Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   489 / 727
(#) ptesza válasza Allen Collins hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Ha jól emlékszem akkor simán leemeled az előlapot és ki lehet venni a betétet. Van rajta néhány pöcök ami központosít , de mielőtt lehúznád a csavarokat meg kell nézni mekkorát kottyan ,mert van némi állítási lehetőség benne.
(#) dB_Thunder válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Idézet:
„Kíváncsi lennék mi az a kielégítő fázismenet.”

Egy olyan görbe ami még véletlen sem tűnik satírozásnak a +140 és a -140 fok közt.
Szerintem kijelenthetem ,hogy ilyen hang(fal)sugárzó passzív hangváltóval 3 vagy több utasban biztos hogy nem látott még napvilágot.
Azok a gyártók akik erre, és az impulzus átvitelre is odafigyelnek, kerülik a passzív hangváltót mint a forró kását.
Ezért vagyok híve a szélessávú hangszóróknak és az aktív hangváltóknak.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2014
(#) Allen Collins válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Megpróbáltam, de szerintem a tekercs is jött volna vele, lapos huzalozás szerű, és olyan 2-3mm vastag talán. Az lenne a tekercs? Most visszaraktam egyenlőre, de már annyit se szól mint előtte. Ezt megelőzően halk sistergés, zúgás volt, de lehet, hogy csak a láda miatt, amit mint zajt összeszedett.
(#) ptesza válasza Allen Collins hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Az a lelke . A lengőtekercs. A két kivezetésen nem lehet szakadást mérni ,mert akkor rossz. 4-6 ohm lenne a normális.

Visszarakásnál ügyelni kell hogy központosan kerüljön a légrésbe és ne súroljon vagy érjen sehol sem hozzá.
(#) Allen Collins válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Oké. Köszönöm. Valamelyik nap kiműtöm aztán meglátom mi a probléma. Köszönöm a segítséget! Igyekszem majd jelentkezni!
(#) Buvarruha válasza dB_Thunder hozzászólására (») Ápr 7, 2014 /
 
A szélessávú hangszóró oké, de az aktív hangváltó igencsak hajlamos telerakni 180 fokos fordulatokkal a fázimenetet, ha sokadrangú.
(#) Allen Collins válasza Allen Collins hozzászólására (») Ápr 7, 2014 /
 
Sikerült szétszednem. Le van égve a tekercse, úgyhogy ezt majd pótolom a boltból.
Közben kivettem belőle a közepeit is, itt az egyik roszabbik állapotú a képen. A kérdésem az, hogy a porvédőt hogyan kell eltávolítani, van-e annak valami szakszerű módja, vagy csak alá kell nyúlni egy célszerszámmal aztán hajrá? Arra gondoltam, hogy megpróbálom a membránt kicserélni benne, meg újraperemezni.
(#) Janoo hozzászólása Ápr 7, 2014 /
 
Sziasztok.
Valaki tudna ajánlani zárt kosaras, 92-93 dB érzékenységű, 10-12,5 cm-s közép hangszórót és/vagy magasat is (7-10 cm) amik összeillenek.
A mély, ami biztosan marad.:
http://beyma.com/products/lowmidfrequency/608CMB8
Az ajánlott magas.:
http://www.hangszorobolt.hu/?showid=2178&level0=23
Muszáj a 3 hangszóró, olyan a doboz.
Köszönöm.
(#) ptesza válasza Allen Collins hozzászólására (») Ápr 7, 2014 /
 
Mechanikai úton. Elméletben van benne vatta ,azt ne piszkáljad mert nem tudod újra ugyanúgy elrendezni. A H2000-nél szerintem ehhez is lesz perem.
(#) Allen Collins válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 7, 2014 /
 
Oké, köszönöm! Most próbálok tőlük rendelni, de az alkatrészek mellett nem látok kosarat, úgyhogy mailben próbálkozom.
(#) reloop hozzászólása Ápr 9, 2014 /
 
Sziasztok! A mellékelt házimozi hangszórónak szeretnék egy dobozt készíteni. Eddig 19 literesben szolgált egy "s" alakú ovál keresztmetszetű "cső"-vel. Nem kéne különösen mélyre mennie, de a zárt doboz azért kevésnek bizonyult a feladathoz.
Az adatokat LIMP-pel vettem fel. WinIsd segítségével sajnos nem kapok elfogadható eredményt.
Megköszönném, ha kapnék javaslatot.

Sub adat.JPG
    
(#) Buvarruha válasza reloop hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
40l-es dobozban 40Hz környékére hangolva viszonylag elfogadható lenne.
(#) reloop válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Köszönöm, megpróbálom!
(#) ptesza válasza reloop hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
Szerintem a nagy gyártók sem méreteznek 40 Hz alá. Pl C.V. Sub-ládák 43 Hz-et tudnak ,és mindenre megfelelnek. A 19 literes dobozban mérnél egy impedanciát , kíváncsi lennék hogy az a kicsi S alakú cső hova hangol. Én úgy számolom ebben a 19 literes dobozban is elérhető a 40 Hz , ha megfelelő a hangolás.
(#) reloop válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
Semmi akadálya a mérésnek. Egyelőre levakítottam a nyílást, de vissza tudom építeni. A legfőbb gond az eredeti csővel, hogy ez a kezelőszervekkel egy közös műanyag vacakból lett kialakítva, ami kellemetlenül rezonál.
(#) Primary hozzászólása Ápr 11, 2014 /
 
Segítsetek nekem!
Nem kimondottan hangsugárzó építés, hanem szoba akusztika.
Ha adott egy szoba, akkor hogyan lehet kiszámolni, hogy mély hangot lehet elérni. Addig oké, hogy összevetem a szoba méreteit és a hang hullámhosszát, de mi a helyzet a fél-, negyedhullámokkal?

Mély hangszórónál érdemes-e küzdeni azokkal a frekvenciákkal, aminek a (fél-, negyed-) hullámhossza, már nem fér be a szobába?
(#) ptesza válasza Primary hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
A 40 Hz-nek 8617 mm a hullámhossza. A legtöbb szobába már ez sem fér be. Lehet ,hogy inkább az elhelyezéssel kellene próbálkoznod. Garantálom ha berakod a sarokba a földre a szubládát akkor lesz elég mély ... sőt
(#) Primary válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
Nincs szubláda. Tudom, hogy a sarokba kell.
A kérdés a mély hangokra irányult, nem a hangerejükre.

Egy kb 2,2*4 méteres szobában milyen mély hangokra számíthat az ember?
Ha egy adott hullámhossznak a fele fér be, akkor az mit jelent? Hallható, csak halkabban?
(#) szamóca válasza Primary hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
A szobaátlót veszik alapul ha jól tudom a maximumok kiszámításánál, ((c/lambda)/2 (vagy négy)) de a reflexiók miatt kioltások, kiemelések keletkeznek, ráadásul sok egyéb mellett a hallgatási, elhelyezési pozíció is beleszól.
(#) Primary válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
Sajnos kioltásban és kiemelésben bőven van részem. Nem tudom máshogy rendezni az egészet, így is zsúfolt a szoba, más megoldást nem tudtam kiötleni. Nem csak hangsugárzó szempontjából, hogy hanem bútor szempontból sem.

Már régóta gondolkozom mélynyomón, csak nem tudom, hogy a szoba méretei miatt számíthatok-e mélyebb hangokra.
(#) Allen Collins hozzászólása Ápr 12, 2014 /
 
Sziasztok! Megérkezett az anyagom, a magasat már ki is cseréltem, a 2550-emben, de a közepében membránt akarok cserélni, és újraperemezni. Levettem a porvédőt, látom a közepén a mágnest, körülötte a tekercset. Hogyan válasszamle a membránt úgy, hogy a lengő rész ne sérüljön? Csak betolok egy sniccert, vagy valamilyen pengét, és a ragasztás mentén leválasztom?
(#) dB_Thunder válasza Allen Collins hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Én ilyen kicsi hangszórónál biztos nem cserélnék membránt, csak szélt. Ráadásul az állapota sem követeli meg a cserét.
(#) Allen Collins válasza dB_Thunder hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Rendben, végig gondolom. Amúgy hogyan lehetne leszedni róla?
(#) dB_Thunder válasza Allen Collins hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Nem az a kérdés hogy hogyan lehet leszedni, hanem hogy rakod vissza utána JÓL !
(#) Allen Collins válasza dB_Thunder hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Oké. A széléhez jó lesz a pattex cipőragasztó?
(#) dB_Thunder válasza Allen Collins hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Azt nem ismerem, én Palmafix-et vagy Palmatex szoktam használni, bár ezek enyhén oldják a habszélt, tehát nem érdemes benne "áztatni".
(#) Allen Collins válasza dB_Thunder hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Jó, elvileg ez is olyasmi, megpróbálom vele
(#) Allen Collins válasza dB_Thunder hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Jó volt hozzá, ez is kicsit belekostólt.
(#) zut hozzászólása Ápr 14, 2014 /
 
valaki tudna segíteni ?
az lenne a kérdésem hogy ha ey 8 ohm-o hangszóróra tervezett erősítőt
rákötök egy 6 ohm-os hangszóróra akkor a hangszórónak annyi...?
köszi
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2014
(#) Buvarruha válasza zut hozzászólására (») Ápr 14, 2014 /
 
Az erősítőnek nem tetzsik a 6ohm általában belefér, csak ne döngesd sokat.
Következő: »»   489 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem