Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   1180 / 1318
(#) vicsys válasza icserny hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
Köszi, guru! Valami ilyesmire gondoltam. Jó ez így ahogy leírtad. Majd egyszer csak beleásom magam...
(#) The_Saint válasza icserny hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
Ez eddig tényleg tetszik! Nem akarok telhetetlen lenni, de mi van ha csak úgy van internet, hogy ha mobilomon bekapcsolom az AP-t.... nem tudok vezetéket húzni (se koax, se telefon) Ha jól sejtem akkor ott hagyom a mobilomat örökbe? Vagyis legalább addig amíg akarom hogy menjenek az adatok...
Amúgy közben nem tétlenkedtem, levizsgáztam villanyszerelésből meg találtam egy ilyet, lehet, hogy többeteknek tetszene:
RN370

bár a kérdés még mindig fennáll: mi van ha nincs AP közelben?

Szép estét!
(#) nedudgi válasza The_Saint hozzászólására (») Júl 2, 2014 / 1
 
Az internethez milyen módon kapcsolódsz? Egy ilyen router két soros portot kitesz az internetre. A fogadó oldal lehet még gond, azt passzolom.
(#) icserny válasza The_Saint hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
Idézet:
„Nem akarok telhetetlen lenni, de mi van ha csak úgy van internet, hogy ha mobilomon bekapcsolom az AP-t....”

A TP-Link WR703N router WiFi kapcsolatra is képes, továbbá az USB csatlakozója eredetileg egy 3G USB modemhez készült (nem tartozéka a routernek, külön kell megvenni), tehát 3G kapcsolatra is képes. Bővebben: Link

Természetesen ha a 3G USB modem lefoglalja az USB kapcsolatot, akkor vagy egy USB HUB kell mellé, vagy pedig az alaplapi UART kivezetéseit kell a dobozból kihozni (gyárilag nincs kivezetve), s ahhoz kell a PIC soros portját csatlakoztatni.
(#) mrex hozzászólása Júl 3, 2014 1 /
 
Sziasztok!
Apróban hirdess!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2014
(#) roland9 hozzászólása Júl 6, 2014 /
 
Sziasztok!

Megépítettem az alábbi kapcsolást, de az lenne vele a gondom, hogy egyik irányban minden esetben el indul a motor, de másik irányban nem mindig akar el indulni, amikor nem indul el akkor az ic 2-es lábán nem jelenik meg nyitó feszültség. Sajnos a pic programozáshoz nem nagyon értek még ezért kérném a segítségeteket.
(#) forgofe hozzászólása Júl 14, 2014 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Van egy PIC32-es modulom (snadPIC, PIC32MX795F512L), ehhez van csatlakoztatva egy SSD1963-as IC-vel szerelt 4,3"-os kijelző(ugyanaz a bekötése mint a PIC32es mikromedia+ boardnak). Találtam hozzá példa kódot mplabX-hoz, amit sikerült mostmár beüzemelni, tehát tudok színeket állítani a kijelzőn, vonalakat rajzolni, pöttyöket stb. Ezek a primitiv library-ból csináltam meg a TechToys-os oldalról. A problémám az, hogy szeretnék stringeket, vagy karaktereket kiíratni a kijelzőre. Ehhez szeretnék egy kis segítséget kérni hogy merre lenne érdemes elindulni, mert nem igazán találtam hozzá semmit sem. Elég lenne valami egyszerű, egy betű típus, egy méret stb.
Ha valaki tudna mondani valami irányzékot, hogy merre induljak el, nagyon megköszönném
(#) icserny válasza forgofe hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Fontot találsz bármelyik Arduino + Nokia 5110 vagy 1.8" TFT library tartozékaként. De úgy tudom, a Mikroelektronikának van valami fontkonvertáló segédprogramja is. (GLCD Font Creator)
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2014
(#) forgofe hozzászólása Júl 14, 2014 /
 
Arduinosat próbálgatom éppen, de én mplabot használok, mivel a mikroC for PIC32 programkorlátos a demo verzió miatt, és 6Kb-nál nagyobb fájlokat nem tudok lefordítani.
Azért köszi a segítséget
(#) icserny válasza forgofe hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Én egy szóval sem mondtam, hogy használj MikroC-t. Amennyire én tudom, az említett alkalmazás "standalone", tehát egy független segédeszköz. A cél az, hogy létrehozz egy fejléc állományt, amelyben C tömbként definiálva vannak a karakterek. Természetesen a fejlesztői környezetnek tetsző módon meg kell mondani, hogy ROM-ban legyen tárolva...
(#) oregharcos hozzászólása Júl 21, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy régi bejegyzésben olvastam, valaki kérdezte, hogy-hogyan tudna egy egyszerű mosógép vezérlést összehozni PIC-el. Már két napja keresem, de nem találom a beírást. Valaki csinált már ilyen programot?
(#) Hp41C válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Sajnos ilyen későn...
Nekem egy MCP3204-CI/P 1225KBA teljesen jól működik már hetek óta...
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Nekem meg néhány MCP3424 működik régóta. Csak a kommunikációs portjukban térnek el(I2C), ezért összevethető szerintem, ha az AD jóságát vizsgáljuk...
(#) Hp41C válasza watt hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Nekik az SPI kommunikációval és / vagy a típus viselkedésével volt gondjuk. Csak 0 értékkel válaszolt a konvertálási parancsra ill. idővel a tápfeszültséget "húzta" le. Ilyen hibákat még nem tapasztaltam, igaz DIP tokos példányt és foglalatot használtam.
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Attila ezt írta legutóbb:
Idézet:
„Szóval elvileg az SPI interfésze működik neki, csak mérni nem akar.”

Így gondoltam, hogy nem az SPI modulja a rossz, ezért mindegy, hogy SPI, vagy I2C, belül egyformák.
Lehet, hogy szériahiba volt...
(#) ares9281 válasza oregharcos hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Szia öregharcos, én nem írtam ilyen softwaret, és nem is láttam a threadet de van némi tapasztalatom picek terén. Ha sok időd van és meg szeretnéd csinálni szívesen segítek viszont lesz könnyű. A legegyszerűbb vezérlés gondolom 3 gombot tartalmazna 1.tölt 2.forgat 3.kienged+forgat. Sok elképzelést meg lehet valósítani a legnagyobb gond viszont a csap és motorvezérléseknél lephet fel. Alapvető fogalmakat mint a PWM, Portműveletek, viszont elengedhetetlen tudni.
(#) n_yálastrubadúr hozzászólása Júl 22, 2014 /
 
Sziasztok!
A 18f25k50 az csak Pickit3- al írható? És ha igen a gyári Pickit2-es állománnyal átalakítás nélkül készíthető e Pickit2 klón? Vagy, mert gondolom nem. Miket kellene átírni? Vagyis gondolom a konfigot kellene átírni, de azt hogy?
(#) Hp41C válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Idézet:
„A 18f25k50 az csak Pickit3- al írható?”

A gyári PICkit2 Pk2DeviceFile.dat v1.62.14 már ismeri a 18F25J50 -et.
Idézet:
„És ha igen a gyári Pickit2-es állománnyal átalakítás nélkül készíthető e Pickit2 klón?”

Szól róla egy egész topik: Bővebben: Link
De miért függ ez attól, hogy a 18f25k50 az csak Pickit3- al írható?
Idézet:
„Miket kellene átírni? Vagyis gondolom a konfigot kellene átírni, de azt hogy?”

Semmit.

A 18xxFJ sorozathoz csak a Vdd állítós klónok lesznek jók: Watt féle vagy a Furatszerelt.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2014
(#) n_yálastrubadúr hozzászólása Júl 22, 2014 /
 
Nagyon szépen köszi. Vdd- állítós klónom van. Nem Watt féle, azthiszem egy az egyben az eredeti kapcsolás az epromok nélkül. Hülye kérdés: A J-s típusok családja gyanánt J-s nek ismeri fel a K-st, de ettől az jó lesz?
(#) n_yálastrubadúr hozzászólása Júl 22, 2014 /
 
Tehát ha a 2 pic nem egyforma, (18f2550 és 18F25k50) nem egyformák a timerek stb.. Ha módosítás nélkül a PK2V023200.hex-et bele töltöm akkor működik mint Pickit 2? De továbbra sem értem hogy a J-s típussal mit csináljak. Azt látom hogy benne van de bármit csinálok maximum felismeri így Unsupported Part (ID=52C0). Amiből kiderül, hogy kapcsolat az jó, de nincsen benne a dat állományban ez a K-s típus. Ami eddig is világos volt. A kérdés hogy hogyan ismertethetem fel vagy akármilyen alternatív módon égethetem be az állományt?
(#) Hp41C válasza Kisvé hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Már majdnem egy éves a kérdés, de még mindig nincs piacon...
(#) Hp41C válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Bocsának összekeverten a 18F25K50 -et és a 18F25J50 -et.
Idézet:
„Ha módosítás nélkül a PK2V023200.hex-et bele töltöm akkor működik mint Pickit 2?”

Nincs újabb gyári firmware.
Telepítsd fel a PICkit2V2.61 kezelő programot. Lépj ki belőle. Töltsd le a PICkit2 klón topikból a Pk2devicefile.dat tömörített állományát. A PICkit2 V2.61 telepítési könyvtárában nevezd át a Pk2devicefile.dat állományt, hátha jó lesz még valamire. A tömörített állományból másold az eszközleírót a telepítési könyvtárba Pk2devicefile.dat néven. Indítsd újra a programot.

Miért nem működik rendesen a keresés?? 44 lapot kellett átnéznem visszafelé, mire megtaláltam. Sem az inteligens, sem a file melléklet keresése nem hozza elő. A "csak ebben a témában" keresés az egész témát hozta. A próbaüzem már több, mint 1 éves....
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2014
(#) n_yálastrubadúr hozzászólása Júl 24, 2014 /
 
Nagyon köszi! Jó lett mindjárt maratok is egy pk2 panelt hogy megy e mint pk2. De valószínűleg jó lesz. Az írás sikeres volt. Mégegyszer kösz.
(#) mrcdcscc hozzászólása Júl 24, 2014 /
 
Sziasztok!

Pic16F1829 mikrovezérlőt kapcsoltam össze az UART modulján keresztül a számítógéppel.

Ha a CCS-C 5.009-ben a program elejére a:
  1. #include <16F1829.h>
  2. #fuses INTRC_IO, NOLVP, NOWDT, NOPROTECT,NOMCLR
  3. #device ADC=8
  4. #use delay(clock=4000000)
  5. #use rs232(baud=9600, UART1, xmit=pin_b7, rcv=pin_b5,stream=HOSTPC)

dirktívákat írom, szépen megy a soros kommunikáció.

Ha viszont a
  1. #include <16F1829.h>
  2. #fuses HS, NOLVP, NOWDT, NOPROTECT,NOMCLR
  3. #device ADC=8
  4. #use delay(clock=20000000)
  5. #use rs232(baud=9600, UART1, xmit=pin_b7, rcv=pin_b5,stream=HOSTPC)

direktívákat írom (azaz a FUSES-ban átírtam az INTRC_IO-t HS-re, és a delay-ben 4millió helyet 20milliót írtam), akkor nem megy egyáltalán a soros kommunikáció.

Mi lehet ennek az oka? Szeretném, ha a mikrovezérlő 20MHz-en menne, mert az egyik pin-jén egy jelet mintavételezek, és ezért minél nagyobb órajelet szeretnék használni.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2014
(#) n_yálastrubadúr válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 24, 2014 /
 
Szia!
Sikerült beleírni a 18F25K50- be a pk2 állományt. Kimartam a nyáklapot és a szükséges alkatrészeket ültettem csak be a 470nF meg 100nF kondikat. Meg ugye a kristályt a kondikkal, de nem ismeri fel Pickit2 -ként. A VUSB lábon ottvan a 3,3V, de a kristály biztosan nem rezeg. Nem kellene valamit a konfigban módosítani? Vagy ez biztos, hogy ezzel mennie kellene változtatás nélkül?
(#) Hp41C válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Júl 24, 2014 /
 
Maga a PICkit2 firmware csak 18F2550 ill 18F4550 -en fut. 18F25K50 nem lesz jó neki.
(#) n_yálastrubadúr válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 24, 2014 /
 
Jó hát ez lehangoló. Semmit sem lehet akkor tenni? Csak mert jóval olcsóbb és a ChipCad-ban már csak ilyen van.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2014
(#) Hp41C válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Júl 24, 2014 /
 
Jelen pillanatban 99 db 18F2550-I/SP van a raktárukban. A HeStore -ban pedig 962 18F2550-I/SO és 286 db 18F2550-I/SP van.

Esetleg a továbbfejlesztett klón 18F4550 -nel: Chipcad 96 db 18F4550I/P és 109 db 18F4550-I/PT. HeStore: 1686 db 18F4550I/P és 19 db 18F4550-I/PT.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2014
(#) n_yálastrubadúr hozzászólása Júl 24, 2014 /
 
Igen, köszi. A DIP tokos nem jó. A HeStore 2032 forintért az 580Ft-os K-s hoz képest meg az egyébként 1000 forintos ChipCad-eshez képest is nagyon sok.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2014
(#) n_yálastrubadúr hozzászólása Júl 24, 2014 /
 
Tehát akkor jól sejtem, hogy ez irányú változtatások nem nagyon vannak a K-s típus felé?
Következő: »»   1180 / 1318
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem