Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális vasútmodellezés
 
Témaindító: mspike, idő: Júl 7, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   37 / 40
(#) gaspar_zsolt válasza Topi hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Tehát akkor 6N137 vagy TLP521 kerül az adás vonalba, míg vissza beépítek egy 4N35-öt!
Az olvasáshoz elég a 4N35?

Idézet:
„Attól még, hogy ellenállásos a jel levétele, még nem lesz olvasható. Arra külön ACK szekvencia kell”

A Paco-féle szervo rutinban van Ack kezelés, tehát azért tud olvasni. Nekem legalább is olvasott, míg a fényjelző modul visszadobta HIBA felirattal az olvasási kérést, de ugye, mint említettem csak egyirányú optokapu van benne!

A fényjelző programban is van ACK rutin, tehát tudná elméletileg, ha lenne visszirányú csatolása.
Visszacsatolni megtehetném, hogy egy ellenálláson és diódán keresztül visszavezetem a jelet? Vagy ez már nagyon vad elképzelés?
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2013
(#) Topi válasza gaspar_zsolt hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
"A fényjelző programban" Az az optós?
(#) gaspar_zsolt válasza Topi hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Igen az az optós! Szemafor, 2x4 fényű, PIC16F648A-val.
A szervo vezérlő, 4 motort vezérel, PIC12F629-el, és egy 100k-os ellenállással jön be a jel.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2013
(#) gaspar_zsolt válasza Topi hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Közben átbogarásztam miről beszéltél a 4N35 sebessége kapcsán, és látom, hogy egy nagyságrenddel gyorsabb a 6N137-es (ns). Viszont rossz, hogy a TLP521-es is a 4N35 sebességén (us) dolgozik...

Köszönöm az eddigi segítséged és az információ eléréseket!
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2013
(#) gaspar_zsolt válasza Topi hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
ACK szekvencia felépítéséről hol találok leírást? Mert érdekel, hogy egyik esetben miért fontos a sebesség (DCC 8kHz), míg visszafelé már nem.

Illetve miért fontos a vissziránynál a 4 diódás rácsatlakozás a DCC hálózatra? Mert, hogy levételnél meg rendre egyet találok a kapcsolásokban!

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) maya711 válasza gaspar_zsolt hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Kedves Zsolt!
Én tudnék Neked küldeni egy saját készitésű és ezért kommentekkel bőségesen(gyakorlatilag minden sorban) ellátott DCC-vételi rutint (IRQ-ban veszi), amely segitene a megértésben, és egyúttal mentes is az itt emlegetett zajérzékenységtől, mert csak a szabványban meghatározott időablakokban fogad el jelszint-változást. Vagyis csak 52...64usec között, valamint 92.....200usec között.
Sajnos én nem értek ahhoz hogy saját honlapot vagy tárhelyet létesitsek, viszont itt a hozzászólásomban meg nagyon sokat foglalna el a felkinált program. Ezért, ha érdekel csak küldj egy emailt ide: jamya711@gmail.com , és válaszomhoz mellékelem a programot. Maga a teljes program (melynek része az emlitett DCC-vétel) egyébként egy személykocsi-világitást vezérel.
Margitai János
(#) gaspar_zsolt válasza maya711 hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Köszönöm János a felajánlásod! Emailt küldtem.
(#) maya711 válasza gaspar_zsolt hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Elküldtem az email-edre válaszként, de visszautasitotta. Már az "elolvastam-visszaigazolást is!
Újraküldtem innen a fórumból a cimedre, hátha sikerül.
János
EZT IRTA:
This Message was undeliverable due to the following reason:

Each of the following recipients was rejected by a remote mail server.
The reasons given by the server are included to help you determine why
each recipient was rejected.

Recipient: <xxxx@xxxxx>
Reason: 5.7.1 Service unavailable; Client host [62.179.121.31] blocked using dnsbl.sorbs.net; Currently Sending Spam See: http://www.sorbs.net/lookup.shtml?62.179.121.31
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2013
(#) gaspar_zsolt válasza maya711 hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Sajnos azt látom, hogy a spam szűrő visszadobja az IP címet (osztrák UPC). Még egyszer megpróbálom a gmail-es címemről is! Több ötletem nincs...
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2013
(#) roozsa válasza szitko hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Megépítettem az első dekóderemet és műxik a ROCO multimaussal. Igen egyszerű szerkezet,de lehet a CV-ket programozni és megy előre-hátra.Megvolt az első sikerélmény http://www.dccdiy.org.uk/
(#) gaspar_zsolt hozzászólása Júl 22, 2013 /
 
Sziasztok!
ACK szekvencia felépítéséről hol találok leírást? Érdekel mi a menete.
Köszönöm.
(#) Topi válasza gaspar_zsolt hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
NMRA RP-9.2.3

RP-9.2.3
(#) gaspar_zsolt válasza Topi hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Köszönöm Uram!
(#) gaspar_zsolt hozzászólása Szept 16, 2013 /
 
Régóta csend honol itt a topikban, de most megtöröm egy kérdéssel.

Az az ötletem támadt, hogy a gyorvonati vagonokba DCC világítást építek, egyszerű panelra épített LED-es világításra gondoltam, és mivel a funkciódekóder 4 kimenetű, ezért a zár- és irányfény mellett a kabinvilágítást is két kapcsolható zónára osztanám.

Aztán azzal találtam magam szemben, hogy a PIC tápellátását 5V-ról üzemeltetem, de a fehér LED-eket emiatt csak egyesével, külön előtét ellenállásokkal lehetne bekötni párhuzamosan. Viszont miért ne kapcsolhatnám a tranzisztorral egyszerre a zónát sorbakötött 4 LED-del, ezesetben kell ~12-14V. Ez a sínbe táplálva ott van, tehát minden rendben.

Kérdés!

Ha az egyenirányító után kiveszem a LED-ek meghajtásához a szükséges feszültséget, itt is (DCC rendszer) érvényes a váltóáram egyenirányításból jövő Uegyen=Uváltó*gyök2? Jól tudom?

Az egyenirányításra használhatok SMD Schottky diódát (pl BAT54 széria,azzal építenék Graetz hidat)?

Lehetne egyenirányítani akár tranzisztorral is, végül is két pn átmenetes dióda alkotja? Ez már csak ötletelés!
(#) Massawa válasza gaspar_zsolt hozzászólására (») Szept 16, 2013 /
 
Nem, itt nem érvényes az 1.41-szorzó hiszen négyszögletes impulzusok vannak a sinekben. Egyenirányitáshoz gyors diodák kellenek mert kHz nagyságu frekik vannak a sinben. Viszont az egyenirányitás többnyire felesleges, hiszen ezt már megtetted amikor a PIC-hez csináltad a tápot, igy onnan csak ki kell vezetni ( gyári dekodereken a kék kábel, vagy forrasztopont a NYAKon.)
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2013
(#) gaspar_zsolt válasza Massawa hozzászólására (») Szept 16, 2013 /
 
Tehát akkor mennyi lesz az egyenfeszültség? 14V?

A PIC 5V-ját stabilizátorról veszem le, ami szintén a panelen van. De a kérdés a LED-ek meghajtására vonatkozik!
(#) Massawa válasza gaspar_zsolt hozzászólására (») Szept 16, 2013 /
 
Igen 14-16 V lesz attol függ mennyit ad a booster.

A PIC 5V-t is a sinekböl kapod, azaz a stabi elött már ott az egyenirányitott sinfeszültség ahonnan a LED-ket táplálhatod.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2013
(#) gaspar_zsolt válasza Massawa hozzászólására (») Szept 17, 2013 /
 
Köszönöm szépen, akkor ezzel meg is vagyunk.

Még egy kérdés.
Az 5V Vdd-t, ha Zener diódával csinálnám meg a PIC-nek, melyik típust válasszam inkább az 5.1V-ost vagy a 4.7V-ost?
(#) Massawa válasza gaspar_zsolt hozzászólására (») Szept 17, 2013 /
 
5.1V-st
(#) szitko hozzászólása Dec 25, 2013 /
 
JZoli!

Az alap programot/ötletet innen vettem-olvastam.
Az elektronika nem nagy, egy komparátor, és egy tranzisztor illeszti a DCC (loconet) jelet a mikrovezérlő be/kimenetére. A programot tekintve, az "eredeti" (linkelt) nem nagyon tetszett, ezért az alapokat megtartva írtam egy sajátot, ami még jócskán tesztelés alatt áll, ezért nem szeretném még közzé tenni.
(#) roozsa hozzászólása Ápr 15, 2014 /
 
Segítséget kérnék. Vásároltam egy Digitools PC illesztőt és szeretnék építeni hozzá S88 visszajelző modult. A csatolt képen látható kapcs. rajz használható lehet?

s88_sch.gif
    
(#) gaspar_zsolt válasza roozsa hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Ha veszed a fáradtságot és a hobbivasúton feltett kérdésedre megnézed mi volt a válasz, akkor ezt ide már nem kellett volna feltenned!
(#) roozsa válasza gaspar_zsolt hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Bocs,megnéztem,de valahogy átsiklottam felette
(#) maya711 hozzászólása Ápr 18, 2014 /
 
Megint van itt valami...ha Valakit érdekelne. Egyéb vezérlésre használt mikrovezérlős áramkörömben maradt 1db még fel nem használt kimeneti port, és ennek az egyetlen lábnak a felhasználásával egy pályamenti kisebb falu házainak világitását, vagy egy nagy állomás különféle helyiségeinek világitását(ez van nálam) kapcsolgathatom vele, mégpedig véletlenszerűen (álvéletlen, persze!), például 2 percenként. Kapcsolási rajzot mellékelem.
Az ábrázolt kiépitésben 16 lámpát kapcsolhat, de tovább bővithető a 4094-es IC 9. lábáról.
A jumpert "parallel" állásba téve csak 8 bitet kell kiküldeni(a programom most ezt tudja), ekkor mindkét 4094 ugyanazt a véletlenszámot gyújtja ki(de ez nem látszódik, hiszen más-más lámpák kapcsolódnak hozzájuk).
A jumper "serial" állásában más-más véletlen-bájtokat kap a két IC, ekkor azonban 2db véletlenbájtot kell generálni a programban és ezt a kettőt(vagyis 16 bitet) kell kiküldeni a porton(ez nincs megirva), és igy kétszer annyi ideig tart.
De a kapcsolásban szereplő időzitéseknek csak az egymáshoz való aránya a kötött, abszolút értékük nyugodtan rövidithető, az IC-k bőven birják. Nálam bőven állt rendelkezésre idő, ezért 4msec alatt viszek át 1db bitet.
Az a kis kapcsoló(NC-C-NO) csak a lámpák teljes kikapcsolására szolgál nálam.
A NYÁKot nem tilos szebben megcsinálni!
A szükséges programot nem nagy munka elkésziteni: időnként(nálam most 2 percenként, de pl. CV-ben beállitható) [ál]véletlenszámot kell generálni, és azt a megfelelő időzitéssel(a közölt kapcsoláshoz igazodva ez most: 1-es bit=1msec / 0-ás bit=3,5msec) kiküldeni a portra.
Mivel nálam ez a kis programrészlet egy jóval nagyobbnak a része, ezért abból kivonatolnom kéne ide. Bocs, de ezt csak akkor csinálnám meg, ha a közölt kapcsolás tényleg érdekel valakit. Akkor irjon publikus email-cimemre, és szivesen megküldöm a kapcsolást működtető program-kivonatot(PIC-re), bőséges megjegyzésekkel ellátottan.
(#) gaspar_zsolt válasza maya711 hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /
 
Szia János,

ezt a képet fel tudod tölteni egy olvashatóbb, nagyobb méretben?
Megnézegetném.
(#) maya711 hozzászólása Ápr 20, 2014 /
 
Itt valóban elég rossz. De nem vagyok egy nagy PC-bűvész, nem tudom hogyan kéne ide jobb minőségben feltölteni. Levelet küldtem, ahhoz mellékeltem. Remélem átmegy.
(#) maya711 hozzászólása Ápr 20, 2014 /
 
Közben elkészült a kód kivonatolása is, ide mellékelem.
(#) roozsa válasza maya711 hozzászólására (») Máj 14, 2014 /
 
Szia,
pontosan egy "véletlen" szerű makett ház világítás vezérlést keresek.
Ha megkérlek elküldöd a részletesebb leírást?
Köszi.
(#) proba válasza roozsa hozzászólására (») Máj 25, 2014 /
 
Egyik volt főnököm javasolta, végy egy rádióvevőt ennek a zaja tökéletes véletlenszám generátor bemenet. Itt lehet annyi elég, egy üres bemeneten egy darab vezeték mint antenna.A szintváltozás kellően zavaros lesz. Ezt számlálva elég sok fajta jel előállítható, a bemenet funkciója szerint.Akár még egy közeledő mozdonyt is érzékelhet, ha nem túl jó a zavarszűrése.
(#) pucuka válasza proba hozzászólására (») Máj 25, 2014 /
 
Egy zéner is jó zajgenerátor. Megfelelő erősítés után számolgathatod.
Következő: »»   37 / 40
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem