak 27-ig viszi, majd újraindul. Mi lehet a hiba oka?
(#) szamóca válasza versenyimihaly hozzászólására (») Márc 29, 2014 /
 
Túlvezérlés, vagy a tápfesz csökkenés miatt (megfelelő áramerősségre nem képes a táp) a védelem letilt.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2014
(#) versenyimihaly hozzászólása Márc 29, 2014 /
 
Régebben be sem kapcsolt, majd miután kicseréltem a kondikat, azon a részen ahol az áramot kapja a magnó elindult, és ez a hiba jött elő. Ez ellen tudok tenni valamit?
(#) Inhouse válasza versenyimihaly hozzászólására (») Márc 30, 2014 /
 
Miről hajtod? Autóban van? Álló motorral, vagy töltéssel is ugyanazt csinálja?
Meg kellene mérni, hogy az újraindulás előtt mekkora a feszültség amit a rádió kap.
(#) versenyimihaly hozzászólása Márc 30, 2014 /
 
12 V-os trafóval hajtom bent, a kocsiban normál feszültség van (12,3), álló motorral, és mindkét esetben ugyanazt csinálja a magnó. Mit tudok tenni a túlvezérlés ellen?
(#) Inhouse válasza versenyimihaly hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
A 12V-os trafó után azért gondolom van egyenirányító és puffer?
A 12,3V merült akku, vagy épp van rendesen fogyasztás.
Nem írtad mekkora a feszültség, amikor jár a motor. Nem a motor járása a lényeg.
A túlvezérlés akkor keletkezik, ha valamelyik fokozat meghaladja a teljes kivezérlést. Innentől a kapcsolóelemek teljesen nyitnak, a tápfesz a felső korlát, szépen levágja a tetejét a jelnek. "Négyszögesedik."
Mérj feszültségeket! Üzem közben, ahol még jó, és ott ahol már újraindul is érdekes lenne...
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2014
(#) versenyimihaly hozzászólása Márc 31, 2014 /
 
Helyesbítem a korábbi írásomat. Álló motornál 12,56 V, járó motor 14,55 V. Ha megy a magnó, járó motornál 13,8 V körülingadozik. Ha feltekerem a hangerőt akkor lejjebb ugrik a V és kikapcsol, itt pontos adatot nem tudok írni,mert folyamatosan változik az érték.
Következő: »»   9 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem