Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   273 / 308
(#) orcika70 válasza kowi hozzászólására (») Máj 23, 2014 /
 
Nálam szintén ez volt, aztán váltottam Proxxonra.
(#) Massawa válasza kowi hozzászólására (») Máj 23, 2014 /
 
A Dremel elsösorban univerzális szerszám, de semmi képpen nem furo ( ha megnézed amit hozzászoktak adni szerszámokat, azok között sincs furo).
Ha egységes nyaku (1/8 vagy 2,14 mm) vékony furoid vannak azokat csak állványos furogéppel lehet használni ( de ebben sem tul jo a Dremel).
Finom munkához, NYÁK stb - vékony könnyü Proxxon stb. sokkal jobb, mint a nehéz Dremel.
(#) Schnitt válasza Massawa hozzászólására (») Máj 23, 2014 /
 
Én a 3000 elődjével (dremel 300) évekig fúrtam keményfém szárakkal, de a gép miatt nem törtem fúrót soha. A futása tökéletes volt, a gép univerzális panelfúró állványba befogható, úgy meg tökmindegy, hogy 10 deka, vagy 80.
A proxxon 230-as gépe sem könnyebb, a kis trafós igen, de az annyival gyengébb is.
(#) Massawa válasza Schnitt hozzászólására (») Máj 23, 2014 /
 
Nem tudom mi az az univerzális panelfuro állvány, de ez nem lényeges, hiszen állványban volt a furogép ( a kollégának meg nem!).

Én sem töröm a furokat pedig már több évtizede használok ilyen gépeket, de tudni kell mikor hogyan kell használni. Kézi gépbe ( kézben tartva) a sima furok nagyságrenddel jobbak ( amiknek a szára egyezik a furo átméröjével) mint a drága, vastag nyaku keményfém furok ( ilyeneket 0,2 mm átmérötöl kizárolag állványos, vagy abba fogott szerszámmal szabad használni, mostanában inkább csak a CNC gépben használok ilyen furoszálakat.)
Ami viszont tény, hogy a Proxxon nagyságrenddel pontosabb, mint a Dremel, jobb a csapágyazása meg preciziosabb a tokmánya. Ráadásul miota a Bosch átvette a Dremelt, nagyon romlott a minösége.
A jo furogépre viszont nagyon kell vigyázni igy pl. a furogéppel nem szabad marni stb, mert oda a pontossága. Nekem több van, Proxxon is meg Dremel is ( meg noname is), de lyukfurásra csak 2 Proxxont használok - a többit meg minden másra.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2014
(#) SALáta válasza Massawa hozzászólására (») Máj 23, 2014 /
 
Nem értem miért a patront preferálják a gyártók, nagyságrendekkel jobb a veldon mint a patron. 2-3 század keményfémnél nem számít, dolgozni lehet vele de ha ki akarja használni az ember a fúró teljesítményét akkor jobb ez a módszer. Ergo aki teheti csinál veldonos gépet a nútot meg sima köszörűvel ráteszi. Amit láttam 1/8" szárú fúrót nyákhoz annál mindnél puhább fémbe volt a keményfém ültetve.
(#) Massawa válasza SALáta hozzászólására (») Máj 23, 2014 /
 
A furo nyaka mindig puhább anyagbol van, még a sima spirálfuronál is csak a vágo rész van edzve a nyak soha, hiszen abba bele kell kapaszkodnia tokmánynak, patronnak. Ha az is kemény lenne akkor kinyirná a befogo szerszámot.
A patron mindenképpen jobban vezeti a furot, mint az univerzális tokmány.
(#) Schnitt válasza Massawa hozzászólására (») Máj 23, 2014 /
 
Az univerzális állvány olyan, ami nem adott márkához való, hanem többfélét is lehet hozzá használni. Pl ez:
Bővebben: Link

Abban egyetértek, hogy a fúrásra használt gépnek nem szabad oldalirányban terhelni
a csapágyait.
Egyébként nekem is most proxxon a fúrásra használt gép, proxxon állvánnyal, patronsorral. Az egyéb (köszörű, csiszoló, polír) meg egy noname 3000 forintos gép., azt nem sajnálom ütni vágni.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2014
(#) Massawa válasza Schnitt hozzászólására (») Máj 24, 2014 /
 
Csak azért kérdeztem, mert a Dremelt nem egyszerü állványba fogni ( kivéve a sajátját, de az meg sajnos igen vacak).
(#) Schnitt válasza Massawa hozzászólására (») Máj 24, 2014 /
 
Nem egyszerű, de nem is lehetetlen.
Én anno így oldottam meg:
Bővebben: Link

Azóta a dremelt lecseréltem egy proxxon micromotra, de amíg megvolt, ezzel tökéletesen működött.
(#) Massawa válasza Schnitt hozzászólására (») Máj 24, 2014 /
 
Szép megoldás!

( ebböl is látni, hogy jo érzéked van a szerszámokhoz, igy neked nem fognak törni a furok.... ).
(#) kowi válasza Massawa hozzászólására (») Máj 24, 2014 /
 
Évek óta kézben tartva fúrok soha nem volt ilyen gondom pedig már sok panelon túl vagyok! Kipróbáltam amiket írtatok és üt a gép. Ilyennel vissza lehet vinni vagy ez tényleg nem erre van kitalálva és maradjak a 4500ft-os noname-es fúrómnál? A dremel meg marad minden másra!
(#) ktamas66 válasza kowi hozzászólására (») Máj 24, 2014 /
 
Szerintem vidd vissza. Én is Dremel 300-at használok állvánnyal, soha semmi gondom nem volt vele, pedig én marok és csiszolok is.
(#) Massawa válasza kowi hozzászólására (») Máj 24, 2014 /
 
Ha valoban üt akkor persze vidd vissza. Azon nem segit a szenteltviz sem.
(#) kowi hozzászólása Máj 24, 2014 /
 
Köszi mindenkinek. Megy vissza, kíváncsi vagyok mit mondanak!
(#) szamóca válasza kowi hozzászólására (») Máj 24, 2014 /
 
Ha netes vásárlás, és nyolc napon belül vagy, nem kell indokolnod semmit.
(#) satlokk hozzászólása Máj 28, 2014 /
 
Sziasztok!
az alábbi szerszámokkal gyarapodott szerény műhelyem.1db bőrlukasztófogó;1 db szegecselő fogó,csiszolók fúrógépbe foghatók,ziegergyűrűfogó,menetmetsző-fúró készlet. És egy menetmetsző-fúró készlettel. A hegesztőmet is felújítottam kicseréltem a test csipeszt,az elektróda befogót és a munkakábelek is hosszabbak lettek.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2014
(#) Szebence válasza satlokk hozzászólására (») Máj 28, 2014 /
 
Szia! Ha nem vagyok indiszkrét, egy olyan menetmetsző-fúró milyen árban van?
(#) satlokk válasza Szebence hozzászólására (») Máj 28, 2014 /
 
SZia!
Nem vagy az.Ez piacról való ott 4000 Ft,de alkutárgya mint minden,nekem sikerült 3000-t,de a végén cserében egyeztünk meg.
(#) zosza18 válasza satlokk hozzászólására (») Máj 28, 2014 1 /
 
Szia! Gratulálok a szerszámokhoz, jó munkát velük!
Nekem is van régről ugyan olyan típusú menetmetsző/fúró készletem, csak a kisebb változata a 20 darabos, de ugyan ez. Én személy szerint nagyon de nagyon elégedetlen vagyok vele. Nem tudom, hogy az enyém selejtes vagy mind ilyen, de az enyém az műanyaghoz való mert még nem tudtam vele se vágni se fúrni menetet semmibe. Remélem a Tiéd nem ilyen. Majd ha van kedved, írhatnál tapasztalatokat vele kapcsolatban.
(#) rolie válasza zosza18 hozzászólására (») Máj 28, 2014 /
 
Nekem is és egyik ismerősömnek is van ilyen, gyakorlatilag ipari hulladék mindkettő. A vágóélek sorjásak, kicsorbultak gyárilag, mindegy hogy menetfúróról vagy metszőről van szó. Senkinek nem ajánlom, sajnos pénzkidobás volt megvenni.
(#) nagym6 válasza satlokk hozzászólására (») Máj 28, 2014 /
 
Én meg olyan menetmetsző fúró készletet vettem piacon, ami nem metrikus méretsor volt. A ráírt méretjelölések annyira halványak voltak, hogy nem is lett volna egyszerűen megállapítható, ha néztem volna. Egyetlen darabja sem használható az itt nálunk lévő metrikus csavarokhoz. Ilyenbe is bele lehet futni, és továbbfutni vele bánatos képpel a kukához.

A vacak menetfúró azért is kockázatos, mert beletörik esetleg értékes valamibe, azt kiszedni nem könnyű, vagy esetleg nem is lehet.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2014
(#) kameleon2 válasza satlokk hozzászólására (») Máj 28, 2014 /
 
A menetmetszők fúrók minősége érdekelne, mert a bevásárlóközpontosok még célbadobni sem jók. Az egyikkel kínlódtam egy délutánt, aztán, mikor majdnem tönkrement az anyag, átszaladtam apámhoz a régi magyar Forcon készletért. 3 perc alatt végeztem a munkával...
(#) gkari válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 28, 2014 /
 
Hajdan a SINUS Ktsz. készített jó minőségű menetmetszőt, - fúrót, dörzsárakat. Amikor (45 éve) ott voltam szünidős melós, be is gyüjtöttem ezekből, mai napig mindegyik működik.
(#) zosza18 válasza rolie hozzászólására (») Máj 28, 2014 /
 
Tudom már sajnos, fene egye meg. Annyi jó viszont, hogy pár éve nagyon márkás készlethez jutottam hozzá, ami M3-M22-ig van fúró és vágó készlet, aktatáskában. Ezt azóta is kínozom és hibátlan mind! Bár boltban nem is olcsó. 62000Ft-ért láttam egyszer hirdetésben.
(#) Schnitt hozzászólása Máj 28, 2014 /
 
Ha már a Fabory szóbakerült pár hozzászólással korábban, ott szoktak elég gyakran akciózni sajátmárkás menetfúró/metsző készletet.
Azt a Völkel gyártja, ami egy német menetszerszámokat gyártó cég.
Én is ott vettem az enyémet egy kidobott barkácsboltos vacak utódjaként, és nagyon megérte.
Igaz, 3 éve volt 8000 Ft, 40% kedvezménnyel, de azt mondom, annyiért nagyon megérte.
M3-M12 metszők, fúrók, hajtószárak, azóta is hibátlan meneteket csinál.
(#) Massawa válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 28, 2014 /
 
Ha valoban nem metrikus, akkor engem érdekelne..... ( irj privátban).
(#) Massawa válasza rolie hozzászólására (») Máj 28, 2014 /
 
Én is kiraktam a kapu elé eredeti csomagolásban - sajnos eldobtam a számlát igy vissza sem tudtam vinni.

(#) nagym6 válasza Massawa hozzászólására (») Máj 28, 2014 /
 
Mérgemben a kukáé lett, még aznap, amikor vettem.
(#) Massawa válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 28, 2014 /
 
Nagy kár, mert még a nem metrikus országokban is egyes méretek ritkaság számba mennek és méregdrágán lehet csak beszerezni.
(#) velegiistvan hozzászólása Jún 6, 2014 /
 
Sziasztok!

Ismeri valaki közületek azt a szovjet köszörűgépet, aminek egyik oldalán egy finomkő, másikon egy tokmány található?
Azt hiszem 1980-ban gyártották, eredetileg földeletlen dugóval, és vászonzsinórral szerelve.
A gépben egy 2800 rpm-mel pörgő aszinkron motor van.

Van egy ilyen a garázsunkban, és nagyon piszkálja a csőrömet, több dolog miatt:
Szerintetek mire tervezték a tokmányt eredetileg? Valamilyen marókést lehetett oda befogatni, vagy csak simán kis köszörűköveket? Ezutóbbit én biztos nem merném, mert semmi védőburkolat nincs a tokmány közelében.
Van ötletetek, hol lehet még ehhez a pici tokmányhoz kulcsot kapni? Úgy látom, levehetetlen a tengelyről, legalábbbis ha nem az orosz szervizkönyv szerint próbálkozom.
Kb 2-es fúrószár a legvastagabb, amit bele lehet fogatni.
Képet amint tudok, teszek fel róla.

Üdv:
István
Következő: »»   273 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem