Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   559 / 839
(#) Electricboy válasza pjg hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Rendben. A gond az hogy az én általam megépített kapcsolás máshogy van kivitelezve: Bővebben: Link Ezt kéne átalakítani hogy a tip142 helyett x-db 2n3055 legyen benne hogy normálisan bírja a terhelést.
(#) Monster02 válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Jól gondoltam hogy más kapcsolásról van itt szó.
(#) Electricboy válasza Monster02 hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Igen már annyit variáltam/tunk ezen a meglévő kapcsolásomon hogy jobban jártam volna ha megépítem az itt megtalálható tesztelt, sokak által megelégedéssel használt kapcsolást, már bánom is hogy nem így tettem.
(#) Monster02 válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Hát még nincs késő pótolni. Építsed át. Amúgy az r14 ellenlás lenne a sönt ! Később lerajzolom az elképzelésemet hogy lehetne meg oldani.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2014
(#) pjg válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Ez kell a TIP helyett.
(#) Monster02 hozzászólása Ápr 10, 2014 /
 
Ime az én elképzelésem.

untitled.pdf
    
(#) pjg válasza Monster02 hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Az a BC330 elég lesz oda?
(#) Electricboy válasza Monster02 hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Jónak tűnik szimulálva is teszi a dolgát és a nyákot sem kell módosítanom a 0.22ohm-oknak kell csak helyet keresni és kész is.
(#) Monster02 válasza pjg hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Szerintem az ot Bc337! és elég lesz.
(#) Monster02 válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Ha gondolod meg tervezem neked?
(#) Electricboy válasza Monster02 hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Így jónak tűnik nem? BC337 Ic maximum 40mA a szimulálás szerint 5A terhelésnél.
(#) qvasz2 válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 10, 2014 / 1
 
Azért, ha esetleg rövidre zárod a kimenetet, a BC tranyó azonnal meghal. Nem véletlenül van a másik (alkotó-pioneer) tápban is a meghajtás úgy megcsinálva!
(#) Monster02 válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 10, 2014 / 1
 
Igen jónak tűnik de sajnos igaza van qvasz2-nek ! kell még egy + tranyó ! Csatoltam egy kapcsolási rajzott így csináld meg és jó lesz !
(#) szili83 hozzászólása Ápr 10, 2014 / 1
 
Készül az előlap.

LPS_FP.jpg
    
(#) Electricboy válasza Monster02 hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Köszönöm megint a válaszolóknak!

Monster02 Ha megkérhetlek és időd engedi nagyjából megrajzolnád hogyan vitelezzem ki a módosítást. Nem teljesen látom át mert a 2 kapcsolási rajzban teljesen máshogy vannak a BC337-esek elhelyezve.
(#) fifadani hozzászólása Ápr 11, 2014 /
 
Sziasztok!
Tudtok nekem ajánlani egy viszonylag könnyen elkészíthető, amatőr igényeket kielégítő labortápegységet?

Én jelenleg a Pioneer, Alkotó, Proli007 tápok felé hajlok. Ha ezt javasoljátok, kérlek benneteket, hogy verziót is mondjatok, melyik lenne a legjobb számomra.

Köszönöm szépen!
(#) Monster02 válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
Szia ma megpróbálom megcsinálni neked .
(#) fifadani hozzászólása Ápr 11, 2014 /
 
Köszi szépen!
(#) Kovidivi hozzászólása Ápr 11, 2014 /
 
Sziasztok!
Nézegettem Proli007 tápját: Bővebben: Link. Egy kérdés merült fel bennem: Hogyan van megoldva soros ellenállás nélkül, hogy a FET-ek azonos mértékben nyissanak ki. Ha jól tudom, még az azonos típusú FET-ek közül is ha két példányt megnézek, azonos GATE feszültségre, különböző mértékben nyitnak ki. Vagy rosszul tudom? Esetleg nem veszem figyelembe, hogy a FET melegedése során növekszik az átmeneti ellenállása? Ez lenne a fő gondolat? Köszönöm a választ!
(#) Monster02 válasza Monster02 hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Szia ne haragudj de nincs rá most időm hogy meg tervezem. Építsd meg az alkotós tápegységet , fájlokat mellékeltem .
(#) kadarist válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Szia!
Igen, a negatív hőmérsékleti tényező miatt nem kell kiegyenlítő-ellenállás.
(#) Hp41C válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 12, 2014 / 1
 
Idézet:
„Igen, a negatív hőmérsékleti tényező miatt nem kell kiegyenlítő-ellenállás.”

Minek a hőmérsékleti tényezőjére gondoltál?
Ha az Ugs -ére, akkor pont a negatív esetben kellene, mint a bipoláris tranzisztoroknál (-2mV/fok).
A melegebb bipoláris tranzisztor nagyobb áramot visz, akkor növekszik a disszipációja, növekszik a P-N átmenet hőmérséklete, csökken a B-E nyitófeszültsége, növekszik a bázisárama, növekszik a kollektorárama - ez itt egy pozitívan visszacsatolt termikus rendszer. A legjobb tranzisztor végül annyi áramot vesz magára hogy tönkremegy, eztán a többi közül a legjobb, stb. Ezért kell a párhuzamosan kapcsolt bipoláris tranzisztorokoz kiegyenlítő ellenállás.
(#) kadarist válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
A MOSFET-re gondoltam és ha neked úgy jobban tetszik, akkor legyen pozitív.
(#) Kovidivi válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Köszönöm! Nem gondoltam, hogy ennyire jól kihasználható ez a hőmérséklet függés, hiszen az átmeneti ellenállás roppant kicsi, a FETek között pedig van szórás is. Ez viszont egy nagyon jó hír, én is alkalmazni fogom! Azt is nagyon jó tudni, hogy bip. tranzisztornál pont fordított, ezért kell a kiegyenlítő ellenállás.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2014
(#) jucsaba válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Persze mindez csak korlátozottan igaz:
-ha a feteket válogatod , mondjuk 100darabból a 4 legeggyütt futóbbakat használod
-ha a fetek külön bordán vannak , mert ha közös hőfokon és bordán futnak , kevéssé működik a fenti gondolatmenet

Nem véletlen hogy az erősítőkben is van a párhuzamosan kapcsolt feteknél ellenállás .
(#) Kovidivi válasza jucsaba hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Köszönöm a kiegészítést!
(#) Electricboy válasza Monster02 hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Szia!
Nem gond, azért köszönöm!
El is határoztam ebből Pioneer, Alkotó-féle tápegység lesz, szerintem nem bánom meg. Bármi kérdésem lesz ezzel kapcsolatban akkor írok. Aztán most elkezdek tevékenykedni hogy haladjon is valami és végre legyen egy jó labortápom.
(#) Hp41C válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 14, 2014 /
 
Kissé túl tudományos, nagyon angol nyelvű, de autentikus (IRF): Paralleling Of Power MOSFETs For Higher Power Output
Idézet:
„Unlike other switches, parallel MOSFETs do not require additional sharing resistors, dynamic current balancing transformers or active feedback to the driver.”

Vannak olyan, főleg a modernebb MOS-FET -ek között, ahol a paraméterek nem ilyen kedvezők, és ezek párhuzamosításához kellenek a ellenállások.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2014
(#) ktamas66 válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 14, 2014 /
 
Köszi, fél délelőtt ilyeneket olvasgattam .
Következő: »»   559 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem