Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 12V-ról (autó) PC
 
Témaindító: axelfori, idő: Júl 2, 2006
Lapozás: OK   1 / 2
(#) axelfori hozzászólása Júl 2, 2006 /
 
Sziasztok!

Kisebb akadályba ütköztm!
Gépjármű aksiról kellene egy asztali pc miniatürizált változatát meghajtanom, de nem tudom hogyan kezdjek hozzá.
1. kérdés:az eredeti tápot át lehetne-e alakítani(a magyar buhera) vagy full új áramkört kell csinálni?
2. kérdés pedig a hogyan?
segítsetek légyszíves!
Előre is thanks!:worship:
(#) Lucifer válasza axelfori hozzászólására (») Júl 2, 2006 /
 
Szia!
Szerintem normál tápot nemigen lehet átalakítani, de erről várd meg az okosabbak véleményét. Amúgy a minap volt egy ilyen téma már ha jól emlékszem.
Viszont van egy linkem:
http://glbtech.mogyoro.hu/elektro/pcpow1.htm
http://glbtech.mogyoro.hu/elektro/pcpow2.htm
Tudom ez AT-s, meg nincs nyák, stb. de van ilyen.
ATX-hez kell még ha jól tudom 3.3 Volt, meg -5 volt.
Erre majd a többiek hátha írnak megoldást.
Amúgy szerintem egy inverterrel egyszerűbben, gyorsabban, biztonságosabban meg lehet oldani. Tudom nem valami helytakarékos, meg nincs FUN faktora, de célravezetőbb.
(#) Báddzsó válasza axelfori hozzászólására (») Júl 2, 2006 /
 
sztem beszerzed a szükséges fesz stabilizátorokat (12V, 5V, 3,3V) +kondik és kész... vagy nem? valaki?
(#) axelfori válasza Lucifer hozzászólására (») Júl 2, 2006 /
 
Az inverteren már én is gondolkodtam , de amit írtal pont az volt az egyik visszatartó ok.a feszszabályzó ic-k pedig túl sok hőt termelnek,amit helyhiány miatt nemnagyon tudok elvezetni.Az áramfelvétel előre kalkulálva kb 300w.2HDD ,USB-s eszközök:camera,GPS modul,FDD,DVD,RS232 galvanikus leválasztás nélkül,Hangkártya,WiFi,állandó háttérben futó,procit és memoriát terhelő progik,stb.További ötletek!?
Lehet hogy olykor a legkisebb ötletek a legjobbak!
(#) szabi83 válasza Báddzsó hozzászólására (») Júl 2, 2006 /
 
hááát 1 v max 1.5A-s stabkocka van.. visszont egy atx tápban 3.3V-on 28A van...12V ból is ~8A, 5v ~15A, tudom ennyi úgysem kellene de hát..
(#) szabi83 válasza axelfori hozzászólására (») Júl 2, 2006 /
 
először is

sztem P1 166mhz -el kéne kezdeni...

vagy csinálj egy 12v > 230-as invertert és akkor más dolgod nincs is..
amugy pc tápot nem lehet át állítani 110 voltra??? 1-2 tápon van ilyen kapcsoló..

üdv
(#) _JANI_ válasza axelfori hozzászólására (») Júl 2, 2006 /
 
Szerintem egyszerűbb és olcsóbb megoldás, ha veszel egy megfelelő
teljesítményű invertert, ami 12VDC-ből 230VAC-t készít.
Ez sokkal egyszerűbb, mint építeni egy ATX-es kapcsolóüzemű
tápegységet, 12V-ra. Igaz az is, hogy a föl és letranszformálás miatt
több lesz a veszteség, de így hálózati árammal és aksival is működik
a kis PC-d (mobil lesz a kis készülék, és kímélheted az aksikat is)…
(#) Báddzsó válasza axelfori hozzászólására (») Júl 2, 2006 /
 
Idézet:
„Az áramfelvétel előre kalkulálva kb 300w.2HDD ,USB-s eszközök:camera,GPS modul,FDD,DVD,RS232 galvanikus leválasztás nélkül,Hangkártya,WiFi,”

Jah bocs nem tudtam, hogy nálad ez jelenti az
Idézet:
„asztali pc miniatürizált változat”
-át...
(#) axelfori válasza _JANI_ hozzászólására (») Júl 2, 2006 /
 
"_Nincs_olyan_probléma,_
_amit_
_kitartással,_
_szorgalommal,_
_ne_lehetne_megoldani..."
Ez így igaz!
Szóval a probléma:Ha invertert használok marad a gyári táp.Gyári táp már nem fér el,szűk a hely.Ha át lehetne alakítani az eredeti hypro tápot(alapból kis helyet foglal), akkor kényelmesen elférnék és még a hűtésről is tudnék gondoskodni.
Célszerűbb kapcsolóüzemű tápot szerkeszteni, amít úgy rendezek el , ahogy a hely kívánja.

Szabi83-nak: A PC készen van,csak tápot kell alkotni.P1 amúgy sem volna alkalmas a célnak.plane nem 166MHz:nevetes1:
(#) szabi83 válasza _JANI_ hozzászólására (») Júl 2, 2006 /
 
olcso_12-220V_inverter

ez jó lesz, kell készíttetni egy megfelelő trafót, aztán még 1 moncsit is elbír, csak legyen miről kapja a naftát.. :yes: :yes: :yes: :yes:
(#) axelfori válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 2, 2006 /
 
http://www.powerstream.com/dc-dc.htm

Valami ilyesmire gondolok, csak gazdaságosabbat (megfizethetőt)
(#) _JANI_ válasza axelfori hozzászólására (») Júl 3, 2006 /
 
Ez! :yes:
De a kapcsolóüzemű tápegység építésében még nekem is van mit tanulni!
Akkor ez a
Idézet:
„PC”
egy fixen telepített egység lenne a kocsiban???
Szerintem a gyári paramátereket kellene tanulmányozni és abból kiindulni! PLD: frekvencia, gerjesztés nagysága - időtartama, gerjesztés változtatása a terhelés függvényében, visszacsatolás kialakitása. Ha ezek letisztulnak, akkor talán a 240Voltos
Idézet:
„hypro táp”
már átépíthető lesz 12v-os
Idézet:
„hypro táp”
-ra...

SOK SIKERT HOZZÁ!
(#) dbase válasza _JANI_ hozzászólására (») Júl 3, 2006 /
 
Egysze kipróbáltam egyik gépemen 60mHz-s cerkán táééleg nem kell neki -5v és -12V még a winfos is felment.Símán elvágtam a kábeleket és ment .MAjd késöbb öszeforrasztottam.
(#) dbase válasza dbase hozzászólására (») Júl 4, 2006 /
 
ja bocsi 600Mhz-s cerka
(#) axelfori válasza _JANI_ hozzászólására (») Júl 4, 2006 /
 
Nem tud valaki nekem ilyen tápot építeni?Az a helyzet hogy ilyen szinten én sem mélyültem el az elektrotechnikában.Pedig anno jó lett volna...hát még most, Most pedig tépem a maradék hajamat,mert már csak ez kellene.
(#) Farkaskoma válasza axelfori hozzászólására (») Júl 4, 2006 / 4
 
Nekem is nagyon fáj egy ilyenre a fogam. Nem egyszerű és olcsó, de nem is lehetetlen.

itt egy kis segítség.

A 12 voltos ág bostere nagyon ötletes. Az 5 voltos ill. 3,3 voltos ágra max788 és 787 a te barátod. Ezek 5A-ek. Lehet párhuzamossan is kötni őket és akkor 10 A/ág terhelhetőséged lesz.
Este előkeresem a .pdf-ket amiket letöltöttem a témában.

Elkövettem azt a hibát, hogy egy csomó oldalnak csak a linkjét mentettem el vagy 1 évvel ezelőtt, és mára az oldal törlődött. Pedig nagyon jó kis oldalak voltak:no:

Félve írom le, a Dallastól (Maxim) tudsz rendelni free samplet. Nekem a rendelt 2-2 darabból csak a az 5 voltos ágra való stabokat küldte el. Örültem is neki, a semminél több. Egyébként nem olyan olcsók ezek a stabok...
(#) Farkaskoma válasza Farkaskoma hozzászólására (») Júl 4, 2006 /
 
Itt van egy táp. 100W alatti. Ha kell 3,3 ág, akkor az egyik 5 voltos stab ic-t cseréld 3,3 v-ra így 5-5A-ral lesz terhelhető a 3,3 és az 5 V ág. Ha nem kell 3,3 Akkor lessz két 5v-os ágad ami összesen 10A-ral terhelhető. A stabicék 1000 Ft fölött vannak/db.

Táp-1.zip
    
(#) Farkaskoma válasza Farkaskoma hozzászólására (») Júl 4, 2006 /
 
Itt a legnagyobb amit találtam valami 200-300W-os.
A beültetési rajz nagyobb, mint 2,5 Mb, nem bírom feltölteni. de itt egy nyák meg egy alkatrész lista.

Táp-2.zip
    
(#) KTobi válasza axelfori hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
Hogy csináltad ezt az asztali PC miniatürizált változatát? Szeretnék én is átcsomagolni egy asztali gépet hordozhatóvá, de nem tudom, pontosan hogy csináljam. Kész van-e azóta a müködő gép táppal?
Válaszodat előre is kössz
(#) Thowra hozzászólása Jún 19, 2007 /
 
Üdv!
Én a p2 es gépemet egy szünetmentes tápról üzemeltetem 12V al.
Nagy aksival elég sokáig megy
(#) tszaboo hozzászólása Okt 23, 2007 /
 
Hello,
nekem is szükségem lenne egy ATX tápra, viszont én megközelítésből állok hozzá a dolgokhoz. Van nekem egy via mini itx-es alaplapom, ehhez szeretnék egy házat építeni, amihez nem férne be egy normál atx tápegység. Az alaplap fogyasztása tokkal vonóval 22 watt. Itt lehet a pontos áramfelvételi adatokat megnézni. Főként 3,3 volton vesz fel, és nem szeretném, ha csak úgy a semmibe fűtené el a wattokat a táp. Tehát minden ötletet várok.
(#) tszaboo válasza tszaboo hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Ó hogy miket felejtek ki! tehát. A tápegység bemenetére 12 volt kerülne, ezzel semmit se kellene csinálni, rákerülhet a 12 voltos ágra. A többi ág a kritikus. Például fogalmam sincs, hogy lehetne -12V-otelőállítani.
(#) dbase válasza tszaboo hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
LINK-1

LINK-2

LINK-3

De oda kell figyelni mert ezek csak atabil12V ról mennek csak, ha leesik a fesz nem jó.
Van neten lehet kapni 20eFt fölött 8-16v ig kb::

LINK-4
(#) tszaboo válasza dbase hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
igen, ezekkel nekem is sikerül már találkoznom. De amikor rájuknéztem, hogy mennyi alkatrész van rajtuk, és csináltam egy szolíd becslést, akkor arra jutottam ,hogy az áruk 5-ödéből is össze lehet hozni.
(#) dickheadz hozzászólása Szept 23, 2008 /
 
axelfori

Itt pont erről a témáról folyik a vita/regisztrálni kell/:
http://www.pc2car.hu/phpBB2/viewtopic.php?t=101&postdays=0&postorde...rt=165

Egyébként az MSC-nél nézted már?
http://www.mscbp.hu/Products.aspx?CategoryID=30
(#) Grindy95 hozzászólása Ápr 5, 2014 /
 
Üdv.nekem is az lenne a problémám ,hogy nem tudok hozzá kezdeni ,habár gondoltam ,hogy kidobom a sima atx-es tápból a feteket és a trafó előtti dolgokat és oda kötném a +12 voltot...
Ha valaki tudna segíteni akkor nagyon megköszönném.Üdv....
(#) didyman válasza Grindy95 hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
Nem leszek túl segítőkész: Ha ilyen felvetésed van a dolog megoldásáról, akkor nem hiszem, hogy jó ötlet, ha te állsz neki megcsinálni. Számos ponton el lehet rontani és annak eredménye a levélnehezékké tett konfiguráció. Az ATX tápból pár alkatrészen kívül semmit nem tudsz felhasználni. Meg kell oldani a készenlét és az egyes ágak stabil meglétét, a ps-on jel kezelését, a power good előállítását, és kérdés, hogy a 12 V, amit rá akarsz kötni, pontosan mit jelent, mert pl. az autóban nem 12 V van, hanem kb. 14, akkor azt sem lehet csak úgy tovább vezetni.
(#) sirály12 válasza didyman hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Ebben csak annyival nem értek egyek, hogy: "Az ATX tápból pár alkatrészen kívül semmit nem tudsz felhasználni."
A teljes szekünder kör változatlanul meghagyható, még a trafó is jó, csak át kell tekerni! Ez a táp 50-60%-a.
Csak a primer kört kell módosítani, és egy készenléti 5V-ot kell biztosítani.
Pár éve már belekezdtem egy carpc táp építésbe, akkor sok egyéb minden mellet nem sok időm volt rá, addig jutottam, hogy már stabilan megy, de csak a próbapaneljén, tehát végleges panelt kellene neki adni. Már rég nyúltam hozzá, de ha lesz időm befejezem. Egy gondom volt vele, ami még kicsit mindíg gond, hogy működés közben a trafó kicsit sípol, és ez engem nagyon zavar.
(#) didyman válasza sirály12 hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Ebben teljesen igazad van, így is lehet csinálni, én máshogy közelítem meg.
-Az ATX doboza viszonylag nagy helyet kér egy autóban, a kábeleit hosszú úton elvezetni nem jó dolog a szórt tere és a feszültségesés miatt, illetve kényelmetlen, ha vastagabbra cseréled.
-A hatásfoka egy "első szembe jövő" ATX tápnak elég gyenge (és alacsony terhelésen még ennél is sokkal gyengébb) ahhoz képest, amit kapcsolóüzemű stabilizátorokkal el lehet érni. Az aktív hűtése (amire jelentősebb alakítás nélkül szüksége van) esetleg hangos és rengeteg port gyűjt össze.

Én ezek miatt nem gondolkozok azon, hogy egyben hagyva megcsinálom, az LM sorozatban van rengeteg alkalmas, jó hatásfokú, egyszerű (kevés helyet foglaló) áramkör, PSU supervisor is kapható olcsón. Persze ez drágább és kevésbé barkácsérzületű, mint az ATX átalakítása.
(#) sirály12 válasza didyman hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Nem muszály azt visszarakni az atx dobozba, hiszen sokkal kissebbre is tervezhető.
Sőt a sok kis dc-dc konverter sem biztos, hogy hatásfokban jobb lesz, és helyben sem lesz sokkal kissebb.
Egy átépített kb 120-150W-os ilyen táp nekem kb 100*100mm-es panelra fér rá. Teszt alatt van jelenleg (már jó ideje).
A hűtés milyensége pedig csak tervezéstől függ, ki hogyan akarja megoldani, akár passzívan is elmegy. Mellesleg ha több dc-dc tápot használsz, azokat is kell hűteni, ugyanott van az ember.

Én is láttam már a neten ilyen és olyan megoldást is, mindkettő jó, ha jól van megtervezve, elkészítve.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem