Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórók bekötése
 
Témaindító: peter13, idő: Máj 2, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 8
(#) nemeth.tomi96 válasza reloop hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Igen ezt is megpróbáltam, de úgy marha halk. Mikor a sony csatlakozó volt rajta akkor meg marha hangosan szólt.. Vagy esetleg, ha tudnék valami kicsi erősítőt építeni, ami olcsón kijön?!
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2013
(#) reloop válasza nemeth.tomi96 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Több kísérlet is indult a fórumban a hangszóróban lévő erősítő működtetésére, egyiknél sem láttam eredményt. Bővebben: Link
(#) panasonic3 hozzászólása Feb 2, 2013 /
 
Helo,segítene valaki aszt szeretném kérdezni hogy hogyan kössem össze a hangszórókat.

1 dobozban.2db 8ohm mély plusz 2db 8ohm magasugrás. így hogyan tudnám úgy összekötni hogy kijöjjön 8ohm.valami rajzot vagy segítséget kérhetnék köszönöm
(#) mugab válasza panasonic3 hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Hangváltóval sehogy, anélkül meg nincs értelme... (szerintem)
4 vagy 16 ohm -ot tudsz előállítani szabályosan.
(#) ptesza válasza panasonic3 hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Bővebben: Link

Egy kis info.
(#) mugab válasza ptesza hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Érdekes írás. Azt elárulnád miért nem monoton emelkedő az impedancia a freki függvényében?
Mert alapból nem látom az okát, mivel soros rezgőkörnek nehezen gondolnék egy hangszórótekercset, főleg nem KHz alatti tartományban. Vagy esetleg az lenne a membrán rezonanciája?
(#) gyulaci hozzászólása Feb 10, 2013 /
 
Sziasztok.Azt szeretném megkérdezni,hogy autos cd-re hogyan lehet 6db hangszorót rákötni?
Egy
SONY CDX-GT450U ról van szó.Helyem nincs az autóban,hogy erősítöt tegyek be,de szeretnéka két hátsó ajtoba is tenni két + hang szorot.Hogyan csináljam,hogy ne szálljon el semmi?Köszi
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2013
(#) csepis hozzászólása Márc 11, 2013 /
 
sziasztok!

Van egy épített hangdobozom benne egy JBL T696 (4Ω ) autóhangszóró és idő közbe szereztem hozzá két JBL ES30(8Ω) as dobozt és most sorosan bekötöttem őket ,a kérdésem az lenne hogy a 2 hangfal ugye külön teljesítményű és nem e teszi tönkre az erősitőt vagy talán magát a hangfalat , bocsi de tök gyerekcipőben járok ebben még egybk az erősítő egy NAD 320BEE.

köszi.
(#) vargaroli1 hozzászólása Márc 21, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy MCN Hazard passzív mélyládám és ez mellé van egy sony str de598 erősítőm. Ezeket hogyan tudnám összekötni úgy hogy a legjobb basszus legyen??
(#) bajuszrichard hozzászólása Ápr 6, 2013 /
 
Sziasztok azt szeretném kérdezni, hogy van egy mini hifim(sony mhc rg440s) aminek a gyári mélysugárzója 6ohm os.
ha egy 4ohm impedanciájú hangszóroval sorba kötök egy 2ohm os ellenállást, akkor azt rá lehet kötni a gyári mély helyett?
választ előre is köszönöm
(#) MusicMan hozzászólása Ápr 20, 2013 /
 
Sziasztok!
Nem tudom milyen fajta a hangszóróm és szeretném megtudni.
Mellékelek néhány képet róla, hogy hátha valaki meg tudja mondani.
(Erősítő miatt kellene mekkora kell)
Előre is köszönöm!
(#) Gentles_ hozzászólása Jún 23, 2013 /
 
Szervusztok,

Egy Creative Inspire T7900-as hangfalszetthez szeretnék egy másik, eltérő teljesítményű mélynyomót kötni. Ami azt illeti nem is mélynyomó, hanem egy másik hangfalszett mélynyomó+erősítő kombója (Genius SW-Q5.1).

Nem értek az elektronika részéhez, de ha tudnátok egy megoldást/véleményt adni, akkor a forrasztásos, stb. részét már el tudnám végezni magam is.

Szóval az összekötést én, mint laikus, úgy gondoltam, hogy a Creative mélynyomójának a vezetékéhez forrasztanék egy másik vezetéket ("lelopnám" a jelet, ahogyan ezt a minecraftosok mondanák) és ezt vezetném át a Genius mélynyomójához.

A probléma, hogy valahogy úgy kéne bekötnöm a Genius oldalán, hogy a Creative felőli oldal vezérelje a hangerejét és az eltérő teljesítmény miatt ne legyen hallható különbség a két mélynyomó hangereje között (valami ellenállás/kütyü közbeiktatása esetleg?), illetve, hogy a Genius a saját erősítőjét használja (gondolom a Creative már nem bírna el még egy mélynyomót a sajátján).

Holnapra megpróbálom előkeríteni a pontos adatokat a két hangfalszettről, addig egyelőre csak az érdekelne, hogy ez így működhet-e, ill. ha nem, akkor ti hogyan javasolnátok a kivitelezést?
(#) geolang hozzászólása Aug 13, 2013 /
 
Sziasztok!

Adva van egy gyári 3 utas hang(fal)sugárzó (jamo 883-k4) és van egy olyan funkciója hogy állítható egy kapcsolóval az ellenállása (4 vagy 8 ohm ). A benne lévő mély hangszóró duplatekercses. Kérdem én hogy hány ohmos lehet eredetileg a hangszóró, vagy hogy hogyan kivitelezhető ez?
weboldal: itt
kép 1: itt
kép 2: itt
köszi
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2013
(#) Hangszoro2000 válasza geolang hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Sehogyan. Ha sorosan kapcsolja Z=2*R mondjuk 8 ohm, ha párhuzamosan Z=R/2 vagyis 2 ohm (ha egy tekercsrész ellenállása 4R).
(#) Action2K válasza geolang hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Szia!
Egyik (jobb) lehetséges megoldás:
A tekercsek 8 ohm-osak. 8 ohm állásban csak az egyiket használja, 4 ohm-ban párhuzamosan.
Másik lehetséges megoldás:
A tekercsek 4 ohm-osak. 4 ohm állásban csak az egyiket használja, 8 ohm-ban sorosan.
(#) Hangszoro2000 hozzászólása Aug 14, 2013 /
 
Így nem működik. És főleg nem jobban.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2013
(#) geolang válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Az lehetséges-e hogy a magas és a közép 4 ohm-os, a mély az dupla 8-as és párhuzamosan van kötve alapból (mint ahogy az a 2.-ik képen látszik)? Ha átállítjuk 8 ohm-osra a hang(falat)sugárzót akkor valamilyen áramkör vagy alkatrész (talán egy tekercs? ) megnöveli a magas és a közép ellenállását sorosan 4 ohm-mal, a mély-ét pedig tekercsenkét szintén sorosan 8 ohm-mal?
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2013
(#) Action2K válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Ezt nekem írtad? Kifejtenéd bővebben?
(#) Hangszoro2000 válasza geolang hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Minden lehetséges, de ehhez nem kellene duplacsévés mélyhangszóró. Közép- és magastartományban szinte büntetlenül módosíthatók az impedanciaértékek, de mélyben megnövelni maximum transzformátorral lehetne, akkor is észrevehetően változnának a paraméterek.
Az biztos, hogy a duplacsévés mély csak akkor működik jól, ha mindkét lengőcséve részre azonos bemenőfeszültség jut.
(#) geolang válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Arra is gondoltam, hogy talán nem is a hagyományos értelemben vett duplacsévés hangszóróról van szó hanem van rajta egy 4 ohm-os tekercselés és egy 8 ohm-os. Készre szerelt termék lévén ezeket nem arra készítették, hogy flexibilis legyen a különálló hangszóró bekötési lehetősége, hanem hogy beépítve az impedanciájuk legyen kapcsolható. Így egyszerűen csak át kell kapcsolni a kívánt ellenállásra és kész.
(#) Hangszoro2000 válasza geolang hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Erre én is gondoltam, fizikailag éppen lehetséges, de ha így van, a gyártó részéről nem egy díjnyeretes ötlet. Több lenne a hátulütője, mint a haszna. Viszont egyszerű, mérd meg egy multiméterrel az egyenáramú ellenállást a hangváltóról leválasztva, és kiderül.

Ha nekem kellene ilyet csinálni, valószínűleg a 2,5R vs. 10R duplacsévés kombináció mellett döntenék.
(#) BDavid hozzászólása Aug 15, 2013 /
 
Egy duplatekercses, 2x2 Ω-os mélynyomót ha sorosan összekötök, akkor ugye 4 Ω lesz. Nem fog romlani a minősége? Illetve az erősítőbe a szokásos 2 vezeték megy a hangszóróból,vagy a duplatekercs miatt 4? Vagyis 1 helyet foglal el, vagy kettőt? Nem nagyon vagyok tisztában ezzel a 2x2 Ω-os dologgal.
(#) Expedient hozzászólása Aug 24, 2013 /
 
Üdv mindenkinek!

Segítséget kérnék.
Azzal tisztában vagyok, ha egy erősítőre, aminek a kimenete Pl: 8 Ohm-os, és egy 16 Ohm -os hangszórót kötök rá, nem lesz semmi probléma, "csak" a teljesítmény lesz kisebb.
De!!
Mi történik akkor, ha az erősítő és a hangszóró közé, beteszek egy három utas hangváltót. Ami szintén 8 Ohm-os hangszórókhoz való. A hangváltóra, mind a három hangszóró 16 Ohm-os.

Ha valaki tudja, illetve, van tapasztalata, kérem segítsen!?. Ex.
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2013
(#) Hangszoro2000 válasza Expedient hozzászólására (») Aug 25, 2013 /
 
Ha a váltó nem elsőrendű szűrőkkel dolgozik, leesik a terhelőeimpedancia kb. 2 ohm alá.
(#) Expedient válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Aug 25, 2013 /
 
Tisztelt Hangszoro2000!
Már mint az erősítő felé lesz az impedencia 2 Ohm?? Sorry... Nem igazán értem....
(#) baracklekvár hozzászólása Aug 28, 2013 /
 
Sziasztok szeretnék hangszórót használni a telefonomhoz csak nem tudom hogy miként lehetne összekötni 2 hanszórót a telefonommal hogy sztereó hangzast kapjak. Tipp van?
(#) mesti87 válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Tudom nem most kellene de annak akit érdekel ez a téma és annak aki olvassa eszt a fórumot hasznos kiegészítő lehet ez az információ:
Bővebben: Link
Érdemes végig olvasni mert sok okosság van benne és igazság már csak személyes tapasztalat alapján.
Nos tehát azért volt fordítva a bekötés mert azt 1 profi autó hifi szerelő rakta össze..
(#) Felson hozzászólása Aug 4, 2014 /
 
Szervusztok!

Egy kis segítséget kérnék! Van egy kétutas monitor hangfalam ami a képeken látható állapotban került hozzám. Szeretném ezt értelmesen használható állapotba hozni.

Aki tudna nekem nagyon részletes kapcsolást mutatni/rajzolni és nagyon részletesen leírni hogy mit vegyek hozzá és hogyan kössem azt megköszönném! Kezdő vagyok, fogtam már forrasztópákát és pár alapot tudok, de mindenképpen el szeretném kerülni hogy valamit elrontok

Előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza Felson hozzászólására (») Aug 4, 2014 /
 
Szia!
Mi a gond a dobozzal? A leégett ellenállás okoz problémát?
(#) Felson hozzászólása Aug 4, 2014 /
 
Őszintén meg se próbáltam használni mert olyan öregek az alkatrészek hogy inkább kicserélném őket, főleg hogy a két jackből az egyik be van szakadva, illetve igazából nem is túlságosan értem miért van 2 jack...
Következő: »»   3 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem